Zavrieť

Porady

OpenOffice2 miesto MS Office

Tých, ktorý uvažujú o kúpe MS Office (Word, Excel ...) alebo používaju jeho pirátsku kopiu, by som chcel upozorniť na existujúcu alternatívu, ktorá je bezplatná, má takmer totužné užívateľské rozhranie, vie pracovať aj s dokumentami od MS (Word, Excel ...) a je aj v slovenskom jazyku. Môžete si ju bezplatne stiahnúť na adrese http://download.openoffice.org/2.0.0/index.html
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, môžete mi poradiť ako v office napíšem znak priemer, viem ho vložiť zo špeciálnych znakov, ale potrebujem nejakú počítačovú skratku. dík
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Máte viacej možnosti.: Otvoriť špeciálny znaky a zapamätať si pomocou Ctrl/C tento špeciálny znak a potom pri písaní pomocou Ctrl/V vložiť si ho na potrebné miesto. Alebo v OO
Zobraziť – Panely nástrojov – Prispôsobiť – záložka klávesnica
prispôsobiť niektorú klávesu napr. Ctrl-O a priradiť k nim otvorenie okna špeciálne znaky a tie zakaždým vložiť do písaného textu.
0 0
dafy dafy

dafy je offline (nepripojený) dafy

v pravidelných intervaloch sa snažím aspoň nejaký čas používať OO a po týždni ho úľavou odinštalujem. MSO už mám príliš zažraný pod kožou. Najviac mi chýbajú vyladené a "vycipkané" nástrojové lišty a Visual Basic. Všetka robota mi trvá dlhšie a bez VBA som ako bez rúk.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Nie som si istý, ale aj v tých špeciálnych znakoch by mohla byť nejaká skratka na vloženie príslušného znaku.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ako mám napísať v open office obálku? poradí niekto?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Obálky je možné tlačiť v OO v podstate dvoma spôsobmi.:
1. Spôsob - nastavenie strany na A5, alebo na iný formát, tak ako má obálka,
správne nastaviť podľa toho aká je tlačiaren na ležato, alebo stojato,
- ´dalej - "vložiť" "rámec" (bez okrajov), na miesto, kde má byť odosielateľ a druhý na miesto kde má byť prijímateľ,
- do rámcov napísať textom alebo logo odosielateľa, a adresu do druhého rámca
- vytlačiť. (vyžaduje sa vykonať skúšobná tlač, aby boli rámce na svojich miestach)
- uložiť do počítača pre ďalšie použitie ako obálkaA5, obálkaletter a pod.
2. Spôsob.: - použitie databázy - hromadná korenšpodencia. Vyžaduje si najskôr pripraviť v tabuľkovom procesore - calku - databázu a to adresát, ulica, mesto, PSČ, uložiť a potom v textovom dokumente "vložiť" "obálka" a tam potom navoliť databázu adresátov, veľkosť obálky, a pod. a vytlačiť.
Tu je pomoc v čestine . : http://www.openoffice.cz/forum
0 0
Nathan Nathan

Nathan je offline (nepripojený) Nathan

Hlinkovx Pozri príspevok
nakoľko ešte stále dosť ľudí nevie, do akého formátu to uložiť, aby si to mohol prečítať každý aj bez OpenOfficu, stáva sa podľa môjho názoru pre ostatných dosť "nečitateľným"
mam open office2 (OO) aj pod OS linux a aj pod OS windows...dolezite je,ze OO precita neuveritelne mnozstvo formatov(okrem toho ze je zadarmo... windows precita iba svoje...
ponaucenie pre zaciatocnikov uzivatelov OO ... ukladajte do formatov napr .doc .ppt .xls atd ...ak ukladate subor mate na vyber konkretne koncovky s POPISOM pre aky balik ms office to chcete ulozit..
inac problem vidim skor v drobnostiach,ktore mozu nejakym pouzivatelom vadit
...napr. fonty pri open office a ms word sa nemusia zobrzovat rovnako,preto by som nepouzival rozhodne specialne fonty...
maly tip...pre linuxakov odporucam Kmail...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

prosím, kde v calcu môžem zadať aby mi číslovalo strany? dík-súrne.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Pru Pozri príspevok
ahojte, môžete mi poradiť ako v office napíšem znak priemer, viem ho vložiť zo špeciálnych znakov, ale potrebujem nejakú počítačovú skratku. dík
Skús pravý ALT+o ø, ALT+O Ø, malé o malý priemer veľké O veľký priemer.
Naposledy upravil Orim : 07.04.09 at 02:08
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Pru Pozri príspevok
prosím, kde v calcu môžem zadať aby mi číslovalo strany? dík-súrne.
Formát - Strana - zapni hlavičku alebo pätu podľa toho kde chceš aby to číslovalo - v Upraviť sa to nastaví
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prečo sa mi v calcu mení písmeno ť a č na otáznik po uložení a opätovnom otvorení? čo s tým, kde mám čo nastaviť? ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať