Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu činnosti pri s.r.o.

Mladý chalan hľadajúci smer. ...viac
Ahojte všetci!

Potrebujem poradiť ako postupovať pri rozširovaní predmetu činnosti už existujúcej s.r.o.

Čo treba urobiť ako prvé? Aká je následnosť krokov? Ako postupovať? Na koho sa obrátiť? Aké dokumenty, resp. rozhodnutia budú potrebné?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem!
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ann100 Pozri príspevok
Ďakujem, takže námietku mám hotovu, už len vymažem z toho pôvodného návrhu na zápis zo strany 16 prílohy a dole opravím počet listov návrhu na 24
a počet príloh - nebudú žiadne

?

Strany návrhu sčítaš podľa toho koľko ich máš bez tých popísaných strán...

Námietka bude mať jednu prílohu a to návrh.
0 0
ann100 ann100

ann100 je offline (nepripojený) ann100

ufff....viem že otravujem...ale v tlačive námietky nemám nikde uvedené že "prílohy, alebo počet príloh"


0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ann100 Pozri príspevok
ufff....viem že otravujem...ale v tlačive námietky nemám nikde uvedené že "prílohy, alebo počet príloh"


Jáj prepáč, ty to robíš v papieri a ja mám v očiach pred sebou elektronický formulár.

napíš dolu do textu : prílohy : 1x opravený Návrh
0 0
ann100 ann100

ann100 je offline (nepripojený) ann100

Economic Pozri príspevok
Jáj prepáč, ty to robíš v papieri a ja mám v očiach pred sebou elektronický formulár.

napíš dolu do textu : prílohy : 1x opravený Návrh
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Za málo, daj vedieť ako to dopadlo...
0 0
ann100 ann100

ann100 je offline (nepripojený) ann100

Economic Pozri príspevok
O.K. a ešte dopíš : Žiadame, aby súd naše námietky akceptoval a zapísal zmeny v spoločnosti s ručením obmedzeným do OR v zmysle nášho návrhu.

Ďakujem "economic"
zápis bol vykonaný
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ann100 Pozri príspevok
Ďakujem "economic"
zápis bol vykonaný
Supeeer ! Gratulujem !
0 0
ann100 ann100

ann100 je offline (nepripojený) ann100

ale hneď idem robiť ďalšie rozširenie predmetu činnosti
ale dúfam že už to zmáknem

len sa chcem opýtať hlási sa na OR aj "prevádzka" ?
keďže na živnostenskom ešte nieje ohlasená, len je spustená živnosť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Po novom do OR na rozhodnutí jediného spoločníka, alebo na zápisnici z MVZ podpis predsedu VZ musí byť overený.
Do OR sa prevádzka nenahlasuje.
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Dobrý deň, ako ale postupovať ked chcem pri s.r.o. pridať ako činnosť účtovné a ekonomické činnosti - kedže ide o volné živnosti, ako to dokladovať??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Tunco Pozri príspevok
Dobrý deň, ako ale postupovať ked chcem pri s.r.o. pridať ako činnosť účtovné a ekonomické činnosti - kedže ide o volné živnosti, ako to dokladovať??
Niekde chcú zápisnicu z VZ alebo RJS, niekde nechcú nič. treba vyžiadať o vydanie Osvedčenia a následne podať návrh na zápis zmien do OR.
Pri elektronickom podaní sa dajú ušetriť súdne poplatky.
0 0
b777 b777

b777 je offline (nepripojený) b777

Dobry den,

potrebujem poradit s pridanim viazanej zivnosti do sro. KOnkretne je situacia nasledovna. Pridat potrebujem cinnnost cestovnej agentury. Firma ale uz ma v nazve cestovna agentura (zrejme z obdobia, ked toto este nebola ako cinnost).

Moje otazky su nasledovne>
1. Potrebujem vobec dokazovat sposobilost, ak firma s cestovnou agenturou v nazve funguje uz viac ako 5 rokov?

2. Aky je presny postup pri tejto zmene?

Dakujem velmi pekne za radu
B.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
b777 Pozri príspevok
Dobry den,

potrebujem poradit s pridanim viazanej zivnosti do sro. KOnkretne je situacia nasledovna. Pridat potrebujem cinnnost cestovnej agentury. Firma ale uz ma v nazve cestovna agentura (zrejme z obdobia, ked toto este nebola ako cinnost).

Moje otazky su nasledovne>
1. Potrebujem vobec dokazovat sposobilost, ak firma s cestovnou agenturou v nazve funguje uz viac ako 5 rokov?

2. Aky je presny postup pri tejto zmene?

Dakujem velmi pekne za radu
B.
To že firma má v názve že je cestovná agentúra nestačí.
Potrebuješ dokladovať spôsobilosť určite. Musíš mať zodpovednú osobu, ktorá splňa zákonom dané požiadavky.
Postup : Rozhodnutie valného zhromaždenia (ak je jednoosobovka tak rozhodnutie jediného spoločníka) , úplné znenie ZL alebo SZ. A Osvedčenie sa dokladá do OR.
0 0
Hakika Hakika

Hakika je offline (nepripojený) Hakika

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Súd nám odmietol vykonať zápis údajov do OR, nakoľko zistil nesúlad v r.č. jedného z konateľom v návrhu na zápis aj v spol. zmluve (inak cca 5x kontrolované všetkými konateľmi ). Chcela by som si overiť, či postup, ktorý som zvolila je správny. Je potrebné vyhotoviť dodatok k SZ, kde sa opraví rč., v návrhu sa tiež opraví r.č. a posiela sa tento pôvodný návrh len s opraveným r.č. -prílohy a všetky ostatné informácie nemením. Na oboch dokumentoch treba úradne overiť podpisy. Potom sa vyplní námietka, ktorej prílohu budú tvoriť 2 dodatky + 1 návrh. Na tejto námietke tiež treba overené podpisy ? A ešte jedna otázka,dá sa to všetko poslať poštou, alebo treba ísť znovu osobne na súd. Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hakika Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Súd nám odmietol vykonať zápis údajov do OR, nakoľko zistil nesúlad v r.č. jedného z konateľom v návrhu na zápis aj v spol. zmluve (inak cca 5x kontrolované všetkými konateľmi ). Chcela by som si overiť, či postup, ktorý som zvolila je správny. Je potrebné vyhotoviť dodatok k SZ, kde sa opraví rč., v návrhu sa tiež opraví r.č. a posiela sa tento pôvodný návrh len s opraveným r.č. -prílohy a všetky ostatné informácie nemením. Na oboch dokumentoch treba úradne overiť podpisy. Potom sa vyplní námietka, ktorej prílohu budú tvoriť 2 dodatky + 1 návrh. Na tejto námietke tiež treba overené podpisy ? A ešte jedna otázka,dá sa to všetko poslať poštou, alebo treba ísť znovu osobne na súd. Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Ak sa jedná o prvozápis, vyhotoviť Dodatok (ak sa podávalo v papierovej forme tak 3x) ak elektronicky, stačí 1x. Podpisy všetkých spoločníkom musia byť overené. Návrh opraviť a doložiť k Námietkám. Dá sa to podať aj poštou, aj osobne, aj elektronicky (cez niekoho kto má ZEP, tam ste mohli ušetriť 50 % na súdnom poplatku) Jeden dodatok ostane spoločnosti.
0 0
Hakika Hakika

Hakika je offline (nepripojený) Hakika

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bol to prvozápis podávaný v papierovej forme, takže súdny poplatok už bol zaplatený. Na návrhu, aj na dodatku treba overiť podpisy oboch spoločníkov, ale treba aj na námietke? A kde to vôbec podpisujú, na tom tlačive nevidím na to žiadne vyhradené miesto.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hakika Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Bol to prvozápis podávaný v papierovej forme, takže súdny poplatok už bol zaplatený. Na návrhu, aj na dodatku treba overiť podpisy oboch spoločníkov, ale treba aj na námietke? A kde to vôbec podpisujú, na tom tlačive nevidím na to žiadne vyhradené miesto.
Na návrhu overiť podpis konateľa a na dodatku podpisy všetkých spoločníkov. Na námietke sa podpis neoveruje.
0 0
Hakika Hakika

Hakika je offline (nepripojený) Hakika

Economic Pozri príspevok
Na návrhu overiť podpis konateľa a na dodatku podpisy všetkých spoločníkov. Na námietke sa podpis neoveruje.
Economic, vies mi prosim ta este povedat, kde sa na namietke podpisuju ? Pod datumom ? Nevidim nikde na to vyhradene miesto.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hakika Pozri príspevok
Economic, vies mi prosim ta este povedat, kde sa na namietke podpisuju ? Pod datumom ? Nevidim nikde na to vyhradene miesto.

Podpíšu ho pod textom námietky...
0 0
Hakika Hakika

Hakika je offline (nepripojený) Hakika

Ďakujem ešte raz veľmi pekne a prajem pekný víkend.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať