Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu činnosti pri s.r.o.

Mladý chalan hľadajúci smer. ...viac
Ahojte všetci!

Potrebujem poradiť ako postupovať pri rozširovaní predmetu činnosti už existujúcej s.r.o.

Čo treba urobiť ako prvé? Aká je následnosť krokov? Ako postupovať? Na koho sa obrátiť? Aké dokumenty, resp. rozhodnutia budú potrebné?

Za skorú odpoveď vopred ďakujem!
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie je to nutné.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
NONAME Pozri príspevok
A v prípade, že sa dvojoosbová s.r.o. mení na jednoosobovú. Nemení sa na zakladateľskú listinu?
Urobte to čo je jednoduchšie, buď nechať zachované pôvodné znenie SZ alebo prijať zaklad. listinu. Nechám na Váš výber. Prešlo by to aj tak, aj tak.
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Vďaka za odpovede.
Ešte ma zaujíma či návrh na zápis podáva len ten spoločník, ktorý v spoločnosti zostáva. Kedže jeden z nej odchádza. Schválenie zmluvy o prevode MVZhromaždením má konštitutívne účinky a teda prevádzajúca osoba už nie je spoločníkom ani konateľom. Vychádza mi teda, že návrh na zápis zmeny podáva už len zostávajúci spoločník a konateľ v jednej osobe.
Mám pravdu?
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Economic Pozri príspevok
áno už sa to nevolá živnostenský list
úplné znenie spoločenskej zmluvy mám na mysli - neoverovať
keď ste dvaja spoločníci, tak nerobíte rozhodnutie jediného spoločníka, ale Zápisnicu z MVZ. Nevedela som či ste dvaja, alebo sám spoločník pri predchádzajúcej otázke. Tieto informácie sú dôležité pre správnu a presnú odpoveď.
ďakujem
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Vďaka za odpovede.
Ešte ma zaujíma či návrh na zápis podáva a podpisuje len ten spoločník a konateľ v jednej osobe, ktorý v spoločnosti zostáva. Kedže druhý z nej odchádza. Schválenie zmluvy o prevode MVZhromaždením má konštitutívne účinky a teda prevádzajúca osoba už nie je spoločníkom ani konateľom. Vychádza mi teda, že návrh na zápis zmeny podáva už len zostávajúci spoločník a konateľ v jednej osobe.
Mám pravdu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
NONAME Pozri príspevok
Vďaka za odpovede.
Ešte ma zaujíma či návrh na zápis podáva a podpisuje len ten spoločník a konateľ v jednej osobe, ktorý v spoločnosti zostáva. Kedže druhý z nej odchádza. Schválenie zmluvy o prevode MVZhromaždením má konštitutívne účinky a teda prevádzajúca osoba už nie je spoločníkom ani konateľom. Vychádza mi teda, že návrh na zápis zmeny podáva už len zostávajúci spoločník a konateľ v jednej osobe.
Mám pravdu?
Návrh do OR podpisuje zostávajúci /teda platný konateľ/ . Ten čo bol odvolaný, už stratil svoje právomoci.
0 0
brasci brasci

brasci je offline (nepripojený) brasci

Mám ešte jednu poslednú otázku

To úplné znenie spoločenskej zmluvy, to spoločenskú zmluvu takú akú sme dávali pri zápise spoločnosti, ale už so zapísanými zmena po tomto poslednom mimoriadnom valnom zhromaždení???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
brasci Pozri príspevok
Mám ešte jednu poslednú otázku

To úplné znenie spoločenskej zmluvy, to spoločenskú zmluvu takú akú sme dávali pri zápise spoločnosti, ale už so zapísanými zmena po tomto poslednom mimoriadnom valnom zhromaždení???
Áno po poslednom VZ - teda znenie k aktuálnemu dátumu po zmenách
0 0
simka999 simka999

simka999 je offline (nepripojený) simka999

Dobrý deň
Spoločnosť (dvaja spoločníci) doplnila predmety podnikania. Ide podať návrh na zápis zmeny. Návrh na zápis zmeny musia podpísať obidvaja spoločníci, alebo postačuje iba podpis jedného spoločníka.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
simka999 Pozri príspevok
Dobrý deň
Spoločnosť (dvaja spoločníci) doplnila predmety podnikania. Ide podať návrh na zápis zmeny. Návrh na zápis zmeny musia podpísať obidvaja spoločníci, alebo postačuje iba podpis jedného spoločníka.
Návrh do OR podpisuje konateľ /v zmysle konania menom spoločnosti, mám na mysli ak majú zapísané že konajú dvaja spoločne, musia ho podpísať obaja, ak samostatne, stačí jeden/
Pri elektronickom podaní sa dá ušetriť 50 % na súdnom poplatku. /to len pre info/
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Dobrý deň mám ešte jednu otázku. Robím zmenu v s.r.o. a návrh na zápis zmeny do OR podávam elektronicky podpísany ZEPOM prostredníctvom upvs.sk. Robím to prvý krát a nie je mi jasné či tento návrh na zápis zmeny najprv podíšem u notára ako listinnú fomru a potom ju až naskenujem a podpíšem ZEPOM alebo formulár vo formáte rtf podpíšem zepom a odošlem.

Ďakujem za odpoveď
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Návrh podpisuješ ZEPom - to je tvoj zaručený-overený podpis.
Teda ak si zároveň konateľ, resp. splnomocnený zástupca.
0 0
formulka formulka

formulka je offline (nepripojený) formulka

NONAME Pozri príspevok
Dobrý deň mám ešte jednu otázku. Robím zmenu v s.r.o. a návrh na zápis zmeny do OR podávam elektronicky podpísany ZEPOM prostredníctvom upvs.sk. Robím to prvý krát a nie je mi jasné či tento návrh na zápis zmeny najprv podíšem u notára ako listinnú fomru a potom ju až naskenujem a podpíšem ZEPOM alebo formulár vo formáte rtf podpíšem zepom a odošlem.

Ďakujem za odpoveď
Hneď v úvode stránky na portáli to máš napísané RTF podpísaný ZEP oprávnenenou osobou, alebo osobami...
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Ahojte Poraďáci,

Podávam návrh na zápis do OR pre s.r.o. Vypracuvávam súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do OR a mám nesúlad adresy na LV s adresou na občianskom preukazy vlastníka nehnuteľnosti. Adresa sa jednoducho zmenila ale kataster to nezmenil na LV. Ktorú adresu mi odporúčate uviesť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
NONAME Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci,

Podávam návrh na zápis do OR pre s.r.o. Vypracuvávam súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do OR a mám nesúlad adresy na LV s adresou na občianskom preukazy vlastníka nehnuteľnosti. Adresa sa jednoducho zmenila ale kataster to nezmenil na LV. Ktorú adresu mi odporúčate uviesť?
Do súhlasu k sídlu by som zosúladila Vyhlásenie so skutkovým stavom na LV. Doporučujem potom niekedy oznámiť zmeny na kataster. Mala to byť povinnosť oznámiť po zmenách.
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

NONAME Pozri príspevok
Ahojte Poraďáci,

Podávam návrh na zápis do OR pre s.r.o. Vypracuvávam súhlas vlastníka nehnuteľnosti so zápisom nehnuteľnosti ako sídla do OR a mám nesúlad adresy na LV s adresou na občianskom preukazy vlastníka nehnuteľnosti. Adresa sa jednoducho zmenila ale kataster to nezmenil na LV. Ktorú adresu mi odporúčate uviesť?
Nakolko kataster ma na zmenu vo veci trvaleho pobytu vlastnika az 60 dni, navrhujem o nieco zlozitejsi, ale v praxi (za posledny mesiac v pripade dvoch zakladanych spolocnosti) overeny postup moze byt aj taky, ze podas navrh na kataster a k suhlasu so sidlom pripojis kopiu potrvdeneho podania, pricom v texte uvedies aky je dovod nesulady adries. Ak by si s tym potrebovala pomoct v praxi, tak sa kludne ozvi
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Consultix Pozri príspevok
Nakolko kataster ma na zmenu vo veci trvaleho pobytu vlastnika az 60 dni, navrhujem o nieco zlozitejsi, ale v praxi (za posledny mesiac v pripade dvoch zakladanych spolocnosti) overeny postup moze byt aj taky, ze podas navrh na kataster a k suhlasu so sidlom pripojis kopiu potrvdeneho podania, pricom v texte uvedies aky je dovod nesulady adries. Ak by si s tym potrebovala pomoct v praxi, tak sa kludne ozvi
Ja mám už desiatku návrhov urobených tak ako píšem jednoduchším spôsobom a s menej papiermi. Adresy vo vyhlásení jednoducho ladia s údajmi uvedenými v LV. Vyhlásenie sa neoveruje. Nikdy mi to neodmietli. Som zástancom jednoduchších a menej prácnych vecí.
0 0
NONAME NONAME

NONAME je offline (nepripojený) NONAME

Ďakujem Vám pekne...Dobre vedieť o oboch postupoch..
0 0
topper1 topper1

topper1 je offline (nepripojený) topper1

Ahojte,
potrebujem rozšíriť činnosť s.r.o. o jeden predmet podnikania a vyplňam formulár pre PO na ohlásenie živnosti.
V časti A.2 vyplňam všetkých konateľov ak ma spoločnosť 4 konateľov už zapísanych v živ. aj obchodnom registri?
Týka sa ma časť A.3 "Oprávnenie užívať nehnuteľnosť preukazujeme..." ak budú novým predmetom činnosti ubytovacie služby v prenajatej budove?
Vypĺňam časť C. pre všetkých štyroch konateľov, ktorí už sú zapísaný v ŽR a OR?
To s tými konateľmi mi nie je jasne, lebo neviem či sa to týka len novej s.r.o. alebo aj existujúcej s.r.o., kt. rozširuje predmet činnosti.

Ďakujem za pomoc
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
topper1 Pozri príspevok
Ahojte,
potrebujem rozšíriť činnosť s.r.o. o jeden predmet podnikania a vyplňam formulár pre PO na ohlásenie živnosti.
V časti A.2 vyplňam všetkých konateľov ak ma spoločnosť 4 konateľov už zapísanych v živ. aj obchodnom registri? áno
Týka sa ma časť A.3 "Oprávnenie užívať nehnuteľnosť preukazujeme..." ak budú novým predmetom činnosti ubytovacie služby v prenajatej budove? nie
Vypĺňam časť C. pre všetkých štyroch konateľov, ktorí už sú zapísaný v ŽR a OR? áno
To s tými konateľmi mi nie je jasne, lebo neviem či sa to týka len novej s.r.o. alebo aj existujúcej s.r.o., kt. rozširuje predmet činnosti. pri každej ďalšej žiadosti tak isto ako pri prvej

Ďakujem za pomoc

v texte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať