Zavrieť

Porady

Prehrievanie? ,ale čoho?

Zdravím, mám taký problém: Ked spustím nejakú náročnejšiu hru( v mojom prípade World of Warcraft) ,tak prvých 10-25min. to pri šťastí funguje ako má FPS mám okolo 40. Po čase mi prudko klesnú na 8-10 FPS. Myslím si že problém bude v prehrievaní niečoho ale podľa programov Everest,Speed fan,PC Wizard , sa nemožem dozvedieť čím to može byť..na každom programe totižto ukazuje niečo iné..pridám sem aj screeny teplot. Neviem ale mám taký pocit akoby ked zapnem pc ventilatory šlapú a potom kus stíchnu a už mi to seká ,laguje..Diky za každú radu vopred.
Usporiadat
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

nevies no zajtra to skusim mať zapnute odzaciatku ..a pls ak nájdeš aj to na stolové pc budem rád a uvidíme čo to dá
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
oka čiže:
Procák : Intel pentium4 2,66GHz,Grafika NVIDIA GF 6600agp 8x 256Mb,Harddisk 160GB,Zdroj 350W,doska Syntax S648, ram 1,512 GB.

Na bedni mám dva otvory na vyfukovanie vzduchu.
Jooj, myslím, že to bude v grafike. 6600 a ešte k tomu AGP je už trochu slabé na WoW.

Synovi keď odišla grafika, tak som mu dočasne dal GF6600 ale PCI a stále sa sťažoval, že mu to seká a nestíha (tiež WoW ale aj iné hry). Tak som mu musel kúpiť výkonnejšiu grafiku, teraz tam má ATI 3870X2 OC.

Grafika aj RAM by mala byt dostatočná.

A aké rozlíšenie máš nastavené? A aké detaily? Skús dať všetko na minimum.
0 0
Lilka 1 Lilka 1

Lilka 1 je offline (nepripojený) Lilka 1

Akú by ste odporúčali chladiacu podložku pod notebook?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lilka 1 Pozri príspevok
Akú by ste odporúčali chladiacu podložku pod notebook?
http://www.porada.sk/t96487-chladiac...ka-pod-nb.html
3 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
Jooj, myslím, že to bude v grafike. 6600 a ešte k tomu AGP je už trochu slabé na WoW.

Synovi keď odišla grafika, tak som mu dočasne dal GF6600 ale PCI a stále sa sťažoval, že mu to seká a nestíha (tiež WoW ale aj iné hry). Tak som mu musel kúpiť výkonnejšiu grafiku, teraz tam má ATI 3870X2 OC.

Grafika aj RAM by mala byt dostatočná.

A aké rozlíšenie máš nastavené? A aké detaily? Skús dať všetko na minimum.






No detaily aj všetko mám na minimum.Ale ked som to hrával prvý krát tak myslím že som nemával také lagy.Ale neviem prečo prvých 30min. mám pekných 31-42 fps a potom razom zrazu to začne lagovať fps mám 10-13,ale aj ked VYPNEM wow tak mi celý komp ostane taky spomalený ,aj ked si na nete pušťam videá tak sekajú..musím celý komp vypnúť aby to potom šlo normálne.
Naposledy upravil tommen : 19.07.10 at 11:02
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
No detaily aj všetko mám na minimum.Ale ked som to hrával prvý krát tak myslím že som nemával také lagy.Ale neviem prečo prvých 30min. mám pekných 31-42 fps a potom razom zrazu to začne lagovať fps mám 10-13,ale aj ked VYPNEM wow tak mi celý komp ostane taky spomalený ,aj ked si na nete pušťam videá tak sekajú..musím celý komp vypnúť aby to potom šlo normálne.

Ne neviem, či to bude len jedným komponentom. Skôr to vyzerá, že sa ti komp zahlcuje pri činnosti, teda jeho virtuálna pamäť. Skús nastaviť väčšiu virt. pamäť (SWAP memory). Ak to nepomôže, je možné, že sa ti zahlcuje operačná pamäť. Tam by bolo vhodné kúpiť 2x1GB a zapojiť do DUAL CHANNEL, ak ti to doska podporuje.

Z popisu vyzerá, že je to staršie PC. Tam nestačí upgradovať len jeden komponent, stále môže zvyšok spomaľovať, napr. ten jednojadrový procesor, staršia základná doska a najmä grafika. Problém je, že výkonnejšiu GK do AGP už ťažko zoženieš, jedine pod rukou. Treba pozrieť na eBay, tam som kúpil aj ja tú ATI 3870.

AK je to ale prhrievaním, tak najpravdepodobnejšie to bude GK. Ak by štandardný chladič nestačil, treba kúpiť výkonnejší, napr. v tomto obchode majú obrovský výber:

www.tntrade.sk

Ťažko je presne povedať, čo to spôsobuje. Ak plánuješ často hrávať náročnejšie hry, tak by som vrelo doporučoval celý upgrade, problémy sa hrami sa ti len budú stupňovať.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

nie nie naročnejšie hry nebudem hrávať
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

a ako si to myslel s tym chladením? ktoré mám vymeniť?
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

no a skusim tu virtualnu pamat niečo s tým zrobím,mimochodom toto je 15ty príspevok čiže konečne možem priložiť screenshoty..kuknite si to
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

a prosím ťa upresni mi kde nájdem tie nastavenia virtuálnej pamate,diky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
a prosím ťa upresni mi kde nájdem tie nastavenia virtuálnej pamate,diky
Vo Win XP je to:

Nastavenie > Ovládací panel > Systém > záložka Spresnenie > časť Výkon - Nastavenie > nové okno (3 záložky) záložka Spresnenie > časť Virtuálna pamäť - Zmeniť > nové okno, v ktoríom si môžeš ručne zvoliť veľkosť virtuálnej pamäte.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
a ako si to myslel s tym chladením? ktoré mám vymeniť?
Myslel som chladič na graf. karte.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Chýba tam teplota graf. karty. Ostatné zobrazené teploty sú v poriadku, z uvedeného nemáš nič prehriate.
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

Chobot Pozri príspevok
Chýba tam teplota graf. karty. Ostatné zobrazené teploty sú v poriadku, z uvedeného nemáš nič prehriate.
hh, si asi klikol na ten obrázok a nedal si SPAT lebo tam pod ním su ešte ostatné obrázky toto je pri štarte ,kukni tie ostatne 3-4obrázky
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

a tú virtuálnu pamať mám ako zvačšiť , na aké hodnoty?
0 0
tommen tommen

tommen je offline (nepripojený) tommen

idem asi skúsiť aj reinštal windows ako bolo niekde vyššie spomenuté,jedna otázka: Ako si zálohujem súbory? Neviem isto ale myslím že v My documents sa nezmaže nič nvm presne,napíšte prosím kde si mám zálohovať fotky,mp3 atd. diky
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
hh, si asi klikol na ten obrázok a nedal si SPAT lebo tam pod ním su ešte ostatné obrázky toto je pri štarte ,kukni tie ostatne 3-4obrázky
Aha, ano, sú tam. Takže CPU je OK, tá zákaldná doska sa mi nepáči, že má 77 st.C. A graf. karta je tie6 trochu horúca, hoci 70 st.C nie až tak kritické. Neviem presne, koľko je u tejto (GF6600) bežná prevádzková teplota, niektoré výkonné GK v pohode pracujú aj pri 80 st.C. Možno ale tejto vadí tých 70 st.C. Pozeral som na nete, aké majú iní skúsenosti a jedni uvádzajú, že 70 st. je veľa:

http://forums.nvidia.com/index.php?showtopic=9818

a že majú tiež problémy so zamŕzaním, inde bola teplota 68 st. v pohode:

http://www.behardware.com/art/imprimer/550/.

Takže jednoznačné to nie je, ale skôr môže byť problém v tej základnej doske.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
a tú virtuálnu pamať mám ako zvačšiť , na aké hodnoty?
Pozri aké máš teraz a k maximálnej pridaj ešte niečo. Mohlo by stačiť tak 4000 alebo 6000 MB .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tommen Pozri príspevok
idem asi skúsiť aj reinštal windows ako bolo niekde vyššie spomenuté,jedna otázka: Ako si zálohujem súbory? Neviem isto ale myslím že v My documents sa nezmaže nič nvm presne,napíšte prosím kde si mám zálohovať fotky,mp3 atd. diky
Koľko máš v PC fyzických HDD? Jeden? Dva?

Ak jeden, koľko máš logických diskov? Máš len C: alebo máš aj D:?

Ak máš len jeden fyzický aj logický disk (iba C, tak preinštalovaním sa ti všetko stratí, aj adresár moje dokumenty.

Neviem, koľko máš dokumentov (<4GB?), ale DVD by ti nestačilo? Ak nie, tak si kúp USB kľúč, napr. 16 GB a tam si to ulož. Dnes už nie sú drahé, stoja okolo 25-30 EUR, 8 GB len 10-15 EUR.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať