Zavrieť

Porady

Zapoctovy list

Dobry den,chcel by som sa opytat...Nastupil som do noveho zamestnania,pozeral som sa na vyplatne pasky a mam nejake prilis velke odvody,isiel som za uctovnickou a povedala mi,ze jej mam doniest zapoctovy list z predchadzajuceho zamestnania a potom mi to znizi.Otazka je ci treba doniest zapoctove listy aj z inych zamestnani alebo staci ten posledny?Medzitym som pracoval v zahranici...Dakujem za odpovede
Usporiadat
Ywetta Ywetta

Ywetta je offline (nepripojený) Ywetta

Musíš si najprv porovnať s kolegami výšku vymeriavaceho základu, väčšinou je to hrubá mzda a až potom odvody. Odvody môžu byť rozdielne napr. keď je kolega dôchodca, predčasný dôchodca alebo čiastočný invalid - on si neplatí poistenie v nezamest., invalidné. Takže rozdiel tam môže byť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ywetta Pozri príspevok
Musíš si najprv porovnať s kolegami výšku vymeriavaceho základu, väčšinou je to hrubá mzda a až potom odvody. Odvody môžu byť rozdielne napr. keď je kolega dôchodca, predčasný dôchodca alebo čiastočný invalid - on si neplatí poistenie v nezamest., invalidné. Takže rozdiel tam môže byť.
Zadávateľ už zistil, kde bol problém, viď predch. príspevok. č.20
0 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Riesenie je teda podpisat vyhlasenie k dani zo mzdy?Ak to podpisem vratia mi potom na dalsej vyplate to co som platil naviac?Alebo...?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tweety Pozri príspevok
A prečo Ti ho nedala mzdárka podpísať? Ja na tvojom mieste, by som za ňou zašla a upozornila ju na jej povinnosti.
NIE JE povinnosťou mzdárky dať toto vyhlásenie podpísať. Je to "vecou" zamestnanca.
(Medzi nami dievčatami: aj tak im toto vyhlásenie k podpisu nanútime pri nástupe do práce a každý rok do konca januára, veď nebudeme predsa také svine, že by zamestnanci zväčša zákona neznalí na svoju neznalosť doplácali finančne .)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

TommzSK Pozri príspevok
Riesenie je teda podpisat vyhlasenie k dani zo mzdy?Ak to podpisem vratia mi potom na dalsej vyplate to co som platil naviac?Alebo...?
Áno, veď som už uviedla, že ho podpíšeš, tým si uplatníš NČ dane, budeš platiť menšiu daň, a tá, ktorú si mal zrazenú naviac, keď si ho nemal podpísané, bude dorovnaná v RZD, alebo v DP.
1 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Dakujem vsetkym za cenne rady,uz som sa troooosku dostal do obrazu :-) Pekny den zelam...
0 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Mzdarka este stale nieje v praci,ale dozvedel som sa,ze vyhlasenie,ak som ho uz podpisoval u predchadzajuce zamestnavatela,tak u noveho uz nemusim a mal som si ho priniest z predchadzajuceho zamestnania...co si o tom myslite?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

TommzSK Pozri príspevok
Mzdarka este stale nieje v praci,ale dozvedel som sa,ze vyhlasenie,ak som ho uz podpisoval u predchadzajuce zamestnavatela,tak u noveho uz nemusim a mal som si ho priniest z predchadzajuceho zamestnania...co si o tom myslite?
ak by si mal viacerých zamestnávateľov, tak vyhlásenie môžeš uplatniť iba u jedného. Ak u predchádzajúceho bol riadne skončený PP, vyhlásenie podpíšeš u terajšieho z-ľa. Ak by si v jednom mesiace končil a nastúpil, v tomto mesiaci môžeš uplatniť iba u jedného z-ľa
P.S: ako môžeš preniesť od predchádzajúceho? Čo predloží v prípade kontroly mzdárka? Vyhlásenie sa zamestnancovi pri výstupe nedáva.
Naposledy upravil drobeceva : 26.07.10 at 09:00
0 0
JajaFabša JajaFabša

JajaFabša je offline (nepripojený) JajaFabša

Neviem, na čo by bolo mzdárke tvoje vyhlásenie od predchádzajúceho zamestnávateľa, veď máš zmluvu s novým zamestnávateľom a ten by mal figurovať aj na vyhlásení, ktoré má ako podklad pre tvoju mzdu.
0 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Koncil som u stareho z-la a zacinal u noveho z-la v jednom mesiaci 15.4.2010 som koncil a nastupil 16.4.2010 riadne som skoncil PP
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

TommzSK Pozri príspevok
Koncil som u stareho z-la a zacinal u noveho z-la v jednom mesiaci 15.4.2010 som koncil a nastupil 16.4.2010 riadne som skoncil PP

V takom pripade skutocne mozes mat podpisane vyhlasenie len u jedneho zamestnavatela, nie u dvoch sucasne v jednom mesiaci.
Mzdarka ti ho spravne nedala a neuplatnila ti danovu ulavu hned v ten prvy mesiac - v aprili, ale od maja, kedy si pracoval , predpokladam , len u jedneho zamestnavatela, uz si si nezdanitelne minimum mohol a mal uplatnovat u neho.
0 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Ak tomu dobre rozumiem,tak nemusim nic podpisovat a mzdarka mi spravne nedala nic podpisat...ale preco nemam danovu ulavu?Ja tomu nechapem,to teraz budem platit statu a cakat na vratenie dane na buduci rok?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

TommzSK Pozri príspevok
Ak tomu dobre rozumiem,tak nemusim nic podpisovat a mzdarka mi spravne nedala nic podpisat...ale preco nemam danovu ulavu?Ja tomu nechapem,to teraz budem platit statu a cakat na vratenie dane na buduci rok?
Nie, nová mzdárka po podpísaní vyhlásenia zadá úľavu už od mája. V apríli boli dvaja zamestnávatelia a vyhlásenie podpísané u jedného z nich.
3 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Podpísať si ho mal, ale od 1.5. A nemusíš čakať. Podpíš ho teraz, uplatní ti nezdaniteľnú časť už za tento mesiac. Iba za máj a jún sa ti uplatní až pri ročnom zúčtovaní.
1 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

takze podpisat nove vyhlasenie a zacne sa mi uplatnovat uz za tento mesiac (jul). Ostatne mesiace april,maj,jun dostanem az pri roznom zuctovani...spravne?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

TommzSK Pozri príspevok
Mzdarka este stale nieje v praci,ale dozvedel som sa,ze vyhlasenie,ak som ho uz podpisoval u predchadzajuce zamestnavatela,tak u noveho uz nemusim a mal som si ho priniest z predchadzajuceho zamestnania...co si o tom myslite?
Nie je to pravda. Vyhlásenie musíš mať podpísané pre každého zamestnávateľa zvlášť a každý zamestnávateľ si ho necháva, pretože je podklad pre výpočet miezd a ku kontrole správnosti výpočtu preddavku na daň zo závislej činnosti.

Niektorí zamestnávatelia možno trvajú na prinesení kópie 3. strany vyhlásenia od predchádzajúceho zamestnávateľa, kde podpisuješ, za ktorý mesiac naposledy si u toho predchádzajúceho zamestnávateľa uplatňuješ nezdaniteľnú čiastku. Ale nie je podmienka túto kópiu priniesť, lebo zamestnanec si zodpovedá sám za údaje uvedené vo vyhlásení.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

TommzSK Pozri príspevok
takze podpisat nove vyhlasenie a zacne sa mi uplatnovat uz za tento mesiac (jul). Ostatne mesiace april,maj,jun dostanem az pri roznom zuctovani...spravne?
áno
1 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Dakujem za vsetky odpovede :-D uz mam v tom jasno...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

TommzSK Pozri príspevok
Mzdarka este stale nieje v praci,ale dozvedel som sa,ze vyhlasenie,ak som ho uz podpisoval u predchadzajuce zamestnavatela,tak u noveho uz nemusim a mal som si ho priniest z predchadzajuceho zamestnania...co si o tom myslite?
To ti kto povedal ? Mzdárka možno chcela od teba potvrdenie o zdanitelnej mzde, ak si nastupoval v priebehu mesiaca, aby z neho vyčítala, či za posledný mesiac máš uplatnenú nezd.časť u predch. zamestnávatela.

Odkedy trvá tvoj prac.pomer ?
Zober si pásku a napíš čo tam máš, takto je to len v hádankách ...
0 0
TommzSK TommzSK

TommzSK je offline (nepripojený) TommzSK

Kto mi to povedal?asi tak ako jedna baba povedala :-)
od 16.4.2010 som nastupil...pasku nemam u seba...ale zajtra uz pride mzdarka tak sa jej na vsetko spytam...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať