Zavrieť

Porady

nákup dialničnej nálepky v zahraničí

Dobrý deň prajem všetkým prítomným!
Pozastavujem sa nad otázkou nákupu DN (alebo polatok za dialnicu?!) v zahraničí - konkrétne v maďarsku (HUF). Zamestnanec aj konateľ v jednej osobe robí prepravu, v maď. kúpil a doniesol mi bločik z nákupu DN, ako to mám zaučtovať do PU. Nemá žiadny doklad preukazujúci zámenu na cudziu menu, len bločik vo forintoch. Platil to pl.kartou. Takže to bude účtované cez ID a ja to zamením kurzom prechádzajúceho dňa z EB. To mi je jasné. Len s tou menou mi poraďte.
1,Mám to dať ako vklad spoločníka hneď do valutovej pokladnice?
2, Ako je tos DPHčkou? Ak je na bločku iná sadzba DPH ako slovenská?
Naposledy upravil Dav : 23.09.10 at 09:02
Usporiadat
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

ahojte,ja som to vyriešila takto: vklad spoločníka (zo svojich vlastných) do valutovej pokladne: 211xxx / 365
a nákup DN 518 / 211 xxx

Totiž na úč365 (čo je záväzok voči spoločníkovi) bol zostatok, ktorý sa takto vyrovnal (aspoň čiastočne)
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

abcd.kates Pozri príspevok
ahojte,ja som to vyriešila takto: vklad spoločníka (zo svojich vlastných) do valutovej pokladne: 211xxx / 365
a nákup DN 518 / 211 xxx

Totiž na úč365 (čo je záväzok voči spoločníkovi) bol zostatok, ktorý sa takto vyrovnal (aspoň čiastočne)
si si istá, že si to urobila dobre? lebo tomuto celkom nerozumiem, ak mám zostatok na záväzku voči spoločníkovi, ako sa môže ponížiť tento záväzok tým, že on vloží vlastné peniaze do pokladne
0 0
mercuris mercuris

mercuris je offline (nepripojený) mercuris

woman
Dobrý deň,
ešte raz k tejto téme a poprosím o radu. Mám klienta - holanďana, ktorému neviem vysvetliť, že všetky nákupy, od ktorých má doklad o nákupe z registr. pokladnice zo zahraničia, si nemôže uplatniť DPH v daňovom priznaní, ktoré podáva (benzín, dial. známky, nákupy drobné - kancelárske potreby a pod.) On mi tvrdí, že sa to dá, že ho tak informovali na DU v Moldave nad Bodvou, poraďte mi prosím, kde by som zistila, ako to naozaj je. Už som z toho zúfalá. Ďk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať