Zavrieť

Porady

detská imunita

Dobrý večer mamičky - poradáčky ! Mám problém-môj 4 ročný syn pokiaľ nenavštevoval materskú škôlku bol zdravý ako buk. Vlani začal chodiť do škôlky a začali sa pravidelné nádchy, kašle, antibiotiká - 1 občas 2 x do mesiaca.Vybrali mu aj nosné mandle čo však vôbec nezabralo, takže v škôlke bol dokopy asi 3 mesiace počas vlaňajšieho roku.Doktor tvrdí že tieto choroby prekoná buď v tomto rannom veku alebo neskrôr ako školák.Ale ak je nachladnutý každý 2-3 týždeň začínam pochybovať či je to v poriadku.Obehala som s ním aj krčné odd a imunologičku a tá zistila že má mierne oslabenú imunitu a našťastie nie je alergik.Bral probiotiká a lieky na podporu imunity.Leto mimo detského kolektívu bolo v poriadku, no a od septembra sa to znovu začalo opäť.Pravidelne každý deň niekoľko krát denne čistíme noštek Vincentkou vodou,jedáva veľa ovocia, zeleniny, dávam mu cibuľové čaje a šťavy z nej,bylinkové čaje,imunoglukán na zlepšenie imunity,veľa chodíme do prírody a príde do škôlky a ako taký malý vysávač nasaje do seba znovu všetky chorôbky od ostatných detí.Takže ak máte podobné skúsenosti s deťmi a už to máte za sebou tak mi prosím Vás poraďte ako ste to obdobie prekonali, čo pomohlo alebo treba naozaj len čakať a dúfať že to raz prejde.
Usporiadat
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Probiotikum ti poradiť neviem, ale reagujem na tie bolesti uška. Ak sa ti stane, že nemáš doma ušné kvapky, môžeš si pomôcť tak, že si zrmiešaš hocijaký tvrdý alkohol (koňak,whisky, vodka....) s octom, odstrihneš úzky a dlhý pásik gázy, namočíš to v tomto roztoku a ten tenký pásik dáš malému do uška. (tým, že je tenký, vojde dosť hlboko a vyťahuje bolesť). Mne to raz dávno poradili telefonicky na pohotovosti, keď dcéru strašne bolelo ucho, muž bol v robote, nemala som sa ako dostať na pohotovosť aj s ňou. Zabralo to fakt stopercentne, po piatich minútach spala aj s gázičkou v uchu až do rána. Ani som odvtedy nikdy žiadne ušné kvapky nemala.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

alušik
Včera sme boli s malým na kontrole u lekárky a skončili sme s ďalšími predpísanými antibiotikami. Malý totiž dostal zápal pľúc. Už začínam byť vážne zúfalá. Lekárka ho popočúvala a zdalo sa jej, že je to už lepšie. Keď som naliehala, že malý kašle stále rovnako a nemám pocit žiadneho zlepšenia, poslala nás na rengen. No a dopadlo to, ako dopadlo. Neviem, čo by bolo, keby som nenaliehala. Asi by som odišla z ordinácie "spokojná"...
Čítala som odporúčaný článok o probiotikách. Zašla som teda do lekárne a kúpila BIOPRON 9, no až doma som po rozbalení príbalového letáku zistila, že nie je vhodný pre deti do 6 rokov. Vie mi niekto poradiť nejaké detské probiotikum?
My kupujeme našej mladšej (2,5 r.) Nutrolin B, je buď vo forme sirupu alebo kapsul. Sirup je tuším pre deti od 6 mes.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

áách, alušik, držím aj ja palce. To je ten začarovaný kruh s ATB. Skús ešte niečo pozrieť na nete. Nejaké acidko, biely jogurt plus niečo z lekárne. A babské recepty. Lekári okrem predpísania ATB nič nepovedia, je to hrozné.
0 0
pan Vladimír pan Vladimír

pan Vladimír je offline (nepripojený) pan Vladimír

Veľmi dobrou liečbou na zlepšenie imunity (finančne náročnejšou) je aj Wobenzym ( pozri www.Wobenzym.sk).Moja priateľka na doporučenie odborného ORL lekára lieči už nejakú dobu Wobenzymom svoje malé detičky, ktoré boli stále choré - a úspešne, bez antibiotík . Nebývajú už ani tak často choré. Prípravok skúšame aj my doma - javí sa veľmi dobre. Najlepšie sa oplatí kúpiť najväčšie balenie, ale niektoré lekárne ho už aj delia na menšie za rovnakú cenu za kus. Inak dobré sú aj vyššie dávky vit.C v začiatkoch choroby. Mne to dobre zaberá.
Veľa zdravia!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Zoberte detičky každý týždeň do sauny , naučte ich namočiť sa do studenej vody a dávajte ich každý rok v jeseni očkovať proti chrípke. A kto má možnosť , tak každý rok more. A kto nie , tak aspoň soľnú jaskyňu. Antibiotiká len v tých najnutnejších prípadoch. Síce dieťa nie som , ale bývala som pred pár rokmi možno častejšie chorá ako malé deti v jasličkách. A toto mi pomohlo.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
aj my máme toto "strašné obdobie" za sebou. Lekári to nazývajú "kolektívna choroba". Jedno dieťa zače a potom to ide....
Najlepšie - more, hory /máme osvedčené/.
Pri chytených dutinkách používame recept starých mám - uvaríme zemiak v slanej vode - malá sa naparí a ešte teplý zemiak popučím a priložím vo vreckovke na miesto dutín - aj na čielko, alebo ak má malá toho dosť, tak mi ho jednoducho spapá :-)
Alebo - kúpeľ nôh teplá, slaná voda.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Aj ja malému nasadím vždy v začiatku choroby zvýšenú dávku vitamínu C, doteraz som mu kupovala marťankov s imunaktivom, ale zdá sa, že je to o ničom... Aspoň ja nijaký výsledný efekt nebadám. Už som toho dosť prečítala aj o soľných jaskyniach, takže som sa rozhodla, že tam s malým začnem chodiť. keď to nepomôže, aspoň nebudem mať pocit, že pre neho nič nerobím. Boli sme s ním aj pri mori, no neviem,či sa mi to zdá, možno aj bolo tú zimu po tom pobyte trošku lepšie, ale chorý tak či tak na priedušky bol... Ja si nemyslím, že by to bolo v jeho prípade "kolektívnou" chorobou. Začal mi chorľavieť už od 7 mesiacov a to sme nechodievali niekam do kolektívu...
A očkovanie proti chrípke? To som tiež zvažovala, ale samotní lekári majú na to rôzne názory. Jeden povie, že to deťom náchylným na choroby dýchacích ciest odporúča a druhý zase, že vôbec nie...
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Očkovanie proti chrípke každému účinkuje úplne odlišne.. Ja teda už nie som celkom dieťa ale som našťastie len začínajúca astmatička a tiež mám problémy s dýchacími cestami, na základe čoho ma jeden rok moja lekárka presvedčila, aby som sa dala zaočkovať proti chrípke.. a nikdy viac to už neurobím, v ten rok som bola doma pravidelne na PN-ke každý mesiac a zakončila som túto svoju "sezónu" krásnym zápalom pľúc
Ale hovorím, každému to účinkuje inakšie, možno by to tvojmu drobcovi pomohlo.. ťažké rozhodovanie..
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Ja kupujem v čase zvýšenej chorobnosti napr. Imunal,je to výtazok z byliny Echineacea a je to na zvýšenie imunity. Alebo samotná Echineace,treba sa opýtat v lekárni. Dost sa mi to osvedčilo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať