Zavrieť

Porady

Nastup po MD

Dobry den,

manzelke konci MD, resp. RD, v novembri a chcela by nastupit spat do prace tam kde aj pracovala pred tym.

Zamestnavatel jej verbalne oznamil, ze ju nepotrebuje, lebo si dorobila II.st.vysokoskol. vzdel. a aj je nadbytocna.

Nedostala ziadny papier ani oficialne stanovisko zamestnavatela.

Sla sa len spytat kedy presne moze nastupit a zamestnavatel ju takto prekvapil.

Co teraz robit?

Samozrejme pracu si hlada ale z tej povodnej prace je stale v prac. pomere.

Ma len cakat alebo sa da nieco konkretne spravit?

Dohodu? to nehrozi

Aby dala vypoved? nehrozi, pride o odstupne!

Vypoved od zamest.? musel by dat odstupne, co nerobi!

Co robit v takomto pripade.
dik za helpik
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zuzana A. Pozri príspevok
Dobry den, chcela by som sa este opytat k mojmu prispevku, ci by bolo vhodne mojmu zamestnavatelovi pisomne oznamit, ze mi konci RD a ze by som chcela nastupit so skratenym pracovnym casom. Co by malo taketo oznamenie obsahovat alebo je lepsia forma telefonicka popripade osobna. Dakujem
Rozhodne by som riešila osobnú komunikáciu, kde sa hneď dozvieš, či zamestnávateľ súhlasí so skrátením pracovného úväzku.Pokiaľ aj bude súhlasiť, možno bude trvať, aby si si žiadosť dala, aby mal doklad, na základe čoho Ti zníži úväzok.
5 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Dobrý deň, môže mi niekto "odobriť" tento príspevok:
Manželka by mala nastúpiť do zamestnania od 1.novembra 2010 /kedy dcéra dovŕši 3 roky/. Dcéra má však prihlášku do MŠ - ešte presne nevieme termín, dúfame, že sa bude dať dohodnúť s riaditeľkou na neskoršom nástupe do MŠ. Ak sa však nedohodne o neskoršom nástupe /najlepšie od decembra 2010/ a dieťa nastúpi od 09/2010 do MŠ:
1.manželka môže byť ešte na rodič.príspevku do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa, ale stráca nárok na rodič.príspevok?
2. musí sa v tomto prípade odhlásiť na SP ako poistenec štátu od vtedy, ako dieťa nastúpi do MŠ /aj keď by bola ešte na rodič.príspevku/?
3. ako dlho môže trvať "adaptačný" proces dieťaťa - je to nejako stanovené, alebo je to individuálne a záleží od MŠ?
4. môže počas tohto adapt.procesu poberať rodič.príspevok?
5. ak by sa manželka zamestnala ešte pred dovŕšením 3 roku veku dieťaťa, a rodič.príspevok poberá podľa "starého" zákona, môže naďalej poberať rodič.príspevok a aj byť zamestnaná?
Dúfam, že uvedenými otázkami a odpoveďami urobíme jasno mnohým mamičkám, ktoré tápu v tejto problematike, ďakujeme.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prosím vie mi niekto odpovedať?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, môže mi niekto "odobriť" tento príspevok:
Manželka by mala nastúpiť do zamestnania od 1.novembra 2010 /kedy dcéra dovŕši 3 roky/. Dcéra má však prihlášku do MŠ - ešte presne nevieme termín, dúfame, že sa bude dať dohodnúť s riaditeľkou na neskoršom nástupe do MŠ. Ak sa však nedohodne o neskoršom nástupe /najlepšie od decembra 2010/ a dieťa nastúpi od 09/2010 do MŠ:
1.manželka môže byť ešte na rodič.príspevku do dovŕšenia 3 rokov veku dieťaťa, ale stráca nárok na rodič.príspevok?
2. musí sa v tomto prípade odhlásiť na SP ako poistenec štátu od vtedy, ako dieťa nastúpi do MŠ /aj keď by bola ešte na rodič.príspevku/?
3. ako dlho môže trvať "adaptačný" proces dieťaťa - je to nejako stanovené, alebo je to individuálne a záleží od MŠ?
4. môže počas tohto adapt.procesu poberať rodič.príspevok?
5. ak by sa manželka zamestnala ešte pred dovŕšením 3 roku veku dieťaťa, a rodič.príspevok poberá podľa "starého" zákona, môže naďalej poberať rodič.príspevok a aj byť zamestnaná?
Dúfam, že uvedenými otázkami a odpoveďami urobíme jasno mnohým mamičkám, ktoré tápu v tejto problematike, ďakujeme.
1. môže čerpať rodič.dovolenku v zamestnaní do dovršenia 3rokov, no ak od 2.9.2010 je prijaté dieťa do škôlky (je jedno či ide o adaptač. pobyt) a nebude mať prerušenie dochádzky, tak jej od 1.10.2010 odnímu nárok na rodič.príspevok.

2. áno, od nástupu dieťaťa do škôlky (je jedno či na 2hodiny alebo 8hodín, tj. je jedno, či na adaptačný proces, tam výnimka v zákone nie je) nesplna podmienku riadnej starostlivosti, tj. ak nastúpi od 2.9., tak do 8dní, t.j. do 9.9. by mala dať odhlášku, kde v časti 10 uvedie dátum zániku poistenia 1.9.2010

3. to je asi v zákonoch týkajúcich sa škôlky a asi záleží na riaditelke

4. vid vyššie

5. ak by dieťa nechodilo do škôlky a ona poberá RP podla zákona z r.2008, tak môže aj pracovať na prac.pomer alebo dohodu a môže poberať RP do 3och rokov.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ďakujem za kvalifikované odpovede, ešte na otázku č. 5:
to znamená, že keď manželka nastúpi do práce na trvalý PP od 1.októbra 2010 a dieťa bude opatrovať stará mama doma, /do MŠ by išlo dieťa až po dovŕšení 3 rokov/, nepríde o RP, ale musí sa dňom nástupu do práce odhlásiť do SP ako poistenec štátu a prihlásiť na normálne poistenie? Ďakujem.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ešte mám jednu otázku: ak zamestnanec oznámi písomne k určitému dátumu, že sa vracia z RD do práce, je zamestnávateľ povinný písomne odpovedať, a ak, tak do koľko dní? Ďakujem.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o pomoc s výpočtom dovolenky. Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania po rodič. dovolenke.
Na materskú nastúpila 24. 03. 2008 do 05. 10. 2008 a 06. 10. 2008 do 03. 09. 2010 bola na rodičovskej dovolenke. Z roku 2008 jej zostala dovolenka 13 dní. Koľko dní má nárok na dovolenku? Chápem to správne, že z roku 2008 má nárok na tých 13 dní + časť dovolenky za rok 2010? Alebo je to inak?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

monnica Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o pomoc s výpočtom dovolenky. Zamestnankyňa nastúpila do zamestnania po rodič. dovolenke.
Na materskú nastúpila 24. 03. 2008 do 05. 10. 2008 a 06. 10. 2008 do 03. 09. 2010 bola na rodičovskej dovolenke. Z roku 2008 jej zostala dovolenka 13 dní. Koľko dní má nárok na dovolenku? Chápem to správne, že z roku 2008 má nárok na tých 13 dní + časť dovolenky za rok 2010? Alebo je to inak?
Áno, tak, D z roku 2008, za rok 2010 sa jej bude dovolenka krátiť za dni na RD. Za prvých 100 dní o 1/12, ďalších 21 tiež o 1/12.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Super, ďakujem pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať