Zavrieť

Porady

Láska

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca

Anketa: Bola téma: "Láska" pre Vás niečim poučná?

Počet hlasujúcich
13. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • áno

    10 76.92%
  • nie

    3 23.08%
Kam zaradiť, do akého chlievika, tému "Láska"? Nevedel som. Tak som ju dal sem.

Chcel by som sa spýtať "poraďakov" ako si predstavujú lásku. Nie lásku medzi rodičmi a deťmi, ale taký ten krásny vzťah medzi zamilovanými. Neskromne by som chcel dodať, že si to nepredstavujem ako spor, kde sa budeme hašteriť, že pre mňa tamto je láska, pre mňa tamto nie je láska. Iba takú predstavu jednotlivcov na tento krásny vzťah. Možno aj to, čo už láska nie je, čo je teror, otrava, "znásilňovanie" toho druhého. Dajte svoj názor čo najväčší počet. V kvantite bude aj kvalita.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stina Pozri príspevok
Láska…poznáme ju všetci. Každý z nás raz miloval i bol milovaný, všetci sme raz zablúdili pohľadom na toho, kto sa nám páči. Lež, čo je láska?
Človek potrebuje lásku k životu. Keby nebola, nežili by sme ani my, ani naši starí rodičia, ani ich prarodičia. Nežil by nik ani nič.
Láska má chuť čokolády. Raz je sladká a priam sa vám rozpúšťa na jazyku, inokedy tvrdá a horká, že si na nej idete zuby vylámať. Aj tá najtvrdšia čokoláda však raz zmäkne a všetci ju budú chcieť.
No je dnes ešte láska vzácna? Tá pravá áno. Je mnoho falošných, ktoré nestoja ani za deravý groš, ale tá skutočná je vzácnejšia ako zlato, ako všetky poklady tohto sveta dohromady. Nedá sa kúpiť ani predať, nemožno ju vyhrať v žiadnej lotérii. Ona sama je totiž lotériou. Jej koleso sa denno-denne roztáča nad nami všetkými a určuje tých, ktorí sa budú mať radi a budú ju šíriť ďalej. Láska je totiž nákazlivá. Nik sa jej neubráni…
Láska bola a je tá najkrajšia vec ktorú môžeme dať druhému. Láska predstavuje najvyšší cit, ktorého sú ľudia schopný. Pocit že sme milovaný nás spája.
Čo s tými, ktorí majú na čokoládu alergiu?
Žiaľ, sú aj takí...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
erzet Pozri príspevok
Áno, trochu som myslel asi tak, ako je napísané "pobúchanie na úľ", ale nechcel som pred včeličkami utiecť. Založil som tému, a viacerý sa ma pýtali či mám problém. Keď som tému zakladal tak som ho už zasa nemal. Baví ma čítať názory ľudí na danú tému, vnímať ich uhly pohľadu. Siahať si dovnútra, aj v mojich rokoch, a spýtať sa samého seba, či idem správnou cestou. U mňa neplatí, mám šesťdesiat a už som zjedol všetku múdrosť sveta.
Keď si chce chlap nájsť alebo si nájde priateľku a chce aby si rozumeli tak potrebuje poznať jej dušu, jej túžby, pocity a kde sa ich dozvie? Odpoviem si sám. Nie v krčme pri pive s chlapmi, hoci... Niečo podobné je opačnom garde. Priateľka by tiež mala poznať dušu partnera jeho túžby, pocity, očakávania.
Nie robiť sochu - predmet nášho záujmu, podľa seba, ale nech on stojí pre mňa ako model. A keď ma má rád tak bude robiť to iste a tam sa pozná či ma má alebo nemá rada. Láska nie je že si rozumieme, keď si ťaháme medové motúzy pod nos, ale aj keď ten motúz je, sem, tam poprášený štipľavou paprikou.
Je tu veľa vecí pod ktoré sa podpisujem, a mohol by som ich dať za svoje, ale pretože som to neurobil v úvode, tak už by to plagiátorstvo.
Bez lásky sa žije ťažko, ale láska bolí.
..

..no teda sorry..toto je tvoje vyjadrenie k tejto téme?..teba baví čítať názory ľudí..a týmto im odpovieš?..podľa mňa dosť plytko..a je mi úplne jedno, ako si to kto vysvetlí, od zadávateľa takejto témy by som čakala viac...
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
avatar pepsikova Dnes, 12:41 PM
marjankaj Dnes, 12:46 AM
Pepsiková, nechcem ti stúpať do svedomia, ale slovo "povinnosti" mi veľmi nereže.

A ružovučká je celkom fajn, no nie?..


..a ty čo mňa hrešíš?..však to alla66 písala o povinnostiach niekde inde!...ja som iba reagovalaaaaa...bééééééééé..a ružovú nemusím..vôbec..nikdyyyy...
písala, nakoniec zdeletovala....... aby som zbytočne nerýpala do osieho hniezda
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pepsiková, ty si písala o ruži.

A čo sa povinnosti týka.
Manžel se náhle vrátí ze služební cesty a přistihne manželku se sousedem.
Já se vám divím pane Novák, já musím, ale kdo vás přinutil?
Naposledy upravil marjankaj : 26.07.10 at 12:19
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

....niečo na odľahčenie, možno - ktovie?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
pepsikova Pozri príspevok
..

..no teda sorry..toto je tvoje vyjadrenie k tejto téme?..teba baví čítať názory ľudí..a týmto im odpovieš?..podľa mňa dosť plytko..a je mi úplne jedno, ako si to kto vysvetlí, od zadávateľa takejto témy by som čakala viac...
Zadávateľ témy nemusí zjesť všetku múdrosť sveta a možno preto som tému otvoril, ale vravíš iba o prvom odsek.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Robo nebuď prehnane skromný. Tvoj problém si aj tak musíš sám vyriešiť podľa konkrétnej situácie.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
marjankaj Dnes, 01:11 PM
Pepsiková, ty si písala o ruži.


..ja som písala o ruži?..prosím teba, vráť ma do reality, lebo ja o tom neviem...
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ja viem. Toto, ale nie je téma, kde by som niekoho žiadal o radu, ako v niektorých iných témach. Mal som pripravenú ďalšiu tému, tak teda nie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No možno to ešte prehodnotíš.
Veď to tu "frčalo".
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
a možno poradíš Ty nám... (Robo)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zitka, že by to bolo až také? Vlastné skúsenosti?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Zituuš... o všedné radosti svetské... a láska kvitne predsa v každom veku...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zitka, hlavné je, že to vie Robo. Nie všetko sa tu dá napísať.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Nesúhlasím so Zitkou v tom, že zaláskovaný šesťdesiatnik - hotová pohroma
Môj priateľ má šesťdesiatpäť rokov, a ešte som s ním nebola nešťastná. Záleží na tom, ako sa človek k tomu druhému postaví. Či ako rovnocenný partner, alebo ... Láska naozaj kvitne v každom veku! Ten šesťdesiatnik nemá právo milovať a byť milovaný?
Môj priateľ mi vždy vraví, že spolu nesúperíme, ale sme si rovnocenní ...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zaláskovaný šesťdesiatnik hotová pohroma ))) Prečo? Nemyslím si !

Zita5 Dnes, 02:08 PM
Nie, nie vlastné skúsenosti(ja našťastie sa nemám na čo sťažovať ) , len nechápem o čo Robovi ide )))
Niekto za celý svoj život nestretne svoju pravú lásku. A keď už neverí, že ho zasiahne Amorov šíp a o pár rôčikov neskôr cíti vo svojom srdiečku, že TOTO je tá pravá.....chce sa so svojím šťastím podeliť s okolím, s blízkymi ľuďmi.
5 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem za reakcie na môj príspevok , ale zasa na druhej strane , neberte ma tak vážne


O.S. Svoje príspevky som vymazala, aby niekoho zbytočne nedráždili . To bolo skôr na odľahčenie ,ja som nevedela , že je tu tak vážna diskusia .
Naposledy upravil Zita5 : 26.07.10 at 13:44
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Zaláskovaný šesťdesiatnik hotová pohroma )))
súhlasím iba v tom prípade, keď je dotyčný pán ženatý a chytá druhý dych. Vtedy treba malý dvor a veľký bič!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alla66 Pozri príspevok
súhlasím iba v tom prípade, keď je dotyčný pán ženatý a chytá druhý dych. Vtedy treba malý dvor a veľký bič!
Hm ...
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
Ďakujem za reakcie na môj príspevok , ale zasa na druhej strane , neberte ma tak vážne


O.S. Svoje príspevky som vymazala, aby niekoho zbytočne nedráždili . To bolo skôr na odľahčenie ,ja som nevedela , že je tu tak vážna diskusia .
Zitka a to prečo vymazávaš?
Robo to možno vydá aj knižne, mohli by z toho kvapnúť aj nejaké honoráre.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať