Zavrieť

Porady

MD a úrad práce

Dobrý deň,

prosím Vás o radu. Momentálne som na MD. Dcéra bude mať 26.12.2010 3 roky, ale od 2.09.2010 nastupuje do štátnej škôlky. Viem, že ešte za september budem mať nárok na materskú(tak mi povedali na úrade soc.vecí a rodiny). Som zamestnankyňa vo vlastnej s.r.o.. Zamestnala som sa v nej ešte pred nástupom na MD, nakoľko firma nevykazuje žiadne zisky, chcem v nej dať výpoveď 31.09.2010 (nie je z čoho platiť odvody) a uchádzať sa od 1.10.2010 na úrade práce ako nezamestnaná a žiadať o príspevok. Pred zamestnaním vo vlastnej s.r.o. som bola viac ako 3 roky zamestnaná v inej firme, čiže nepretržite som mala pracovný pomer (viac ako 1100 dní). Mám nárok na príspevok v nezamestnanosti? A ak áno v akej výške mi bude priznaný, zo mzdy z posledného zamestnania alebo priemeru z obydvoch zamestaní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KOKSO Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    prosím Vás o radu. Momentálne som na MD. Dcéra bude mať 26.12.2010 3 roky, ale od 2.09.2010 nastupuje do štátnej škôlky. Viem, že ešte za september budem mať nárok na materskú(tak mi povedali na úrade soc.vecí a rodiny). Som zamestnankyňa vo vlastnej s.r.o.. Zamestnala som sa v nej ešte pred nástupom na MD, nakoľko firma nevykazuje žiadne zisky, chcem v nej dať výpoveď 31.09.2010 (nie je z čoho platiť odvody) a uchádzať sa od 1.10.2010 na úrade práce ako nezamestnaná a žiadať o príspevok. Pred zamestnaním vo vlastnej s.r.o. som bola viac ako 3 roky zamestnaná v inej firme, čiže nepretržite som mala pracovný pomer (viac ako 1100 dní). Mám nárok na príspevok v nezamestnanosti? A ak áno v akej výške mi bude priznaný, zo mzdy z posledného zamestnania alebo priemeru z obydvoch zamestaní?
    Predpokladám, že si vo vlastnej s.r.o aj spoločníkom ...

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    veronikasad Pozri príspevok
    Predpokladám, že si vo vlastnej s.r.o aj spoločníkom ...
    áno, som zároveň konateľka, spoločník je manžel

    KOKSO je offline (nepripojený) KOKSO

    KOKSO
    veronikasad Pozri príspevok
    Si spoločníčka aj ty, alebo len manžel ?
    obaja sme spoločníkmi a ja som okrem toho aj konateľ firmy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KOKSO Pozri príspevok
    obaja sme spoločníkmi a ja som okrem toho aj konateľ firmy.
    Bohužial, na úrade práce ťa nezaevidujú. Spoločník sa považuje za SZČO a nemôže byť uchádzačom o zamestnanie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.