Zavrieť

Porady

mzda od advokata

Ahojte poradaci

Mam dost nepriemny problem, pracujem u jedneho nemenovaneho advokata ako odborny pracovnik, mam skoncenu pravnicku fakultu a podarilo sa mi zohnat iba takuto robotu, ale ku problemu, pracoval som oficialne za minimalnu mzdu, ale poslednu vyplatu som dostal 1.4.2010 a od vtedy sa doktor iba vyhovaral, ze je malo pripadov hoci hned nato sa mi pochvalil co kupil zene, proste nevedel som co mam ani na to povedat, pred dvoma tyz mi uz dosla trpezlivost lebo mi do oci povedal ze ani nevie kedy vobec bude mat peniaze na moju vyplatu a stale chcel aby som mu spracovaval pripady tak som sa dal na PN. Neviem ako to mam riesit, predsa sudit sa s advokatom mi pripada smiesne, zvazoval som este ze napisem list advokatskej komore ale neviem ci je to dobry napad. Poradaci poradte
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
dayrkas Pozri príspevok
Tak pozor si len zacnem davat, lebo pri podpisovani zmluvy s advokatom neratas s tym ze v profesii kde caka clovek prikladne dodrziavania zakona a zakladnych etickych principov ma byt samozrejmostou sa stretne s takymto pristupom ,len sa uz na sebe smejem kde som to nechal doist :-( smutne a stratil som vsetky iluzie o advokatskom povolani a som len zvedavy co mi odpisu z advokatskej komory, lebo chcem tam napisat uz len kvoli tej ich odpovedi.
...len aby si neprišiel o posledné ilúzie... keď sa tej odpovede dočkáš... ...jednu na pobavenie Ti viem aj z vlastného šuplíka vytiahnuť... ...vitaj v realite......... ...
0 0
dayrkas dayrkas

dayrkas je offline (nepripojený) dayrkas

tak oficialne mi platil tu minimalnu mzdu a ked som mal samostatny pripad, ktory on kompletne vyuctoval dal mi "akoze premiu" ale to bolo velmi vynimocne, a ta premia z pripadu ktory ani nepoznal bola ako sa na to spatne pozeram len symbolicka.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

dayrkas Pozri príspevok
tak oficialne mi platil tu minimalnu mzdu a ked som mal samostatny pripad, ktory on kompletne vyuctoval dal mi "akoze premiu" ale to bolo velmi vynimocne, a ta premia z pripadu ktory ani nepoznal bola ako sa na to spatne pozeram len symbolicka.
"Akože prémia" bola na výplatnej páske ?
0 0
dayrkas dayrkas

dayrkas je offline (nepripojený) dayrkas

tak jasne, ze nebola ta premia na vyplatnej paske. ale islo o sumy, a to max bolo 100€ . a to som vtedy zarobil niekolko, niekolko nasobne viac
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

No vidíš, pred chvíľou si písal o tom, že u advokáta očakávaš príkladné dodržiavanie zákona . Denne sa stretávam s tým, že porušovanie zákona nevadí nikomu - pokiaľ nie je siahnuté na jeho majetok a ego . Ak sa tak stane, postihnutý hneď vie ako druhej strane osladiť život ... Ale málokoho napadne, že si má urobiť to prozaické pozametanie pred vlastným prahom .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dayrkas Pozri príspevok
Tak pozor si len zacnem davat, lebo pri podpisovani zmluvy s advokatom neratas s tym ze v profesii kde caka clovek prikladne dodrziavania zakona a zakladnych etickych principov ma byt samozrejmostou sa stretne s takymto pristupom ,len sa uz na sebe smejem kde som to nechal doist :-( smutne a stratil som vsetky iluzie o advokatskom povolani a som len zvedavy co mi odpisu z advokatskej komory, lebo chcem tam napisat uz len kvoli tej ich odpovedi.
ty si koncipient?
0 0
dayrkas dayrkas

dayrkas je offline (nepripojený) dayrkas

tak tvoj nazor na nedodrziavania zakona mi zobral dych :-) davas na rovnaku uroven to, ze mi zamestnavatel za tri mesiace nevyplatil minimalnu mzdu kym ja som mu vyrobil pomaly za jeden tyz ked navrh na sud ma poplatok napr. x € a ja mu vybavujem celu právnu agendu a na druhej strane, ze Ja som od neho zobral par krat 50 € ked bol v dobrej nalade zo zarobenych penazi a neprihlasil som ich na danovom?????
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Dáša_ Pozri príspevok
ty si koncipient?
....ja pochybujem.....
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Dáša_ Pozri príspevok
ty si koncipient?

zalobaba Pozri príspevok
....ja pochybujem.....
už v zadaní píše, že je odborný pracovník - zamestnanec u advokáta podľa zákona o advokácii

§ 65
Odborní a iní zamestnanci advokáta

(1) Advokát má právo zamestnávať odborných a iných zamestnancov. Ich pracovné pomery sa spravujú pracovnoprávnymi predpismi.

(2) Advokát je oprávnený odborných a iných zamestnancov poveriť vykonaním jednotlivých úkonov právnych služieb, ktoré robia samostatne.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Ja osobne odporúčam nasledovný postup

1) napísať zamestnávateľovi výzvu na vyplatenie mzdy, doplatenie rozdielu medzi minimálnou mzdou a mzdou, ktorá ti prináleží podľa stupňa náročnosti práce (myslím, že by si malô byť zaradený najmenej v treťom stupni náročnosti), ďalej ho upozorni, že si budeš uplatňovať úroky z omeškania. V liste ho tiež upozorni, že nevyplatenie mzdy je podľa §214 TZ trestným činom, a v prípade, že príslušný orgán začne stíhani pre trestný čin, slovensá advokátska komora (SAK) môže voči nemu začať disciplinárne konanie smerujúce k pozastaveniu advokátskej činnosti.
2. informovať príslušný inšpektorát práce
3. podať trestné oynámenie
4. podať podnet na začatie disciplinárneho konania resp. sťažnosť na SAK
5. okamžite ukončiť pracovný pomer podľa §69 ods.1 ZP

viac na http://kariera.zoznam.sk/sk/cl/10032...ci-zamestnanca
0 0
dayrkas dayrkas

dayrkas je offline (nepripojený) dayrkas

dakujem za odpoved, len mi je nepriemne podavat na advokata trestne oznamenie, mam s nim zajtra stretnutie tak som zvedavy na vysledok, este raz dakujem za odpoved
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Trochu Podať trestné oznámenie na zamestnávateľa, podať podnet na inšpektorát práce, okamžite skončiť pracovný pomer, domáhať sa svojich prác príde veľa zamestnancom ako nepríjemné, a potom to vyzerá, ako to vyzerá: zamestnávatelia so svojimi zamestnancami vybabrú (aj keď tu by som použila iné ďaleko vhodnejšie slovíčko) a zamestnanci sa len sťažujú, ale nič pre zmenu/zlepšenie/vyriešenie svojej situácie neurobia.

Až sa zajtra stretneš so zamestnávateľom, daj mu jasne najavo, čo od neho požaduješ, na čom trváš (tak, ako ti písal Majkii). Nenechaj sa opiť slaným rožkom ani zastrašiť. Prajem ti, aby si uspel a dostal to, čo ti patrí, na čo máš nárok.
1 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo?

dobre sa radi z anonymity a z tepla domova, ze? ked to urobi tak asi skonci na ciernej listine a ziadny advokat ho siroko-daleko nezamestna.
0 1
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
mh22 Pozri príspevok
kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo?

dobre sa radi z anonymity a z tepla domova, ze? ked to urobi tak asi skonci na ciernej listine a ziadny advokat ho siroko-daleko nezamestna.
...ja som si dovolila podať trestné oznámenie a návrh na súd o neplatnosť výpovede... z prvého vyrobili frašku, lebo sa išli pos*ať z pána podnikateľa... na súde sa zase pos*al pán podnikateľ a po prvom pojednávaní mi vyplatil moje nároky, len aby som vzala návrh späť... ...a likvidoval ma roky všade, kde zistil že som sa zamestnala... aj tak mi to stálo zato......
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ajuška, nezávidím ti problémy, ktoré ti ex-zamestnávateľ robil. Jasné, akonáhle si zamestnanec uplatní svoje práva, je najväčší vyvrheľ pod slnkom. Našťastie, mne sa toto nikdy nestalo (ŤUK ŤUK ŤUK), ale moja ex-kolegyňa tají, kde momentálne pracuje. Dôvod? Tiež si dovolila uplatniť svoje práva (len cez inšpektorát práce) a skončilo to tým, že jej zamestnávateľ chcel našiť spreneveru na sklade, za ktorý ani nemala podpísanú hmotnú zodpovednosť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mh22 Pozri príspevok
kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo?

dobre sa radi z anonymity a z tepla domova, ze? ked to urobi tak asi skonci na ciernej listine a ziadny advokat ho siroko-daleko nezamestna.
A napadlo ti, že koľkí z nás vedia, čo robiť v prípade ako uvádza zadávateľ otázky, ale buď nemáme takého zamestnávateľa - neplatiča, alebo si zarábame sami ako SZČO?
Tebe vadí niečo na tom, že sme ochotní poradiť? A zadarmo na rozdiel od právnikov (nie týchto poraďáckych)?

kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo? Vieš, toto je bežný prístup zamestnancov, a preto si zamestnávatelia voči nim môžu toľko dovoliť. Kým sa zamestnanci nenaučia brániť a nedajú to pocítiť zamestnávateľom, budú zamestnávatelia s nimi zametať ako so špinavými handrami.
1 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

a to si podla teba ma akoze zamestnanec vymahat svoje naroky trestnymi oznameniami?

co mu poradis ked pride o mesiac na poradu s tym ze ma na krku on trestne oznamenie za ohovaranie, krive obvinenie a kratenie dani?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mh22
ty si ten advokát? že tak urputilo ho brániš?
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

nebranim nikoho len pride velmi naivne ako tu kazdy radi podavat trestne oznamenia ako keby islo o nakup rozkov v obchode.
0 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mh22 Pozri príspevok
nebranim nikoho len pride velmi naivne ako tu kazdy radi podavat trestne oznamenia ako keby islo o nakup rozkov v obchode.
Prepáč má zákonné právo :
- dať okamžitú výpoved,
- dať trestné oznámenie za trestný čin nevyplatenia mzdy,
- detto má právo informovať IP,
- a nehovorím o liste advokátskej komore.

Má všetky práva, a je len a len na ňom, ktoré z tých práv využije. Je veľmi naivné si myslieť, že ak neurobím nič tak svoje peniaze dostanem. Bohužial, ťažko.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať