Zavrieť

Porady

mzda od advokata

Ahojte poradaci

Mam dost nepriemny problem, pracujem u jedneho nemenovaneho advokata ako odborny pracovnik, mam skoncenu pravnicku fakultu a podarilo sa mi zohnat iba takuto robotu, ale ku problemu, pracoval som oficialne za minimalnu mzdu, ale poslednu vyplatu som dostal 1.4.2010 a od vtedy sa doktor iba vyhovaral, ze je malo pripadov hoci hned nato sa mi pochvalil co kupil zene, proste nevedel som co mam ani na to povedat, pred dvoma tyz mi uz dosla trpezlivost lebo mi do oci povedal ze ani nevie kedy vobec bude mat peniaze na moju vyplatu a stale chcel aby som mu spracovaval pripady tak som sa dal na PN. Neviem ako to mam riesit, predsa sudit sa s advokatom mi pripada smiesne, zvazoval som este ze napisem list advokatskej komore ale neviem ci je to dobry napad. Poradaci poradte
Usporiadat
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

si naivna alebo si ozaj myslis ze je sanca ze advokata(!) odsudia za nevyplatenie mzdy? podavat trestne oznamenie je uplne zbytocne, je uplne jedno ci na to ma "pravo" alebo nie.

davate zle rady ktore ho zbytocne dostanu do problemov. ak je to advokat v malom meste tak o tyzden budu vsetci advokati vediet ze na svojho zamestnavatela podal trestne oznamenie.

OCTK trestne oznamenie odmietnu lebo "nejde o trestny cin" ale on skonci na ciernej listine a nikto ho uz nezamestna.
0 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mh22 Pozri príspevok
si naivna alebo si ozaj myslis ze je sanca ze advokata(!) odsudia za nevyplatenie mzdy? podavat trestne oznamenie je uplne zbytocne, je uplne jedno ci na to ma "pravo" alebo nie.

davate zle rady ktore ho zbytocne dostanu do problemov. ak je to advokat v malom meste tak o tyzden budu vsetci advokati vediet ze na svojho zamestnavatela podal trestne oznamenie.

OCTK trestne oznamenie odmietnu lebo "nejde o trestny cin" ale on skonci na ciernej listine a nikto ho uz nezamestna.
to hrubo zvýraznené dokáž ...

a čítaj :
§ 214
Nevyplatenie mzdy a odstupného



(1) Kto ako štatutárny orgán právnickej osoby alebo fyzická osoba, ktorá je zamestnávateľom, alebo ich prokurista nevyplatí svojmu zamestnancovi mzdu, plat alebo inú odmenu za prácu, náhradu mzdy alebo odstupné, na ktorých vyplatenie má zamestnanec nárok, v deň ich splatnosti, hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa, ktorý je fyzickou osobou, alebo vykoná opatrenia smerujúce k zmareniu vyplatenia týchto peňažných prostriedkov, potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.
zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/ tak mi nerozprávaj kto dáva zle rady, lebo ty fabuluješ.
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

Xanti Pozri príspevok
to hrubo zvýraznené dokáž ...

a čítaj :

zdroj : http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/trestny-zakon/ tak mi nerozprávaj kto dáva zle rady, lebo ty fabuluješ.
"hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa,"

advokat povie ze ho nevyplatil LEBO NEMAL(!) PROSTRIEDKY NA VYPLATENIE.
0 1
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mh22 Pozri príspevok
"hoci v tento deň mal peňažné prostriedky na ich výplatu, ktoré nevyhnutne nepotreboval na zabezpečenie činnosti právnickej osoby alebo činnosti zamestnávateľa,"

advokat povie ze ho nevyplatil LEBO NEMAL(!) PROSTRIEDKY NA VYPLATENIE.
A ty si myslíš, že sa nedajú vyžiadať výpisy z účtov? Z daných termínov? Si naivný?

A ako pán advokát upraví tie výpisy tri mesiace do zadu? Asi ťažko. Myslím, že zadávateľ by mal šance.
Vie a pozná možnosti, a rozhodnúť sa musí sám.
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

Xanti Pozri príspevok
A ty si myslíš, že sa nedajú vyžiadať výpisy z účtov? Z daných termínov? Si naivný?
neviem kto je naivny OCTK si najdu kazdy dovod aby odmietli podanie. ak si myslis ze sa policajt bude hrat na colomba a pracne hladat dokazy tak na to zabudni. co myslis, kolko ma ten advokat znamych na policii a prokurature?
0 2
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mh22 Pozri príspevok
neviem kto je naivny OCTK si najdu kazdy dovod aby odmietli podanie. ak si myslis ze sa policajt bude hrat na colomba a pracne hladat dokazy tak na to zabudni. co myslis, kolko ma ten advokat znamych na policii a prokurature?
No neviem,
ale dá sa napísať aj sťažnosť na policajtov a tí dnes nebudú riskovať svoj job aby kryli niekoho, komu sa máli vyplatiť minimálnu mzdu.
A dalšia vec, mladý síce skončil školu ale toto by mu dalo oveľa viac do života, ak by sa pustil do boja.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mh22 Pozri príspevok
si naivna alebo si ozaj myslis ze je sanca ze advokata(!) odsudia za nevyplatenie mzdy? podavat trestne oznamenie je uplne zbytocne, je uplne jedno ci na to ma "pravo" alebo nie.

davate zle rady ktore ho zbytocne dostanu do problemov. ak je to advokat v malom meste tak o tyzden budu vsetci advokati vediet ze na svojho zamestnavatela podal trestne oznamenie.

OCTK trestne oznamenie odmietnu lebo "nejde o trestny cin" ale on skonci na ciernej listine a nikto ho uz nezamestna.
Prečítaj si to ešte raz a pomaly, aby ti vošlo jedným okom dnu a zostalo v hlave, nie druhým okom von:
Llívia Pozri príspevok
...kolki z vas ktori tu radia trestne oznamenie to uz realne spravilo? Vieš, toto je bežný prístup zamestnancov, a preto si zamestnávatelia voči nim môžu toľko dovoliť. Kým sa zamestnanci nenaučia brániť a nedajú to pocítiť zamestnávateľom, budú zamestnávatelia s nimi zametať ako so špinavými handrami.
Cieľom zadávateľa otázky určite nie je dostať advokáta do basy, ale domôcť sa svojich práv = v tomto prípade mzdy. A keď je trestné oznámenie cesta, ako sa k nim dostať, tak čo, má sa na to vykašľať a oželieť mzdu? Ty by si svoju oželel?!

mh22 Pozri príspevok
neviem kto je naivny OCTK si najdu kazdy dovod aby odmietli podanie. ak si myslis ze sa policajt bude hrat na colomba a pracne hladat dokazy tak na to zabudni. co myslis, kolko ma ten advokat znamych na policii a prokurature?
Ja viem, kto je naivý. TY! TY! TY. A KEBY SI NÁHODOU NEVEDEL, TAK TY!
Jasné, že sa polícia bude zaoberať podnetom bez ohľadu, či zamestnávateľ je advokát alebo nejaký iný malý boh. Si nečítal príspevok od Ajušky? Tak čítaj teraz:
Ajuška Pozri príspevok
...ja som si dovolila podať trestné oznámenie a návrh na súd o neplatnosť výpovede... z prvého vyrobili frašku, lebo sa išli pos*ať z pána podnikateľa... na súde sa zase pos*al pán podnikateľ a po prvom pojednávaní mi vyplatil moje nároky, len aby som vzala návrh späť... ...a likvidoval ma roky všade, kde zistil že som sa zamestnala... aj tak mi to stálo zato......
Aj moja ex-kolegyňa podala na zamestnávateľa trestné oznámenie a policajti sa tým zaoberali - museli.
Bože, a niektorí "postihnutí" zamestnanci veria takým ... ako si ty! Všetky tvoje rady a nápady, ktoré si napísal, patri u mňa do kategórie DROH (dobrá rada od hovada = totál nanič, neužitočné).
Naposledy upravil Llívia : 26.07.10 at 20:11
0 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

Livia, jedna prihoda jednej Ajusky nic nedokazuje. nech pokojne poda to trestne oznamenie, potom ho asi u seba zamestnas ty ked sa ho ziadny advokat nebude chciet zamestnat.

Dobry vtip o Izákovi a Alim. Alimu dochli kozy, tak isiel za Izakom. Ten mal pre neho ihned dobru radu - Ali nedaj im týždeň zrat.Po týždni príde Ali za Izakom. Izak zdochla mi už polovica kôz. Na to Izak, zase zadara poradil - nedaj im teraz piť! Po týždni príde Ali a hovorí, Izák zdochla im už aj druhá polovica! Na co Izak - Aká skoda, a kolko dobrých rád som este pre teba mal!!!!
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

mh22 Pozri príspevok
1.Livia, jedna prihoda jednej Ajusky nic nedokazuje. 2.nech pokojne poda to trestne oznamenie, potom ho asi u seba zamestnas ty ked sa ho ziadny advokat nebude chciet zamestnat.

3.Dobry vtip o Izákovi a Alim. Alimu dochli kozy, tak isiel za Izakom. Ten mal pre neho ihned dobru radu - Ali nedaj im týždeň zrat.Po týždni príde Ali za Izakom. Izak zdochla mi už polovica kôz. Na to Izak, zase zadara poradil - nedaj im teraz piť! Po týždni príde Ali a hovorí, Izák zdochla im už aj druhá polovica! Na co Izak - Aká skoda, a kolko dobrých rád som este pre teba mal!!!!
1. To nie je len jedna príhoda jednej Ajušky.

2.Všetci ľudia sa nesprávajú rovnako a to chcem vidieť, ako by sa všetci advokáti dozvedeli, že zadávateľ otázky si dovolil tú nehoráznosť podať trestné oznámenie na advokáta, ktorý porušil zákon. Čo by bolo keby nikdy nezistíš ani ty, ani on pokiaľ to neurobí. Čo ty vieš? Možno sa advokát spamätá už len pri ústnom náznaku na trestné oznámenie, najmä ak môže mať z toho problémy aj s tou ich komorou.

3.V tom dobrom vtipe si ty Izákom.
Tiež mám pre teba jeden - ešte lepší:
Ježko potreboval lopatu, tak sa vybral za krtkom požičať si ju. Cestou premýšľa. "Požičia mi ju? Ale požičia, veď sme dobrý kamaráti." Ide ďalej a stále o tom premýšľa: "Požičia? Nepožičia? Požičia? Nepožičia?" Nakoniec dorazí ku krtkovi a zreve na neho: "Tak si ju nechaj!"
(Keby sme sa stavili o cent, že uhádneš, kto si v "mojom" vtipe a hádal by si, že si ježko, mal by si dva centy, ktoré by ti boli asi tak na osoh ako tvoje rýpanie (lebo nazvať tvoje príspevky radami by bolo príliš honosné).
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

Nie je to náhodou o tom, že s Tebou chce skončiť pracovný pomer a robí to takýmto blbým spôsobom?
Zamestnáva aj niekoho iného?
Za odborného pracovníka neplatí príspevok do SAK ako za koncipienta?? Ak platí a nedohodnete sa, tak by som poslala list na komoru, že odo dňa .............. už nevykonávaš prácu odborného pracovníka, lebo si ukončil PP + v prílohe kópia okamžitého skončenia pp.
Čudujem sa, že si netrval na pozícii koncipienta, aby Ti išli roky praxe, keď už máš vzdelanie.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať