Zavrieť

Porady

parkovanie pred panelakom

ahojte,

vedel by mi niekto poradiť čo s nonstop obsadeným parkovacím miestom, keď na ňom už x rokov stojí nepojazdné auto?
Ako sa ho môžme zbaviť?
Ďakujem
Usporiadat
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Llívia Pozri príspevok
No, a to si možno ešte nevidela ani to, že niekto nazve určité miesto "parkoviskom", a potom sa z toho vykľuje plocha pozemok patriaca k domu. Vieš, nie vždy je všetko pomenované správne. Preto by bolo vhodné, aby Gardenia napísala, komu patrí pozemok, na ktorom karavany parkujú.
Llívia, myslím, že to naše parkovisko patrí mestu. Ja som ten príspevok o karavanoch nenapísala kvôli sebe - my máme vyhradené miesto, lebo máme postihnutého člena rodiny, ale je mi ľúto ostatných šoférov, ako tu napr. v noci blúdia a nemajú kam zaparkovať a pritom tie karavany by mohli byť odložené niekde inde. Ich majiteľov nepoznám, naše parkovisko je spoločné pre 3-4 bytovky.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

gardenia Pozri príspevok
Llívia, myslím, že to naše parkovisko patrí mestu. Ja som ten príspevok o karavanoch nenapísala kvôli sebe - my máme vyhradené miesto, lebo máme postihnutého člena rodiny, ale je mi ľúto ostatných šoférov, ako tu napr. v noci blúdia a nemajú kam zaparkovať a pritom tie karavany by mohli byť odložené niekde inde. Ich majiteľov nepoznám, naše parkovisko je spoločné pre 3-4 bytovky.
Mne sa zda, ze nakladiaky na sidliskach parkovat nemozu. Karavan sa asi za osobny automobil nepovazuje...

Ked som byvala na cinziaku, tak si tiez jeden majitel karavanu musel hladat miesto na dlhodobe parkovanie,nesmel parkovat pri cinziaku.

Skus si vygoogli na nete podla mesta, ci vase mesto neupravuje taketo parkovanie vo VZN
http://www.google.com/search?q=parko...OZA_sk___SK407
3 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
jar88 Pozri príspevok
Už tu začínam nadobúdať pocit,
že sa tu na Porade môžu zaregistrovať aj Absurdistánci.
-----------
Llívia je tuším niekde zo Slovenska (Brezno) a felix1 dokonca z BA. O čom to tu vlastne točíte?
Noó jeden o koze a druhy o voze
,,Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?,,
Navrhoval som riesenie pre 1) situaciu ked je parkovisko vo vlastnictve mesta a 2) ked NIE SU parkovacie miesta odkupene a zapisane na LV k jednotlivym bytom a zaujemcov je viac ako miest.
To sa potom podielom na pozemku neda riesit hlavne ak si na miesto narokuje vlastnik 1 izb. bytu rovnako ak 4 izbovaho s trojnasobnym podielom na pozemku
Je mozne ze pri dnesnych cenach aut luxusom nebude vlastnit auto, ale mat ho kde odparkovat.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
felix1 Pozri príspevok
Noó jeden o koze a druhy o voze
,,Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?,,
Navrhoval som riesenie pre 1) situaciu ked je parkovisko vo vlastnictve mesta a 2) ked NIE SU parkovacie miesta odkupene a zapisane na LV k jednotlivym bytom a zaujemcov je viac ako miest.
To sa potom podielom na pozemku neda riesit hlavne ak si na miesto narokuje vlastnik 1 izb. bytu rovnako ak 4 izbovaho s trojnasobnym podielom na pozemku
Je mozne ze pri dnesnych cenach aut luxusom nebude vlastnit auto, ale mat ho kde odparkovat.
Ale mám za to , že asi si ešte byt neodkupoval ....

Si predstav barák - panelák , ktorý má cca 10 poschodí . Na každom je 5 bytov . Vedľa , toť len do tých 150 metrov je vzdialený ďalší ...medzi nimi je cesta , škola a škôlka ...obďaleč nákupné centrum ...
Zamyslel si sa nad tým , čo za návrhy dávaš , špekuluješ ...nechcem na rovinu povedať , čo si o tom myslím ...
Neuskutočniteľné je to ...tie návrhy a názory ...

Llíviu radšej necitujem ...
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
buchač Pozri príspevok
Ale mám za to , že asi si ešte byt neodkupoval ....

Si predstav barák - panelák , ktorý má cca 10 poschodí . Na každom je 5 bytov . Vedľa , toť len do tých 150 metrov je vzdialený ďalší ...medzi nimi je cesta , škola a škôlka ...obďaleč nákupné centrum ...
Zamyslel si sa nad tým , čo za návrhy dávaš , špekuluješ ...nechcem na rovinu povedať , čo si o tom myslím ...
Neuskutočniteľné je to ...tie návrhy a názory ...

Llíviu radšej necitujem ...
Praveze odkupoval som byt, ale dodnes je bez vysporiadaneho pozemku pod domom a na parkovisku. Nastastie som ten byt predal. Pocet aut sa tam skoro zdvojnasobil od byv. susedov viem ze neriesenie je najhorsie riesenie. V takej hustej zastavbe ako popisujes to ale naozaj bude nadalej len kazdodenny boj
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

felix1 Pozri príspevok
Noó jeden o koze a druhy o voze
,,Čo je sebecko-arogantné chápanie zákona, keď vlastník odkúpil spolu s bytom aj podiel na pozemku a MÁ PRÁVO TENTO POZEMOK VYUŽÍVAŤ?,,
Navrhoval som riesenie pre 1) situaciu ked je parkovisko vo vlastnictve mesta a 2) ked NIE SU parkovacie miesta odkupene a zapisane na LV k jednotlivym bytom a zaujemcov je viac ako miest.
To sa potom podielom na pozemku neda riesit hlavne ak si na miesto narokuje vlastnik 1 izb. bytu rovnako ak 4 izbovaho s trojnasobnym podielom na pozemku
Je mozne ze pri dnesnych cenach aut luxusom nebude vlastnit auto, ale mat ho kde odparkovat.
Presne tak, jeden o voze a druhý o koze, ale ani jeden z vás nesvie o čom vlastne píše.
Máš pravdu, že budete k bytom odkupovať aj príslušný podiel na pozemku, ale určite nie podiel na verejných komunikáciách.
Pritom žiadna úvaha nad nejakým variantom nie je možná.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
Presne tak, jeden o voze a druhý o koze, ale ani jeden z vás nesvie o čom vlastne píše.
Máš pravdu, že budete k bytom odkupovať aj príslušný podiel na pozemku, ale určite nie podiel na verejných komunikáciách.
Pritom žiadna úvaha nad nejakým variantom nie je možná.
Písala sa o pozemku, ktorý patrí k domu, nie o odkupovaní verejnej komunikácie
Llívia Pozri príspevok
No, a to si možno ešte nevidela ani to, že niekto nazve určité miesto "parkoviskom", a potom sa z toho vykľuje plocha pozemok patriaca k domu. Vieš, nie vždy je všetko pomenované správne. Preto by bolo vhodné, aby Gardenia napísala, komu patrí pozemok, na ktorom karavany parkujú.
Jar88, ani ty nevieš, o čom píšeš, keďže vo vlastníctve pozemku nemá jasno ani Gardenia:
gardenia Pozri príspevok
Llívia, myslím, že to naše parkovisko patrí mestu. Ja som ten príspevok o karavanoch nenapísala kvôli sebe - my máme vyhradené miesto, lebo máme postihnutého člena rodiny, ale je mi ľúto ostatných šoférov, ako tu napr. v noci blúdia a nemajú kam zaparkovať a pritom tie karavany by mohli byť odložené niekde inde. Ich majiteľov nepoznám, naše parkovisko je spoločné pre 3-4 bytovky.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buchač Pozri príspevok
Ale mám za to , že asi si ešte byt neodkupoval ....

Si predstav barák - panelák , ktorý má cca 10 poschodí . Na každom je 5 bytov . Vedľa , toť len do tých 150 metrov je vzdialený ďalší ...medzi nimi je cesta , škola a škôlka ...obďaleč nákupné centrum ...
Zamyslel si sa nad tým , čo za návrhy dávaš , špekuluješ ...nechcem na rovinu povedať , čo si o tom myslím ...
Neuskutočniteľné je to ...tie návrhy a názory ...

Llíviu radšej necitujem ...
Si predstav barák, ktorý má napr. 4 byty, 5 bytov, 6 bytov,... - pozemok pri týchto domoch môže byť taký, že aj 3 autá si každý vlastník zaparkuje a stále bude miesto na parkovanie ďalších. Alebo nemusí vlastník zaparkovať 3 autá, ale zaprakuje jeden karavan a aj tak nezaberie viac miesta, ako je jeho podiel na pozemku. Ostatným vlastníkom sa to páčiť nemusí, najmä ak budú musieť urobiť k svojmu autu 20 krokov naviac ako tento vlastník, ale, holt, pozemok je aj jeho a má právo ho využívať.

Kľudne ma cituj, len daj do citácie aj nejaký text.
Týmto príspevkom si chcel aj niečo povedať?
buchač Pozri príspevok
........
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Písala sa o pozemku, ktorý patrí k domu, nie o odkupovaní verejnej komunikácie

Jar88, ani ty nevieš, o čom píšeš, keďže vo vlastníctve pozemku nemá jasno ani Gardenia:
Milá Llivinka,
na rozdiel od teba, viem véélmi dobre o čom píšem. Skús si pozrieť stavebný zákon a zákon o pozemných komunikáciách a možno ti to aj docvakne.
--------------------------------
Stavím sa s tebou o čo chceš, že tie komunikácie nevlastnia vlastníci domu, za predpokladu, ak na tých komunikáciách sú vybudované legálne parkoviská.
Rovnako sa s tebou stavím, že ak má niekto priľahlý pozemok (patriaci k domu) a mal by sa rozhodnúť, či vybudovať parkovisko, alebo garáže, určite sa nerozhodne pre parkovisko.
-----------------------------------
Parkovisko ťa totiž bude stáť najmenej toľko, ako garáže aj s bránou. Pre parkovisko platia iné povinnosti, ako pre jednoduché garáže.
------------------------------------
No a čo sa týka toho "že ona nevie", tak to nevadí, lebo správne uvažuje, že asi obci - mestu.
A za ďalšie, ak nemajú vysporiadaný pozemok pod domom, tak pravdepodobne nemajú ani list vlastníctva a možno ani geometrický plán. Je dosť pravdepodobné, že ich dom stojí ešte na parcele "E", alebo dokonca na parcele zapísanej len v pozemkovej knihe.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

jar88 Pozri príspevok
...
Rovnako sa s tebou stavím, že ak má niekto priľahlý pozemok (patriaci k domu) a mal by sa rozhodnúť, či vybudovať parkovisko, alebo garáže, určite sa nerozhodne pre parkovisko...
Jar88 z Absurdistanu, pri tomto si zabudol na možnosť, že o vybudovaní "parkoviska" na pozemku patriacom k domu ("parkovisko" cháp ako plochu, na ktorej vlastníci parkujú auta - vykašli sa to, či je to správne pomenovanie podľa zákona, alebo či je tá plocha vybudovaná podľa zákona - to snáď zvládneš ) rozhodol ten, čo staval dom a teda rovnako rozhodol aj o tom, že garáže sa stavať nebudú.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Llívia Pozri príspevok
Jar88 z Absurdistanu, pri tomto si zabudol na možnosť, že o vybudovaní "parkoviska" na pozemku patriacom k domu ("parkovisko" cháp ako plochu, na ktorej vlastníci parkujú auta - vykašli sa to, či je to správne pomenovanie podľa zákona, alebo či je tá plocha vybudovaná podľa zákona - to snáď zvládneš ) rozhodol ten, čo staval dom a teda rovnako rozhodol aj o tom, že garáže sa stavať nebudú.
Takto to môžu chápať, akurát tak v nejakom blbákove.
No a potom sa veci riešia, ako sa babe chcelo, tak sa jej prisnilo.
-------------------------------------------------------------
Ty budeš asi nejaká babka demokratka,
jeden zákon ti pasuje a druhý zas nepasuje. Tvoje právo je sväté a iných treba znásilňovať aj bez zákona, či dokonca aj cez porušovanie zákona.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
u nás je to tiež ako z kocúrkova, máme strašne málo parkovacích miest pred činžákmi,
- tak sme sa začali parkovať aj do odbočiek ku činžákom, samozrejme tak aby sme nezavadzali a bohužiaľ aj kolesom na trávniku, odpoveď nájomníkov ( nepochopiteľne aj vodičov) bolo, že si dali skaly na ten trávnik, takže sa už nedá ani tam parkovať,
- máme vo vchode invalida, z 2 autami, má jedno vyhradené miesto, samozrejme stále tým druhým parkuje na parkovisku a vyhradené si necháva prázdne !!, cez sviatky prišla jedným návšteva ( tiež s povolením parkovať na invalidovi ), dotyčný ho zablokoval, že nemohli odcestovať zase preč a stál na "zákaze zastavenia" na ceste celý deň, u nás v pohode.
- na "zákaze zastavenia" zastalo cudzie auto ( cez veľkú noc), no nebolo kde zaparkovať, do 20 minút mu dávali mestský papuču ,
.... kocúrkovo..... ale samozrejme MUSÍME mať zaplatené v meste poplatok za parkovanie....
0 0
Matias.S Matias.S

Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

Vidím, že ste z Revúcej ... toto je situácia nielen u Vás ale po celom Slovensku .... ja som z KE a parkovanie je čím ďalej väčší adrenalínový šport .... pritom bývam v zóne, kde je možnosť parkovania na celkom dobrej úrovni, aj keď sa to čím ďalej zhoršuje .... tabule sa u nás nedajú získať len za ťažké prachy (cca 1500 € na rok) to len základná suma záleží od mestkej časti .... a nehovorím o tom, že už "naše" parkoviská pred blokom začínajú okupovať aj obyvatelia priľahlých činžiakov .... a KOCÚRKOVO nie je len u Vás ....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať