Zavrieť

Porady

Uzavretá téma bez akejkoľvek reakcie zadávateľa

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pochopila som uzavretie témy kliknutím x-krát na "vyriešené"...teda pochopila som (možno) , že ak sa x-krát tam klikne, tak sa uzavrie. Pochopila som, že sa téma uzavrie na žiadosť zadávateľa témy. Pochopila som, že ak sa moderátor rozhodne, že vyriešené (alebo nevhodné) je, uzavrie. Dobre.
Zaujíma ma, prečo....konkrétne bola uzavretá bola téma:

http://www.porada.sk/t144538-uctovni...tovnictvo.html

kde je 59 príspevkov a zadávateľ sa láskavo ani jeden krát ďalším príspevkom neozval. Téma sa uzavrela a dúfam zadávateľovi bolo oznámené, že ak ho problém už nezaujíma, mal by to všetkým, ktorí venovali jeho problému čas, dať na známosť.
Som nasrdená , môj problém, nezakladám často témy, nedalo mi.

P.S.: To ako príklad, možno je takých viac, ale už sa mi žiaľ ani nechce nakúkať.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
zk24 Pozri príspevok
Toto cele mi ale pride, ze kto sa prizna, co vykonal, aby sme sa potom mohli postavit do kuta a odpykat si trest. O co preboha ide? To si mam teraz spytovat svedomie?

Dala som vyriesene, lebo som povazovala temu za vyriesenu. Nech je teda pravidlo ze jedno vyriesene musi dat zadavatel aby sa tema zavrela, alebo nech sa nezatvara, nech su to odlisne tlacidla (vyriesene, zatvor).

Tu nejde o odpykanie trestu . Ja som tiež klikla , nakoľko to bolo moje rozhodnutie a nie zlý úmysel . Ide vlastne o to , aby sa tento legálny Richardom zavedený spôsob upravil , resp. sa určili pravidlá kedy nastáva ten správny čas posúdiť tému za vyriešenú .
Ak sa tak nestane , tak to zasa bude jeden z rozkolov členov Porady , nakoľko sa nebudú vedieť zhodnúť , že uzavretie témy bolo správne ,legálne alebo absurdné .

Ja sa necítim na to , že by som mala niečo odpykávať a myslím, že ani táto téma nie je v tom duchu otvorená
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Too misomiso - odpovedala som Ti už v znovuotvorenej téme.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

zk24 Pozri príspevok
Toto cele mi ale pride, ze kto sa prizna, co vykonal, aby sme sa potom mohli postavit do kuta a odpykat si trest. O co preboha ide? To si mam teraz spytovat svedomie?

Dala som vyriesene, lebo som povazovala temu za vyriesenu. Nech je teda pravidlo ze jedno vyriesene musi dat zadavatel aby sa tema zavrela, alebo nech sa nezatvara, nech su to odlisne tlacidla (vyriesene, zatvor).

Nikto práve nikoho do kúta nestavia. To je diskusia na akú sme vo všeobecnosti nie naučení. Máme pocit, že ak niekto vysloví iný názor, tak už vlastne kritizuje toho druhého /celospoločenský úkaz/. V diskusiách, kde sa rieši problém je povolené aj zápalisto slušne diskutovať lebo sa sleduje cieľ - vyriešenie problému.
Klikla si na tlačidlo a stoj si za svojím a nikto Ťa za to nekritizuje. Dôležité je, aby človek vedel prezentovať svoj názor aj verejne, bez obáv, a preto aj zverejnneie tých, ktorí kliknú "vyriešené" je o.k.
Ide o vyslovenie viacerých názorov, či tak či onak a Richard si vyberie.....
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
@miso to čo píšeš treba zvažovať ale nie absolútne sa tým riadiť

@007 budem rád ak sa bude hlasovať a nie ešte požadovať aby každý písal dôvody, to by bol zdôvodňovanie na zdôvodňovanie a nakoniec by to každého znechutilo. Máme tu toho tak či tak dosť.

@halsujúci to že sa tu priznávatie nie je o priznaní viny ale pre mňa je to hlavne o spoznaní dôvodu. Ak píšete prečo a ako to používate tak si to aspoň môžeme vyjasniť kedy a ako by sa to malo používať. Samozrejme dôvody ktoré píšete sú legitímne, ale nie je jednoduché vždy určiť niečo jednoznačne. Aspoň vidíte že moderovanie nie je jednoduchá vec.
Rozhodne nech vás to neodradí.

@evina veľmi rozumné "Máme pocit, že ak niekto vysloví iný názor, tak už vlastne kritizuje toho druhého /celospoločenský úkaz/."
Netreba sa báť hlasovať či už pozitívne alebo negatívne. Každý si musí uvedomiť že toto hlasovanie je o spoločnej tvorbe, nie o pochvale alebo kritike. Na pochvaly nepoužívajte napr. užitočné a preto si myslím že za užitočné netreba ďakovať, ani čakať ďakovné verše, rovnako za mimotémy a neužitočné sa netreba hnevať a hlavne sa netreba hanbiť dávať takéto hlasy. Nie je to o útoku na niekoho, je to o tom cieli ktorý som spomínal - mať čo najkratšiu cestu medzi otázkou a odpoveďou, vrátane jej dohľadania...

Priznám sa že mená hlasujúcich som tam nedal práve preto, lebo viem že sa tu ľudia boja hlasovať a uzatváranie tém sa možno berie skôr negatívne ako pozitívne.
Treba to brať pozitívne. Uzatváraním tém sa snažíme danú tému označiť za vyriešenú a zároveň ju chrániť pred "unesním" do úplne inej otázky...

Aj pre niekoho úplne nového to bude fajn, keď bude mať vodítko či je daná otázka vyriešená, či v nej vôbec má hľadať správnu odpoveď.

@Stefan uzatvárači? to znie možno trochu hanlivo... Ja som osobne vďačný ak sa niekto snaží, hoci aj niekedy chybne.

P.S.: Nie je problém zvýšiť počet hlasov, zverejniť mená, alebo časom vytvoriť skupinu ako VIP ktorá bude mať tieto práva navyše oproti iným...
Naposledy upravil Richard : 29.07.10 at 11:02
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Richard Pozri príspevok

Aspoň vidíte že moderovanie nie je jednoduchá vec.
Je to tak.teraz sme sa ocitli vlastne v pozícii moderátora a vidím,že chcenie v dobro veci , nemusí mať vždy
ten pravý účinok .
A to vôbec nezazlievam Paulínke, že túto tému otvorila
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
tú tému str. lískty som uzatvoril ja, síce končí otázkou, ale pôvodná otázka bola jasná a stručná /z roku 2009/, potom akákoľvek iná odpoveď na inú otázku neposlúži nikomu inému len pýtajúcemu sa... preto nech si založí vlastnú otázku (a to máme dookola vysvetľovať prečo uzatvárame témy, ktoré sú na vedľajšej koľaji... jasný príklad zabitého času so zdôvodňovaním...)
Namiesto odpovede a rozvinutia úplne inej diskusie v téme treba tému radšej uzavrieť a donútiť pýtajúceho aby si založil vlastnú otázku.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Richard Pozri príspevok
@miso to čo píšeš treba zvažovať ale nie absolútne sa tým riadiť
No ved ja to nepisem z ziadneho ineho dovodu, len aby ste zvazili

Tema je znovu otvorena, diky, aj ked - uprimne povedane, momentalne ja uz do nej naozaj nemam cim prispiet. Tu nejde o jednu temu, ale o princip. Uz viac raz som zvazoval zalozenie inentickej temy po uzavreti nejakej, v ktorej sa este diskutovalo (aj ked mozno nie na priamu otazku zadavatela, ale na "podotazky" inych, ktore s temou suviseli). Zatial som sa vacsinou "ovladol" a rozhodol som sa nerobit chaos, ale asi budem musiet zmenit nazor.

Ja viem, ze to mozno budete povazovat za rypanie, ale budem k vam uprimny. Ked sa velmi zamyslim nad svojimi pocitmi, funguje to akysi efekt starca, byvajuceho na brehu mora. Tu bajku asi poznate. Prisiel bohaty kupec a oslovil starca, ktory mal dom na brehu mora, ze chce dom kupit. Starec hovori - nie, nepredam ho, je na velmi dobrom mieste, keby som chel, iba vyjdem z domu a mozem si zaplavat. Kupec - uz ste sa niekedy kupali? Starec - Nie, ale mohol by som, ak by som nahodou chel.

Myslim, ze to funguje vseobecne, nie iba u mna, apropos inak by asi nevznikla tato bajka. Ked vidim bezdovodne uzavretu temu s tym, ze som tam medzitym s niekym diskutoval o nejakej podotazke, tak mam samozrejme silne nutkanie zalozit novu temu, ako ked s niekym volate a padne siet, tak mu zavolate cez pevnu linku, hoci ste uz v rozhovore predtym vsetko dolezite aj tak vyriesili. Mozno mu zavolate, aby ste mu povedali - no padla siet, tak nic, teda vsetko plati hej, tak ahoj.

Ked ostava tema otvorena, tak tam sice mozno obcas nakuknem, ci k mojim poznamkam niekto nieco nepripisal (aby som sa uistil, za napr. postup, ktory pouzivam nema nejake rizika, na ktore by ma ostatni chceli upozornit) ale vacsinou neprispievam. Ak sa tema uzavrie, samozrejme mam chut zalozit identicku s tym, ze "zakladam ako pokracovanie temy XY" aby som neprisiel o nejaku (hoci iba potencialnu ale mozno dolezitu) reakciu na moje uvahy - a to hlavne v odbornych temach, lebo to co ja tvrdim sa mozrejme moze byt nezmysel.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Súhlasím, ale nevidím dôvod na paniku. Ja som presvedčený že uzatváranie má viac pozitívny ako negatívny dopad. Ako som spomínal nečakajme že všetko funguje absolútne, ani chaos
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Richard Pozri príspevok
@007 budem rád ak sa bude hlasovať a nie ešte požadovať aby každý písal dôvody, to by bol zdôvodňovanie na zdôvodňovanie a nakoniec by to každého znechutilo. Máme tu toho tak či tak dosť....
OK.
Napriek tomu si myslím, že vidieť kto tému uzatvoril nie je na škodu. Každý nech si za svojim názorom stojí. Ak môžu byť viditeľné nicky pri nevhodné, mimo témy, prečo nie pri vyriešené?
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

Mám taký malý návrh pre Richarda... Možno by sa dalo pridať tlačidlo, ktoré by plnilo funkciu protiváhy tlačidla "vyriešené"
Ak aj niekto klikne na vyriešené, ale budem mať pocit, že je ešte sa o čom baviť v danej téme, tak by prihodilo na druhú stranu váh...
takže napr. ak by boli dva hlasy za vyriešené a kliknem, tak by buď ubralo jeden hlas, alebo by zobrazilo moje hlasovanie a na uzavretie by už nestačili tri hlasy ale boli by potrebné štyri... atď.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Flinstone Pozri príspevok
Mám taký malý návrh pre Richarda... Možno by sa dalo pridať tlačidlo, ktoré by plnilo funkciu protiváhy tlačidla "vyriešené"
Ak aj niekto klikne na vyriešené, ale budem mať pocit, že je ešte sa o čom baviť v danej téme, tak by prihodilo na druhú stranu váh...
takže napr. ak by boli dva hlasy za vyriešené a kliknem, tak by buď ubralo jeden hlas, alebo by zobrazilo moje hlasovanie a na uzavretie by už nestačili tri hlasy ale boli by potrebné štyri... atď.
To som uz navrhoval, Richarda to iba nastvalo, ze sa mu do toho miesame.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

misomiso Pozri príspevok
To som uz navrhoval, Richarda to iba nastvalo, ze sa mu do toho miesame.
možno že web je jeho dielo, ale bez pospolitého ľudu by to bol len neznámy web, takže by mal počúvať hlas ľudu, lebo aj z jeho radov môže vzísť dobré riešenie. Dúfam že to zoberie ako podnetný návrh a nie ako útok na jeho ego.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Flinstone Pozri príspevok
možno že web je jeho dielo, ale bez pospolitého ľudu by to bol len neznámy web, takže by mal počúvať hlas ľudu, lebo aj z jeho radov môže vzísť dobré riešenie. Dúfam že to zoberie ako podnetný návrh a nie ako útok na jeho ego.
Ja by som bol v takychto vyjadreniach umiernenejsi. Pri vsetkej ucte k tvojim nazorom si myslim, ze nie je na mieste sa navazat do Richarda, pretoze je to naozaj jeho web a s nikym sa bavit nemusi.

Ak si ja myslim, ze Richard robi v niecom chybu (a obcas si to naozaj myslim) tak to sem sice ako navrh obcas zavesim, ale tym to pre mna konci - pretoze ak Richard v niecom chybuje, tak si tym skodi on a nie je to dalej moj problem.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

misomiso Pozri príspevok
Ja by som bol v takychto vyjadreniach umiernenejsi. Pri vsetkej ucte k tvojim nazorom si myslim, ze nie je na mieste sa navazat do Richarda, pretoze je to naozaj jeho web a s nikym sa bavit nemusi.

Ak si ja myslim, ze Richard robi v niecom chybu (a obcas si to naozaj myslim) tak to sem sice ako navrh obcas zavesim, ale tym to pre mna konci - pretoze ak Richard v niecom chybuje, tak si tym skodi on a nie je to dalej moj problem.
Tu nejde naozaj o vyrypovanie. Začal to meniť s tým, že to chce vylepšiť. Držím mu palce aby sa to podarilo, ale lepšie môže byť aj to, čo za lepšie považuje drvivá väčšina užívateľov a nie iba admin.
Veď ak sa mi tu prestane páčiť, nebudem sem chodiť. Jednoduché. Zrejme by si to ani nik nevšimol, že som zmizol. Ale ak to urobia všetci, ktorí sú s niečím nespokojní?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Flinstone Pozri príspevok
Tu nejde naozaj o vyrypovanie. Začal to meniť s tým, že to chce vylepšiť. Držím mu palce aby sa to podarilo, ale lepšie môže byť aj to, čo za lepšie považuje drvivá väčšina užívateľov a nie iba admin.
Veď ak sa mi tu prestane páčiť, nebudem sem chodiť. Jednoduché. Zrejme by si to ani nik nevšimol, že som zmizol. Ale ak to urobia všetci, ktorí sú s niečím nespokojní?
Tak potom to bude Richard riesit
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
http://www.porada.sk/1466847-post62.html
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Ehm, nespomínam si misomiso že by som reagoval ako píšeš.
Spomínam si že ste už navrhovali urobiť aj opačné hlasovanie.
Aj som sa k tomu vyjadril, že som to tiež zvažoval, len zatiaľ som to nepovažoval za potrebné, lebo tu máme už tých hlasovacích tlačítok dosť veľa a netreba zo všetkého robiť referendum. (napr. k tlačítku súhlasím sme tiež doteraz nespravili nesúhlasím)

Napriek tomu že sa snažím veci momentálne meniť, tiež zastávam názor že priveľa funkcií a komplikácií nie je vždy na osoh. Aj keď posledné zmeny tak nepôsobia.

Aj tie mená pri hlasovaní som vyhodnotil, že menej je viac. (zatiaľ).

Nestavajte ma do extrému, pokiaľ tu niekto napíše s cieľom niečo riešiť, nepovažujem to ako útok na moje ego. To že na všetko nereagujem má viacero možných dôvodov a preto aj vo svojom posudzovaní zvažujte že nie je všetko tak ako vyzerá, pretože nemáte všetky informácie (a reálne ani nemôžete mať, niekedy aj napíšem aj tak to hodnotiaci neprečíta).

Napr. - to čo kritizujete si uvedomujem, ale pripravujem niečo čo má ďalší význam, ktorý mení to čo kritizujete (napr. bodovanie v neodborných témach). Keďže o tom neviete máte pocit že to ignorujem...
Napr.2 - kritizujete niečo a ja to považujem za extrém na základe ktorého sa nedá posudzovať (viď toto uzatváranie tém). Napriek Vašim legitímnym argumentom nemôžem vyvodiť nejaké dôsledky na základe jedného problému. Treba brať do úvahy aj významnosť, ktorá nepopiera pravdivosť.
Napr.3 - niektorí neoprávnene kritizujú len aby niečo kritizovali, pretože nesprávne pochopili podstatu danej funkcie... /téma o najužitočnejších odpovediach, kde sa prvé kritické príspevky sa vôbec nezakladali na pravde z dôvodu neznalosti funkcionality/

Napr.4 - aj ja sa pomýlim, spravím niečo nevhodné a trvá mi kým spravím zmenu, alebo hľadám niečo lepšie (príklad: celkový sumár bodov, ktorý viacerí postrádajú alebo kritizujú. Dočasne som ho stiahol z obehu lebo vymýšľam lepší ukazovateľ, pričom sa veľa ľudí rozčuluje na celkovým počtom bodov ktorý sa nikde nezobrazuje, pretože je nesprávne ovplyvnený bodmi napr. z gratulácií. Mojim cieľom je ponechať hodnotenie príspevkov aj v diskusiách a pritom dokázať odlíšiť odborné a neodborné body). Nie som v strese lebo ak mám bázu bodovania dá sa s ňou niečo robiť, napríklad aj zrušiť body v témach kde bodovanie nebude. Ak však nemám bázu bodovania tak sa nemám ani na základe čoho rozhodnúť.

atď.

Každopádne si nemyslím že mám patent na to ako to tu má fungovať, veď mojim heslom je "Spolu vieme viac".

Navážajúce komentáre však nemusím a nebudem sa nimi riadiť (v tejto téme taký nie je - čo som rád).
Naposledy upravil Richard : 29.07.10 at 12:44
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Richard Pozri príspevok
Súhlasím, ale nevidím dôvod na paniku. Ja som presvedčený že uzatváranie má viac pozitívny ako negatívny dopad. Ako som spomínal nečakajme že všetko funguje absolútne, ani chaos
Richard, pod všetkými svietidlami - súhlas, užitočné, neužitočné...etc. je vidieť autora. Len pri uzatváraní tém prostredníctvom tlačidla vyriešené si riešil problém anonymitou....Takže mňa si nepresvedčil, že ten počin bol motivovaný vylepšovaním a spriehľadnením Porady...Podľa môjho názoru to bolo tlačidlo na uzamknutie úst, pokiaľ ich neotvárali môjmu srdcu milí.....čo už, názorovo sa nestretneme, ale ja Tvoje rozhodnutia rešpektujem. So Štefanom 2005 v plnom rozsahu súhlasím.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Zaujímavá konšpiračná teória Už som vysvetlil, že som to ponechal bez mien aby sa ľudia nebáli hlasovať. Tvoj názor však vychádza z konfliktného vnímania diskusií. Ja chcem mať na Porade témy Otázka - Odpoveď v pozitívnom duchu. Urážky, konflikty, podozrievania a osočovania to tu prosím viac nepestujte.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Richard Pozri príspevok
Zaujímavá konšpiračná teória Už som vysvetlil, že som to ponechal bez mien aby sa ľudia nebáli hlasovať. Tvoj názor však vychádza z konfliktného vnímania diskusií. Ja chcem mať na Porade témy Otázka - Odpoveď v pozitívnom duchu. Urážky, konflikty, podozrievania a osočovania to tu prosím viac nepestujte.
Aj tak sa dá zadefinovať opačný názor.....Rovnako zaujímavá konšpiračná teória. A sľubujem, že už padám....... Som v pozitívnom duchu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať