Zavrieť

Porady

Ukradli mi auto a rozbili ho na totalku. Co robit?

Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka" mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud. Na sud ist nechcem, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly. Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet. PROSIM, PORADTE! Dakujem.
Usporiadat
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

Za radom:
Kamarátka , alebo priateľka ...? - ani jedno, ani druhe

TY si mal reagovať ...Ty si mal dopravákov volať ...TY ... - vyzval som ju, dopravakov zavolala a policajtovi sa priznala, ze auto bez dovolenia vzala

A vôbec , pamätá si on na inkriminovanú udalosť ...? - ano, bol pritomny pri podani oznamenia, vecer vypil dve piva - bol pri zmysloch a vsetky okolnosti si pamata a je ochotny svedcit

Aj ja som presvedčený , ale mám na to dôkazy ...na čo ? ..to je predsa jedno , no nie ? - aky hmatatelny dokaz, okrem svedka, chces v takomto pripade pouzit? iba to, ze ju musel vidiet, ze ich vzala - v kazdom pripade, len jej to pritazi, nebude to hrat v jej prospech, pretoze je jasne, ze ho soferovala. Bude vinna v plnom rozsahu.

Chyba ... - scasti ano, viac-menej, myslel som, ze bude mat rozum, nemala - podal som trestne oznamenie

Ty si myslíš ...poprípade aj iní ... - pokial nezaplati, ked vie, ze jej hrozi sud a vazenie, asi tazko by som z nej vytiahol prachy bez akehokolvek papiera, dokazov a svedkov; okrem toho som presvedceny, ze keby tebe nejaky vygumovany dement, navyse totalne opity, roztrepal auto, pohladkal by si ho po hlave a povedal "kasli na to, nevadi..."
Naposledy upravil diego_pp : 04.08.10 at 17:30
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

Môže , nemusí ...pri prvom delikte by len podmienku dostala ... - este k tomuto - to je nezmysel - vinnik je jasny a nejedna sa o skodu 30.000.-SKK viac-menej o jednu nulu viac. Ona mi tie prachy vyplatit bude musiet (skor, ci neskor) a pokial prehlasi, ze ich nema z coho vyplatit, pojde sediet bez podmienky - tym, ze pojde sediet, nie som odskodnovany - ona pojde sediet + ma musi odskodnit.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

diego_pp Pozri príspevok
Môže , nemusí ...pri prvom delikte by len podmienku dostala ... - este k tomuto - to je nezmysel - vinnik je jasny a nejedna sa o skodu 30.000.-SKK viac-menej o jednu nulu viac. Ona mi tie prachy vyplatit bude musiet (skor, ci neskor) a pokial prehlasi, ze ich nema z coho vyplatit, pojde sediet bez podmienky - tym, ze pojde sediet, nie som odskodnovany - ona pojde sediet + ma musi odskodnit.
opravím trošku sled tvojich myšlienok. To či dostane podmienku alebo natvrdo nesúvisí s tým či má z čoho zaplatiť škodu alebo nie, ale skôr s tým, či v minulosti mala konflikt so zákonom alebo nie. Trestno-právny súd o náhrade škody nepojednáva. Následne po uznaní viny a právoplatnom odsúdení, môžeš podať na občiansko-právny súd žalobu o náhradu škody...
2 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no na svedka by som sa velmi v tejto veci nespoliehal z jedného dôvodu... a to z toho, že sedel vedľa priateľky keď demolovali spolu auto...
Sudca sa opýta: "pán svedok xy, vedeli ste že obžalovaná v ten večer požila alkohol?"
svedok... "no ja som si dal dve pivá, no a obžalovaná možno tak pol litra borovičky, ale neviem presne..."
Sudca: pán svedok, keďže ste mali len dve pivá, ako hovoríte boli ste pri zmysloch t.j. vedeli ste rozlíšiť čo je správne a čo nie, tak prečo keď ste vedeli, že obžalovaná pila... ste jej v jej konaní nezabránil? a napriek tomu, že ste vedeli v akom je stave, ste si s ňou sadli do auta a šli sa povoziť? čím ste ohrozili nielen svoj život a zdravie ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky?

svedok: ..... nemôžem si spomenúť...vlastne tuto žalbca povedal, došiel chlast treba sa ešte ďalej baviť, zbehnite kúpiť do tesca, tuna su kluce od auta a 50 € a do hodky budte spať... tak sme sa ponáhlali, a vidite ako to dopadlo... ja som nechcel...

keď príde na námanie chleba, a svedok zistí, že bude možno aj spolupáchateľom a bude sa musieť podieľať na škode, tak veľmi rýchlo stratí pamäť, zmení výpoveď...

podobný prípad mala aj jedna poistovna este v roku 2001 kde partia maturantov oslavovala na byte a zobrali kluce od auta rodičov a tiež to niekde opreli... poisťovňa odmietla plniť, nakoľko držiteľ dostatočne nezabezpečil vozidlo proti neoprávnenému použitiu (i keď nevedome) - zlodej neprekonal prekážku, t.j. nedošlo ku krádeži ale neoprávnenému použitiu a dodnes tento spor nie je uzavretý... (a ak to auto neopravili z vlastnych zdrojov tak už v podstate mohlo aj 3x zhrdzavieť... )
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

oka, svedok naskocil do auta za ucelom zabranenia, ked ona s nim uz odchadzala, nemohol predsa pri 120km/h vyskocit z auta alebo siahnut do riadenia, ci...? ja som spal, co on dosvedci, takze asi tazko som ich mohol niekam poslat...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ajajajáááááááááááááááááááááá ááááááj ......ale sa nám to nejak rýchlo pomotalo ...
Nakoniec sa ešte dozvieme , že Ty si šoféroval auto , čajočka ......atď ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ice dive Pozri príspevok
no na svedka by som sa velmi v tejto veci nespoliehal z jedného dôvodu... a to z toho, že sedel vedľa priateľky keď demolovali spolu auto...
Sudca sa opýta: "pán svedok xy, vedeli ste že obžalovaná v ten večer požila alkohol?"
svedok... "no ja som si dal dve pivá, no a obžalovaná možno tak pol litra borovičky, ale neviem presne..."
Sudca: pán svedok, keďže ste mali len dve pivá, ako hovoríte boli ste pri zmysloch t.j. vedeli ste rozlíšiť čo je správne a čo nie, tak prečo keď ste vedeli, že obžalovaná pila... ste jej v jej konaní nezabránil? a napriek tomu, že ste vedeli v akom je stave, ste si s ňou sadli do auta a šli sa povoziť? čím ste ohrozili nielen svoj život a zdravie ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky?

svedok: ..... nemôžem si spomenúť...vlastne tuto žalbca povedal, došiel chlast treba sa ešte ďalej baviť, zbehnite kúpiť do tesca, tuna su kluce od auta a 50 € a do hodky budte spať... tak sme sa ponáhlali, a vidite ako to dopadlo... ja som nechcel...

keď príde na námanie chleba, a svedok zistí, že bude možno aj spolupáchateľom a bude sa musieť podieľať na škode, tak veľmi rýchlo stratí pamäť, zmení výpoveď...

podobný prípad mala aj jedna poistovna este v roku 2001 kde partia maturantov oslavovala na byte a zobrali kluce od auta rodičov a tiež to niekde opreli... poisťovňa odmietla plniť, nakoľko držiteľ dostatočne nezabezpečil vozidlo proti neoprávnenému použitiu (i keď nevedome) - zlodej neprekonal prekážku, t.j. nedošlo ku krádeži ale neoprávnenému použitiu a dodnes tento spor nie je uzavretý... (a ak to auto neopravili z vlastnych zdrojov tak už v podstate mohlo aj 3x zhrdzavieť... )
-poistovňa tým,že nevyplatila poistné plnenie samozrejme postupovala úplne správne...
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

diego_pp Pozri príspevok
oka, svedok naskocil do auta za ucelom zabranenia, ked ona s nim uz odchadzala, nemohol predsa pri 120km/h vyskocit z auta alebo siahnut do riadenia, ci...? ja som spal, co on dosvedci, takze asi tazko som ich mohol niekam poslat...
NEVIEŠ, ako svedok zareaguje na súde pod prísahou... keď na neho škaredo zazerajúci sudca obkolesený hrbou zelených spustí spŕšku §§§ o tom ako je pod prísahou, aké sú tresty za krivú výpoveď...

ak by som ból na mieste obhajcu tej slečny a snažil by som sa ju z toho vysekať, resp. jej znížiť aspoň splatenie dlhu na polovicu... opýtal by som sa svedka: pán svedok žúrovali ste na byte na poschodí x... bundy boli zavesené v predsieni klúče vo vrecku, vy ste boli kde? a čo Vás viedlo k tomu aby ste opustili miesto kde ste boli a išli za obžalovanou keď ste videli, ako berie kľúče a ide na ulicu kde bolo zaparkované auto, mali ste predsa dostatok času na to, aby muž Vašich rozmerov toto 50 kg vážiace stvorenie zastavil a zobral jej kľúče a v skutku jej zabránil... (no a predvolajú ešte 4 susedov, nech si spomenú čo bolo, poprípade ostatných hostí z tej akcie... svedok sa zamotá a jeho tvrdenie je spochybnené... (obhajca sa tým živý, t.j. je na súde každú chvíľu takže vie ako na ľudí a ak nezlomí tak určite dá svedkovi riadne zabrať...)

za ďalšie svedok určite nenaskakoval s dvoma pivami pri 120 km/h nie je predsa Semir Gerkan... t.j. stihol auto ešte dobehnúť a mohol jej vytiahnuť kľúče zo zapaľovania čím by možno spôsobil nehodu ale určite nie takého rozsahu ako nastala...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

buchač Pozri príspevok
Ajajajáááááááááááááááááááááá ááááááj ......ale sa nám to nejak rýchlo pomotalo ...
Nakoniec sa ešte dozvieme , že Ty si šoféroval auto , čajočka ......atď ...
Si nedokončil, a čajočka čo? -robila fajku?
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Si nedokončil, a čajočka čo? -robila fajku?
no, nezamotavam, ja sa len snazim poisat situaciu co najpresnejsie, ze mi mozno niekto poradi, co robit dalej a nebude len dookola konstatovat, co sa stane alebo nestane. cajocka ma nezaujimala naozaj...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

diego_pp Pozri príspevok
no, nezamotavam, ja sa len snazim poisat situaciu co najpresnejsie, ze mi mozno niekto poradi, co robit dalej a nebude len dookola konstatovat, co sa stane alebo nestane. cajocka ma nezaujimala naozaj...
Ok diego, poviem ti svoj názor- mal si ísť na to tvrdo a nemilosrdne-hneď policajti a riešiť veci rýchlo a tvrdo,ale ja viem, asi na teba hodila smutné oči, možno jej aj slza vypadla( akože, baby to vedia velmi dobre) a zmakol si aby nemala náhodou velké problémy...
Mám pravdu?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
diego_pp Pozri príspevok
no, nezamotavam, ja sa len snazim poisat situaciu co najpresnejsie, ze mi mozno niekto poradi, co robit dalej a nebude len dookola konstatovat, co sa stane alebo nestane. cajocka ma nezaujimala naozaj...
Ja už fakt naposledy ...

Situácia mala byť opísaná hneď v prvom príspevku čo najpresnejšie ...
Teraz na povrch vyplavujú sa rôzne a stále novšie skutočnosti a nejak sa nám zamotávaš ....to po prvé ..

Po druhé ...vždy sa vyjadruješ v tom zmysle , že urobíš to alebo ono ...že obvinená pôjde do basy ...že svoje dosiahneš ....atď ...

Tak Ti poviem ...to po tretie ...že budeš v podstate rád , ak vôbec sa dostaneš v dohľadnej dobe a čo najskôr k svojim peniazom a bude Ti potom totálne ukradnuté , či so to maličká odsedí alebo nie ...

P.S.:
Stano ...a Ty prestaň s fajočkami ...
Chlapec má rozbité auto a ani fajku nemal , nebuď krutý ...
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

diego_pp Pozri príspevok
no, dik za reakcie, ona sa vyhla komunikacii, ......................................Ona svedka nema, ja mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny, ..............................

auto je rozbité na totálku a v aute sedeli dvaja ľudia, ktorým sa nič nestalo?? nemuseli íst na ošetrenie, nič? ani škrabanec?
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

Heni Pozri príspevok

auto je rozbité na totálku a v aute sedeli dvaja ľudia, ktorým sa nič nestalo?? nemuseli íst na ošetrenie, nič? ani škrabanec?
nie, nikto sa nezranil, auto je na totalku skrz toho, ze na kameni zlomila prednu napravu a podvozkom sa zavesila na meter vysoky balvan, cize v strede podvozku sa to auto doslova zlomilo - totalka nevznikla samotnym narazom, ale dopadom na ten kamen zo vzduchu.
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

buchač Pozri príspevok
Ja už fakt naposledy ...

Situácia mala byť opísaná hneď v prvom príspevku čo najpresnejšie ...
Teraz na povrch vyplavujú sa rôzne a stále novšie skutočnosti a nejak sa nám zamotávaš ....to po prvé ..

Po druhé ...vždy sa vyjadruješ v tom zmysle , že urobíš to alebo ono ...že obvinená pôjde do basy ...že svoje dosiahneš ....atď ...

Tak Ti poviem ...to po tretie ...že budeš v podstate rád , ak vôbec sa dostaneš v dohľadnej dobe a čo najskôr k svojim peniazom a bude Ti potom totálne ukradnuté , či so to maličká odsedí alebo nie ...

P.S.:
Stano ...a Ty prestaň s fajočkami ...
Chlapec má rozbité auto a ani fajku nemal , nebuď krutý ...
ved moje prachy su to prve, co ma zaujima, ci ju potrestaju potom alebo nie, je mi uz ukradnute - len sa snazim utesit tym, ze aspon bude potrestana, ak mi tie prachy nevyplati
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať