Zavrieť

Porady

Ukradli mi auto a rozbili ho na totalku. Co robit?

Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka" mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud. Na sud ist nechcem, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly. Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet. PROSIM, PORADTE! Dakujem.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
diego_pp Pozri príspevok
Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka" mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud. Na sud ist nechcem, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly. Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet. PROSIM, PORADTE! Dakujem.
Čo ???
Určite nesmieš byť mäkký ...inak doplatíš aj v tomto ...
Možností je viacero .

Ale nesmieš presviedčať , to nie ...argumentuj , vyhrážaj sa / v medziach normy a práva / , trvaj na svojom ....a aj tú basu spomeň ...aj viacej krát ...nezaškodí trochu zašpiniť si gaťurky / tangáčiky ...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

buchač Pozri príspevok
Čo ???
Určite nesmieš byť mäkký ...inak doplatíš aj v tomto ...
Možností je viacero .

Ale nesmieš presviedčať , to nie ...argumentuj , vyhrážaj sa / v medziach normy a práva / , trvaj na svojom ....a aj tú basu spomeň ...aj viacej krát ...nezaškodí trochu zašpiniť si gaťurky / tangáčiky ...

vsdetko OK, ale NIE vyhrazat sa - ani v medzich normy a prava,
vyhrazanie je trestny cin, a stalo sa uzz aj to, ze veritel v liste upozornil dlznika, ze ak nevyplati dlh do ..., tak to bude riesit sudne atd. edlznik ho potom udal za vyhrazanie a sud to uznal
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mona091 Pozri príspevok
vsdetko OK, ale NIE vyhrazat sa - ani v medzich normy a prava,
vyhrazanie je trestny cin, a stalo sa uzz aj to, ze veritel v liste upozornil dlznika, ze ak nevyplati dlh do ..., tak to bude riesit sudne atd. edlznik ho potom udal za vyhrazanie a sud to uznal
No jasné ...slovenské súdy ...a aj inde vo svete ...

Jeden rozhodne tak a druhý inak ...

Ja som tiež upozorňoval a v pohode ....vraví sa tomu aj " Pokus o zmier " alebo " Predžalobná výzva " ....takže teraz ako ????
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Je tu jedno účinné riešenie
zohnať si niekde iné auto a na to rozbité rýchlo zabudnúť.

Niektorí ma budú "kameňovať" za tento typ argumentácie, no pravda býva niekedy krutá.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

buchač Pozri príspevok
No jasné ...slovenské súdy ...a aj inde vo svete ...

Jeden rozhodne tak a druhý inak ...

Ja som tiež upozorňoval a v pohode ....vraví sa tomu aj " Pokus o zmier " alebo " Predžalobná výzva " ....takže teraz ako ????
zalezi, kto je ako "mazany"
aj nasa podsvatna galerka si vysudzuje odskodne za vazby, a mozno aj vysudia, a ide o pekne cisielka
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Laco-monter Pozri príspevok
Je tu jedno účinné riešenie
zohnať si niekde iné auto a na to rozbité rýchlo zabudnúť.

Niektorí ma budú "kameňovať" za tento typ argumentácie, no pravda býva niekedy krutá.
Prečítaj ešte raz čo píše zadávateľ.
Nemá ani na vyplatenie dlhu za auto pre zamestnávateľa, nie ešte na ďaľšie...


Myslím, že si v nejakej téme písal o tom, že po 20 rokoch s manželkou žijete v 2. izb. byte a túžite po dome a tá túžba je stále nedosiahnuteľná.
V inej téme zas hovoríš o sebe ako o super stratégovi...
Tak daj nejakú konštruktívnejšiu radu


A späť k téme.
Buď sa s dotyčnou slečnou mimosúdne dohodneš a navrhneš jej nejaký splátkový kalendár ak nemá hotovosť, alebo Ti neostane iné a budeš to musieť riešiť súdnou cestou.
,,Kamarátka" asi nebude len taká obyčajná, keď Ti v noci vzala kľúče a opitá rozbila auto. Porozmýšľaj koho si vodíš do bytu /domov/ a či dotyčná osoba nevykonala niečo v afekte do ktorého si ju aj Ty doviedol. Ľudsky treba na to pozerať a pozrieť sa na to aj z iného uhla. Našťastie sa dievčine nič nestalo .
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

nuz, ja som spal, ked sa to stalo, ale bol pritomny dalsi svedok, ktory dosvedci, ze auto a kluce ukradla. spisal som si dohodu o mimosudnom vyrovnani. Uz len cakam.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Laco-monter Pozri príspevok
Je tu jedno účinné riešenie
zohnať si niekde iné auto a na to rozbité rýchlo zabudnúť.

Niektorí ma budú "kameňovať" za tento typ argumentácie, no pravda býva niekedy krutá.
Mal som s týmto aj osobnú skúsenost.

Asi pred 10 rokmi mi spoluobčania /OTO/ občan trvale opálený

ukradli žiguláka a zničili ho tiež na totálku.

Do dnes som sa nijakej náhrady nedočkal.

Ale to len tak na okraj.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

diego_pp Pozri príspevok
nuz, ja som spal, ked sa to stalo, ale bol pritomny dalsi svedok, ktory dosvedci, ze auto a kluce ukradla. spisal som si dohodu o mimosudnom vyrovnani. Uz len cakam.
Tak Ti teda držím palce a veľkorysé srdiečko maj ! Človek robí chyby a škody, často neúmyselne.
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

danushka Pozri príspevok
Tak Ti teda držím palce a veľkorysé srdiečko maj ! Človek robí chyby a škody, často neúmyselne.
dik, zial, v tomto pripade tam nevidim priestor pre ziadne ustupky z mojej strany pretoze jej skutkom som jediny skodny ja, nikto iny. Takze moje srdiecko je teraz momentalne tazke na nu, pretoze po telefonate s nou mam pocit, ze si zjavne nie je vedoma moznych dosledkov a asi to chce nechat na sud, lebo s nasho telefonickeho ropzhovoru som mal dojem, ze "jednym dnu, druhym von". Jedina odpoved: "dobre, vporiadku"...takze ocakavam to najhorsie.... neuvidim uz ani auto, ani prachy...som zufaly z toho... ide o takmer 11.000 euro
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

diego_pp Pozri príspevok
nuz, ja som spal, ked sa to stalo, ale bol pritomny dalsi svedok, ktory dosvedci, ze auto a kluce ukradla. spisal som si dohodu o mimosudnom vyrovnani. Uz len cakam.
Je zaujimavé, že k tejto téme nezareagoval nejaký právnik.

Ja viem napríklad o tom,že existuje § neoprávnené používanie cudzej veci.

na tom by mala byť postavená obžaloba dotyčnej.

a následne zo súdneho konania vyplynie aj povinnosť nahradiť škodu.

lenže ak bude splacať po 50 euro, tak je to o ničom.
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

volá sa to neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla (§ 216 TZ)
Dopravnú nehodu riešila polícia?
Ak by bol im uviedol, že ukradla kľúče, už by sa asi v tejto súvislosti riešilo aj neoprávnené užívanie...
Ak to neriešili, ako teraz chceš preukázať, že v čase nehody sedela za volantom a ešte k tomu opitá?
Ak v trestnoprávne rovine by sa nepreukázalo, že skutok sa stal, tak ako ho opisuješ a že škodu spôsobila táto dievčina na náhradu škody môžeš zabudnúť.
2 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Presne ako píše Flinstone, vyšetrovala nehodu polícia? nakoľko sa jedná o neoprávnené používanie a nie o krádež, keďže dievčina neprekonala nejakú prekážku aby sa dostala ku kľúčom len si ich pohodlne zobrala z bytu...
Ďalej kde alebo o čo rozbila dané auto, nakoľko ak nehodu neriešila polícia, poškodila verejný majetok cestu, lampu alebo niekoho pole... a z miesta nehody ušla je to ďalší trestný čin...

takže na tvojom mieste ak nehodu neriešila polícia, mal by si ísť v prvom rade za nejakým právnikom alebo notárom, ktorý by ti odborne spísal uznanie dlhu... zisti si kde v okolí dievčiny je nejaký notár a s papierom o uznaní dlhu navštív dotyčnú dievčinu a choďte spolu k tomu notárovi, kde ti pred ním popdíše uznanie dlhu, že ho vyrovná do xx.yy, inak máš právo začať exekuovať... (keďže je mladá, je dosť veľký predpoklad, že sa zamestná a môže sa zrážať zo mzdy v krajnom prípade...). To akože kamarádske riešenie..
Argumentuj tým, že ak ti tento papier nepodpíšu, podáš trestné oznámenie, za neoprávnené používanie, tvojho vozidla, útek z miesta nehody a celú záležitosť postúpiš na súd... keďže máš svedka, ktorý dosvedčí že kľúče zobrala...

inak osobne sa ti divím, že si to trestné oznámenie ešte nepodal... lebo ani nemusíš vedieť, koho cestou k tej nehode mohla zraziť, poškodiť, alebo niečo s autom spáchať a ako majiteľ si za neho zodpovedný ty, tak môžeš/aj nemusíš čakať ešte nejaké pozdravy od policajtov...
4 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Diego, ani to, že ju dáš na súd, nezabezpečí, že uvidíš svoje peniaze. Treba to však urobiť, nakoľko je možné, že v prípade rozhodnutia súdu môžeš veci pohnúť správnym smerom. Myslím, že ak svoje konanie vydokladuješ zamestnávateľovi, je možné, že sa na to pozrie inak. Zároveň daj nabok city a emócie, lebo "Tvoju priateľku" neospravedlňuje pred zákonom nič, riadiť pod vplyvom alkoholu mohlo dopadnúť aj horšie (napríklad keby niekoho usmrtila).
Kto chce kam, pomôžme mu tam....
1 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

no, dik za reakcie, ona sa vyhla komunikacii, moju dohodu si odmietla vobec precitat, takze dnes som podal trestne oznamenie. Kluce od auta mi ukradla, za co nasladne moje auto pouzila. Nehodu najprv neohlasila a nezotrvala na mieste nehody, najprv prisla za mnou, ked sme dosli na miesto nehody, povedal som jej, nech policiu zavola. Vsetko je riadne zapisane, baba vodicak uz nema, nafukala 0,47mg/l = cca 1 promile po cca osmich hodinach po nehode a dopravakovi sa priznala, ze je to jej vina, ze je si toho vedoma a ze auto vzala ona. Ona svedka nema, ja mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny, ze kluce ukradla z vrecka mojej bundy. Odmietla pristupit na mimosudne vyrovnanie, takze som ju oboznamil s dalsim postupom, ona suhlasila, takze to ide dalej. Skoda prevysila 80.000.-SKK takze nehodu bude dokonca este riesit lokalny vysetrovatel a dievca podla slov policajtov pojde sediet. Ak sa rozhodne aj po podani oznamenia vyrovnat mi dlh, moze ho vyrovnat a sud to bude brat ako polahcujucu okolnost a vtedy ale ajtak uz dostane dva roky podmienku tym, ze som to oznamenie podal - chcel som sa dohodnut - ona ani neprejavila zaujem o vyrovnanie, nemusela mat na krku nic - teraz aj ked mi to vyrovna celi nadalej obvineniu, ktore uz nemozem stiahnut spat. Kazdopadne sa este idem dalej radit s pravnikom, ako dalej postupovat a som ochotny vziat si kludne aj dalsi uver na to, aby to skoncilo spravodlivo, teda aby ona dostala to, co jej patri.
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

Laco-monter Pozri príspevok
Je zaujimavé, že k tejto téme nezareagoval nejaký právnik.

Ja viem napríklad o tom,že existuje § neoprávnené používanie cudzej veci.

na tom by mala byť postavená obžaloba dotyčnej.

a následne zo súdneho konania vyplynie aj povinnosť nahradiť škodu.

lenže ak bude splacať po 50 euro, tak je to o ničom.
tomu som sa chcel vyhnut, mne je 50€ ho*** platnych ja si s nimi mozem pekne kazdy mesiac vytierat zadok....
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

diego_pp, daj adreu budem si po 50€ chodiť, toaleťák kúpim cestou :-))

...mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny... to je aký svedok, aj ja môžem byť presvedčený že kľúče si jej nechal po tom čo ťa odviezla zo žúru domov a ona pokračovala domov autom, žiaľ cestou havarovala

Najkôr dievča užívaš a teraz si k nej ras, žiaľ ak človek jedná v strese dopustí sa blbostí, možno sa dala vec riešiť úplne iným spôsobom
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

ja mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny, ze kluce ukradla z vrecka mojej bundy.
Takže ak ten tvoj svedok vedel, alebo tušil, že kľúce a následne vozidlo boli ukradnuté, stáva sa spolupáchateľom. Podať trestné oznámenie aj na neho (na jeho svedectvo radšej zabudni) a pretože sedel v inkriminovanom čase s ňou v "ukradnutom" vozidle, podieľal sa de facto na trestom čine krádeže! Bude sa podieľať na treste a "priateľka" by mohla vyfasovať ešte viac.
0 0
diego_pp diego_pp

diego_pp je offline (nepripojený) diego_pp

viktorviktor Pozri príspevok
diego_pp, daj adreu budem si po 50€ chodiť, toaleťák kúpim cestou :-))

...mam svedka, ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny... to je aký svedok, aj ja môžem byť presvedčený že kľúče si jej nechal po tom čo ťa odviezla zo žúru domov a ona pokračovala domov autom, žiaľ cestou havarovala

Najkôr dievča užívaš a teraz si k nej ras, žiaľ ak človek jedná v strese dopustí sa blbostí, možno sa dala vec riešiť úplne iným spôsobom
nie je tu priestor na riesenie inym sposobom, precitaj si vsetky moje prispevky a uvidis sled udalosti, pokusal som sa akokolvek vyhnut tomu podaniu a ona odmietla zaplatit a komunikovat - kde je moralka? tak mi tu nehovor nic o rieseni uplne inym sposobom, lebo je to bezpredmetne, plus tvoje nezmyselne dohady typu "kto co s kym ako", prisiel som sa poradit a nacrtol som situaciu, nepotrebujem, aby mi tu niekto vypisoval kraviny takehoto formatu...
dievca je len moja znama a neboli sme na zure. Takze len tolko. Ja svedka mam a pouzijem ho, ona nie, takze tak. V tejto veci mam s kludnym svedomim ciste ruky a ostanu ciste a budem robit vsetko preto, aby som bol odskodneny
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
diego_pp Pozri príspevok
Ahoj,
je dost mozne, ze tu s takouto otazkou nemam co hladat, ale som zufaly, takze verim, ze mi snad niekto pomoze. Kupil som si pred mesiacom auto a moja "kamaratka"
Kamarátka , alebo priateľka ...?
mi v noci ukradla kluce, ked mala cca 2,5 promile v krvi, isla sa jednoducho previezt, pricom havarovala a znicila auto na totalku. Havarijnu poistku som nemal. Chcem sa teraz s nou dohodnut na mimosudnom vyrovnani, ale obavam sa, ze sa jej suma, ktoru ziadam, bude zdat vysoka a povie, ze tolko nema, a ze chce ist na sud.
Ona chce ...
Na sud ist nechcem
Ty nie ...
, pretoze autociko stale splacam svojmu zamestnavatelovi, lebo som ho kupil od firmy, v ktorej pracujem a firma odo mna pozaduje momentalne vyrovnat dlh jednorazovo, lebo som bol s firmou dohodnuty, ze to auto mi daju s vyhodnou cenou s tym, ze som ochotny vyuzivat ho v pripade potreby aj na sluzobne ucely. To znamena - ja som bez auta, firma tiez, dlzim peniaze a nemam nic. Chcem sa vyhnut sudu za kazdu cenu, lebo sa to moze tahat roky a som zufaly.
Iný výraz by som použil ...
Dal som jej dva tyzdne na vyplatenie mimosudneho vyrovnania - dievca ma 21 rokov a viem, ze tolko penazi nezozenie, ale jej matka ma uistila, ze tie peniaze dostanem - teraz sa vyhybaju komunikacii a mam obavu, ze tie peniaze jednoducho neuvidim. Co mam urobit, aby som ich presvedcil o vyhodnosti mimosudneho vyrovnania. Podla zistenych informacii moze ist za kradez auta nepodmienecne na 1-5 pripadne na 3-10 rokov sediet
Môže , nemusí ...pri prvom delikte by len podmienku dostala ...
. PROSIM, PORADTE!
Rád , ako som si všimol , tak tých si dostal viacero ...
Dakujem.
a furt si len svoje hudieš ...
diego_pp Pozri príspevok
no, dik za reakcie, ona sa vyhla komunikacii, moju dohodu si odmietla vobec precitat, takze dnes som podal trestne oznamenie. Kluce od auta mi ukradla, za co nasladne moje auto pouzila. Nehodu najprv neohlasila a nezotrvala na mieste nehody, najprv prisla za mnou, ked sme dosli na miesto nehody, povedal som jej, nech policiu zavola.
TY si mal reagovať ...Ty si mal dopravákov volať ...TY ...
Vsetko je riadne zapisane, baba vodicak uz nema, nafukala 0,47mg/l = cca 1 promile po cca osmich hodinach po nehode a dopravakovi sa priznala, ze je to jej vina, ze je si toho vedoma a ze auto vzala ona. Ona svedka nema, ja mam svedka,
A vôbec , pamätá si on na inkriminovanú udalosť ...?
ktory s nou sedel v aute, ktory je presvedceny,
Aj ja som presvedčený , ale mám na to dôkazy ...na čo ? ..to je predsa jedno , no nie ?
ze kluce ukradla z vrecka mojej bundy. Odmietla pristupit na mimosudne vyrovnanie, takze som ju oboznamil s dalsim postupom, ona suhlasila, takze to ide dalej. Skoda prevysila 80.000.-SKK takze nehodu bude dokonca este riesit lokalny vysetrovatel a dievca podla slov policajtov pojde sediet. Ak sa rozhodne aj po podani oznamenia vyrovnat mi dlh, moze ho vyrovnat a sud to bude brat ako polahcujucu okolnost a vtedy ale ajtak uz dostane dva roky podmienku tym, ze som to oznamenie podal - chcel som sa dohodnut - ona ani neprejavila zaujem o vyrovnanie, nemusela mat na krku nic - teraz aj ked mi to vyrovna celi nadalej obvineniu, ktore uz nemozem stiahnut spat. Kazdopadne sa este idem dalej radit s pravnikom, ako dalej postupovat a som ochotny vziat si kludne aj dalsi uver na to, aby to skoncilo spravodlivo, teda aby ona dostala to, co jej patri.
A TY labu budeš lízať ....auto v prdeli , peniaze v prdeli , firma v prdeli...čajočka v prdeli / base - možno / ...
diego_pp Pozri príspevok
nie je tu priestor na riesenie inym sposobom, precitaj si vsetky moje prispevky a uvidis sled udalosti
Zíram ja VIZÍR , nestačím sa diviť ...
, pokusal som sa akokolvek vyhnut tomu podaniu
Chyba ...
a ona odmietla zaplatit a komunikovat - kde je moralka?
Žeby v prdeli ...????
tak mi tu nehovor nic o rieseni uplne inym sposobom, lebo je to bezpredmetne,
Ty si myslíš ...poprípade aj iní ...
plus tvoje nezmyselne dohady typu "kto co s kym ako", prisiel som sa poradit a nacrtol som situaciu, nepotrebujem, aby mi tu niekto vypisoval kraviny takehoto formatu...
dievca je len moja znama a neboli sme na zure.
Druhykrát si rozmyslíš , s kým na žúr pôjdeš ...a hlavne , koho si do bytu privedieš !!!
Takze len tolko. Ja svedka mam a pouzijem ho, ona nie, takze tak. V tejto veci mam s kludnym svedomim ciste ruky a ostanu ciste a budem robit vsetko preto, aby som bol odskodneny
Tvoje deti raz možno dostanú ...možno ...
Takže len toľko , za šórom ....v texte ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať