Zavrieť

Porady

Má hlasovanie za užitočnú odpoveď vypovedaciu schopnosť?

Je užitočné naozaj užitočné ?
Najskôr som si myslela, že sa na to vykašlem, ale predsa mi to len nedá. Nie som ten typ, čo sa potrebuje páčiť každému. A určite sa to každému páčiť nebude na čo, chcem upozorniť. Je to skôr adminovi na zváženie, aký nový spôsob bodovania vymyslí. Za ten čas, čo pôsobím na Porade, viem dobre ako to funguje, kto s kým je kamarát. To mi nevadí, ale vadí mi, keď sa kamarátky oceňujú bodmi, aj keď v danej oblasti nepôsobia, resp. nemajú potrebné znalosti. Keď chcem niekoho oceniť v odbornej téme, musím vedieť, čo hodnotím a či je to naozaj správne, aspoň ja tak k bodovaniu pristupujem. To čo v poslednej dobe na porade vidím, je bodovanie od blba do blba. V oddychových témach nech sa každý uboduje ako chce, tam niet čo pokaziť, ale v odborných áno. Priložím tu jednu tému, v ktorej je vyhodnotená ako najlepšia odpoveď, v skutočnosti nesprávna. Aj majster tesár sa môže utnúť, aspoň ja vnímam autorku príspevku ako veľmi šikovnú, sčítanú, nevidím ale dôvod, aj najlepšej kamarátke oponovať a nie ju nechať v nevedomosti. Upozornila som na to, až nasledujúci deň. Neverím, že by to niekto nebol zistil, ale radšej to mlčky prehliadol, je to pre mnohých lepšie byť pekný na všetky strany. V týchto prípadoch a nie je to ojedinelý prípad, sa každá rada míňa účinku. Takéto bodovanie škodí aj samotnej autorke príspevku. Keď sa to už stane, keby aspoň bodovateľky našli odvahu a dali bod dobrému príspevku, aby svietila ako najužitočnejšia odpoveď, tá správna. Aby som nebola nespravodlivá, jedna ju predsa našla. Na porade je aj veľa naozaj užitočných cenných rád, ja keď pozriem na bodovanie, viem, kto je v danej téme odborník, ale ako to posúdi, nový člen, alebo ten čo chodí na poradu sporadicky ? A aj najsamlepší odborník nemusí vedieť všetko, tak prečo ho na to neupozorniť ? Osobne by mi takéto bodovanie vadilo, čo je to za kamarátka, ktorá, keď robím zle ma pochváli, miesto toho, aby ma uviedla na správnu mieru ? Takéto bodovanie nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu a narobí viac škody ako úžitku a vtedy užitočné už prestáva byť užitočným.

zaradenie zamestnanca
Usporiadat
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Momentálne nevidím ten strop ako nedostatok číslo jeden.
Uvidíme čo čas prinesie, hlavne by bolo treba rozdávať tie body spravodlivo, aby sa nemuseli vymýšľať všelijaké filtre a prepočty.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie je to nedostatok, je to zatiaľ platné pravidlo. Ale nevyrieši to, že niekto získa za super odborný príspevok súhlas, jeden, ak ten nečíta a neohodnocuje viac účastníkov porady. Keď teraz radí body do rubrík správne, situácia je iná.

Keď niečo rozdávaš, hoci čo. Spravodlivo to nikdy nerozdáš! A nás je koľko, 180 000 - 200 000?

"hlavne by bolo treba rozdávať tie body spravodlivo"

Ako to myslíš?

S toho mora príspevkov sú niektoré označené ako užitočné. A s tých užitočných treba vybrať tie najužitočnejšie. Tie by mali byť po ruke. Ak sú najužitočnejšie?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Spravodlivo, čiže hlasovať keď to je užitočné, nie keď to píše kamarát. To je jeden príklad.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ták, a lastovičku máme. Len sa bodnutím zbaviť tých falošných kamarátov, ktorí nám ubližujú bodovaním.
Naposledy upravil sito : 09.08.10 at 22:20
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nuž je to prirodzené dať kamarátovi viac ako cudziemu. Ide len o to, či sa dokážeme kvôli niečomu toho vzdať. Napríklad kvôli vyzdvihnutiu užitočných vecí, motivovaniu iných, sprehľadneniu dobrý rád (príklady z Porady).
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ťažký pojem....oddychovky by nemali mať hodnotenie užitočné, už dlho je to avizované....ak sa to nezmení, budem využívať toto hodnotenie, lebo tá možnosť je tu a tak ďalej....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ty by si chcel, aby sa viac dávalo cudziemu kamarátovi ako kamarátovi? No, neviem, neviem ... ak je kamarát užitočný. A pritom je tam jasne napísané UŽITOČNÉ.
1 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nie, ja chcem aby sa dávali užitočné za užitočné, bez rozdielu kamarátstva...

Jožka oddychové užitočné body sú oddelené od odborných užitočných, takže kľudne to využívaj. Ale aj v oddychových témach sú užitočné príspevky a iné príspevky. Tam sa to však používa absolútne bez ohľadu na "úžitočnú" hodnotu príspevku. Takže je skutočne otázka či to tam má význam mať. Asi tam bude vážne lepšie nechať len tie negatívne, lebo subjektívnosť užitočného je ďaleko väčšia ako by som si kedy bol býval predstavil
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

V oddychových témach sa pohybujem, vyhovujú mi. Ale adresnosť a užitostnosť má byť v odborných témach. Preto skús zablokovať užitočné vo voľných témach, súhlas je úplne postačujúci. To je môj názor.
Áno viem, že body v profiloch sú rozdelené...som dosť všímavá
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Vidíš, Ty chceš. Ale čo ostatní, kašlú na to, čo Ty chceš! A preto ten plafón a gramofón. A od rána do rána, hrá nám stará deska ohraná.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tento svet funguje aj tak len náhodne. Bez náhody by sme boli na stromoch. Preto aj každý vylepšovák čaká na svoj osud náhody
Nie som optimista, že čo spravím bude aj fungovať...
Som však dosť veľký optimista na to aby som to skúsil...
4 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Fandím Ti, ale výsledok závisí aj na postoji druhej strany. Hodina duchov. Odchádzam.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Nie som na PORADE od jej začiatku a ani sa nezapájam do rôznych diskusií. No keď som objavila Poradu, potešila som sa. Bola dokonale urobená. Body nebolo treba odčítavať, redukovať - bod bol bod, teda niečo. A nebolo ich veľa a boli vzácne. A všetko malo akúsi vážnosť.
I tak sem chodím, je to o poradení a človek rád poradí alebo sa niečo nové dozvie. Novinky sa snažím neregistrovať.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sarasara Pozri príspevok
Nie som na PORADE od jej začiatku a ani sa nezapájam do rôznych diskusií. No keď som objavila Poradu, potešila som sa. Bola dokonale urobená. Body nebolo treba odčítavať, redukovať - bod bol bod, teda niečo. A nebolo ich veľa a boli vzácne. A všetko malo akúsi vážnosť.
I tak sem chodím, je to o poradení a človek rád poradí alebo sa niečo nové dozvie. Novinky sa snažím neregistrovať.
Novinky je najlepšie neregistrovať...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Niekedy je lepšie dať novým veciam šancu.
Richard nerobí novinky pre seba, ale pre nás, aby bola Porada lepšou, aj keď ani on sám nevie, či bude z toho osoh ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Napríklad- ja sa priznám, že mám problém rozlíšiť užitočné a súhlas-a aj keď sa nepriznáte tak takých nás tu je 70%( že mám pravdu? )-takže či tuknem na užitočné alebo súhlas je lotéria, čo skorej dočiahnem-a niekedy šupnem obidve a je pokoj...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
hodnotenia sa budú možno meniť, uvidíme čo bude nového, možno už to bude aj pre Teba zrozumiteľnejšie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
Niekedy je lepšie dať novým veciam šancu.
Richard nerobí novinky pre seba, ale pre nás, aby bola Porada lepšou, aj keď ani on sám nevie, či bude z toho osoh ...
však ja viem,že to richard myslí dobre, však richard je múdry,snaživý, mladý muž, ale zasa neviem, dať milion všelijakých tlačítiek a hodnotení, no neviem teda- niekedy tu je viac hodnotení ako textu...
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Ak je niečo dobré, prečo to "vylepšovať"? A potom to vylepšené zasa vylepšovať a ... nakoniec by z toho nebol osoh?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkak Pozri príspevok
hodnotenia sa budú meniť, uvidíme čo bude nového, možno už to bude aj pre Teba zrozumiteľnejšie.
-panenka skákavá, zas sa bude čosi prerábať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať