Zavrieť

Porady

Eurofondy

Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Pani Oravcová Pozri príspevok
    Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?
    Sa mi páči tá veta,že minister terajší chce proti korupcii bojovať- však to chcel /akože / každý minister od začiatku sveta...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Pani Oravcová Pozri príspevok
    Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?
    Teraz k veci- moj názor je, že bez známosti obyčajný človiečik, živnostníček eurofondy nedostane- jedine,že by prišiel s obáločkou kam treba...

    peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

    peterknazeje
    male dotacie dostane zvycajne kazdy, ide to podla schemy "de minimis" ale na vacsie dotacie zabudnite. Nie je ziadna sanca, pokial nevymenia vacsinu ludi na ministerstvach a organizaciach spadajucich pod ministerstva. Alebo sa mozete dohodnut so "spravnou poradenskou agenturou", ktora to vybavi za 20% proviziu.

    holos je offline (nepripojený) holos

    holos
    bohužiaľ poznám pár ľudí ktorý práve eurofondy rozdeľujú a pokiaľ nemajú aj ony profit žiadna dotácia nehrozí. minister si môže narozprávať čo chce pokiaľ o tom rozhodujú skorumpovaný úradníci.

    Apache23 je offline (nepripojený) Apache23

    Apache23
    Pracujem pre firmu v BB zaoberajucu sa fondami a regionalnou politikou a mozem povedat ze cesta je bohuzial len cez penazenky a znamosti Bratislavskych uradnikov a politikov. Snaha bola aj zhromazdit vecie mnozstvo ziadatelov, aby o dotaciu neziadal jeden ale partnerstvo viacerych, no nepomohlo.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Nesúhlasím. Sama som robila kompletné projekty so žiadosťami a prílohami pre dve firmy. Rovnako ich aj účtujem a musím povedať, že peniaze dostali bez provízie, bez známostí a na prvý krát. Zažila som aj kontrolu použitia prostriedkov, bolo to veľmi prísne, ale rovnako - bez provízie. Česť úradníkom, ktorí vedia čo robia a nezneužívajú svoj post. Určite sa netreba báť a skúsiť. Možno natrafíte na správnych ľudí.
    Naposledy upravil Maya1 : 09.08.10 at 12:11

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    milá maya 1 ...
    Mohli by sme ťa poprosiť o pomoc, keďže iba tebe jedinej sa podarilo získať peniaze na projekty z eurofondov ?
    Vážne by sme potrebovali pomoc-hlavne peniaze-na náš projekt.
    Ďakujeme.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    flaniko Pozri príspevok
    milá maya 1 ...
    Mohli by sme ťa poprosiť o pomoc, keďže iba tebe jedinej sa podarilo získať peniaze na projekty z eurofondov ?
    Vážne by sme potrebovali pomoc-hlavne peniaze-na náš projekt.
    Ďakujeme.
    Cítim to ako ironickú poznámku. Ja som sa predchádzajúcim príspevkom nechcela chváliť, to v žiadnom prípade. Len som chcela povedať, že existujú ľudia, ktorí si "iba" robia svoju prácu. Moji klienti mali to šťastie a natrafili na nich.
    PS: ľutujem, že som prispela v tejto téme.

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    milá maya1
    nechcela som vás uraziť......vôbec to nebolo ironické, skôr úprimné......
    naozaj potrebujeme odbornú pomoc vo vypracovaní projektu......
    a len sa chváľte s tým, že sa vám to podarilo.......a držím vám palce, aby sa vám to aj naďalej darilo.......dokážte, že aj obyčajný živnostník môže dostať z eurofondov........

    mončičak je offline (nepripojený) mončičak

    mončičak
    Pani Oravcová Pozri príspevok
    Mám otázku na eurofondy. Čo si myslíte schvália obyčajným podnikateľom bez známosti eurofondy? Počula som o korupcii ale terajší minister chce proti nej bojovať. Má bežný podnikateľ vôbec šancu?
    Myslim, ze sa to da, ale jeto vela roboty a hlavne firma musi mat aj dost vlastnych prostriedkov.
    Pani Oravcová
    Ach kde to spejeme. Veď takto tie fondy, tie miliardy prepadnú Bruselu .Nečudujem sa, že ľudia ani nemajú chuť žiadať o tie dotácie. Od každého môjho známeho si niečo pýtali ale chudáci z čoho by im to dali. Veď ony chceli v podstate dobre, chceli pracovať, založiť firmu, zamestnať potom ľudí.
    Niekedy si sama vravím. Dá sa v tomto štáte normálne existovať...............

    flaniko je offline (nepripojený) flaniko

    flaniko
    však o to tu ide.....
    najprv musíš dať, až potom dostaneš.....
    ale z čoho mám dať, keď nemám..... uchádzam sa o peniaze preto, lebo ich nemám, ale chcela by som v niečom podnikať a nie preto, aby som im-vrchným naplnila peňaženky ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.