Zavrieť

Porady

čo s takým obchodným partnerom?

čo s takým obch.partnerom, keď Vám za poskytnuté služby (preprava ) vyhotovil PD a faktúru doteraz neposlal? Bol na to upozornený viac krát telefonicky, e-mailom,dokonca doporučeným listom. Ako to potom zúčtovať?

vďaka
Usporiadat
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

martuľa Pozri príspevok
skús si prečítať aj toto.. http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html#71
http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2010-a.html#71
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nepísala si či ide o platcu alebo o neplatcu DPH

A práve ten sa na neplatcu DPH nevzťahuje.

A na platcu DPH stačí, ak doklad obsahuje dané náležitosti. Tu by sa to mohlo vysvetľovať aj inak.

Dávaj zákony k veci. To by si mohla aj trestný zákon priložiť a výšku trestu koľko by dostal
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Ale veď ty chceš niekomu prikazovať, aby vystavoval faktúru. Nie ja. Ako môžeš robiť účtovníctvo bez znalosti zákonov?

Ešte raz si prečítaj príspevok č.4
To je zo zákona o účtovníctve.

Ak máš o tom pochybnosti, tak napíš dotaz na drsr.sk. Tam ti odpovedia. Ale akú otázku dáš, takú odpoveď aj dostaneš. Nezabudni spomenúť, že ide o neplatcu DPH.
Tak sorry, pán,nie pani. Ty si sa nejako podráždil.
Ja len k tejto téme jednu vec.
Od daňovej poradkyne mi bolo povedané, že ak k PD nemám faktúru, môžem si tak .........., ale ako vidím, koľko účtovníkov,toľko názorov..
P.S. ja nie som ten typ, čo sa chce po súdoch vláčiť. Riešim problémy diskusiou. Myslela som si len, že ak zoberem od niekoho peniaze, tak vystavím aj faktúru( ak nemám registračku ).Tiež by som chcela vedieť, ako to má ( a či vôbec má ) on vo svojom účtovníctve.
ahojte
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
Tak sorry, pán,nie pani. Ty si sa nejako podráždil.
Ja len k tejto téme jednu vec.
Od daňovej poradkyne mi bolo povedané, že ak k PD nemám faktúru, môžem si tak .........., ale ako vidím, koľko účtovníkov,toľko názorov..
P.S. ja nie som ten typ, čo sa chce po súdoch vláčiť. Riešim problémy diskusiou. Myslela som si len, že ak zoberem od niekoho peniaze, tak vystavím aj faktúru( ak nemám registračku ) A ak má ERP a bude mať poruchu, tak ti vystaví paragón podľa zákona o registračnej pokladnici a to potom ako budeš párovať? .Tiež by som chcela vedieť, ako to má ( a či vôbec má ) on vo svojom účtovníctve.
ahojte
Jeho účtovníctvo teba vôbec nemusí zaujímať. Ak je fyzická osoba a vyplatila by si mu viac ako 100 000 sk(3319,39 €) tak by si ho musela oznámiť na daňový úrad,že si mu vyplatila v hotovosti xxx €(to je zo zákona o správe daní a poplatkov §32)
Neviem z čoho vychádzala daňová poradkyňa, možno si nedala dostatok údajov.

Ani tu si doteraz nepovedala, či ide o platcu DPH.

A čo sa sťažuješ? Máš tu školenie zadarmo.
Skôr mám dojem, že ideš s kanónom na vrabce. O akú sumu vlastne ide? Nevyjde ťa to vymáhanie faktúry viac? (telefóny, poštovné,...)
Naposledy upravil marjankaj : 13.08.10 at 22:07
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
martuľa Pozri príspevok
čo s takým obch.partnerom, keď Vám za poskytnuté služby (preprava ) vyhotovil PD a faktúru doteraz neposlal? Bol na to upozornený viac krát telefonicky, e-mailom,dokonca doporučeným listom. Ako to potom zúčtovať?

vďaka


Píšete , že previedol prepravu . Mne by napríklad chýbal prehľad o uskutočnenej preprave (odkiaľ-kam) ,o ŠPZ vozidla ,o ubehnutých km , cena za ubehnutý km ,podpis konečného príjemcu a podobne .

To znamená , že ak mi niekto uskutoční prepravu tak ju musí aj vedieť preukázať . Na jej preukázanie neslúži príjmový pokladničný doklad.
To je doklad o zaplatení prepravy , čo je pre mňa široký pojem .
Neviem, čo Vám napísal do Účelu , ale predpokladám, že skrátene len preprava .
Ja by som nepovažovala za požadovanie vyúčtovania prepravy ako niečo nezákonné(ako sa tu uvádza v niektorých príspevkoch ) , ale ja ako objednávateľ mám nárok na vyúčtovanie tejto prepravy .
A príjmový pokladničný doklad mi o tom málo napovie.Nakoniec aj daňová kontrola sa môže dožadovať, že čo Vám prevážal odkiaľ Vám prevážal a kam Vám prevážal .Bude chcieť vlastne ten výdavok podložiť niečim.

To znamená ak nie je platiteľ DPH , tak k PPD by som žiadala jedno vyúčtovanie prepravy na A4 a podpis oboch strán , že objednané služby boli vykonané a aj boli prevzaté.

Ja by som sa len s PPD neuspokojila .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
Píšete , že previedol prepravu . Mne by napríklad chýbal prehľad o uskutočnenej preprave (odkiaľ-kam) ,o ŠPZ vozidla ,o ubehnutých km , cena za ubehnutý km ,podpis konečného príjemcu a podobne .

To znamená , že ak mi niekto uskutoční prepravu tak ju musí aj vedieť preukázať . Na jej preukázanie neslúži príjmový pokladničný doklad.
To je doklad o zaplatení prepravy , čo je pre mňa široký pojem .
Neviem, čo Vám napísal do Účelu , ale predpokladám, že skrátene len preprava .
Ja by som nepovažovala za požadovanie vyúčtovania prepravy ako niečo nezákonné(ako sa tu uvádza v niektorých príspevkoch ) , ale ja ako objednávateľ mám nárok na vyúčtovanie tejto prepravy .
A príjmový pokladničný doklad mi o tom málo napovie.Nakoniec aj daňová kontrola sa môže dožadovať, že čo Vám prevážal odkiaľ Vám prevážal a kam Vám prevážal .Bude chcieť vlastne ten výdavok podložiť niečim.

To znamená ak nie je platiteľ DPH , tak k PPD by som žiadala jedno vyúčtovanie prepravy na A4 a podpis oboch strán , že objednané služby boli vykonané a aj boli prevzaté.

Ja by som sa len s PPD neuspokojila .
Zitka ja súhlasím. Je to vec dohody medzi účastníkmi. Ale ak ide o prepravu napríklad havarovaného vozidla z miesta nehody, tak na také prkotiny nie je čas ani chuť. Zadávateľka naozaj veľa toho nepovedala, a darmo sa pýtam. Ona iba chce faktúru. Čo jej teda poradiť? Požiadať nejakú "nadáciu OHEŇ AKO DAR" a tá jejto za nejaký poplatok zabezpečí?
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

Zita5 Pozri príspevok
Píšete , že previedol prepravu . Mne by napríklad chýbal prehľad o uskutočnenej preprave (odkiaľ-kam) ,o ŠPZ vozidla ,o ubehnutých km , cena za ubehnutý km ,podpis konečného príjemcu a podobne .

To znamená , že ak mi niekto uskutoční prepravu tak ju musí aj vedieť preukázať . Na jej preukázanie neslúži príjmový pokladničný doklad.
To je doklad o zaplatení prepravy , čo je pre mňa široký pojem .
Neviem, čo Vám napísal do Účelu , ale predpokladám, že skrátene len preprava .
Ja by som nepovažovala za požadovanie vyúčtovania prepravy ako niečo nezákonné(ako sa tu uvádza v niektorých príspevkoch ) , ale ja ako objednávateľ mám nárok na vyúčtovanie tejto prepravy .
A príjmový pokladničný doklad mi o tom málo napovie.Nakoniec aj daňová kontrola sa môže dožadovať, že čo Vám prevážal odkiaľ Vám prevážal a kam Vám prevážal .Bude chcieť vlastne ten výdavok podložiť niečim.

To znamená ak nie je platiteľ DPH , tak k PPD by som žiadala jedno vyúčtovanie prepravy na A4 a podpis oboch strán , že objednané služby boli vykonané a aj boli prevzaté.

Ja by som sa len s PPD neuspokojila .

..Súhlasím s Tebou a o to ide aj mne. PPD +PVD +faktúra = čisté účtovníctvo. Lenže on mi pripadá, akoby sa stále vyhýbal, tak neviem asi si to nechce u seba zaúčtovať. Mne to príde, že šak dám Ti PPD, a keď nebudeš chcieť faktúru. tak som nič neviezol, ale peniaze za prepravu mám. Na PPD je presne ako si uviedla uvedená iba preprava,nič viac. A pokiaľ ide o sumu nie je vysoká ( 50,00 EUR ),ale peniaze z pokladne odišli práve na prepravu.Myslím si, že ak dám niekomu zarobiť, tak faktúru by mal napísať hneď a malo by to byť samozrejmosťou, nie,aby som ja žobronila . Alebo mal dopredu povedať, že preveziem to na čierno: súhlasíte, alebo nie? Potom by som hľadala peniaze inde, nie v pokladni.Chcem predísť nepríjemným následkom v prípade kontroly a tiež si myslím, že ak začnem podnikať, tak faktúra, PPD, PVD,by mali byť samozrejmosťou obchodovania, nie predmetom žabo-myšej vojny.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Zitka ja súhlasím. Je to vec dohody medzi účastníkmi. Ale ak ide o prepravu napríklad havarovaného vozidla z miesta nehody, tak na také prkotiny nie je čas ani chuť. Zadávateľka naozaj veľa toho nepovedala, a darmo sa pýtam. Ona iba chce faktúru. Čo jej teda poradiť? Požiadať nejakú "nadáciu OHEŇ AKO DAR" a tá jejto za nejaký poplatok zabezpečí?
čo k tomu potrebuješ vedieť? Bavíme sa o preprave, úhrade za prepravu, vystavenom PPD, ale nevystavenej faktúre. Ja som nikde nespomenula, že prepravca mal faktúru vypisovať v aute na kolene, ale mal ju zaslať dodatočne poštou. Ak sa mýlim, tak potom pardón. Nakoniec podľa príspevkov, prepravca je v práve a ja som tá ohava, lebo chcem od neho doklad o vykonaní zaplatenej !!! služby.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Jeho účtovníctvo teba vôbec nemusí zaujímať. Ak je fyzická osoba a vyplatila by si mu viac ako 100 000 sk(3319,39 €) tak by si ho musela oznámiť na daňový úrad,že si mu vyplatila v hotovosti xxx €(to je zo zákona o správe daní a poplatkov §32)
Neviem z čoho vychádzala daňová poradkyňa, možno si nedala dostatok údajov.

Ani tu si doteraz nepovedala, či ide o platcu DPH.

A čo sa sťažuješ? Máš tu školenie zadarmo.
Skôr mám dojem, že ideš s kanónom na vrabce. O akú sumu vlastne ide? Nevyjde ťa to vymáhanie faktúry viac? (telefóny, poštovné,...)
paragón nie je účtovný doklad v PÚ. Ako daňový musí vystaviť tiež faktúru + PPD.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok

..Súhlasím s Tebou a o to ide aj mne. PPD +PVD +faktúra = čisté účtovníctvo. Lenže on mi pripadá, akoby sa stále vyhýbal, tak neviem asi si to nechce u seba zaúčtovať. Mne to príde, že šak dám Ti PPD, a keď nebudeš chcieť faktúru. tak som nič neviezol, ale peniaze za prepravu mám. Na PPD je presne ako si uviedla uvedená iba preprava,nič viac. A pokiaľ ide o sumu nie je vysoká ( 50,00 EUR ),ale peniaze z pokladne odišli práve na prepravu.Myslím si, že ak dám niekomu zarobiť, tak faktúru by mal napísať hneď a malo by to byť samozrejmosťou, nie,aby som ja žobronila . Alebo mal dopredu povedať, že preveziem to na čierno: súhlasíte, alebo nie? Potom by som hľadala peniaze inde, nie v pokladni.Chcem predísť nepríjemným následkom v prípade kontroly a tiež si myslím, že ak začnem podnikať, tak faktúra, PPD, PVD,by mali byť samozrejmosťou obchodovania, nie predmetom žabo-myšej vojny.
Pozri sa účtovníctvo si nevymyslela ty, tak tu nestanovuj žiadne pravidlá. Ak ti obchody s takým partnerom nevyhovujú, tak si nájdi iného. Žobroniť ti nepomôže a ak nemáš právny nárok, tak ani žiadať nemôžeš.
Ako som tu už viackrát spomenul, ak nájdeš taký paragraf podľa ktorého to musí urobiť, potom tak môžeš postupovať. Ty môžeš maximálne dať podnet aby u neho urobili daňovú kontrolu, to by tak bolo všetko. Ale o výsledkoch ťa DÚ asi informovať nebude a "dodávateľa" sa asi radšej pýtať nebudeš, že ako dopadla tá daňová kontrola?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
martuľa Pozri príspevok
čo k tomu potrebuješ vedieť? Bavíme sa o preprave, úhrade za prepravu, vystavenom PPD, ale nevystavenej faktúre. Ja som nikde nespomenula, že prepravca mal faktúru vypisovať v aute na kolene, ale mal ju zaslať dodatočne poštou. Ak sa mýlim, tak potom pardón. Nakoniec podľa príspevkov, prepravca je v práve a ja som tá ohava, lebo chcem od neho doklad o vykonaní zaplatenej !!! služby.
Takže ja toľko ešte k tomu , ak je platiteľ DPH , tak je povinný vystaviť faktúru , tak ako tu už v príspevkoch bolo spomenuté .

Ale ak nie je platiteľ DPH , tak PPD + vyúčtovanie , nemusí sa jednať o faktúru , ale napríklad stačila by stazka , záznam o uskutočnení jazdy ,vyúčtovanie dodania prepravnej služby a podobne , z čoho by vyplývalo , že prevážal materiál na základe Vašej objednávky z mesta ...do mesta ....ŠPZ , vyčíslenie ubehnutých km, cena za km ,podpis osoby , ktorá materiál v mieste na to určenom prevzala , podpis osoby ktorá prepravu uskutočnila .


Netreba sa tu dohadovať, každý sa riadi podľa svojho vedomia a svedomia.
Pretože z môjho pohľadu PPD môže byť zo strany DU spochybnený
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok

Netreba sa tu dohadovať, každý sa riadi podľa svojho vedomia a svedomia.
Pretože z môjho pohľadu PPD môže byť zo strany DU spochybnený
Zitka môže byť, ale ak nenapíšu aký paragraf bol porušený, tak si tie pochybnosti môžu strčiť. Pokuty sa dávajú za konkrétne porušenie príslušných paragrafov, alebo sa mýlim?

PS: Zitka a nie všetci dodávatelia sú normálni. Tí, ktorým záleží na dobrých vzťahoch, tak vedia vyhovieť aj takým požiadavkám, ktoré sa obvykle nevyskytujú. Keď sa nedá, tak sa nedá.
Naposledy upravil marjankaj : 14.08.10 at 07:45
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

Zita5 Pozri príspevok
Takže ja toľko ešte k tomu , ak je platiteľ DPH , tak je povinný vystaviť faktúru , tak ako tu už v príspevkoch bolo spomenuté .

Ale ak nie je platiteľ DPH , tak PPD + vyúčtovanie , nemusí sa jednať o faktúru , ale napríklad stačila by stazka , záznam o uskutočnení jazdy ,vyúčtovanie dodania prepravnej služby a podobne , z čoho by vyplývalo , že prevážal materiál na základe Vašej objednávky z mesta ...do mesta ....ŠPZ , vyčíslenie ubehnutých km, cena za km ,podpis osoby , ktorá materiál v mieste na to určenom prevzala , podpis osoby ktorá prepravu uskutočnila .


Netreba sa tu dohadovať, každý sa riadi podľa svojho vedomia a svedomia.
Pretože z môjho pohľadu PPD môže byť zo strany DU spochybnený
súhlasím a o to mi celý čas ide. Nemám žiaden iný doklad ako PPD, na ktoromje uvedené iba preprava. Ja si ako obyč. človek ( nie podnikateľ) dám vyhotoviť pečiatku, budem robiť prepravy, PPD Ti vystavím koľko chceš, a čo tá druhá strana s PPD spraví ma nezaujíma nie?
Ako si napísala. Idem i o preukázanie uskutočneného obchodu, ktorý doložím k PPD a za ktorý bolo riadne zaplatené.Chcem len, aby bolo riadne zúčtované. Nie nadarmo je § taký kľukatý .......
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
súhlasím a o to mi celý čas ide. Nemám žiaden iný doklad ako PPD, na ktoromje uvedené iba preprava. Ja si ako obyč. človek ( nie podnikateľ) dám vyhotoviť pečiatku, budem robiť prepravy, PPD Ti vystavím koľko chceš, a čo tá druhá strana s PPD spraví ma nezaujíma nie?
Ako si napísala. Idem i o preukázanie uskutočneného obchodu, ktorý doložím k PPD a za ktorý bolo riadne zaplatené.Chcem len, aby bolo riadne zúčtované. Nie nadarmo je § taký kľukatý .......
Aj ja ako obyčajný človek(nie Matovič) môžem vystaviť faktúru na hocičo. Dokonca sa to tak aj robí a nie na 50 € ale na oveľa väčšie čiastky. Také biele kone ti niečo hovoria?

A ja ako podnikateľ ani pečiatku nemám. Aj to si našla v zákonoch, že je to povinné?

A prečo to riešiš ty? Je to tvoja firma? Daj to majiteľovi, nech to vyrieši on. Ak nie daj mu ten výdavok do osobnej spotreby. Uvidíš, čo ti na to povie. Veď ty nie si priamy účastník obchodu, ty si ten obchod nedohodla, nemáš podľa čoho vyžadovať plnenie(máte o tom vôbec zmluvu?)
Naposledy upravil marjankaj : 14.08.10 at 07:41
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Aj ja ako obyčajný človek(nie Matovič) môžem vystaviť faktúru na hocičo. Dokonca sa to tak aj robí a nie na 50 € ale na oveľa väčšie čiastky. Také biele kone ti niečo hovoria? ( a máme ich nechať len tak behať ??????)

A ja ako podnikateľ ani pečiatku nemám. Aj to si našla v zákonoch, že je to povinné?
Asi si stále ešte nepochopil, o čo tu konkrétne ide. Viem, že sa robí kadečo a kadekde. Ja hovorím a riešim svoj konkrétny prípad. Chcem dokladovať uskutočnený obchod, ktorý bol riadne zaplatený. Vo svojom účtovníctve to potrebujem dokladovať . To, čo robia iní vo svojom, ako to dokladujú je na ich zodpovednosti. Chcela som sa uistiť, či postupujem správne.
S Tebou je ťažko komunikovať. S Tebou by som asi ťažko išla do nejakého obchodu.Už vidím, ako by som písala na ďalšie strany.

Takže milí poraďáci:
Ďakujem za Vaše príspevky. Veľa ľudí, veľa názorov.
Nakoľko sa môj prípad s prepravcom naťahuje dva mesiace a on len stále sľubuje
( že faktúru pošle) a ospravedlňuje sa za nedostatok času a pokazený PC tak to uzavriem asi takto:
* Mám doklady, že som ho vyzývala e-mailom, telefonicky ,...
* mám kópiu doporučeného listu,o výzve na predloženie dokladov
To všetko doložím k PPD, ak mi nepošle podklady a bude to v prípade kontroly zároveň aj dôvod na krížovú kontrolu (to už nech rieši DÚ. ).
Týmto túto tému ja uzatváram .....vy sa môžte vyjadrovať ďalej ....

pekný víkend všetkým.....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
Asi si stále ešte nepochopil, o čo tu konkrétne ide. Viem, že sa robí kadečo a kadekde. Ja hovorím a riešim svoj konkrétny prípad. Chcem dokladovať uskutočnený obchod, ktorý bol riadne zaplatený. Vo svojom účtovníctve to potrebujem dokladovať . To, čo robia iní vo svojom, ako to dokladujú je na ich zodpovednosti. Chcela som sa uistiť, či postupujem správne.
S Tebou je ťažko komunikovať. S Tebou by som asi ťažko išla do nejakého obchodu.Už vidím, ako by som písala na ďalšie strany.

Takže milí poraďáci:
Ďakujem za Vaše príspevky. Veľa ľudí, veľa názorov.
Nakoľko sa môj prípad s prepravcom naťahuje dva mesiace a on len stále sľubuje
( že faktúru pošle) a ospravedlňuje sa za nedostatok času a pokazený PC tak to uzavriem asi takto:
* Mám doklady, že som ho vyzývala e-mailom, telefonicky ,...
* mám kópiu doporučeného listu,o výzve na predloženie dokladov
To všetko doložím k PPD, ak mi nepošle podklady a bude to v prípade kontroly zároveň aj dôvod na krížovú kontrolu (to už nech rieši DÚ. ).
Týmto túto tému ja uzatváram .....vy sa môžte vyjadrovať ďalej ....

pekný víkend všetkým.....
A ja ti hovorím, že ani ty a ani DÚ nemáte žiadne zákonné páky, aby ste ho donútili urobiť to. čo ty žiadaš. Išlo o poskytnutie služby a platbu v hotovosti. Keďže nemusí mať ERP, tak ti dal PPD. Ak to zahrnul do svojich príjmov, tak čo chce DÚ riešiť? Veď neod.bkal štát o nič.
Keď sa odvolá na ten článok ústavy, tak si ani neprdneš. Aj on je občan tohoto štátu. Alebo nie? Z teba dostať nejaké relevantné informácie je ťažšie ako zo SIS.

Keď nie je dostatok informácií, je ťažko sa kvalifikovane vyjadrovať. Prečítaj si zákon o účtovníctve, tam by si sa mala dozvedieť všetko potrebné. Ostatné je vecou zmluvy medzi obchodnými partnermi.

Doteraz som sa nedozvedel:
Je to FO alebo PO?
Je slovenským občanom alebo nie?
Je platca DPH? (Ak nie, načo sa oháňaš zákonom o DPH)
Naposledy upravil marjankaj : 14.08.10 at 08:29
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
martuľa Pozri príspevok
Asi si stále ešte nepochopil, o čo tu konkrétne ide. Viem, že sa robí kadečo a kadekde. Ja hovorím a riešim svoj konkrétny prípad. Chcem dokladovať uskutočnený obchod, ktorý bol riadne zaplatený. Vo svojom účtovníctve to potrebujem dokladovať . To, čo robia iní vo svojom, ako to dokladujú je na ich zodpovednosti. Chcela som sa uistiť, či postupujem správne.
S Tebou je ťažko komunikovať. S Tebou by som asi ťažko išla do nejakého obchodu.Už vidím, ako by som písala na ďalšie strany.

Takže milí poraďáci:
Ďakujem za Vaše príspevky. Veľa ľudí, veľa názorov.
Nakoľko sa môj prípad s prepravcom naťahuje dva mesiace a on len stále sľubuje
( že faktúru pošle) a ospravedlňuje sa za nedostatok času a pokazený PC tak to uzavriem asi takto:
* Mám doklady, že som ho vyzývala e-mailom, telefonicky ,...
* mám kópiu doporučeného listu,o výzve na predloženie dokladov
To všetko doložím k PPD, ak mi nepošle podklady a bude to v prípade kontroly zároveň aj dôvod na krížovú kontrolu (to už nech rieši DÚ. ).
Týmto túto tému ja uzatváram .....vy sa môžte vyjadrovať ďalej ....

pekný víkend všetkým.....
So zvýrazneným súhlasím " To čo robia ......a prajem dobré rozhodnutie ako prípad doriešiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martuľa, neodpovedala si na otázku či ste plátcom DPH ?
Ak nie ste platcom a máš od prepravcu potvrdenú objednávku s presným zadaním prepravy, príjmový pokladničný doklad je dostatočným dokladom o úhrade za vykonanú prepravu.

(neplatí, ak prepravca je platitelom DPH)
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
[QUOTE=Zita5;1479953]So zvýrazneným súhlasím

Zitka ako by si to riešila ty, ak ten dotyčný odmietne vystaviť faktúru?

Napríklad taxikári nemusia mať ERP.
Akú objednávku chceš prikladať? Taxikár ti bude vystavovať faktúru?
Naposledy upravil marjankaj : 14.08.10 at 08:49
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
Martuľa, neodpovedala si na otázku či ste plátcom DPH ?
Ak nie ste platcom a máš od prepravcu potvrdenú objednávku s presným zadaním prepravy, príjmový pokladničný doklad je dostatočným dokladom o úhrade za vykonanú prepravu.

(neplatí, ak prepravca je platitelom DPH)
predsa sa ešte na chvíľu vrátim. Sme platcovia DPH/mesační
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať