Zavrieť

Porady

čo s takým obchodným partnerom?

čo s takým obch.partnerom, keď Vám za poskytnuté služby (preprava ) vyhotovil PD a faktúru doteraz neposlal? Bol na to upozornený viac krát telefonicky, e-mailom,dokonca doporučeným listom. Ako to potom zúčtovať?

vďaka
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
predsa sa ešte na chvíľu vrátim. Sme platcovia DPH/mesační
prepravca je tiež platitelom DPH ?
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
predsa sa ešte na chvíľu vrátim. Sme platcovia DPH/mesační
A prečo to hovoríš až teraz? Veď si to mohla povedať po druhom príspevku a nebolo by čo riešiť.
Hoci ani tam to nie je celkom jednoznačné.
S tebou by aj vyšetrovatelia CIA alebo KGB mali problémy.

PS: Samozrejme som sa nepýtal na vás, ale na toho dodávateľa.
Naposledy upravil marjankaj : 14.08.10 at 09:31
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
prepravca je tiež platitelom DPH ?
to presne neviem, ale povedal, že nie. Bola to prvá preprava, ktorú nám realizoval, bola na rýchlo ( aby sa práce na stavbe nezastavili ) a teraz som si istá, že aj posledná. Nemám rada blbcov, s ktorými mi nevieš násjť spoločnú reč.

vtip, možno múdrosť na odľahčenie:
Kôň je nebezpečný zo zadu,
krava z boku, no a blbec z každej strany ......
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
A prečo to hovoríš až teraz? Veď si to mohla povedať po druhom príspevku a nebolo by čo riešiť.
Hoci ani tam to nie je celkom jednoznačné.
S tebou by aj vyšetrovatelia CIA alebo KGB mali problémy.
....musíš sa naučiť aj počúvať, nie len hovoriť ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
to presne neviem, ale povedal, že nie. Bola to prvá preprava, ktorú nám realizoval, bola na rýchlo ( aby sa práce na stavbe nezastavili ) a teraz som si istá, že aj posledná. Nemám rada blbcov, s ktorými mi nevieš násjť spoločnú reč.

vtip, možno múdrosť na odľahčenie:
Kôň je nebezpečný zo zadu,
krava z boku, no a blbec z každej strany ......
martuľka, nepotrebujeme vtipy. Ak je na PPD jeho DIČ, na stránke www.drsr.sk si vieš overiť, či je plátcom DPH alebo nie. Ak nie je plátcom DPH, platí to, čo som ti napísala vyššie a tvrdia to aj ostatní poraďáci - nie je povinný vystaviť faktpru, žiadny zákon mu to neprikazuje.
2 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
martuľka, nepotrebujeme vtipy. Ak je na PPD jeho DIČ, na stránke www.drsr.sk si vieš overiť, či je plátcom DPH alebo nie. Ak nie je plátcom DPH, platí to, čo som ti napísala vyššie a tvrdia to aj ostatní poraďáci - nie je povinný vystaviť faktpru, žiadny zákon mu to neprikazuje.
Ja si zase myslím, že ak urobím nejaký obchod, ( a mám čestné úmysly), nemôže mi robiť problém jedna obyčajná faktúra (alebo iný doklad na vyúčtovanie ).....Zákon neprikazuje? Potom sa nesťažujme, že na nás hore vymýšľajú iba a iba zákony .. To sa asi nabudúce musím dopredu opýtať, či mi bude ochotný vystaviť faktúru, lebo podľa niektorých to nie je povinný? Korektnosť medzi obchodníkmi je len do chvíle, kým nedostane zaplatené????? To taký obchodník,asi nemá dlhú budúcnosť.Aby som vedela,
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
to presne neviem, ale povedal, že nie. Bola to prvá preprava, ktorú nám realizoval, bola na rýchlo ( aby sa práce na stavbe nezastavili ) a teraz som si istá, že aj posledná. Nemám rada blbcov, s ktorými mi nevieš násjť spoločnú reč.

vtip, možno múdrosť na odľahčenie:
Kôň je nebezpečný zo zadu,
krava z boku, no a blbec z každej strany ......
Áno zle som pochopil.

Ale keď povedal, že je neplatca DPH, tak vôbec ale naozaj vôbec tú faktúru vystavovať nemusí.
Nikde v zákonoch som nenašiel definíciu faktúry.
V slovníku cudzích slov je napísané, že je to vystavenie dokladu, ktorý má byť neskôr zaplatený.
Ak to platil v hotovosti hneď, tak stačí PPD.

To čo tu skúšaš? Daj tú vec riešiť niekomu kto rozumie účtovníctvu a ty sa venuj svojej profesii(personalistike)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak chceš mať pokoj v duši, nahlás ho do 31.1. medzi bonzákmi na DU, aj keď neprekročil stanovenú sumu v hotovosti. Môžeš doplniť aj poznámku, že ti nevystavil faktúru, DU si určite preverí, či tieto peniaze priznal v DP.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
to presne neviem, ale povedal, že nie. Bola to prvá preprava, ktorú nám realizoval, bola na rýchlo ( aby sa práce na stavbe nezastavili ) a teraz som si istá, že aj posledná. Nemám rada blbcov, s ktorými mi nevieš násjť spoločnú reč.

vtip, možno múdrosť na odľahčenie:
Kôň je nebezpečný zo zadu,
krava z boku, no a blbec z každej strany ......
No aby sa ti nestalo, že zostaneš sama múdra.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Áno zle som pochopil.

Ale keď povedal, že je neplatca DPH, tak vôbec ale naozaj vôbec tú faktúru vystavovať nemusí.
Nikde v zákonoch som nenašiel definíciu faktúry.
V slovníku cudzích slov je napísané, že je to vystavenie dokladu, ktorý má byť neskôr zaplatený. napísal si to, o čom sa celý čas bavíme, ale obrátene..... bol zaplatený skôr ( našou firmou )....
Ak to platil v hotovosti hneď, tak stačí PPD.

To čo tu skúšaš? Daj tú vec riešiť niekomu kto rozumie účtovníctvu a ty sa venuj svojej profesii(personalistike)
- podľa čoho si si taký istý, že sa nám venovať práve personalistike? nebodaj , poznáš ma?
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
No aby sa ti nestalo, že zostaneš sama múdra.
neboj, veď už si Ty prvý, ja budem po Tebe .....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
Ak chceš mať pokoj v duši, nahlás ho do 31.1. medzi bonzákmi na DU, aj keď neprekročil stanovenú sumu v hotovosti. Môžeš doplniť aj poznámku, že ti nevystavil faktúru, DU si určite preverí, či tieto peniaze priznal v DP.

Jej nejde o toto.
Ona ho ide buzerovať, aby si nebodaj išiel kúpiť tlačivá faktúr, a tieto vypisoval, k tomu ešte aj PPD a medzitým ako mimochodom má robiť aj tú prepravu.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Jej nejde o toto.
Ona ho ide buzerovať, aby si nebodaj išiel kúpiť tlačivá faktúr, a tieto vypisoval, k tomu ešte aj PPD a medzitým ako mimochodom má robiť aj tú prepravu.
tak po 1.
bonzák určite nie som .....
po 2.)
asi sa tomu nerozumiem, keď chcem mať poriadok...
po 3.)
marjankaj- nikto nikoho nebuzeruje,ani buzerovať nechce, ale aj ja som voľakedy bola SZČO a mala som aj nejakú tú kontrolku z DÚ. Viem čo žiadali, čo kontrolovali .....Chválabohu dopadla super.Tak asi viem aj o čom hovorím. Ale Ty si zrejme znamenie BARANA nie? Ty ničnechceš počuť, len sa oháňaš zákonmi. Ak budem potrebovať právneho poradcu, obrátim sa na Teba ....myslím si, že by si nemal problém .....
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Jej nejde o toto.
Ona ho ide buzerovať, aby si nebodaj išiel kúpiť tlačivá faktúr, a tieto vypisoval, k tomu ešte aj PPD a medzitým ako mimochodom má robiť aj tú prepravu.
, nech si najme sekretárku ......., alebo nech podniká v oblbovaní ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
tak po 1.
bonzák určite nie som .....
po 2.)
asi sa tomu nerozumiem, keď chcem mať poriadok...
po 3.)
marjankaj- nikto nikoho nebuzeruje,ani buzerovať nechce, ale aj ja som voľakedy bola SZČO a mala som aj nejakú tú kontrolku z DÚ. Viem čo žiadali, čo kontrolovali .....Chválabohu dopadla super.Tak asi viem aj o čom hovorím. Ale Ty si zrejme znamenie BARANA nie? Ty ničnechceš počuť, len sa oháňaš zákonmi. Ak budem potrebovať právneho poradcu, obrátim sa na Teba ....myslím si, že by si nemal problém .....
martuľka, ešte máš rezervy v zákonoch, alebo neovládaš účtovnícku terminologiu. Bonzákmi sú povinné nahlasovania platieb FO na DU - ak suma presiahne 100 000 sk (prepoč. na EUR).
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
tak po 1.
bonzák určite nie som .....
po 2.)
asi sa tomu nerozumiem, keď chcem mať poriadok...
po 3.)
marjankaj- nikto nikoho nebuzeruje,ani buzerovať nechce, ale aj ja som voľakedy bola SZČO a mala som aj nejakú tú kontrolku z DÚ. Viem čo žiadali, čo kontrolovali .....Chválabohu dopadla super.Tak asi viem aj o čom hovorím. Ale Ty si zrejme znamenie BARANA nie? Ty ničnechceš počuť, len sa oháňaš zákonmi. Ak budem potrebovať právneho poradcu, obrátim sa na Teba ....myslím si, že by si nemal problém .....
No voľakedy tie zákony naozaj boli iné. Nedá sa žiť zo znalostí ani z minulého roka, nieto ešte z "voľakedy". Sleduj správy, čo všetko ide táto nová vláda meniť. Je to asi takto
Co včera platilo, dneska už neplatí.
Ty nemáš čo predpisovať iným, ako to majú robiť. Máš zaúčtovať tie doklady ktré ti dali, a iba ak nevyhovujú podľa zákona, môžeš žiadať o nápravu. Nie podľa toho ako sa vyspíš, alebo že tvoj software to tak nerobí.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
, nech si najme sekretárku ......., alebo nech podniká v oblbovaní ....
A ty si najmi účtovníčku, čo to bude vedieť zaúčtovať. Čo riešiš problémy iných. Vyrieš si svoje.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
A ty si najmi účtovníčku, čo to bude vedieť zaúčtovať. Čo riešiš problémy iných. Vyrieš si svoje.
dávam Ti ponuku - berieš?????
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
No voľakedy tie zákony naozaj boli iné. Nedá sa žiť zo znalostí ani z minulého roka, nieto ešte z "voľakedy". Sleduj správy, čo všetko ide táto nová vláda meniť. Je to asi takto
Co včera platilo, dneska už neplatí.
Ty nemáš čo predpisovať iným, ako to majú robiť. Máš zaúčtovať tie doklady ktré ti dali, a iba ak nevyhovujú podľa zákona, môžeš žiadať o nápravu.veď o tú žiadam , Ty múdry ..... Nie podľa toho ako sa vyspíš, alebo že tvoj software to tak nerobí.
prajem Ti krásny deň .....
choď už od tých zákonov preč, lebo si primúdry ....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...v citácii si asi prehliadla, že ak nevyhovujú podľa zákona...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať