Zavrieť

Porady

čo s takým obchodným partnerom?

čo s takým obch.partnerom, keď Vám za poskytnuté služby (preprava ) vyhotovil PD a faktúru doteraz neposlal? Bol na to upozornený viac krát telefonicky, e-mailom,dokonca doporučeným listom. Ako to potom zúčtovať?

vďaka
Usporiadat
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

vieš, aj čo tu riešime?
asi to zhrniem:
podľa niektorých zúčastnených FO, napr. neplatca asi nemusí vystavovať nijaké doklady (lebo by nemal čas na prácu chudáčik), alebo len niektoré ( ktoré mu vyhovujú ).. SUPER!!!!!!
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
dávam Ti ponuku - berieš?????
Ale to by ťa vyšlo draho. Za sťažené podmienky by bol príplatok.

Priložím ti niečo z archívu z minulého roku. Nie je to presne na to čo sa pýtaš. To červeným. Ale môžeš si zadať svoj prípad a odpovedia ti. Len tam uveď aj tie skutočnosti, čo sme ti tu radili.

Muška
01-06-09, 06:26 PM
Dokonca nesmie byť v tomto prípade-išlo by o vystavenie daňového dokladu 2x na to isté plnenie /90% to bohužiaľ tak robí/.
DÚ by mohol požadovať od dodávateľa na takýto doklad plus faktúru 2x odvod DPH.

Otázka:
Dobrý deň,
SZČO platiteľ DPH vystaví príjmový pokladničný doklad /PPD/ ako úhradu pohľadávky a na PPD rozpíše základ pre DPH, DPH a suma celkom.
Stretla som sa s názorom, že ak tak urobí, je povinný odviesť DPH 2 x a to z faktúry a aj z PPD.
Vraj na PPD NESMIE byť tento rozpis, ale len suma celkom. Neviem nájsť oporu v zákone.
Otázka:
Môže, alebo nesmie byť rozpis DPH na PPD, ktorý je úhradou faktúry?

Odpoveď
Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Platiteľ dane je povinný vyhotoviť v zmysle § 71 ods. 1 zákona o DPH faktúru pri každom dodaní tovaru alebo poskytnutí služby v tuzemsku. Povinnosť vyhotoviť faktúru platiteľ dane nemá len v prípade, ak je prijímateľom tovaru alebo služby občan. Platiteľ dane nie je povinný vyhotoviť faktúru, ak uskutoční plnenie oslobodené od dane podľa § 28 až 42 zákona o DPH. Ustanovenie § 71 ods. 2 písm. i/ zákona o DPH ustanovuje povinnosť uviesť na faktúre výšku dane celkom, ktorú je platiteľ dane povinný odviesť v príslušnom zdaňovacom období.
Avšak, platiteľ dane je zároveň povinný dodržiavať ustanovenia zákona č. 431/2002 Z.z. o účtovníctve, podľa ktorého je účtovná jednotka povinná vyhotoviť účtovný doklad bez zbytočného odkladu po zistení skutočnosti, ktorá sa ním preukazuje (napr. príjmový pokladničný doklad, ktorým preukazuje prijatie platby, z ktorého sa daň neodvádza pokiaľ neslúži ako faktúra), a to tak, aby bolo možno určiť obsah každého jednotlivého účtovného prípade spôsobom podľa § 8 ods. 5 (§ 10).

Na jednoduchú otázku som dostala.....žeby jednoduchú odpoveď ???
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok
vieš, aj čo tu riešime?
asi to zhrniem:
podľa niektorých zúčastnených FO, napr. neplatca asi nemusí vystavovať nijaké doklady (lebo by nemal čas na prácu chudáčik), alebo len niektoré ( ktoré mu vyhovujú ).. SUPER!!!!!!
Ako že nemusí? Veď ti vystavil PPD.
Alebo si mu zaplatila pre modré oči? Tak sa potom nesťažuj.
Ja pokiaľ nemám požadovaný doklad, tak neplatím.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
vieš, aj čo tu riešime?
asi to zhrniem:
podľa niektorých zúčastnených FO, napr. neplatca asi nemusí vystavovať nijaké doklady (lebo by nemal čas na prácu chudáčik), alebo len niektoré ( ktoré mu vyhovujú ).. SUPER!!!!!!
prepravca ti vystavil príjmový pokladničný doklad, ktorým prukázal prevzatie peňazí. Priložíš ho k objednávke a nemáš čo riešiť.

Sama si napísala :"Mám od neho PD s pečiatkou a jeho údajmi."
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Ale to by ťa vyšlo draho. Za sťažené podmienky by bol príplatok. Ja robím kompromisy a viem sa dohodnúť k plnej spokojnosti oboch strán !!

Priložím ti niečo z archívu z minulého roku. Nie je to presne na to čo sa pýtaš. To červeným. Ale môžeš si zadať svoj prípad a odpovedia ti. Len tam uveď aj tie skutočnosti, čo sme ti tu radili.
Ešte raz: mám iba PPD, a doklady, ktorými ho žiadam o vystavenie faktúry, načo mi on následne prisľúbil vystaviť faktúru , no doteraz tak neurobil ....
Budem sa držať toho, čo mám, čo tu odznelo, no v prípade, keby sa to nejako zamotalo, ozvem sa Ti , či si mal pravdu .


Na teraz to už nechám tak, lebo sa to začína vyostrovať a ja som mierumilovný človek a mám rada ľudí. ( pôjdem sa radšej opaľovať ....)
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

marjankaj Pozri príspevok
Ako že nemusí? Veď ti vystavil PPD.
Alebo si mu zaplatila pre modré oči? Tak sa potom nesťažuj.
Ja pokiaľ nemám požadovaný doklad, tak neplatím.
neplatila som to ja, ale pracovník priamo na stavbe ......
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
prepravca ti vystavil príjmový pokladničný doklad, ktorým prukázal prevzatie peňazí. Priložíš ho k objednávke a nemáš čo riešiť.

Sama si napísala :"Mám od neho PD s pečiatkou a jeho údajmi."
...bol objednaný telefonicky stavbyvedúcim a súrne , aby nevznikol prestoj na stavbe .....lebo to sú potom iné peniaze ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
Ešte raz: mám iba PPD, a doklady, ktorými ho žiadam o vystavenie faktúry, načo mi on následne prisľúbil vystaviť faktúru , no doteraz tak neurobil ....
Budem sa držať toho, čo mám, čo tu odznelo, no v prípade, keby sa to nejako zamotalo, ozvem sa Ti , či si mal pravdu .

Na teraz to už nechám tak, lebo sa to začína vyostrovať a ja som mierumilovný človek a mám rada ľudí. ( pôjdem sa radšej opaľovať ....)
Martuľka, urobíš lepšie. A môžeš s k tomu zobrať daňové a účtovné zákony ...

Lebo hlavou múr neprerazíš, môžeš si ju akurát rozbiť ...
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
Martuľka, urobíš lepšie. A môžeš s k tomu zobrať daňové a účtovné zákony ... veronika a čosi myslíš, že som spadla z jahody?

Lebo hlavou múr neprerazíš, môžeš si ju akurát rozbiť ...
........
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Že si spadla z jahody netvrdím, len si v kľude ešte raz prečítaj čo všetko si v tejto téme napísala ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
...bol objednaný telefonicky stavbyvedúcim a súrne , aby nevznikol prestoj na stavbe .....lebo to sú potom iné peniaze ...
Tak si tú objednávku dorob písomne - vidíš, ani z vašej strany nie je všetko v poriadku ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A daj ju podpísať aspoň trom nadriadeným. Niekde stačí iba jeden podpis, ale takto budeš pozichrovaná.
0 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
Tak si tú objednávku dorob písomne - vidíš, ani z vašej strany nie je všetko v poriadku ...
.. ja netvrdím, že sme dokonalí, ale niektoré veci musíš riešiť za pochodu a najhoršie je vtedy, keď ich riešia ľudia, ktorým je jedno či je doklad, alebo nie je, hlavne že stavba nestojí... Tu ide aj o kokektnosť pri obchodoch. Alebo sa začneme navzájom zdierať??????? To hádam nie...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuľa Pozri príspevok
.. ja netvrdím, že sme dokonalí, ale niektoré veci musíš riešiť za pochodu a najhoršie je vtedy, keď ich riešia ľudia, ktorým je jedno či je doklad, alebo nie je, hlavne že stavba nestojí... Tu ide aj o kokektnosť pri obchodoch. Alebo sa začneme navzájom zdierať??????? To hádam nie...
Martuľa, čo riešiš ? Potrebuješ doklad s podpisom ministra financii alebo riaditeľa UDR, že žiadnu faktúru do účtovníctva nepotrebuješ ?

O akej korektnosti píšeš ? Boli ste spokojní s termínom a kvalitou vykonanej prepravy ? - asi boli. Uhradili ste za prácu ...
1 0
martuľa martuľa

martuľa je offline (nepripojený) martuľa

veronikasad Pozri príspevok
Martuľa, čo riešiš ? Potrebuješ doklad s podpisom ministra financii alebo riaditeľa UDR, že žiadnu faktúru do účtovníctva nepotrebuješ ?

ja osobne nepotrebujem, len aby ho nepotrebovala potom pracovníčka na d.ú. ( keď som tu niekde spomenula, že daňová poradkyňa mi povedala, že samotný PPD nič neznamená ...žeby aj ona mala medzery v zákone ...?)
.. A neriešim, len konštatujem, a diskutujem...
a teraz naozaj - pekný víkend všetkým ....

O akej korektnosti píšeš ? Boli ste spokojní s termínom a kvalitou vykonanej prepravy ? - asi boli. Uhradili ste za prácu ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nech je už sranda na záver - o akú sumu sa jedná ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad Pozri príspevok
Nech je už sranda na záver - o akú sumu sa jedná ?
To som už zistil 50 €.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marjankaj Pozri príspevok
To som už zistil 50 €.
nemám peniaze na rozhadzovanie, ale ak DU pri kontrole dodaní tento výdavok a bude to jediná chyba v ich účtovníctve - pošlem jej peniaze na tú daň ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuľa Pozri príspevok

ja osobne nepotrebujem, len aby ho nepotrebovala potom pracovníčka na d.ú. ( keď som tu niekde spomenula, že daňová poradkyňa mi povedala, že samotný PPD nič neznamená ...žeby aj ona mala medzery v zákone ...?)
.. A neriešim, len konštatujem, a diskutujem..

No tá daňová poradkyňa na rozdiel od nás videla aj iné údaje.

Tu niekto napíše "poraďte" a už si myslí, že na základe toho mu niekto vypracuje daňové priznanie. Keď dáš problém, tak by si mala dať aj potrebné informácie na začiatku a nie až na konci.
To ako keby si v supermarkete najprv zaplatila pri kase a potom si išla nabrať plný vozík a rovno s ním do auta.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať