Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri novom produkte ?

Zdravím Vás. Našiel som produkt - doplnok výživy, ktorý ešte nieje na SR a CR trhu. Viem ho priniesť z Číny. Viem, že to treba precliť, atď, ale to nevadí. Zaujíma ma, či musím mať nejaké povolenie na predaj tohoto doplnku ? Alebo ako postupovať pri produkte, ktorý sa ešte nenachádza na našom trhu ? Prosím o rady, pretože nemám šajnu kam skôr ísť. ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Kedze ide o potravinovy doplnok, tak sa to riadi presne takym istym rezimom ako ked by si chcel u nas davat do obehu akekolvek ine potraviny.

    Takze cele sa to riadi zakonom o potravinach. (152/1995).

    Zakladne potravinosti:

    Registrovat kazdu prevadzku z ktore budes distribuovat potraviny (kedze vyzivove doplnky sa povazuju za potraviny) na prislusnom urade dohladu (hygiena).

    Potrebujes HACCP.

    Dovoz potravin musi splnat uvedeneho zakona, predpisov EU a potravinoveho kodexu. Konkretne pri dovoze musis splnit podmienky tycto europskych noriem:

    Napríklad nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 882/2004 (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 45), nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 178/2002 (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 15/zv. 6) v platnom znení, nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004 z 29. apríla 2004 o hygiene potravín (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 13/zv. 34) v platnom znení, nariadenie Komisie (ES) č. 2073/2005 z 15. novembra 2005 o mikrobiologických kritériách pre potraviny (Ú. v. EÚ L 338, 22. 12. 2005)...

    (1) Ten, kto vyrába potraviny, manipuluje s nimi alebo ich umiestňuje na trh, je povinný ich označiť v kodifikovanej podobe štátneho jazyka /8c/ týmito údajmi:
    a) názvom, pod ktorým sa potravina predáva,
    b) obchodným menom a adresou prevádzkovateľa potravinárskeho podniku, baliarne, distribútora alebo dovozcu so sídlom v rámci spoločenstva,
    c) o množstve; pri pevných potravinách nachádzajúcich sa v náleve musí byť okrem celkovej hmotnosti uvedená i hmotnosť pevnej potraviny,
    d) dátumom spotreby, ak ide o druhy potravín podliehajúcich rýchlej skaze z mikrobiologického hľadiska, ako aj o druhy potravín ustanovených potravinovým kódexom,
    e) dátumom minimálnej trvanlivosti,
    f) o osobitnom spôsobe skladovania; ak ide o potraviny, pri ktorých by po otvorení obalu spotrebiteľom došlo k rýchlemu poškodeniu kvality alebo zdravotnej neškodnosti, uvedú sa konkrétne podmienky na uchovanie po otvorení obalu u spotrebiteľa, prípadne lehota spotreby potraviny,
    g) návodom na použitie v prípade, ak by jeho neuvedenie mohlo spôsobiť nesprávne použitie alebo prípravu potraviny,
    h) o určení potraviny na osobitné výživové účely alebo osobitné použitie,
    i) zoznamom jednotlivých zložiek,
    j) o množstve určitých zložiek alebo kategórií zložiek,
    k) o ošetrení potraviny alebo jej zložiek ožiarením,
    l) o výživovej hodnote pri potravinách, na obaloch ktorých je uvedené výživové tvrdenie,
    m) o možnosti nepriaznivého vplyvu na zdravie ľudí,
    n) o skutočnom množstve etanolu vyjadrenom v percentách objemu, ak ide o nápoje s množstvom etanolu viac ako 1, 2 percenta objemu,
    o) o pôvode alebo mieste pôvodu v prípade, ak by neuvedenie tejto informácie mohlo uviesť spotrebiteľa do omylu, ak potravinový kódex neustanovuje inak.

    A dalsie veci. Ale v podstate sa vsetko docitas v zakone a dalsich predpisoch. Za par desiatok hodin to mas nastudovane. Skusil som ti tu vypichnut aspon to najdolezitejsie.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Dantess Pozri príspevok
    Zdravím Vás. Našiel som produkt - doplnok výživy, ktorý ešte nieje na SR a CR trhu. Viem ho priniesť z Číny. Viem, že to treba precliť, atď, ale to nevadí. Zaujíma ma, či musím mať nejaké povolenie na predaj tohoto doplnku ? Alebo ako postupovať pri produkte, ktorý sa ešte nenachádza na našom trhu ? Prosím o rady, pretože nemám šajnu kam skôr ísť. ĎAKUJEM
    Najprv by si sa mal informovať na colnej správe,
    či uvedený výrobok je možné doviezť -
    majú tam hrubý zoznam dovolených produktov, ktorý ti nájdu podľa kódu. Ak je povolený - vypočítaš si cenu od miesta nakládky po miesto vykládky- aj od toho sa vyvíja cena cla.
    Na štátnu potrav.správu dones ukázať výrobok - a keď ešte u nás nie je registrovaný, prikážu ti urobiť certifikáty.... sú fajn drahé .... a potom si to spočítaš a rozmyslíš, či ten výrobok budeš chcieť..
    /pred časom som mala záujem o potravinový produkt z USA, ktorý tu nemáme - ale táto
    horeuvedená tortúra ma odradila a tak bolo jednoduchšie ten istý výrobok
    si kúpiť v Holandsku-najbližšie možné európske mesto. Keď budeš dovážať z EÚ - nemusíš toľko vybavovať.
    A keďže nie si veľká firma s veľkým obratom, tak sa ti takéto zdĺhavé vybavovanie možno ani neoplatí/

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Niekto sa urcite najde co ti to povybavuje. Ide o to ze rataj s nakladmi na cloveka, poplatky statu, certifikacie, poplatky skusobniam atd. Ak nemas k dispozicii aspon 10.000 Eur, ani do toho nechod.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    profesional Pozri príspevok
    Kedze ide o potravinovy doplnok, tak sa to riadi presne takym istym rezimom ako ked by si chcel u nas davat do obehu akekolvek ine potraviny.

    Takze cele sa to riadi zakonom o potravinach. (152/1995).

    Zakladne potravinosti:

    Registrovat kazdu prevadzku z ktore budes distribuovat potraviny (kedze vyzivove doplnky sa povazuju za potraviny) na prislusnom urade dohladu (hygiena).

    Potrebujes HACCP.

    Dovoz potravin musi splnat uvedeneho zakona, predpisov EU a potravinoveho kodexu. Konkretne pri dovoze musis splnit podmienky tycto europskych noriem:

    Napríklad nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 882/2004 (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 45), nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 178/2002 (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 15/zv. 6) v platnom znení, nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004 z 29. apríla 2004 o hygiene potravín (Mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 13/zv. 34) v platnom znení, nariadenie Komisie (ES) č. 2073/2005 z 15. novembra 2005 o mikrobiologických kritériách pre potraviny (Ú. v. EÚ L 338, 22. 12. 2005)...

    (1) Ten, kto vyrába potraviny, manipuluje s nimi alebo ich umiestňuje na trh, je povinný ich označiť v kodifikovanej podobe štátneho jazyka /8c/ týmito údajmi:
    a) názvom, pod ktorým sa potravina predáva,
    b) obchodným menom a adresou prevádzkovateľa potravinárskeho podniku, baliarne, distribútora alebo dovozcu so sídlom v rámci spoločenstva,
    c) o množstve; pri pevných potravinách nachádzajúcich sa v náleve musí byť okrem celkovej hmotnosti uvedená i hmotnosť pevnej potraviny,
    d) dátumom spotreby, ak ide o druhy potravín podliehajúcich rýchlej skaze z mikrobiologického hľadiska, ako aj o druhy potravín ustanovených potravinovým kódexom,
    e) dátumom minimálnej trvanlivosti,
    f) o osobitnom spôsobe skladovania; ak ide o potraviny, pri ktorých by po otvorení obalu spotrebiteľom došlo k rýchlemu poškodeniu kvality alebo zdravotnej neškodnosti, uvedú sa konkrétne podmienky na uchovanie po otvorení obalu u spotrebiteľa, prípadne lehota spotreby potraviny,
    g) návodom na použitie v prípade, ak by jeho neuvedenie mohlo spôsobiť nesprávne použitie alebo prípravu potraviny,
    h) o určení potraviny na osobitné výživové účely alebo osobitné použitie,
    i) zoznamom jednotlivých zložiek,
    j) o množstve určitých zložiek alebo kategórií zložiek,
    k) o ošetrení potraviny alebo jej zložiek ožiarením,
    l) o výživovej hodnote pri potravinách, na obaloch ktorých je uvedené výživové tvrdenie,
    m) o možnosti nepriaznivého vplyvu na zdravie ľudí,
    n) o skutočnom množstve etanolu vyjadrenom v percentách objemu, ak ide o nápoje s množstvom etanolu viac ako 1, 2 percenta objemu,
    o) o pôvode alebo mieste pôvodu v prípade, ak by neuvedenie tejto informácie mohlo uviesť spotrebiteľa do omylu, ak potravinový kódex neustanovuje inak.

    A dalsie veci. Ale v podstate sa vsetko docitas v zakone a dalsich predpisoch. Za par desiatok hodin to mas nastudovane. Skusil som ti tu vypichnut aspon to najdolezitejsie.
    Ďakujem, ako vidim je toho dosť... Existuje na našom trhu človek, ktorému zaplatím a toto vybaví zamňa ?

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Ďakujem Vám. No začne to teda riešiť a uvidíme čo sa dorieši. Bohužiaľ som tušil, že tu u nás bude vybavovanie niečoho takéto tortúra, ale ten produkt má veľký potenciál, tak sa do toho pustím a uvidíme čo ma odradí. Ešte raz dík

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    byt tebou tak pohladam ten isty produkt pripadne podobny niekde v europe a mas to bez problemov, ja som tiez tak nakupoval niektore veci z ciny potom boli problemy na colnici, nakoniec som si to nasiel este lacnejsie v polsku, a momentalne nakupujem z ciech este lacnejsie ako v polsku .. len treba hladat dodavatelov.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    padro Pozri príspevok
    byt tebou tak pohladam ten isty produkt pripadne podobny niekde v europe a mas to bez problemov, ja som tiez tak nakupoval niektore veci z ciny potom boli problemy na colnici, nakoniec som si to nasiel este lacnejsie v polsku, a momentalne nakupujem z ciech este lacnejsie ako v polsku .. len treba hladat dodavatelov.
    Ver mi, alebo nie, ale to NIKDE nieje. Najbližšie v UK, no tam sa dá kúpiť maximálne 10kusov a ja potrebujem mesačne aspoň 100. A v UK je to 2x drahšie, než v číne, ale samozrejme cena by sa asi vyrovnala pri colnici. Skúsim teda niekoho z anglicka, možno budú mať na sklade viac, než píšu...

    aviator je offline (nepripojený) aviator

    slovenský človek v kristových rokoch ...viac aviator
    Toto ma tiež zaujíma. Keď to niekto dováža do EU, má to certifikát, aj tak si ho musím vybaviť aj ja?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Dantess Pozri príspevok
    Ver mi, alebo nie, ale to NIKDE nieje. Najbližšie v UK, no tam sa dá kúpiť maximálne 10kusov a ja potrebujem mesačne aspoň 100. A v UK je to 2x drahšie, než v číne, ale samozrejme cena by sa asi vyrovnala pri colnici. Skúsim teda niekoho z anglicka, možno budú mať na sklade viac, než píšu...
    a ked to kupiš v UK, dostaneš nejaký certifikát?

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Dáša_ Pozri príspevok
    a ked to kupiš v UK, dostaneš nejaký certifikát?
    nie. už som dnes kontaktoval toho pajáca a nič nemá. Našli sme ale firmu, ktorá to vyrába v Číne, takže zajtra sa dozviem, čo k tomu je, alebo nieje certifikát...

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    tak ako poznam cinanov ti maju papier na vsetko

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.