Zavrieť

Porady

Ake velke clo budem platit ak...?

Cavte neviete mi poradit ak si chcem objednat elektroniku zo zahranicia a jej cena je 70eur, ci budem musiet ja platit aj niejake clo alebo nieco podobne? Platitl by som cez internet banking tak cela suma elektroniky by uz bola uhradena. Ci by som musel nieco dodatocne platit? dakujem..
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

wynk11 Pozri príspevok
o moj boze ten odkaz co tam je asi by som musel citat cely den
Stačí prečítať len tie články, na ktoré ťa odkazuje Excise Duty.
Článok 23 v prvom odkaze
Zásielky nepatrnej hodnoty
Článok 23
1.Pokiaľ článok 24 neustanovuje inak, všetky zásielky pozostávajúce z tovaru nepatrnej hodnoty odoslané priamo z tretej krajiny príjemcovi v Spoločenstve sú oslobodené od dovozného cla.
2. Na účely odseku 1 „tovarom nepatrnej hodnoty“ je tovar,ktorého vnútorná hodnota nepresahuje 150 EUR na jednuzásielku


článok 22 v druhom odkaze
DOVOZ TOVARU ZANEDBATEĽNEJ HODNOTY
Článok 22 Tovar s celkovou hodnotou nepresahujúcou 10 ECU sa oslobodí pri vstupe. Členské štáty môžu poskytnúť oslobodenie pre dovážaný tovar s celkovou hodnotou vyššou než 10 ECU, no nepresahujúcou hodnotu 22 ECU. Členské štáty však môžu z oslobodenia uvedeného v prvej vete prvého pododseku vylúčiť tovar, ktorý sa doviezol poštovým príkazom.

Poznámka: v našom zákone o DPH je táto hodnota určená na 22 €.

článok 40 v poslednom odkaze
PREDLOŽENIE TOVARU COLNÝM ORGÁNOM
Článok 40 Tovar, ktorý vstupuje na colné územie spoločenstva, predloží colným orgánom osoba, ktorá ho na toto územie prepravuje alebo v prípade potreby osoba, ktorá preberá zodpovednosť za prepravu tovaru po jeho vstupe s výnimkou tovaru prepravovaného dopravnými prostriedkami,ktoré sa iba plavia v teritoriálnych vodách alebo prelietavajú vzdušným priestorom colného územia spoločenstva bez zastávky na tomto území. Osoba, ktorá predkladá tovar, odkáže na predtým podané predbežné colné vyhlásenie alebo colné vyhlásenie vzťahujúce sa na tovar.
0 0
Veronica.Urban Veronica.Urban

Veronica.Urban je offline (nepripojený) Veronica.Urban

Ahoj.
Chcem si objednať oblečenie z Číny. Je za veľmi nízke ceny. Avšak neviem nič o cle, poštovnom, DPH a ostatných... oblečenie je v hodnote cca 67 USD(48 eur)
Koľko ešte zaplatím za ostatné? Je clo vysoké?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Veronica.Urban Pozri príspevok
Ahoj.
Chcem si objednať oblečenie z Číny. Je za veľmi nízke ceny. Avšak neviem nič o cle, poštovnom, DPH a ostatných... oblečenie je v hodnote cca 67 USD(48 eur)
Koľko ešte zaplatím za ostatné? Je clo vysoké?
Rovnaká téma už existuje, príspevok som ti k nej pripojil. Treba si prečítať celú tému, prípadne aj tu bolo o tom písané:

http://www.porada.sk/t136318-nakup-cez-ebay-z-ciny.html
0 0
Lawazza Lawazza

Lawazza je offline (nepripojený) Lawazza

čawte,

prosím Vás, nevie mi niekto poradiť, ako by som vypočítala príklad na určenie colného dlhu?
jedná sa o dovoz obilia z Austrálie, cena za 1 tonu je 380 USD, spolu sa doviezlo 500 ton, clo je určené = 1,5 eura na 100 kg, doprava mimo EU je 3800 USD a v rámci EU je 3000 eur, kurz je 1,35 na prepočet USD na euro.

clo som skúšala vypočítať tak, že 500 ton som si dala na kg a tie vynásobila 1,5 eurami = vyšlo mi 7500 eur...len neviem či sa tam nepripočítava aj tá doprava mimo EU alebo nie a ako sa vypočíta DPH..

Dakujem!!!
0 0
chivasregal1 chivasregal1

chivasregal1 je offline (nepripojený) chivasregal1

Lawazza Pozri príspevok
čawte,

prosím Vás, nevie mi niekto poradiť, ako by som vypočítala príklad na určenie colného dlhu?
jedná sa o dovoz obilia z Austrálie, cena za 1 tonu je 380 USD, spolu sa doviezlo 500 ton, clo je určené = 1,5 eura na 100 kg, doprava mimo EU je 3800 USD a v rámci EU je 3000 eur, kurz je 1,35 na prepočet USD na euro.

clo som skúšala vypočítať tak, že 500 ton som si dala na kg a tie vynásobila 1,5 eurami = vyšlo mi 7500 eur...len neviem či sa tam nepripočítava aj tá doprava mimo EU alebo nie a ako sa vypočíta DPH..

Dakujem!!!
Na stranke colnej správy v časti colný dohľad - je kalkulačný modul. Skus si doňho zadať udaje a vypočita ti to, ale samozrejme musiš vedieť spravnu podpoložku colného sadzobnika a tu si najdeš v TARICU tiež na stranke colnej spravy
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať