Zavrieť

Porady

Nováčikovia na porade nemáte pocit menejcennosti?

Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady. Môj osobný názor je bez urážky skúsenejších poradákov takýto. Myslím si , že dosť dávajú najavo ,že sú skúsenejší ako nováčikovia. My neskúsenejší potrebujeme trpezlivosť k pochopeniu daným zákonom a niekedy aj laicky a polopate vysvetliť. Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. Neberte to ako urážku. Ked komunikujem pod iným užívateľ.menom , v ktorých mám cez 300 príspevkov, mám pocit, že ostatný poraďáci majú iný prístup ku mne ( milší, lepší, ochotnejší atd...) , ako ku takému, ktorý má len 10 príspevkov. Možno, že si to len namýšlam, tak preto som založila túto tému či aj druhý majú takéto názory a či to postrehli. Nikoho som nechcela týmto príspevkom uraziť hlavne nie skúsenejších poradákov. My nováčikovia Vám všetkým skúsenejším chceme poďakovať za rady, ktoré k účtov.potrebujeme. Ste super!!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nikeee
Chcem ti poďakovať Vlasti..pomohla si mi urobit ten prvý krok...svojimi par slovami..ktore ma povzbudili...a donutili ma zamyslieť sa nad niektorými vecami,mala som obavu...bala som sa pisať na hlavný panel,...oslovila som ťa SS,a potom si uvedomila,že som tak trochu sebec..chcela som radu..žiadam o pomoc..oberam o čas...aj keď je ho tak malo...zvlašť teraz ...toto obdobie...DP
a jednoducho... možno niekde niekto riešil podobný problem ako ja...a ja som to riešila SS...chcem povedať iba toľko..naozaj si važim vašu ochotu pomocť ...nam menej skuseným..novačikom...ste skvelí...klobuk dole..pred takým skvelým timom...to sa len tak nenajde ..a chcem povedať pre nováčikov...ak budú čitať tieto riadky...nebojte sa pisať na hlavný panel...určite problem ktorý mate vy...riešenie ktore hľadate vy....može v danom okamihu pomôcť nielen Vam
Nika,
som rada, že si našla odvahu. A keby bol problém, máš aj môj mailík!
Povedz svojim deťom, že majú odvážnu maminu. Pekný večer.
0 0
Nikeee Nikeee

Nikeee je offline (nepripojený) Nikeee

Zita5
Nikee , ja ani neviem , ako som sa sem v roku 2004 dostala .
Od radosti .....čo som na internete našla , akú dobrotu....a skvelú vec, neviem ako som sa doklikala do slova a do písmena ..... ale to mi skutočne ver . Potom už moja orientácia na Porade bola zo dňa na deň lepšia a lepšia . Len pozor na závislosť
No ten pocit radosti...a takeho vnutorneho pokoja...či ako to vobec nazvať...som mala od prveho okamihu...keď som sem nahodou sa prihlasila..chodila som tu denne a čitala...čitala...a neverila..že niečo take vôbec existuje...našla som tu niečo úžasne..no a musim priznať...že som tu stale...denne...od rana ...do noci...že by zavislosť ???:p:p myslim si ...že je to ten pocit.ten užasný pocit ,ktorý citim ked som tu..ktorý tu sa rozdava...trpezlivosť..,porozumenie..ochota pomocť..to čo sa malo vidi...malo stretava...ťažko nachadza...a to moreee vedomosti...čitam všetko...ja mam potrebu stale sa vzdelavat...niečo učit...moje deti to definovali ako chorobu...hmm..choroba ...ci zavislost
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nikeee
definovali ako chorobu...hmm..choroba ...ci zavislost

Myslím , že oboje .
0 0
Nikeee Nikeee

Nikeee je offline (nepripojený) Nikeee

Zita5
Myslím , že oboje .
tiež pravda...ved zavislosť ...je predsa choroba:p:p
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Nikeee
tiež pravda...ved zavislosť ...je predsa choroba:p:p
Pokiaľ Ťa členovia rodiny ešte nenazývajú závislákom ako mňa , tak je všetko v poriadku .Prečítaj si moju tému , "Čo na to Váš manžel/maželka ":p


http://www.porada.sk/t19398-p-o-r-a-...-manelka-.html
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V tomto prípade som na tom ešte dobre.
A ty kým sa prepracuješ do takých štádii, ešte veľa vody potečie. Chce to len čas a chuť.
0 0
Nikeee Nikeee

Nikeee je offline (nepripojený) Nikeee

lenkak
V tomto prípade som na tom ešte dobre.
A ty kým sa prepracuješ do takých štádii, ešte veľa vody potečie. Chce to len čas a chuť.
Chuť mi nechyba....a čas...no myslim si ...že ked sa chce...tak sa da.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nikeee
Chuť mi nechyba....a čas...no myslim si ...že ked sa chce...tak sa da.....
Niekedy sa dá aj viac, ako sa chce.
0 0
dada111 dada111

dada111 je offline (nepripojený) dada111

večná optimistka
Chcem poďakovať všetkým poraďákom. Patrím tiež medzi nováčikov ale som veľmi šťastná, že mi bola odporučená táto stránka. Naučila som sa z nej velmi vela, dá mi to viac ako odborné knihy. Ďakujem všetkým za odpovede ktoré mi poskytli.
A prejem všetkým ešte vela elánu do písanie DP.
A hurá naučila som sa ako v enj listovať a hladať témy.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
dada111
Chcem poďakovať všetkým poraďákom. Patrím tiež medzi nováčikov ale som veľmi šťastná, že mi bola odporučená táto stránka. Naučila som sa z nej velmi vela, dá mi to viac ako odborné knihy. Ďakujem všetkým za odpovede ktoré mi poskytli.
A prejem všetkým ešte vela elánu do písanie DP.
A hurá naučila som sa ako v enj listovať a hladať témy.
A ak ťa niečo veľmi zaujme, a chceš mať túto tému sledovanú, daj si sledovanie témy - v záložke Práca s témou zaklikni Sledovať tému.
0 0
Evicafa Evicafa

Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac
Tiež som nováčik a pracujem sama doma ako Melnick. Chýbal mi kontakt s ľuďmi v pracovnom kolektíve ale odkedy som pred pár dňami náhodou objavila Poradu, už mám aj ja svoj pracovný kolektív - Vás.
Síce som najprv nevedala, či napríklad dať súhlas skúsenému Poraďákovi nie je odomňa drzosť, ale potom som si povedala - čo sa mi môže stať? Veď keď mám takú istú skúsenosť, prečo nesúhlasiť?
Pravdu povediac, keďže som bola stále s mojimi milión otázkami sama a nikdy som si nebola istá, či si ten - či onen zákon vysvetľujem dobre, či taký a taký postup je správny - už som chcela s celým účtovaním skončiť. Ale keď som na porade zistila, že také problémy ako ja má x ďalších účtovníkov a dajú sa takto spoločne riešiť, s radosťou budem robiť účtovníctvo ďalej, lebo vidím, že nie som v tej džungli tak sama. A bez nadsázky, obdivujem tých skúsených účtovníkov, ktorí popri tom, že - ako som sa dočítala - mnohí účtujú pre x veľkých firiem, sú stále ochotní poradiť drobným účtovníkom s ich drobnými problémami. No či svoju odpoveď niekedy myslia ironicky, alebo sú nahnevaní, či naopak milí, to je z písaného slova ťažko hodnotiť - to predsa nie je ako pri osobnom rozhovore. Ja sa vždy poteším a beriem každú radu ako dobre mienenú radu. A i keď mám ešte stále otvorenú otázku o ktorú "ani pes nezakopol" , nepripisujem to tomu, že som nováčik, ale tomu, že buď má teraz pred podávaním daňových každý kopec svojej práce, alebo som ju zle zaradila .... dôvodov môže byť veľa.
Takže ahojte kolegovia, držím všetkým palce - novým, aj ostrieľaným (nechcem povedať starým) a som rada, že som Vás našla. ... možno raz, keď budem aj ja ostrieľaná, začnem navštevovať aj Vaše "seansy" :p .
Eva
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Evka, vítaj medzi nami a cíť sa tu ako doma.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Keď si pozriete dátum môjho prihlásenia, je Vám všetkým jasné, že patrím medzi nováčikov na Porade. A aj keď som robila účtarinu takmer 17 rokov, cítim sa znovu ako nováčik aj v tejto oblasti, pretože sa k nej vraciam po 5-ročnej prestávke. Poradu som objavila úplnou náhodou asi ako väčšina ostatných (okrem zakladateľov). A za tých pár dní, čo som tu denno-denne sa už zo mňa stal závislák - nielen na sladkostiach a cigaretách, ale aj na PORADE. Mám pocit menejcennosti, ale z úplne iných dôvodov, nie preto, že by sa "mazáci" správali k "bažantom" nepríjemne, ale preto, že vidím, aké strašné medzery u mňa za tých 5 rokov nastali. A práve vďaka PORADE sa tie biele miesta na mape mojich vedomostí začínajú zmenšovať. Kedysi to u mňa bolo tak, že keď som sa stretla s novou vecou, ktorú som dovtedy nerobila, žhavila som telefónne drôty a obvolávala všetky kamarátky, ktoré robili tiež účto a zisťovala, kto s tým má skúsenosti. Dnes si jednoducho kliknem na Poradu a učím sa. Nielen nové veci, ale aj hľadať na Porade. Väčšinou ich nájdem práve vďaka starším Poraďákom.
Takže ďakujem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Eulalia
Keď si pozriete dátum môjho prihlásenia, je Vám všetkým jasné, že patrím medzi nováčikov na Porade. A aj keď som robila účtarinu takmer 17 rokov, cítim sa znovu ako nováčik aj v tejto oblasti, pretože sa k nej vraciam po 5-ročnej prestávke. Poradu som objavila úplnou náhodou asi ako väčšina ostatných (okrem zakladateľov). A za tých pár dní, čo som tu denno-denne sa už zo mňa stal závislák - nielen na sladkostiach a cigaretách, ale aj na PORADE. Mám pocit menejcennosti, ale z úplne iných dôvodov, nie preto, že by sa "mazáci" správali k "bažantom" nepríjemne, ale preto, že vidím, aké strašné medzery u mňa za tých 5 rokov nastali. A práve vďaka PORADE sa tie biele miesta na mape mojich vedomostí začínajú zmenšovať. Kedysi to u mňa bolo tak, že keď som sa stretla s novou vecou, ktorú som dovtedy nerobila, žhavila som telefónne drôty a obvolávala všetky kamarátky, ktoré robili tiež účto a zisťovala, kto s tým má skúsenosti. Dnes si jednoducho kliknem na Poradu a učím sa. Nielen nové veci, ale aj hľadať na Porade. Väčšinou ich nájdem práve vďaka starším Poraďákom.
Takže ďakujem.
Eulália také pocity , že nič nevieme sme mali všetci a máme určite dodnes. Naša práca má široký záber a najmä sa neustále niečo mení, čo musíme sledovať. Takže vitaj medzi nami...a tí závislí sme tu viacerí tiež.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zavislý poraďák .........:p
Takto sme dopadli
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

K tomu obrázku niet čo dodať. Mimochodom, páči sa aj môjmu kocúrovi, ktorý mi usilovne pomáha pri hľadaní na Porade. Napríklad aj tým, že sa snaží chytit labkou alebo jazykom myšku (kurzor) na obrazovke, alebo mi vyťukáva text na klávesnici. A keď sa mu zdá, že už surfujem dlho, tak si pre istotu na tú klávesnicu ľahne. A mám po Porade.
Zdraví Eva-Eulalia
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Zita5
Zavislý poraďák .........:p
Takto sme dopadli
Síce som člen len krátko začínam si uvedomovať, že dopadám podobne. Ale čo už, keď nájdem odpoveď na všetky moje otázky a navrch aj skvelý pocit, že na svoje problémy nie som sama.
0 0
Axel Wers Axel Wers

Axel Wers je offline (nepripojený) Axel Wers

:-)
domacnost
Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady.
nemám viem, že v oblasti podnikania, daní a účtovníctva mám málo skúseností (podnikal som asi len pol roka), ale viem aj to že sú oblasti v ktorých mám viac skúseností zase ja takže sa to vyrovnáva
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Axel Wers
nemám viem, že v oblasti podnikania, daní a účtovníctva mám málo skúseností (podnikal som asi len pol roka), ale viem aj to že sú oblasti v ktorých mám viac skúseností zase ja takže sa to vyrovnáva
Nazdar Axel! Možno si ma nepamätáš, ale poznáme sa trochu z post.sk fórumu. Musím pochváliť Tvoje vedomosti z oblasti IT a verím, že tu budeš v tejto oblasti veľkým prínosom.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
A ja že, odkiaľ je mi známe meno? Jasné, už viem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať