Zavrieť

Porady

Nováčikovia na porade nemáte pocit menejcennosti?

Chcela by som sa spýtať hlavne nováčikov na porade , aké majú pocity z tejto porady. Môj osobný názor je bez urážky skúsenejších poradákov takýto. Myslím si , že dosť dávajú najavo ,že sú skúsenejší ako nováčikovia. My neskúsenejší potrebujeme trpezlivosť k pochopeniu daným zákonom a niekedy aj laicky a polopate vysvetliť. Som prihlásená na porade ešte pod iným užívateľ.menom, ktoré nebudem zverejňovať a dostala som aj od iných súkr.správy , kde mali námietky voči skúsenejším poradákom. Neberte to ako urážku. Ked komunikujem pod iným užívateľ.menom , v ktorých mám cez 300 príspevkov, mám pocit, že ostatný poraďáci majú iný prístup ku mne ( milší, lepší, ochotnejší atd...) , ako ku takému, ktorý má len 10 príspevkov. Možno, že si to len namýšlam, tak preto som založila túto tému či aj druhý majú takéto názory a či to postrehli. Nikoho som nechcela týmto príspevkom uraziť hlavne nie skúsenejších poradákov. My nováčikovia Vám všetkým skúsenejším chceme poďakovať za rady, ktoré k účtov.potrebujeme. Ste super!!!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Takže takým malým príspevkom prispievam aj ja. Keď som si prečítala diskusiu na túto tému, tak sa mi zakrútila hlava.
Počítam sa medzi nováčikov a po prečítaní mi došlo že robím všetky veci, ktorí starší poraďáci vytýkajú - a oprávnene, hlavne čo sa týka zadávania nových tém a podobne. Tak som si dala záväzok že najbližšie dni strávim viac pri čítaní ako treba s PORADOU " zaobchádzať " aby to fungovalo a nezdržiavala som zbytočne ostaných. Druhá vec je, že ak napr. Zita5 napíše, že má ešte medzery a pritom Zitka, sledujem tvoje príspevky a vidím že sa v problematike vyznáš, tak som mala prvý pocit, že JA to môžem rovno zabaliť. Lebo keď čítam to množstvo všelijakých príspevkov tak vidím - a samozrejme nielen podľa Zitky5, ako ďaleko mám k účtovníčke - nieto ešte k DOBREJ účtovníčke. O to viac som nadšená, že som Poradu našla a môžem jej služby využívať. Navyše patrím ku ľuďom ktorí nejaký čas získavali informácie od skúsenej účtovníčky za finančnú odmenu, tak viem aké sú tieto informácie drahé. Myslím, že ak po mne niekedy " zreve " skúsenejší poraďák, tak to prijmem a prehodnotím hlavne svoj postoj ( názor ... ) Keďže v nejakom príspevku bol citovaný nejaký Lenin, pripojím sa : " S Poradou na večné časy a nikdy inak!"
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Aj ja sa pripájam a blahorečím ,aké ma to postretlo šťastie,že som objavila "PORADU".Ja robím len mzdové účtovníctvo,ale doma a to len jednej firme cca 30 ľudí,no čím ďalej ,tým je to zložitejšie.Neustále sa menia zákony a i keď chodím na školenia,človek nemusí všetko správne pochopiť a môže mu niečo uniknúť a už je zle.Všetko je tu OK.Môj manžel sa len čuduje,čo som stále prilepená na počítači.Ja som už asi tiež záááávislá na PORADE,no ale čo si poradím, keď tu skoro všetko najdem od "A po Z"Dúfam,že budeme fungovať i naďalej /už som sa prikmotrila/ a budeme si navzájom pomáhať.Ďakujem
Naposledy upravil vema : 11.04.06 at 21:34
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Určite sa tu budeme stretávať aj v budúcnosti.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Keď niečo začína vždy tam budú nováčikovia. Takže aj tu budú byvať

Ja som v podstate tiež nováčik, čo sa týka tohoto fóra. Ale aj nováčik môže mať v niečom lepší prehľad ako starý harcovník a svojimi radami môže pomôcť a o tom toto fórum je pomáhať si navzájom.

Nestretol som sa tu s tým, že by mi niekto dával najavo, že som tu nový, môže sa však stať, že niekto sa pýta na veci, ktoré už boli riešené a neskúsi predtým vyhľadávač. Toto može spôsobiť, že nedostane včas odpoveď na svoje otázky. Ale to je takto skoro na všetkých fórach.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Orim
Nestretol som sa tu s tým, že by mi niekto dával najavo, že som tu nový, môže sa však stať, že niekto sa pýta na veci, ktoré už boli riešené a neskúsi predtým vyhľadávač. Toto može spôsobiť, že nedostane včas odpoveď na svoje otázky. Ale to je takto skoro na všetkých fórach.
tiež by som touto cestou chcela apelovať na novčikov, aby naozaj skúšali vyhľadávaním nájsť odpoveď, lebo otázky sa opakujú. Pribúdajú tu "riešené otázky...." od moderátorov s mnohými príkladmi. A predsa sa opakovane zadávajú otázky typu "...možno to tu niekde na Porade je, ale ja by som potreboval..... "
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Lida
tiež by som touto cestou chcela apelovať na novčikov, aby naozaj skúšali vyhľadávaním nájsť odpoveď, lebo otázky sa opakujú. Pribúdajú tu "riešené otázky...." od moderátorov s mnohými príkladmi. A predsa sa opakovane zadávajú otázky typu "...možno to tu niekde na Porade je, ale ja by som potreboval..... "
Lidka a ja zvyknem vtedy odpovedať asi takto:
do okienka "Hľadaj" na bledomodrej lište zadaj slovo napr. ...... týkajúce sa danej témy a nájde ti toho veľa kde sa o tom písalo.
A verím, že sa vďaka tomu poučí aj ten čo otázku položil , ale aj taký , čo si to len náhodne prečíta.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja podobne, poprípadne doložím link, kde bola téma rozoberaná.
A ak to niekomu nepostačuje, nech si pohľadá sám.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

rady na porade sledujem a vyuzivam velmi dlho, ale v podstate som novacik,ked nieco potrebujem vzdy si to najdem,ked nie zazozim prispevok, chcela by som objasnit zadavanie novych prispevkov od novych uzivatelov, je to asi tym, ze potrebuju rychlu pomoc a riesit to hned, tak asi nie je cas hladat, myslim, ze kazdy z nas zazil situaciu ked bol zahnany do kuta a potrevobal riesenie hned. myslim, ze trochu tolerantnosti zo strany skusenejsich nezaskodi, lebo clovek, ktory zacina v ucte alebo podobnej oblasti nema jasno vo vsetkom a skusenym uctovnikom su tieto problemy nepochopitelne - ako to, ze niekto nevie takuto vec. lenze ja som sa napriklad venovala 10 rokov oblasti telekomunikacnej a potom presla do ucta, takze tiez niekedy nad zakonmi krutim hlavou lebo tomu nerozumiem, ale telefon vam rozlozim za par minut. no treba aj trpezlivost zo strany novacikov, ale hlavne sme ludia a ludia su na to aby sa dohodli, takze vlastne ani neviem co to tu riesime za problem, trochu sa zamysliet a vcitit sa do druhej strany pomoze....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

korduľa
... chcela by som objasnit zadavanie novych prispevkov od novych uzivatelov, je to asi tym, ze potrebuju rychlu pomoc a riesit to hned, tak asi nie je cas hladat, myslim, ze kazdy z nas zazil situaciu ked bol zahnany do kuta a potrevobal riesenie hned. myslim, ze trochu tolerantnosti zo strany skusenejsich nezaskodi, lebo clovek, ktory zacina v ucte alebo podobnej oblasti nema jasno vo vsetkom a skusenym uctovnikom su tieto problemy nepochopitelne - ako to, ze niekto nevie takuto vec. lenze ja som sa napriklad venovala 10 rokov oblasti telekomunikacnej a potom presla do ucta, takze tiez niekedy nad zakonmi krutim hlavou lebo tomu nerozumiem, ale telefon vam rozlozim za par minut. no treba aj trpezlivost zo strany novacikov, ale hlavne sme ludia a ludia su na to aby sa dohodli, takze vlastne ani neviem co to tu riesime za problem, trochu sa zamysliet a vcitit sa do druhej strany pomoze....
pozri sa kludne, ze ja za dobu, co som tu prihlasena nemam vela prispevkov ...a stale sa tu viac ucim, ako radim, takze mozem kludne povedat, ze sa necitim byt mazakom - pisem to preto, lebo sa chcem mazakov zastat ...lebo si myslim, ze mazaci maju dost trpezlivosti, az som sa obcas cudovala, kolko vydrzia :-) netrufla by som si teda obvinit mazakov z netrpezlivosti alebo z nadradenosti ...
ale:
imho zas na druhej strane - ked ja som novacik, tak sa predsa snazim si zistit, ako veci funguju ... aby som neposobila nieco zbytocne kontroverzne, lebo ked veci zbytocne skomplikujem, tak ich novacikova, ktori pridu po mne budu mat este komplikovanejsie ...

skus si napr. zadat do rozsireneho vyhladavania slovko "pomoc", zaklikni moznost v nazvoch tem ... budes prekvapena, co ti vybehne
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Som úplný nováčik. Dovoľte mi, milí ostatní nováčikovia i Vy, skúsení, už odborníci, aby som tiež prispela. PORADU som objavila náhodou, ako reklamu v jednom nemenovanom časopise, a bol to úžasný objav!!
Hneď v prvých dňoch, keď som ešte nevedela veľa o hľadaní na PORADE, skúsila som poprosiť o radu - a ten úžasný, neopakovateľný pocit, to sa nedá ani opísať - niekto doteraz úplne neznámy, Ti len tak, z ničoho - nič, zadarmo, v čase náporu práce - poradí, pomôže.
Od objavenia PORADY som na stránke každú možnú chvíľu a obdivujem, milí poraďáci, Vašu "zbehlosť" v problematike a ochotu rozdávať svoje vedomosti tým, ktorí to potrebujú. Musím konštatovať, že som už na PORADE skutočne závislá, často sa aj pobavím, je fantastické, že človek vlastne môže položiť akúkoľvek otázku a diskutovať o tom s neznámym priateľom...
Neznámi sa mu zrazu stanú blízki, keď si prečíta v téme ZDRAVIE, že aj iní majú podobné zdravotné problémy a ako dokážu s nimi bojovať, ako si v RECEPTOCH odovzdávajú skúsenosti,....
Áno, aj ja mám často pocit menejcennosti, ale len preto, koľko mi chýba vedomostí v tejto oblasti, často váham, či sa spýtať, ako sa spýtať...
Pripájam sa k mnohým predchádajúcim príspevkom, ktoré hovoria o zmysluplnosti PORADY, o jej "úžasnosti" a dovolím si tvrdiť, že pre mnohých aj účinnou psychoterapiou, veď v dnešnej dobe stretnúť zrazu toľko ochoty je priam zázrak...
Na záver len jedno konštatovanie: Ďakujem, že ste !!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Soňurka
Som úplný nováčik. Dovoľte mi, milí ostatní nováčikovia i Vy, skúsení, už odborníci, aby som tiež prispela. PORADU som objavila náhodou, ako reklamu v jednom nemenovanom časopise, a bol to úžasný objav!!
Hneď v prvých dňoch, keď som ešte nevedela veľa o hľadaní na PORADE, skúsila som poprosiť o radu - a ten úžasný, neopakovateľný pocit, to sa nedá ani opísať - niekto doteraz úplne neznámy, Ti len tak, z ničoho - nič, zadarmo, v čase náporu práce - poradí, pomôže.
Od objavenia PORADY som na stránke každú možnú chvíľu a obdivujem, milí poraďáci, Vašu "zbehlosť" v problematike a ochotu rozdávať svoje vedomosti tým, ktorí to potrebujú. Musím konštatovať, že som už na PORADE skutočne závislá, často sa aj pobavím, je fantastické, že človek vlastne môže položiť akúkoľvek otázku a diskutovať o tom s neznámym priateľom...
Neznámi sa mu zrazu stanú blízki, keď si prečíta v téme ZDRAVIE, že aj iní majú podobné zdravotné problémy a ako dokážu s nimi bojovať, ako si v RECEPTOCH odovzdávajú skúsenosti,....
Áno, aj ja mám často pocit menejcennosti, ale len preto, koľko mi chýba vedomostí v tejto oblasti, často váham, či sa spýtať, ako sa spýtať...
Pripájam sa k mnohým predchádajúcim príspevkom, ktoré hovoria o zmysluplnosti PORADY, o jej "úžasnosti" a dovolím si tvrdiť, že pre mnohých aj účinnou psychoterapiou, veď v dnešnej dobe stretnúť zrazu toľko ochoty je priam zázrak...
Na záver len jedno konštatovanie: Ďakujem, že ste !!!
Pekné vyznanie .
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Ja som ho mala pri prvom príspevku. Ale nie preto, že by mi niekto zle odpovedal, alebo ma urazil, ale ja som zle formulovala svoju otázku. A potom som sa cítila trápne ale už ma to prešlo. V odborných témach svojich príspevkov veľa nemám, ale každým nahliadnutím sa niečo učím, alebo sa "ukľudňujem", že predsa nie som tak tupá ako si namýšľam.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Soňurka
...Pripájam sa k mnohým predchádajúcim príspevkom, ktoré hovoria o zmysluplnosti PORADY, o jej "úžasnosti" a dovolím si tvrdiť, že pre mnohých aj účinnou psychoterapiou, veď v dnešnej dobe stretnúť zrazu toľko ochoty je priam zázrak...
Na záver len jedno konštatovanie: Ďakujem, že ste !!!
Ja sa tiez veeelmi vytesujem ale - k tomu konstatovaniu musiiim: uz kludne zacni pouzivat namiesto slovicka "ste" slovicko "sme" ... ok?
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
OK ,dúfam, že sa mi to postupne podarí, dík za povzbudenie
0 0
Deamonds Deamonds

Deamonds je offline (nepripojený) Deamonds

Ahojte všetci ja som tu čerstvý nováčik ale je to naozaj super. stačí si najst len troška času všetko si tu viete najst. Plne súhlasím s názorom že ak sa tu daná tema (v ktorej ja potrebuejm radu) rozoberala tak stačí len sadnút k počítaču a hladať. Zatial sa všetci majte a pekný predlžený víkend ktorý je už blízučko blízko :-)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ahojte, poradíte mi? Tento mesiac robím 1-krát priznanie DPH, v apríli sme kúpili nejaké zariadenie z Nemecka pre vlastné potreby (t.j.nebude predávané ďalej), zaplatené bolo 13.4. 2006 a faktúra je vystavená 21.4.2006. Účtujem v JU, ako to zaúčtovať (kurz?) a ako to teraz bude vyzerať v priznaní, viem, že to treba dodaniť, ale s akým kurzom? A kde ho nájdem?Použijem sumu z výpisu z banky a dopočítam DPH, alebo sumu s prepočtom kurzu k 21.4.? Rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní? Uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých fa a bločkov od neplatcov DPH? A kedy sa používa súhrnný výkaz DPH?Ďakujem.
Pri vypracovaní otázky som narazila na toto zadanie. Skúsim zosumarizovať počet otázok:
1) akým kurzom zaúčtovať faktúru,
2) ako to bude "vyzerať" v priznaní DPH,
3) akým kurzom to premietnuť do daňového priznania,
4) kde nájdem kurz NBS,
5) rozlišuje sa osobitne tovar a osobitne služby zo zahraničia v priznaní,
6) uvádza sa niekde v priznaní aj suma prijatých faktúr a bločkov od neplatiteľov DPH,
7) kedy sa zostavuje súhrnný výkaz.

Ak sa nováčikovia pohybujú v tejto téme, tak len podotknem, že na všetko sa skutočne nedá niekedy odpovedať jedným príspevkom a všetky otázky navzájom priamo nesúvisia a vyžadujú si rozsiahlu odpoveď. A niekedy to odpovedajúcich aj odradí.

Je dobré vopred do vyhľadania zadať kľúčové slovo, istotne sa nájdu odpovede a ak sa nakoniec zadávateľ rozhodne položiť otázku, tak doporučujem radšej viac vecných otázok ako "sedem v jednom" a kombinovane účtovníctvo a daň z pridanej hodnoty, prípadne ešte kde nájdeme kurz NBS .-)

A po prečítaní sa vráťte ešte k bezprostredne predchádzajúcemu príspevku. Ono to pôjde. .-)
0 0
Tami Tami

Tami je offline (nepripojený) Tami

Ahojte všetci. Je to môj prvý príspevok. Predtým som si poriadne prečítala všetko od etikety až po vyhladávanie tém. Aj túto som hladala, aby som nezakladala novú, ako sa tu píše. Keďže aj ja som nováčik dúfam, že tu nevyrobím nejaký trapas. Ale je to tu super. Dúfam, že ma zoberiete medzi seba. Tamara
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Tami
Ahojte všetci. Je to môj prvý príspevok. Predtým som si poriadne prečítala všetko od etikety až po vyhladávanie tém. Aj túto som hladala, aby som nezakladala novú, ako sa tu píše. Keďže aj ja som nováčik dúfam, že tu nevyrobím nejaký trapas. Ale je to tu super. Dúfam, že ma zoberiete medzi seba. Tamara
Neboj sa Tami trapas nevyrobíš. Ja sa tiež ešte pokladám za nováčika, ale dobre si spomínam na moje začiatky. A myslím, že nehovorím len za seba, keď poviem, že berieme každého, kto sa chce poradiť, opýtať, dať dobrú radu, prispieť svojimi vedomosťami. Dnes to nie je samozrejmosť. Takže hor sa na PORADU.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tami vitaj medzi nami, a šup na Poradu s tvojimi príspevkami.
0 0
Tami Tami

Tami je offline (nepripojený) Tami

Ďakujem za povzbudenie, ak budem niečo potrebovať, určite sa obrátim na vás. Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať