Zavrieť

Porady

a čo moje súkromie?

Dobrý deň,
mám problém s ex...po rozvode, som ostala bývať v našom byte, on sa odsťahoval. BSM /nehnuteľnosť-byt/ ešte nie je vysporiadané.
Ex chodil do bytu ako sa mu zachcelo až do chvíle kým som cca pred mesiacom nevymenila vložku. Vyhráža sa trestným oznámením. Rozumiem, že má právo chodiť do bytu, ale musím naozaj tolerovať, že to robí kedykoľvek si zmyslí, najčastejšie keď nie som doma.
Netvrdím,že niečo zobral, alebo poškodil...napriek tomu je nepríjemné, že tam chodí a snorí.
Na rozdelení hnuteľného majetku sme sa dohodli. Má v byte už len jednu skriňu a v nej také tie chlapské vecičky /šróbiky, kábliky...atď/.
Teraz najnovšie chodí denne, samozrejme mi vopred nahlási čas kedy cca príde a vždy si odnesie nejaké drobnosti.
Naozaj nemôžem urobiť nič na ochranu svojho súkromia, v prípade že naozaj podá trestné oznámenie a budem nútená mu dať opäť kľúče?
Ďakujem....a prajem všetkým pekný deň
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ADenis ADenis

ADenis je offline (nepripojený) ADenis

Akikap,,,a načo reagujete teda na moje príspevky, ked sa vás to netýka???? nakoľko určite ,,hráte,, na vonok silnú osobnosť, ktorá všetko zlé hádze na svojho ex....nehovorte mi, že Vás ako MATKU to vnútorne nehnevá, že Vaše deti sú v opatere ex?????
Viete ja som síce muž, ale viem jedno, že keby som sa ja rozvádzal, tak moji dvaja synovia sú v opatere matky iked su uz skoro dospelí ! a tú chalani a nie ako je to u Vás, čo som sa dočítal ide ešte o deti 12 a tuším 15 rokov?
Nehrajte sa na silnú ženu, ked dobre Aj VY viete , že je to len vonkajší prejav a vnútro Vás zožiera akikap.
S pozdravom ADenis
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

ADenis Pozri príspevok
Tým, že som sa pripojil do diskusie ohľadom detí, som nepovažoval milé dámiY za,, šantenie!,,
Len sa stále zamýšľam nad tým,,,ako jedna matka príde o deti po rozvode, aj keď ju ex týral?
Nad tým, že trávi čas s detmi veľmi málo a chce striedavú starostlivosť?
Kedže jej úloha v postavení matky zlyhala na plnej čiare, si zato môže sama a nemá nikoho obviňovať, ale v prvom rade si musí budovať cestu naspať sama aj ked ona sama vie, že to bude veľmi ťažká úloha.
S pozdravom ADenis.
Tvoje správanie je nevhodné . Prv než začneš vstupovať do diskusií, preštuduj si toto :
http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Súd zveril v tomto prípade do opatery deti otcovi. Možno mal otec lepšieho právnika a koniec koncov nežijeme v matriarcháte, ani v patriarcháte /možno sa Ty cítiš byť patriotom/, žijeme v spoločnosti, kde sú muž a žena rovnocenní.
Podľa ADenisa po rozvode ex-partneri sú rozdelení na čierneho a bieleho...
Hm...
Biely dostane do opatery deti a čierny ostane bez nich.
No ale to by sa určite nepáčilo teraz mnohým otcom, ktorí do opatery svoje deti nedostali.

Akikap, asi by bolo najlepšie čo najskôr dospieť k nejakej dohode ohľadom vysporiadania BSM, resp. nehnuteľnosti a tu začať.
Mať naozaj svoje súkromie, svoje nedotknuteľno, svoje bezpečie do ktorého si pustíš len toho, koho budeš chcieť.
A nezabudni, tínedžeri sú ako slnečnice. Svoje lupene otáčajú za slnkom.
Vyčkaj, času.
Nová partnerka Tvojho ex možno stratí nervy a deťom padnú ružové okuliare a budú vidieť, že realita je iná. Ak tu niekto hrá divadlo, tak zakopne časom.
Uvidíš sama, že odrazu 5 rokov ubehne ako nič a deti už nebudú deťmi. Odrazu budú vidieť a chápať iné súvislosti.
Pred nimi nehovor nič o otcovi. Bavte sa o čomkoľvek, len nie o ňom a jeho najbližších. Nech nemajú pocit, že Vaše spoločné stretnutia sú špionážou.
Trošku ma naozaj prekvapuje, že aspoň Tvoja dcérka nie je s Tebou častejšie,predsa len dievčatá majú bližšie k matkám. Ale verím tomu, že môže byť zmanipulovaná.
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

Snažili sme sa dohodnúť mimosúdne, ale ako som už písala nároky ex sa ani zďaleka nerovnali polovici.
Snažím sa od detí nevyzvedať ani komentovať ich otca, len dúfam že to nepochopia ako nezáujem o to ako sa majú s otcom.
Deti trávi čas s kamarátkami,potom doma pred PC alebo TV, to je to čo som sa snažila korigovať po celý čas manželstva a tráviť čas iným spôsobom, bohužiaľ bez podpory ex sa mi to veľmi nedarilo.
Nová partnerka je od ex o 10r mladšia, rozvedená a nemá svoje deti.
Podľa mojej právničky je ex skvelý manipulátor...to len na okraj.
Naozaj postupom času vidím, že deti svoj postoj menia, trošku mám obavy, že majú z ex strach...nemyslím, že by ich bil, ale že im vytkne, že on ich "zachránil", také malé citové vydieranie.
O tej špionáži to bude pravda, keď sa bavíme o bežných veciach všetko je v pohode a akonáhle spomeniem /čo je veľmi zriedka/ očividne sa zježia a rozmýšľajú čo povedia a samozrejme nálada ide k bodu mrazu preto sa tomu max.vyhýbam.
0 0
akikap akikap

akikap je offline (nepripojený) akikap

ADenis : našla by som zopár argumentov, ktoré by Vás 100% presvedčili o tom kde je pravda /netvrdím a ani som nikdy netvrdila, že som bezchybná/...ale načo, keď ja som prišla s problémom ako si ochrániť súkromie a Vy ste mi už postavili hranicu na upálenie?
0 0
naviss naviss

naviss je offline (nepripojený) naviss

No aké to tu nabralo obrátky až som prekvapený! Píšem už s diakritikou prečítal som Etiketu Porady vďaka danushka. :-) Ale k téme ja som sa pýtal, že prečo tvoja dcéra je u teba len 2 hodiny, keď máte neobmedzený prístup ak to dieťa nechce byť dlhšie tak žiadať o striedavu starostlivosť nemá vôbec zmysel. Alebo má??? Mám pocit, že chceš, aby súd nariadil deťom stretávanie sa s tebou ba až bývanie. Ale zabudla si na jednu vec, či deti naozaj chcú, či to nechces len ty, ako trest svojmu ex. Pozdravujem ADenisa
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Naviss, myslím, že ADenis by mal poriadne prečítať Etiketu , jeho príspevky sú neprimerané a útočné.
Vlastne zadávateľka ani nechcela rozpitvávať dôvody svojho súkromia.
Popravde, keby som mala nevysporiadané BSM a môj ex by sa odsťahoval inde, tiež by mi prekážalo, keby sa v mojej neprítomnosti kedykoľvek zjavil tam, kde bývam. Pre mňa je to znak toho, že zadávateľkin ex dráždi a vyhľadáva dôvody na zádrapky. Tiež si myslím, že ak niečo vlastním a aj sa k tomu hlásim, tak sa zúčastňujem na povinnostiach z toho vyplývajúcich a podľa všetkého dotyčný ex sa nepodieľa na nájme.
Sú určité veci, ktoré nás zo zákona oprávňujú, ale sú aj dobré mravy.
Vcelku nerozumiem žabomyším vojnám. Raz keď začnem nový život s novým človekom, s novým partnerom, tak sa nebudem zaujímať o svojho bývalého partnera a budem rozvíjať nový vzťah a vyvarovať sa chybám, ktoré som v minulosti urobil.
Preto dávam z časti zapravdu zadávateľke, že jeho občasné návštevy nie sú až tak normálne a zvyčajné. Zaváňa mi to kontrolou, manipuláciou.
Už aj preto si myslím, že tento človek dosť dobre dokáže manipulovať so svojimi deťmi a možno práve tá manipulácia zachádza až tak ďaleko, že je obtiažne pre matku so svojimi deťmi sa stretávať, pretože potom čelia rôznym nepríjemným výsluchom u otca.
Deti vo veku -násť rokov potrebujú v prvom rade plnú chladničku, vreckové, PC, TV a svojich kamarátov....Teda myslia si to oni, my dospelí si už o tom myslíme niečo iné. Nechcú byť obťažované v tomto veku rozvodom rodičov, novými partnermi, sťahovaním a dospeláckymi ,,drístami".
Kto prvý z rodičov vytiahne papieriky a kto ich dá viac, ten je vo výhode.
Myslím si, že keby otec nebol dobre situovaný, nedokázal by zabezpečiť lepšie pohodlie, deti by boli častejšie so svojou matkou.

Nehovorím, že je to takto správne, len sa pozerám na veci očami svojich tínedžerov. Oni tak milujú blaho a pohodlie a vysoké vreckové...Sú tak úplatní a manipulovateľní !
Ale to len do určitého času.
A keby som to nemala odskúšané na tých svojích teliatkach, tak neuverím.
1 0
ADenis ADenis

ADenis je offline (nepripojený) ADenis

Milá akikap,,,hranica upálenia? preco?
veď Vy sama ste zmenila tému od zámku na kontakt s detmi?
Prečo:::::: potrebujete mať podporu ludí na porade? ale ako vidim fandí Vám tu len pár a pozrite sa pravde do očí!
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
danushka Pozri príspevok
...Preto dávam z časti zapravdu zadávateľke, že jeho občasné návštevy nie sú až tak normálne a zvyčajné. Zaváňa mi to kontrolou, manipuláciou...
...toto môže byť len časť "uhlia" pohľadu. V skutočnosti jeho občasné návštevy nemusia znamenať nič viac, len pripomenutie... že byt je aj jeho... a ak chce mať súkromie, bolo by načim sa vyúčtovať......a na tom ja zas nevidím až tak nič záludného......
danushka Pozri príspevok
...Už aj preto si myslím, že tento človek dosť dobre dokáže manipulovať so svojimi deťmi a možno práve tá manipulácia zachádza až tak ďaleko, že je obtiažne pre matku so svojimi deťmi sa stretávať, pretože potom čelia rôznym nepríjemným výsluchom u otca.
...nič v zlom... ale môžeš sa aj prudko mýliť......
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jasné, že sa aj mýliť môžem. A aj tak už v téme asi nemám čo povedať
A presne ako píšeš Ajuška, aj ex chce svoje peniaze, veď to je úplne normálne.
Som nevyliečiteľný idealista. Mala som šťastie, že so svojim ex sme sa dohodli bez súdov a ostali sme priateľmi a deti zvládli rozvod ako-tak v pohode. A viem aj to, že som v tomto skôr výnimkou.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať