Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Z prečítania celej diskusie som postrehol,že Mihál viackrát žiadal od osadenstva Porady konštruktívne námety.
Zrejme problém vníma inač ako to vnímame my živnostníci, či ex-živnostníci.
Nás sa tematika odvodov bytostne dotýka,kým pre Mihala je to len matematicky problém.
preto by som doporučil aby p.Mihál sem tam vyšiel zo svojej bubliny a venoval pozornosti hlasu ľudí.
To je princíp demokracie.
Ja držím p.Mihalovi palce a verím,že funkcia ministra sa stava pre neho výzvou na novom poli posobnosti.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mas pravdu, tym viac, ze pan Mihal, ako dlhorocny danovy poradca by mohol napriklad siahnut na zakonom dovolene nezmyselne uniky a nelikvidovat tych najbezbrannejsich.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Nuz neviem, co ste vsetci cakali od pravicovej vlady, ako som tu uz raz povedala, im vobec nezalezi na jednotlivcovi, ale dolezita je makroekonomika a cisla, tak to ma vyjst a tak to aj vyjde, nezalezi na ceste. No a pan Mihal nam predsa po volbach neviem v ktorej teme odkazal, ze na nas mysli, tak co by sme este chceli.
Čo sme čakali od pravicovej vlády?
To si chcela akože naznačiť, že ta Ficova vláda by nám prospela?
Že Ficovej vláde záležalo na ľuďoch?
0 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

Spravodlive by bolo aby vsetci z dosiahnuteho prijmu platili odpovedajuce odvody. Ak platia zamestnanci potom aj zivnostnici. Je samozrejme, ze zivnostnikom sa to nepaci. Komu by sa pacilo zarabat menej?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
jar88 Pozri príspevok
Čo sme čakali od pravicovej vlády?
To si chcela akože naznačiť, že ta Ficova vláda by nám prospela?
Že Ficovej vláde záležalo na ľuďoch?
Pár sekúnd a hneď máme rezervu a skoro takú ako suma ušetrená na tých o ktorých je tu celá táto diskusia.
http://spravy.pravda.sk/medialne-sko..._sk_domace_p23
Vyše pol miliardy,za to sme mohli mať pol kilometra dialnic ,za komančov celú z Trnavy do Nitry.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jazva Pozri príspevok
Spravodlive by bolo aby vsetci z dosiahnuteho prijmu platili odpovedajuce odvody. Ak platia zamestnanci potom aj zivnostnici. Je samozrejme, ze zivnostnikom sa to nepaci. Komu by sa pacilo zarabat menej?
Bol si niekedy živnostníkom ? - asi nie ... Lebo inak by si poznal rozdiel medzi čistým príjmom zamestnanca a ziskom živnostníka


http://www.porada.sk/1487863-post354.html
2 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

jazva: tak potom nech zamestnanci nemaju naroky na dovolenky, preplacanie sviatkov, preplatene paragrafy a ine prekazky v praci, naroky na odstupne, odchodne a dalsie a dalsie vyhody, ktore zivnostnik nema. Zivnostnik sa stara sam o seba, sam si hlada zakazky, sam je nuteny si ziskat pracu, nikto mu ju neprideli, nikto mu ju neda a dokonca mnohi zivnostnici zamestnavaju dalsich zamestnancov. Ak maju byt zivnostnici rovni so zamestnancami, co sa tyka odvodov, nech zamestnanci pridu o vsetky vyhody.. Ked rovnost, tak rovnost..
3 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

veronikasad Pozri príspevok
Bol si niekedy živnostníkom ? - asi nie ... Lebo inak by si poznal rozdiel medzi čistým príjmom zamestnanca a ziskom živnostníka
Ano bol som zamestnanec, potom zivnostnik, teraz znova zamestnanec. Zivnostnikom som bol lebo som na tom zarobil - prvy rok usetril na odvodoch a nasledne odpocital auto, PC, ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jazva Pozri príspevok
Ano bol som zamestnanec, potom zivnostnik, teraz znova zamestnanec. Zivnostnikom som bol lebo som na tom zarobil - prvy rok usetril na odvodoch a nasledne odpocital auto, PC, ...
Prečo si to potom "zabalil" keď to bolo pre teba také výhodné ? Či keď už bolo treba platiť odvody - nech ich za teba platí zamestnávatel ?
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Stefan2005 Pozri príspevok
... asi premierka číta Poradu, a našla lepšie námety ...
Ja si skôr myslím, že na tej RADE sa zhodli na tom, že žiadne riešenie nemajú a tak idú hľadať "najlepšiu zlú cestu".
Radičová spomenula "piliere" a to znamená, že nič nevie. Vie len to, že treba niečo urobiť.
-------------------------------------------------------------------------
Zvyšovať odvody je neúnosné a aj neúčelné. (čím viac vyberú, tým viac sa prešustruje)
Navýšiť DPH môže najviac o 1%, to znamená z 19 na 20% a aj to je na hrane, lebo veľa ľudí bude podľa možností nakupovať vonku.
Na spotrebných daniach tiež veľa vody nenamúti, no a sme v koncoch.
-------------------------------------------------------------------------
Asi už prišli na to, že to mohli radšej nechať na Počiatka. Nechať ho zbankrotovať a následne, ako nová vláda požiadať EU o pôžičku.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Inak presne toto som si pomyslela, ze ludia povedia, kedze na nas zivnostnikov, hladia vselijako, ako priklad by som uviedla prechod koruny na euro, ked nas Ficova vlada uz dopredu zatvarala, ake budeme robit podvody a nakoniec to vsetko islo hladko a vyhladavali sa take hluposti ako nespravny opacny prepocet na koruny, co nemalo uz vlastne ziadny skutocny zmysel a to bola senzacia, ako my klameme a ked prechod presiel hladko, tak ani v pate namali, ze by sa mali aj obchodnikom aspon ospravedlnit, nakolko tento proces bol aj na ich pleciach a vdaka aj obchodom prebehol priam ukazkovo . Dnes budu zase na to poukazovat, ze vsak my mame vyhody,lebo mame mensie odvody, ale tieto dva druhy ziskavania obzivy sa nedaju len tak lahko a len cez odvody porovnat. Nakoniec , ked nam dvihnu odvody, nase naklady budeme musiet niekde vykryt a hadajte ako.
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Čo sme čakali od pravicovej vlády?
To si chcela akože naznačiť, že ta Ficova vláda by nám prospela?
Že Ficovej vláde záležalo na ľuďoch?
Tak ako to vyzera, vtedy sme na tom boli lepsie.
0 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

veronikasad Pozri príspevok
Prečo si to potom "zabalil" keď to bolo pre teba také výhodné ? Či keď už bolo treba platiť odvody - nech ich za teba platí zamestnávatel ?
Zamestnavatel chcel aby som pracoval v zamestnaneckom pomere. Ma na teba podstatne vacsie paky ako na zivnostnika.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No to iste, preto sa v zakone riesila zavisla praca.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Monika Kováčová Pozri príspevok
Ja si myslím, že tzv. "núteným živnostníkom" navrhovaná zmena pomôže: stanú sa opäť zamestnancami a budú mať zamestnanecké výhody (platená dovolenka, sviatky, a pod.).
Avšak podnikatelia, ktorí plánujú investovať svoj zisk do rozvoju svojej živnosti (nákup strojov, budovy, prieskum trhu, investícia do nového projektu, rozšírenie podnikateľskej činnosti, vytvorenie nových pracovných miest) budú obmedzení vyšším odvodovým zaťažením.
Hlavne so zvysenim ceny prace prudko klesne konurencieschopnost Slovenska v medzinarodom meradle.

Mne ja na zvracanie, ked si uvedomim, kam maju tie zvysene odvody plynut. Na zabezpecenie tych subjektov, ktore si uz dne ziju ako prasce v zite (napr. farmaceuticke spolocnosti).


Preco nemoze jestvovat viac levelov poistena? Ved dnes uz aj povinne zmluvne poistenie mot. vozidiel mozete v niektorych poistovniach dohodnut so spoluucastou.

Preco ja sam za seba nemozem platit polovicne poistne do ZP s tym, ze si budem vsetky bezne lieky uhradzat sam, (vratane napr. antibiotik a pod)? Mne by uplne stacilo, ak by mi ZP krylo iba narocne operacie a lekarske vykony, a aj tam by som si vedel predstavit napr. spoluucast 1000 Eur, mozno i viac.

Viem, ako sa staram o svoje zdravie, viem, kolko zarabam a kolko si budem moct dovolit priplatit a hlavne viem, ze neplytvam liekmi, ako pomaly uz vsetci u nas. Vyberanie liekov v lekarni a nasledne vyhadzaovanie do kontajnerov sa stava uz narodnym sportom.

Ak by ma ZP poistila za tychto podmienok, tak este na mne vyrazne usetri.

A preco je povinne nemocenske poistenie? Co ak ho nepotrebujem a nechcem? Co ak by som ako zamestnancec (vlastnej firmy, ale to nie je podstatne) uvital radsej cash mesacne na ruku, ako nemocenske, ktore aj tak nevyuzivam?

Preco aj tieto poistenia nemozu fungovat aspon zcasti ako ostatne druhy poistenia? Ved predsa nito nikoho nenuti poistiti si dom, hoci by sa na to naslo dost dovodov. Tym, co domy odniesli povodne a nemali ich poistene teraz musi (no - musi-nemusi, ale pomaha) pomahat stat, a obce im stavaju kontajnerove byty. Preco ich stat nenuti poistit si dom, ale mna nuti platit poistenia ktore nechem?
7 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jazva Pozri príspevok
Zamestnavatel chcel aby som pracoval v zamestnaneckom pomere. Ma na teba podstatne vacsie paky ako na zivnostnika.
no tak takýchto "živnostníkov" by som nenazvala podnikatelmi. Už chápem tvoje vyjadrenia, pretože tie rozdiely o ktorých som písala - v reálnom živote nepoznáš ...

Skutočný živnostník nemá "zamestnávateľa", živnostník si svoju prácu hľadá sám ...
1 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

veronikasad Pozri príspevok
no tak takýchto "živnostníkov" by som nenazvala podnikatelmi. Už chápem tvoje vyjadrenia, pretože tie rozdiely o ktorých som písala - v reálnom živote nepoznáš ...

Skutočný živnostník nemá "zamestnávateľa", živnostník si svoju prácu hľadá sám ...
To sa teda mylis. Zivnost mi ostala, ale okrem toho mam aj s.r.o. A rozhodne moja praca nie je 8 hod denne. Ale na dovolenku si stale najdem cas.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jazva Pozri príspevok
Ano bol som zamestnanec, potom zivnostnik, teraz znova zamestnanec. Zivnostnikom som bol lebo som na tom zarobil - prvy rok usetril na odvodoch a nasledne odpocital auto, PC, ...
A to čo bolo za AUTO, ktoré si dokázal odpísať za jeden rok, tárajko?
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

jazva Pozri príspevok
Ano bol som zamestnanec, potom zivnostnik, teraz znova zamestnanec. Zivnostnikom som bol lebo som na tom zarobil - prvy rok usetril na odvodoch a nasledne odpocital auto, PC, ...
takže špekulant v medziach zákona? Ale nie každý živnostník môže byť hneď zamestnancom a hneď zase živnostníkom.Môj manžel je remeselník, tak viem o čom hovorím, resp.píšem.Ušetril si na odvodoch, ale ten rok sa ti nepočíta ani do dôchodkov.poist. a možno raz v budúcnosti ti možno práve ten rok bude chýbať a to buď rád,že si neochorel.
0 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

jar88 Pozri príspevok
A to čo bolo za AUTO, ktoré si dokázal odpísať za jeden rok, tárajko?
Auto som odpisoval styri. A preco si myslis, ze som tarajko? Napisal som len svoj nazor na nove pravidla odvodov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať