Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jazva Pozri príspevok
To sa teda mylis. Zivnost mi ostala, ale okrem toho mam aj s.r.o. A rozhodne moja praca nie je 8 hod denne. Ale na dovolenku si stale najdem cas.
Netvrdím, že robíš len 8 hod. denne. Ak by si bol len živnostník, tak na tú dovolenku si musíš zarobiť, nepreplatí ti ju žiadny "zamestnávateľ". O najdení si času na oddych by sa dalo tiež diskutovať - každý by mal poznať svoje sily a schopnosti a najsť si čas na oddych a regeneráciu. Nemusí to byť zrovna drahá zahraničná dovolenka. A rozdiel predsa je v tom, že ak pre dovolenku nepracuje zamestnanec - dostane náhradu príjmu. Živnostník v tomto čase žiadny príjem nemá.

Si zamestnancom vlastnej s.r.o., alebo ju máš založenú len ako "bokovku" na príjmy popri zamestnaní ?
1 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

veronikasad Pozri príspevok
Netvrdím, že robíš len 8 hod. denne. Ak by si bol len živnostník, tak na tú dovolenku si musíš zarobiť, nepreplatí ti ju žiadny "zamestnávateľ". O najdení si času na oddych by sa dalo tiež diskutovať - každý by mal poznať svoje sily a schopnosti a najsť si čas na oddych a regeneráciu. Nemusí to byť zrovna drahá zahraničná dovolenka. A rozdiel predsa je v tom, že ak pre dovolenku nepracuje zamestnanec - dostane náhradu príjmu. Živnostník v tomto čase žiadny príjem nemá.
Preto zivnostnik pri stanoveni ceny za svoju pracu musi pocitat aj s pomernom sumou za odpovedajuci cas dovolenky.
Len teraz tu zacinam pisat prispevky. V buducnosti napisem aj nieco dlhsie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jazva Pozri príspevok
Preto zivnostnik pri stanoveni ceny za svoju pracu musi pocitat aj s pomernom sumou za odpovedajuci cas dovolenky.
Len teraz tu zacinam pisat prispevky. V buducnosti napisem aj nieco dlhsie.
Lenže tú cenu práce si musí stanoviť tak, aby v danom regione s ponukou práce obstál a faktúru za ňu mu aj odberatel preplatil .

Doplň ešte prosím odpoveď na poslednu vetu z predch. príspevku, ktorú som doplnila - zaujíma ma ...
1 0
jazva jazva

jazva je offline (nepripojený) jazva

veronikasad Pozri príspevok
Lenže tú cenu práce si musí stanoviť tak, aby v danom regione s ponukou práce obstál a faktúru za ňu mu aj odberatel preplatil .

Doplň ešte prosím odpoveď na poslednu vetu z predch. príspevku, ktorú som doplnila - zaujíma ma ...
Normalne pracujem 8 hod ako zamestnanec a este mam aj vlastnu s.r.o., kde "zamestnavam" zivnostnikov. Ale predmet cinnosti s.r.o. sa nezhoduje s tym co robim ako zamestnanec.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Už som to pochopila úplne ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Tak ako to vyzera, vtedy sme na tom boli lepsie.
Tetrisss, tetrisss.
Kedysi, keď som mal ešte malé deti, kasu držala manželka. Horko ťažko vychádzala. Jednoducho od výplaty do výplaty.
Tak som jej navrhol, že jej ukážem, ako sa "správne" gazduje. Trvalo mi to dva mesiace a bolo vymaľované. Vybral som si dokonca aj mimoriadnu zálohu a aj tak som to nezvládol.
Manželka to napravila za dva mesiace do normálu a už som viac do gazdovania nekibicoval.
No ale od deciek, som dostával pochvalu ešte pár následujúcich rokov.
(bol som štedrá ľavicová vláda a deti si to dĺĺĺho pamätali)
3 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jazva Pozri príspevok
Preto zivnostnik pri stanoveni ceny za svoju pracu musi pocitat aj s pomernom sumou za odpovedajuci cas dovolenky.
Len teraz tu zacinam pisat prispevky. V buducnosti napisem aj nieco dlhsie.
To snad nemyslis vazne. Takato hlaska vychadza z naivnej predstavy, ze cena vyrobku, ci sluzby sa da odvodit od vstupnych nakladov. V skutocnosti su tvoje naklady kazdemu odberatelovi/zakaznikovi ukradnute. Zaujima ho iba, aku ma pre neho hodnotu tvoja sluzba ci tovar, nic viac.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
Tetrisss, tetrisss.
Kedysi, keď som mal ešte malé deti, kasu držala manželka. Horko ťažko vychádzala. Jednoducho od výplaty do výplaty.
Tak som jej navrhol, že jej ukážem, ako sa "správne" gazduje. Trvalo mi to dva mesiace a bolo vymaľované. Vybral som si dokonca aj mimoriadnu zálohu a aj tak som to nezvládol.
Manželka to napravila za dva mesiace do normálu a už som viac do gazdovania nekibicoval.
No ale od deciek, som dostával pochvalu ešte pár následujúcich rokov.
(bol som štedrá ľavicová vláda a deti si to dĺĺĺho pamätali)
Ano, to sedi. Setrit treba, otazka je iba, na akom mieste. Ak ako hlava rodiny presadis setrenie takym sposobom, ze napriklad znemoznis sebe a manzelke dopravit sa do prace a deckam na brigadu, tak to asi nebude setrenie na spravnom mieste.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jano24 Pozri príspevok
Tak čo si sa neprihlásil do Smeru?
Lebo vtedy bolo mlieko za 2 Kčs a chlieb za 5,20 Kčs.
(no a v Smere by ma asi nezniesli)
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
Lebo vtedy bolo mlieko za 2 Kčs a chlieb za 5,20 Kčs.
(no a v Smere by ma asi nezniesli)
jar88 sa neprihlasil, ja uvazujem ze sa prihlasim. Pri tom vsetkom, aky je Fico populista ma zrejme viac zdraveho rozumu, ako poniektori terajsi ministri.

Samozrejme - idealne by bolo zalozit vlastnu stranu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zaujimave, ako sme sa dostali z odvodov na zakladanie stran.
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Trošku tu začína byť mrník...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Co sa, Vlasticka, cudujes, ked este stale nevieme, na com sme.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Viete co mi vadi? Za Fica mi vadilo, ze kazdy podnikatel bol v podstate oznazovany sa grazla a vydieraca. Nie priamo, ale takym skrytym populistickym podtonom, ktorym sa Fico prihovaral k pracujucim "masam". Napriklad recami o Janosikovi.

Teraz si zasa nova vlada zvolila za triedneho nepriatela zivnostnika a drobneho podnikatela. Ved oni aj celkom otvorene prizanavaju, ze tych par Eur, co im vytiahnu z vrecka ziadnu dieru v rozpocne nezaplata, no vraj im ide o "spravodlivost" - teda inymi slovami o to, aby im "klepli po prstoch".

Je mi z toho smutno. Ked sa clovek vrati napr. z Danska, tak duplom. Krajina, kde ma typicka firma, na ktorej stoji ekonomika statu 10 - 20 zamestancov, casto aj menej. Su to high-tech firmy, sidlia v budovach, ktore nerozoznate od RD, v podstate na kazdej piatej parcele je nejaka firma. Platy maju najvyssie z EU, mozno aj vobec na svete. Vsetko tam funguje tak ako ma, vratane zdravotnicta, ktore je povazovane za najvyspelejsie z EU.

Ak my sme pred par rokmi iba pasli ovce, tak nemusime mat ziadne komplexy, aj oni vtedy iba chytali ryby. Vsetky problemy, ktore trapia nas trapili rovnako aj ich, ak nie viec, napr. alkoholizmus. So vsetkym sa vedeli v podstate vyrovnat. Nespoliehali ze ich spasi nejaka KIA z Korey, zamerali sa na vzdelanost a nehadzali polena pod nohy drobnemu podnikaniu.
9 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

durisovad Pozri príspevok
Zaujimave, ako sme sa dostali z odvodov na zakladanie stran.
Ako si si mohla v uplynulych dnoch vsimnut, cinnost politickych stran suvusi s odvodmi viac, ako cokolvek ine - bohuzial.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mozno by pomohlo, keby sme mali uradnicku vladu, tam by ziadne stranicke prekaracky nemali miesta. Ale museli by to byt extra odbornici.
0 0
yoolo yoolo

yoolo je offline (nepripojený) yoolo

betka Pozri príspevok
RAKUSKO OTVORILO SVOJ TRH PRE VŠETKY POVOLANIA!!!!

Kde budú odchádzať všetky slovenské mozgy, aby si čo najviac zarobili??? Do zahraničia.
Kto bude robiť na predproduktívne a poproduktívne obyvateľstvo??

Ale prečo???

Pretože skoro polovica sa mu zoberie.
A napomoze tomu aj skutocnost, ze Rakusko minimalnu mzdu nepozna. Nikto sa neobava, ze zli kapitalisti ho budu nutit robit za kusok chleba?
0 1
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
misomiso Pozri príspevok
".

Je mi z toho smutno. Ked sa clovek vrati napr. z Danska, tak duplom. Krajina, kde ma typicka firma, na ktorej stoji ekonomika statu 10 - 20 zamestancov, casto aj menej. Su to high-tech firmy, sidlia v budovach, ktore nerozoznate od RD, v podstate na kazdej piatej parcele je nejaka firma. Platy maju najvyssie z EU, mozno aj vobec na svete. Vsetko tam funguje tak ako ma, vratane zdravotnicta, ktore je povazovane za najvyspelejsie z EU.

.
A navyše sú takí uvedomelí, že v obchodoch kupujú predovšetkým výrobky vyrobené v Dánsku, až ako druhoradé tie dovážané.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Melnick Pozri príspevok
A navyše sú takí uvedomelí, že v obchodoch kupujú predovšetkým výrobky vyrobené v Dánsku, až ako druhoradé tie dovážané.
Tazko povedat, ci ide iba o uvedomelost. Danske vyrobky patria k najkvalitnejsim a oni maju najvyssie platy. Logicky si teda mozu dovolit kupovat kvalitne a drahe vyrobky. Neviem, ci niekto skumal, kolko je v tom ekonomie a kolko patriotizmu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misomiso Pozri príspevok
Ako si si mohla v uplynulych dnoch vsimnut, cinnost politickych stran suvusi s odvodmi viac, ako cokolvek ine - bohuzial.
Od začiatku augusta sa zbierajú podpisy pre novú ľavicovú stranu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať