Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Po vypočutí rozhovoru na SME s p.Miklošom, som nadobudla pocit že vláda pozná len jeden druh živnostníka - a to toho, ktorý musel nedobrovoľne odísť z pracovného pomeru a pracovať pre zamestnávateľa ako živnostník a to pre vysoké odvodové zaťaženie. Je veľký omyl ak si niekto myslí, že takýto zamestnanec po konvertovaní na živnostníka dostane HM x 1,352. Títo živnostníca sa majú ešte celkom dobre. Nezháňajú prácu, nenakupujú materiál, náradie a neinvestujú do nákupu dlhodobého majetku a nemajú takú zodpovednosť. Zraniteľnou skupinou sú živnostníci, ktorí sú manažérmi, úradníkmi a výrobnou silou zároveň. Nemajú ani na vlastného zamestnanca a často im pre neskoré úhrady, prípadne ak vypadnú niektoré zákazky, neostane ani na vlastné živobytie.
15 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

bola som zivnostnikom od roku 1995, dokazala som sa uzivit = dokazala som si najst pracu, z ktorej som vedela prinasat domov peniaze, naplatila som sa dost dani a odvodov, aj za mna, aj za mojich zamestnancov,

v minulom roku som dostala ponuku do zamestnania, prvy krat v zivote, najprv som sa aj trochu bala,

a po 4. mesiacoch som zrusila moje firmy, odovzdala som zivnost a pelesim sa v zamestnani ako zamestanec,

v zivote som sa tak bajecne nemala ako teraz,

- ziadne stresy
- ziadne pokuty
- ziadne hrozby
- ziadne paierovacky (okrem samotnej naplne prace)
- ziadne nezaplatene nadcasy
- ziadne zhananie penazi pri druhotnej platobnej neschopnosti
- ziadne nepreplatene pn-ky(ocr), ak som mala chore dieta
- ziadne investicie do rozvoja
- ziadne platenie fa, a inych prikazov

naopak:

- podmienky na pracu, iba pracu ako hlavnu cinnost
- dostavam zabezpecečnie na vykon tejto cinnosti
- dostavam listky
- pitie
- benefity
- dovolenky
- materialne zazemie
- prevadzkove preplacane naklady
- reklamu, marketing,
- pera, papiere, tonnery, SW
- telefony, NB
- platene pn-ky aj na dieta - ocr-ky
- preplacanie skoleni
- preplacanie sluzobiek


to len tak zhruba,

takze ja to viem porovnat velmi dobre, a naozaj mi stoji polovicna odmena za to, aby som bola zamestancom a nie zivnostnikom,

len sa modlim, aby firma neskoncila, lebo zase budem musiet obnovit moje cinnosti, kedze s pracou v hpp je to naozaj tazke
4 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Ešte by ma zaujímalo aké percento ľudí z celkového počtu zárobkovo činných pracuje v štátnej sfére.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Zažila som niečo podobné ako mona091 a musím povedať že BYŤ ZAMETNANCOM JE ÚŽASNÉ.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

ESTER Pozri príspevok
Po vypočutí rozhovoru na SME s p.Miklošom, som nadobudla pocit že vláda pozná len jeden druh živnostníka - a to toho, ktorý musel nedobrovoľne odísť z pracovného pomeru a pracovať pre zamestnávateľa ako živnostník a to pre vysoké odvodové zaťaženie. Je veľký omyl ak si niekto myslí, že takýto zamestnanec po konvertovaní na živnostníka dostane HM x 1,352. Títo živnostníca sa majú ešte celkom dobre. Nezháňajú prácu, nenakupujú materiál, náradie a neinvestujú do nákupu dlhodobého majetku a nemajú takú zodpovednosť. Zraniteľnou skupinou sú živnostníci, ktorí sú manažérmi, úradníkmi a výrobnou silou zároveň. Nemajú ani na vlastného zamestnanca a často im pre neskoré úhrady, prípadne ak vypadnú niektoré zákazky, neostane ani na vlastné živobytie.
A takí živnostníci, ktorí toto všetko majú, zarábajú 1000 € mesačne a odvody musia platiť- len tak, na okraj
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Vsimli ste si tu na Porade, ako sa tejto novej vlade za par dni podarilo nas (vas) rozhadat, ako sa podarilo ozivit triedny boj spolu s tou celou nenavistou?

Ja som ako pionier musel prisahat, ze budem nenavidiet burzoaziu, (hoci ziadna u nas nebola). Teraz vlada uci zamestnancov nenavidiet zivnostnikov, uci zivnostnikov nenavidiet vladu...

Mne by to mohlo byt v podstate jedno, som zamestnancom aj zamestnavatelom, iba niektore subdodavky si zabezpecujeme od zivnostnikov, sam zivnost nemam ziadnu, ale tento triedny boj sa mi aj tak nepaci.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Monika veľmi dobre v prísp.563 zhodnotila rozdiel medzi zamestnancom a živnostníkom ( SZČO ), podotýkam nie podnikateľom - biznissmanom, ktorý má zamestnancov a nie " remeselným živnostníkom " = kvázi zamestnanecký pomer ( odberateľ mu zadováži všetko, včetne montérok ) a on mu poskytne len svoje služby, teda vykonanú prácu. Môj názor je, že už len medzi SZČO a SZČO je rozdiel. A to, že zamestnanci majú viac výhod ako SZČO ( bez zamestnancov ) je jasné.

Zuzana
1 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

ESTER Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo aké percento ľudí z celkového počtu zárobkovo činných pracuje v štátnej sfére.
Nechci vedieť.

Lepšie je: nevidieť, nepočuť. A svet gombička
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ESTER Pozri príspevok
Ešte by ma zaujímalo aké percento ľudí z celkového počtu zárobkovo činných pracuje v štátnej sfére.
V EU je to od 16 do 26%.
Cieľom je dosiahnuť jednotných 28%
----------------------------------------------------
Najzaujímavejšie ne tom je, že aj oni vytvárajú podľa EU HDP.
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Citujem p. Mikloša z tv.sme "...a ponechali by sme tie privilégia a deformácie cez ktoré mohí unikajú legálne a platia menšie dane a menšie odvody ako platí väčšina bežných ľudí, ktorí sú zamestnaní v zamestnaneckom pomere." Ale veď to je holý boj o prežitie. Ako si ináč má živnostník zarobiť na vlastný rozvoj firmy? Keby tých legálnych únikov nebolo kto by si mohol dovoliť podnikať!!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Medzi výhody podnikania patrí SLOBODA a tá sa nedá vyvážiť žiadnymi zamestnaneckými výhodami.A tú by som za nič nemenil.Robím čo chcem,kedy chcem,ako chcem,koľko sa mi chce, ským sa mi chce ....
Aj keď súhlasím nedokážem si predstaviť ,že by som bol zamestnanec.Po pár dňoch by sa ma zamestnávateľ z radosťou zbavil(svoje práva poznám a tvrdo by som si šiel po nich).Živnostníčiť som začal preto ,že majiteľ firmy u ktorej som robil si za majstra na stavbu zamestnal automechanika.Automechanik navyše doslova sprostý ako delová gula mi určoval postup prác,ktorým absolútne nerozumel atd.Toto bola posledná kvapka(robí tam dodnes).Debil.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mona091 Pozri príspevok
bola som zivnostnikom od roku 1995, dokazala som sa uzivit = dokazala som si najst pracu, z ktorej som vedela prinasat domov peniaze, naplatila som sa dost dani a odvodov, aj za mna, aj za mojich zamestnancov,

v minulom roku som dostala ponuku do zamestnania, prvy krat v zivote, najprv som sa aj trochu bala,

a po 4. mesiacoch som zrusila moje firmy, odovzdala som zivnost a pelesim sa v zamestnani ako zamestanec,

v zivote som sa tak bajecne nemala ako teraz,

- ziadne stresy
- ziadne pokuty
- ziadne hrozby
- ziadne paierovacky (okrem samotnej naplne prace)
- ziadne nezaplatene nadcasy
- ziadne zhananie penazi pri druhotnej platobnej neschopnosti
- ziadne nepreplatene pn-ky(ocr), ak som mala chore dieta
- ziadne investicie do rozvoja
- ziadne platenie fa, a inych prikazov

naopak:

- podmienky na pracu, iba pracu ako hlavnu cinnost
- dostavam zabezpecečnie na vykon tejto cinnosti
- dostavam listky
- pitie
- benefity
- dovolenky
- materialne zazemie
- prevadzkove preplacane naklady
- reklamu, marketing,
- pera, papiere, tonnery, SW
- telefony, NB
- platene pn-ky aj na dieta - ocr-ky
- preplacanie skoleni
- preplacanie sluzobiek


to len tak zhruba,

takze ja to viem porovnat velmi dobre, a naozaj mi stoji polovicna odmena za to, aby som bola zamestancom a nie zivnostnikom,

len sa modlim, aby firma neskoncila, lebo zase budem musiet obnovit moje cinnosti, kedze s pracou v hpp je to naozaj tazke
Medzi výhody podnikania patrí SLOBODA a tá sa nedá vyvážiť žiadnymi zamestnaneckými výhodami.A tú by som za nič nemenil.Robím čo chcem,kedy chcem,ako chcem,koľko sa mi chce, ským sa mi chce ....
Aj keď súhlasím nedokážem si predstaviť ,že by som bol zamestnanec.Po pár dňoch by sa ma zamestnávateľ z radosťou zbavil(svoje práva poznám a tvrdo by som si šiel po nich).Živnostníčiť som začal preto ,že majiteľ firmy u ktorej som robil si za majstra na stavbu zamestnal automechanika.Automechanik navyše doslova sprostý ako delová gula mi určoval postup prác,ktorým absolútne nerozumel atd.Toto bola posledná kvapka(robí tam dodnes).Debil.
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

Divide et impera !

/ mimo tému /

Už to tu odznelo viackrát, ale nejak sa stratilo v tej veľkej kope príspevkov...
Novej vládnej garnitúre sa úspešne podarilo rozdeliť produktívnu časť spoločnosti na drobné skupiny a naštvať ich proti sebe. A medzi tým mnohým z NAS unikla podstata - je úplne jedno, či ste zamestnanec, či ste živnostník, či ste majiteľ malej sro-čky – MY vytvárame hodnoty v tomto štáte, MY prinášame peniaze do štátneho rozpočtu. MY by sme mali rozhodovať ako nakladať s tými hodnotami čo boli NAMI vytvorené ...

Okrem NAS, kto ešte v štáte zostáva - spotrebitelia:
- chudáci dôchodcovia, ktorí kvôli svojej materiálnej chudobe volia toho politika kto im sľúbi vianočne príspevky,
- neprispôsobiví občania, ktorí vždy parazitovali a ani nechcú žiadnu zmenu
- zamestnanci štátnej spravy, ktorí z obáv prísť o teple miesto vždy budú držať hubu a podporovať vládu, bez ohľadu na politické strany a osobnosti
- poberatelia a budúci poberatelia výsluhových dôchodkov
- politici , poslanci, ministri – všetci čo sa dostali ku štátnemu korytu...

Toto nie je úplný zoznam kategórií občanov ktorých MY, produktívna časť spoločnosti, všetci spolu kŕmime, prostredníctvom daní, odvodov, pokút, poplatkov atd. Do kopy je ich strašne veľa. V žiadnom prípade nechcem nikoho uraziť. Je vec cti zabezpečiť dôstojný život na dôchodku rodičom a prarodičom. Ale čo sa týka iných kategórii spoluobčanov, to už nie je také jednoznačne...

A teraz nastala situácia, keď peniazi čo sme MY im darovali je malo. Nestačí na všetkých. Aspoň nás o tom aktívne presviedčajú. Čo v takom prípade hovorí zdravý rozum ? Preveriť ako sa NAŠE peniaze využívajú, a prerozdeliť ich podľa priorít. Ale napriek tomu, naša vládna garnitúra, vrátane autorov novodobých daňovo-odvodových reforiem, sa NAS snaží presvedčiť že MY im dávame malo. A aby im to prešlo jednoduchšie, oni sa snažia jednotlive produktívne podskupiny naštvať proti sebe. A ako si to všímam na PORADE, ide im to celkom dobre...

A čo tak sa pozrieť na celú situáciu z opačnej stany – najprv znížiť štátne výdavky na úroveň príjmov? Na čom ušetriť ? A čo tak anulovať platy poslancom a nechať poslanectvo ako spoločensko – prospešnú činnosť? A čo tak znížiť platy ministrom na úroveň priemernej mzdy ? Ak sa to niekomu z poslancov alebo ministrov nepáči, nech ide podnikať. Sú to utopické návrhy, ale nie viac radikálne ako tie čo nám teraz ponúka nová vláda... Tak prečo MY sa tu navzájom obviňujeme kto prispieva viac, kto menej, namiesto toho aby sme sa spolu pozreli ako sa s našimi peniazmi narába. Veď v skutočnosti MY si tých všetkých štátnych darmožráčov dlhé roky platíme, aby oni nám slúžili. Možno aspoň skúsime prehodnotiť aké služby od nich potrebujeme a na čom môžeme ušetriť, skôr ako sa na tu nehoráznu cenu poskladáme ?

Inač, kto z NAS si objednal daňovo-odvodovú reformu, o ktorej sa tu toľko debatuje ?

/ mimo tému /
http://sk.wikipedia.org/wiki/Divide_et_impera
Naposledy upravil gray : 26.08.10 at 00:22
24 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Presne o tom som hovorila, nie sme na vine my, ze im malo davame, ale oni, ti, ktorych "sme" si zvolili, musia prist na to, kde sa plytva a kde sa to da zamedzit. Velmi sa mi pacil minule rozhovor na Ta3 s p. Horskym, ked uz aj on krutil hlavou, ze takato bezkoncepcna vlada tu este nebola. Ja si ale myslim, ze to vobec nie je bezkoncepcna, naopak, naucila sa od minulej urobit na narod bububu a nakoniec ked sa vsetky katastrofy neudeju, len 50 %, tak budeme celi stastni, ako dobre sme dopadli. V tomto ma Jar 88 uplnu pravdu, ze my by sme mali rozhodovat o sebe a nie dat sa vlacit nasimi draho platenymi predstavitelmi sem a tam, ale toto uz je asi sci-fi.
Naposledy upravil tetrisss : 26.08.10 at 04:37
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

A čo tak sa pozrieť na celú situáciu z opačnej stany – najprv znížiť štátne výdavky na úroveň príjmov? Na čom ušetriť ? A čo tak anulovať platy poslancom a nechať poslanectvo ako spoločensko – prospešnú činnosť? A čo tak znížiť platy ministrom na úroveň priemernej mzdy ? Ak sa to niekomu z poslancov alebo ministrov nepáči, nech ide podnikať. Sú to utopické návrhy, ale nie viac radikálne ako tie čo nám teraz ponúka nová vláda... Tak prečo MY sa tu navzájom obviňujeme kto prispieva viac, kto menej, namiesto toho aby sme sa spolu pozreli ako sa s našimi peniazmi narába. Veď v skutočnosti MY si tých všetkých štátnych darmožráčov dlhé roky platíme, aby oni nám slúžili. Možno aspoň skúsime prehodnotiť aké služby od nich potrebujeme a na čom môžeme ušetriť, skôr ako sa na tu nehoráznu cenu poskladáme ?

Mne sa tento príspevok od grey veľmi páčil. Mohol by to byť konštruktívny návrh pre p. Mihála, ktorý od nás chcel. Skúste mu dať body možno si to na rokovaní vlády aspoň prečítajú.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

tetrisss Pozri príspevok
Presne o tom som hovorila, nie sme na vine my, ze im malo davame, ale oni, ti, ktorych "sme" si zvolili, musia prist na to, kde sa plytva a kde sa to da zamedzit. Velmi sa mi pacil minule rozhovor na Ta3 s p. Horskym, ked uz aj on krutil hlavou, ze takato bezkoncepcna vlada tu este nebola. Ja si ale myslim, ze to vobec nie je bezkoncepcna, naopak, naucila sa od minulej urobit na narod bububu a nakoniec ked sa vsetky katastrofy neudeju, len 50 %, tak budeme celi stastni, ako dobre sme dopadli. V tomto ma Jar 88 uplnu pravdu, ze my by sme mali rozhodovat o sebe a nie dat sa vlacit nasimi draho platenymi predstavitelmi sem a tam, ale toto uz je asi sci-fi.
To nie je sci-fi, ani ďaleká budúcnosť. Vývoj ide tak, že štát nebude mať prostriedky (peniaze) na to, aby sa o nás staral a tak sa stane, že to nechá na nás. Iné nás nečaká.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ESTER Pozri príspevok
Mne sa tento príspevok od grey veľmi páčil. Mohol by to byť konštruktívny návrh pre p. Mihála, ktorý od nás chcel. Skúste mu dať body možno si to na rokovaní vlády aspoň prečítajú.
Veď to je stará známa vec.
Rozdeľ a panuj.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dovolím si citovať :

Ú S T A V A
S L O V E N S K E J Republiky

Čl. 2
(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú
prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

D R U H Á H L A V A
ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl. 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné
práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné
a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej
republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk,
vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny
pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok,
rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať
, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať .


D r u h ý o d d i e l
Základné ľudské práva a slobody
Čl. 19
(1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej
cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

P i a t y o d d i e l
Hospodárske, sociálne a kultúrne práva
Čl. 36
Zamestnanci majú právo na spravodlivé a uspokojujúce pracovné
podmienky. Zákon im zabezpečuje najmä
a) právo na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im
umožnila dôstojnú životnú úroveň,
b) ochranu proti svojvoľnému prepúšťaniu zo zamestnania a diskriminácii
v zamestnaní,
c) ochranu bezpečnosti a zdravia pri práci,
d) najvyššiu prípustnú dĺžku pracovného času,
e) primeraný odpočinok po práci,
f) najkratšiu prípustnú dĺžku platenej dovolenky na zotavenie,
g) právo na kolektívne vyjednávanie.


Moja otázka :
Akú ochranu dáva štát podnikateľom? Nenapísala som zámerne živnostníkom.Ja som sa v tej ústave nenašla ako podnikateľ.

Zamestnancom je ochrana daná ešte aj v Ústave SR.
10 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Zita5 Pozri príspevok
Dovolím si citovať :

Ú S T A V A
S L O V E N S K E J Republiky

Čl. 2
(1) Štátna moc pochádza od občanov, ktorí ju vykonávajú
prostredníctvom svojich volených zástupcov alebo priamo.

D R U H Á H L A V A
ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY

Čl. 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné
práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné
a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej
republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk,
vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny
pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok,
rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať
, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať .


D r u h ý o d d i e l
Základné ľudské práva a slobody
Čl. 19
(1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej
cti, dobrej povesti a na ochranu mena.

P i a t y o d d i e l
Hospodárske, sociálne a kultúrne práva
Čl. 36
Zamestnanci majú právo na spravodlivé a uspokojujúce pracovné
podmienky. Zákon im zabezpečuje najmä
a) právo na odmenu za vykonanú prácu, dostatočnú na to, aby im
umožnila dôstojnú životnú úroveň,
b) ochranu proti svojvoľnému prepúšťaniu zo zamestnania a diskriminácii
v zamestnaní,
c) ochranu bezpečnosti a zdravia pri práci,
d) najvyššiu prípustnú dĺžku pracovného času,
e) primeraný odpočinok po práci,
f) najkratšiu prípustnú dĺžku platenej dovolenky na zotavenie,
g) právo na kolektívne vyjednávanie.


Moja otázka :
Akú ochranu dáva štát podnikateľom? Nenapísala som zámerne živnostníkom.Ja som sa v tej ústave nenašla ako podnikateľ.

Zamestnancom je ochrana daná ešte aj v Ústave SR.
V podstate z vyssie citovaneho Ustava SR nedava ziadnu ochranu drobnym zivnostnikom, nakolko sa nepovazuju za zamestnancov, ale nie su ani v pozicii zamestnavatela, aby mohli za seba lobovat.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

gray Pozri príspevok
Divide et impera !

/ mimo tému / ??? určite nie.

Toto nie je úplný zoznam kategórií občanov ktorých MY, produktívna časť spoločnosti, všetci spolu kŕmime, prostredníctvom daní, odvodov, pokút, poplatkov atd. Do kopy je ich strašne veľa. V žiadnom prípade nechcem nikoho uraziť. Je vec cti zabezpečiť dôstojný život na dôchodku rodičom a prarodičom. Ale čo sa týka iných kategórii spoluobčanov, to už nie je také jednoznačne...

A teraz nastala situácia, keď peniazi čo sme MY im darovali je malo. Nestačí na všetkých. Aspoň nás o tom aktívne presviedčajú. Čo v takom prípade hovorí zdravý rozum ? Preveriť ako sa NAŠE peniaze využívajú, a prerozdeliť ich podľa priorít. Ale napriek tomu, naša vládna garnitúra, vrátane autorov novodobých daňovo-odvodových reforiem, sa NAS snaží presvedčiť že MY im dávame malo. A aby im to prešlo jednoduchšie, oni sa snažia jednotlive produktívne podskupiny naštvať proti sebe. A ako si to všímam na PORADE, ide im to celkom dobre...


Inač, kto z NAS si objednal daňovo-odvodovú reformu, o ktorej sa tu toľko debatuje ?

/ mimo tému /
http://sk.wikipedia.org/wiki/Divide_et_impera
Píšeš, že "mimo tému", ale v skutočnosti je to riadne "k veci", k podstate veci samotnej.
------------------------------------------
Dovolil by som si doplniť tvoju vetu
Je vecou osobnej cti zabezpečiť dôstojný život na dôchodku svojim rodičom a prarodičom. Druhá vec je prispieť (solidárne) podľa možností, aj tým nešťastníkom, čo nemajú deti a vnukov.
-------------------------------------------
Ale keď všetky peniaze odovzdávame štátu, nezostáva nám na splnenie si svojej vlastnej povinnosti voči rodičom a dokonca ani voči sebe a svojim deťom.
--------------------------------------------
Dávame málo?
V skutočnosti dávame štátu 60 až 80% zo všetkých peňazí čo zarobíme.
To je málo ?
Ak je aj toto málo, bude im vždy málo.
(komunistom sme odovzdávali všetko a aj tak bolo málo)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať