Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zita5 Pozri príspevok
Chceš tým povedať , že nesprávne ústavu čítam ?
Ak ti v ústave chýbajú tvoje práva, tak aj ty ju čítaš, ako nevoľník.
--------------------------------------------
Máme v nej zakotvené všetko.
Všetky legitímne práva a aj povinnosti.
--------------------------------------------
Aj my tam máme zakotvené právo na prácu,
právo na odmenu za prácu,
povinnosť platiť dane a poplatky a tým pádom aj ne-povinnosť platiť povinné odvody.
--------------------------------------------
Všetko, všecičko v tej našej ústave máme a dokonca úplne po lopate.
Máme tam zakotvené aj právo starať sa o vlastné deti. Nieje to starosť a povinnosť štátu na ktorú je oprávnený vyberať odvody. Do starosti o deti patrí aj starostlivosť o deti v chorobe. Aj choré deti sú naše deti.
Štát sa má postarať až vtedy, ak my nemáme možnosť sa postarať.
---------------------------------------------
Skús sa nad tým zamyslieť z pozície slobodného človeka.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Monika Kováčová Pozri príspevok
je tam chyba v poslednej tabuľke: Hr.príjem 1352 mínus odvody 444 mínus daň 108,78 = 799,22 čistý príjem živnostníka. V stĺpci H15 máš druhý krát odpočítanú daň.
... vďaka za skontrolovanie ... príspevok som vymazala.
0 0
Hribo Hribo

Hribo je offline (nepripojený) Hribo

skusme radsej navrhnut panovi Mihalovi ako usetrit vo verejnych financiach:
1. nezamestnany - preco maju romovia auto, moobil, cigarety a alkohol???? pozrite sa niekedy pred urady prace hlavne tuna na vychodnom slovensku
2. naco su nam urady prace ak profituju personalne agentury (na druhej strane ak by ich nebolo tie per.agent. kto vie aka nezamestnanost tu vladne). Podla mojho nazoru mame na slovensku taku administrativnu prezamestnanost v statnej sprave ze az hrooooza.
Ako je mozne ze napr. VW, KIA, PSA a pod. poberatelia roznych danovych ulav a prazdnin, mozu zamestnavat leasingovych pracovnikov, preco to vlada neosetri na kmenovych.

Je to asi mimo temy ale trebalo by zalozit nieco kde by sme sa pokusili nahadzat mozno konstruktivne napady a mozno by z toho niekto kompetentny nieco vybral, ved nikto nespadol najmudrejsi z neba a zivot nam ukazuje riesenia.
Neviem povedzte ludia co si myslite, ma to vyznam?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Jano24 Pozri príspevok
Môžem jednu otázku?Aký si myslíte ma vplyv ústava s návrhovanými zmenami, ktoré chystá vláda na SZČO?Podľa mňa žiadny. Alebo ma taký vplyv semafór na zajaca...
Sú to iba teoretické jalové reči...Reálne budú konkretné prijaté zákony ktoré trebars nadobudnú účinnosť od 1.1.2011.
PS: Aj blbý zákon , je zákon...To že vláda prijme zákon, ktorý trebars bude rapídne zvyšovať daňové a odvodové zaťaženie SZČO , to nemá nič spoločne s ústavou. Tak sa bude jednoducho postupovať.Zbytočne mrhate energiou na nepodstatné veci.
Napríklad ústava ti zaručuje právo na odmenu za prácu.
To znamená že peniaze za prácu sú len tvojim výhradným vlastníctvom. Ty máš právo rozhodnúť, čo s peniazmi urobíš. Na čo ich minieš, čo nimi zaplatíš.
Tvoja jediná povinnosť je, zaplatiť dane a poplatky. Nič viac a nič menej.
--------------------------------------------------------------------
Čo myslíš, prečo neplatíme zdravotnú daň a sociálnu daň, keď bez problémov platíme DPH a daň zo zisku a spotrebné dane a podobné?
Stále ti to nedochádza?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
Napríklad ústava ti zaručuje právo na odmenu za prácu.
To znamená že peniaze za prácu sú len tvojim výhradným vlastníctvom. Ty máš právo rozhodnúť, čo s peniazmi urobíš. Na čo ich minieš, čo nimi zaplatíš.
Tvoja jediná povinnosť je, zaplatiť dane a poplatky. Nič viac a nič menej.
--------------------------------------------------------------------
Čo myslíš, prečo neplatíme zdravotnú daň a sociálnu daň, keď bez problémov platíme DPH a daň zo zisku a spotrebné dane a podobné?
Stále ti to nedochádza?
Pocuvaj jar, ty si uplny ustavny fetisista, uz som to sem raz pisal. Si uplne posadnuty ustavou, stavim sa, ze po nociach vo sne fungujes ako ustavny sudca.

Tebe je ako obcanovi ustava na prd, pretoze musus dodrziavat zakony, a to bez ohladu na to, nakolko su alebo nie su v sulade s ustavou a bez ohladu na to, aka konkretna, ci naopak vagna nasa ustava je.

Ustava pre stat je nieco ako reklamy slogan pre firmu. Kazda firma ma nejaky. Velux teraz ma nieco v tom zmysle, ze "mate pravo vyzadovat kvalitu" ci take nieco. Lenze ked ti zacne cez Velux prsat, tak ti je slogan na nic. Jedine co ma zmysel je precitat si ich zarucne podmienky, v ktorych predpokladam je aspon 150 vyluk. Teda ak je tam napisane napr. ze stresne okna Velux nemozes vystavit dazdu, tak si mozes ich slogan strcit vies kde.

Rovnako funguje pravny a legislativny system vo vsetkych parlamentnych demokraciach, kedy uz to pochopis?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
misomiso Pozri príspevok
Pocuvaj jar, ty si uplny ustavny fetisista, uz som to sem raz pisal. Si uplne posadnuty ustavou, stavim sa, ze po nociach vo sne fungujes ako ustavny sudca.

Tebe je ako obcanovi ustava na prd, pretoze musus dodrziavat zakony, a to bez ohladu na to, nakolko su alebo nie su v sulade s ustavou a bez ohladu na to, aka konkretna, ci naopak vagna nasa ustava je.

Ustava pre stat je nieco ako reklamy slogan pre firmu. Kazda firma ma nejaky. Velux teraz ma nieco v tom zmysle, ze "mate pravo vyzadovat kvalitu" ci take nieco. Lenze ked ti zacne cez Velux prsat, tak ti je slogan na nic. Jedine co ma zmysel je precitat si ich zarucne podmienky, v ktorych predpokladam je aspon 150 vyluk. Teda ak je tam napisane napr. ze stresne okna Velux nemozes vystavit dazdu, tak si mozes ich slogan strcit vies kde.

Rovnako funguje pravny a legislativny system vo vsetkych parlamentnych demokraciach, kedy uz to pochopis?
misomiso, nechcem nikomu držať stránku , Ja som dnes prišla s ústavou , inak by sa jar88 nebol k ústave vyjadroval
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Zita5 Pozri príspevok
misomiso, nechcem nikomu držať stránku , Ja som dnes prišla s ústavou , inak by sa jar88 nebol k ústave vyjadroval
Aha - tak potom pardon, len prosim vas nedrazdite ho s ustavou, to sa potom uz vobec nikam nedostaneme
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Tebe je ako obcanovi ustava na prd, pretoze musus dodrziavat zakony, a to bez ohladu na to, nakolko su alebo nie su v sulade s ustavou a bez ohladu na to, aka konkretna, ci naopak vagna nasa ustava je.
misomiso,
ak mi je ústava k ničomu a jednoducho sa mám riadiť len zákonom,
tak nechápem, prečo sa ty (alebo MY) máme baviť o percentách odvodov.
Veď to je zákon a treba ho dodržiavať.
--------------------------------------------------------------
Len tak na okraj, ústava vlastne ani nepripúšťa debatu (nejaké referendum) o daniach.
Tak o čom sa chceme baviť?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Aha - tak potom pardon, len prosim vas nedrazdite ho s ustavou, to sa potom uz vobec nikam nedostaneme
A kam by si sa chcel dostať?
Nemaj strach, všetko čo ťa trápi, vyrieši kríza a svetový trh. WTO a OSN.
Buď budú peniaze, alebo nebudú. Zákony štátu a nejaké bezpredmetné percentá odvodov a túžby Radičovej, Mikloša či Mihála so Sulíkom, nič nenamútia.
-----------------------------------------------------------------------------------
To či sa to páči tebe, alebo mne, nemá na svetovú ekonomiku žiadny vplyv.
Jednoducho sa to stane, ale keby sa u nás znížili dane a odvody, vyťažili by sme na kríze všetci. Takto na nej všetci prerobíme.
Naposledy upravil jar88 : 26.08.10 at 12:56
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

jar88 Pozri príspevok
misomiso,
ak mi je ústava k ničomu a jednoducho sa mám riadiť len zákonom,
tak nechápem, prečo sa ty (alebo MY) máme baviť o percentách odvodov.
Veď to je zákon a treba ho dodržiavať.
--------------------------------------------------------------
Len tak na okraj, ústava vlastne ani nepripúšťa debatu (nejaké referendum) o daniach.
Tak o čom sa chceme baviť?
Jednak my tu nerobime referendum, ale bavime sa na nete. Potom - odvody nie su dane. Napokon nikde nie je zakazane bavit sa o tom, ci platne (alebo pripravovane) zakony su dobre alebo by mohli vyzerat inak, aj keby sme sa zrovna bavili o daniach.

Ustava ma vobec nezaujima a mysli ze ani teba nemusi trapit. Nikdy nebudes odsudeny za to, ze si porusil ustavu, ale iba za to, ze si porusil konkretny § zakona č. z roku...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4593...t-moju-reformu
Ľudo Kaník aký bol taký bol, ale bol to minister ktorý živnostníkom určite neškodil, naopak pomohol. Bol to naozajstný reformátor a nerobil reformy zvyšovaním daˇnového a odvodového zaťaženia, ale naopak.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Jednak my tu nerobime referendum, ale bavime sa na nete. Potom - odvody nie su dane. Napokon nikde nie je zakazane bavit sa o tom, ci platne (alebo pripravovane) zakony su dobre alebo by mohli vyzerat inak, aj keby sme sa zrovna bavili o daniach.

Ustava ma vobec nezaujima a mysli ze ani teba nemusi trapit. Nikdy nebudes odsudeny za to, ze si porusil ustavu, ale iba za to, ze si porusil konkretny § zakona č. z roku...
Nevadí.
Skús sa zamyslieť, ako by si fungoval, ak by si neplatil odvody a naopak by ti zdvihli DPH na 35% a daň zo zisku napríklad na 50%. Plus spotrebné dane 10% z hodnoty výrobku bez DPH.
---------------------------------------------------------
Skús si to zrátať, alebo to daj svojmu ekonómovi. Platy pre ľudí navýš o 100% a aj tak budeš ziskovejší.
Howgh - Tvá Máňa.
0 0
Hribo Hribo

Hribo je offline (nepripojený) Hribo

Jano24 Pozri príspevok
Ľudo Kaník aký bol taký bol, ale bol to minister ktorý živnostníkom určite neškodil, naopak pomohol. Bol to naozajstný reformátor a nerobil reformy zvyšovaním daˇnového a odvodového zaťaženia, ale naopak.
SUUUHLASIM a to som prave pisal vyssie ohladom toho setrenia a Lubo ze aky bol taky bol ale hoc sa rabovalo na vychode -sice len chvilu - tak tie peniaze im nesli doslova zadarmo...... normalne by som zaviedol len stravne pre deti a nie cashove peniaze na cigaretku a vodkuu
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Jano24 Pozri príspevok
Môžem jednu otázku?Aký si myslíte ma vplyv ústava s návrhovanými zmenami, ktoré chystá vláda na SZČO?Podľa mňa žiadny. Alebo ma taký vplyv, ako je vplyv semafóra na zajaca...
Sú to iba teoretické jalové reči...Reálne budú konkretné prijaté zákony ktoré trebars nadobudnú účinnosť od 1.1.2011.
PS: Aj blbý zákon , je zákon...To že vláda prijme zákon, ktorý trebars bude rapídne zvyšovať daňové a odvodové zaťaženie SZČO , to nemá nič spoločne s ústavou. Tak sa bude jednoducho postupovať.Zbytočne mrhate energiou na nepodstatné veci.
Predsa len ešte trochu k tej ústave. Myslím, že nejaký súvis s navrhovanými zmenami ústava má. Ak by sa prijal zákon, ktorý v niektorom svojom ustanovení diskriminuje určitú skupinu ľudí v porovnaní s inou skupinou ľudí, tak by toto ustanovenie v zákone bolo v rozpore s ústavou, a musel by rozhodnúť o tom ústavný súd. Je tu dosť SZČO, ktorí sa už vyjadrili k problémom, ide len o to, označiť tie diskriminačné. Neakceptovanie určitej minimálnej mzdy z príjmu SZČO, náhrada mzdy počas dovolenky a sviatkov, počet dní dovolenky, to viete sami najlepšie.
4 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... a hlavne zodpovednosť ... t. j. ručenie celým svojím aj osobným majetkom u živnostníka ... zamestnanec vykonáva tzv. závislú činnosť, takže zodpovednosť nie je na ňom = tu znáša niekto iný, t. j. zamestnávateľ.
Naposledy upravil promont maja : 27.08.10 at 06:00
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Jožkovi Mihalovi som fandil aby sa dostal tam kde je. Považoval som ho za správneho človeka na toto miesto. Ale priznám sa, že svojou povestnou vetou " Kto zarába menej ako 400 eur, nech ide pracovať do zahraničia" ma priklincoval k podlahe....
A mám pocit, že sa chystá robiť práve opak toho, čo tu roky rokúce nám radil.

Sorry za off topic.
Už dávno nepočúvam Mihála a jeho súkmeňovcov. Za moje názory pred ich nástupom na linčovaciu stoličku si ma poslal do suterénu a verejne opľul. Teším sa, že si prestal snívať a prebrala Ťa studená sprcha. A šaráda sa ešte len začala. Odkazuje Ti Danila.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jano24 Pozri príspevok
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4593...t-moju-reformu
Ľudo Kaník aký bol taký bol, ale bol to minister ktorý živnostníkom určite neškodil, naopak pomohol. Bol to naozajstný reformátor a nerobil reformy zvyšovaním daˇnového a odvodového zaťaženia, ale naopak.
Ja by som povedala, že aký bol takým aj je.

Ak sa človek stane ministrom, mal by brať pracovný zreteľ na všetky kategórie občanov. Nielen na živnostníkov.
Niekto ho chápe ako naozajstného reformátora, ja za deformátora. Nezodpovedný a nemorálny.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Danila Pozri príspevok
Už dávno nepočúvam Mihála a jeho súkmeňovcov. Za moje názory pred ich nástupom na linčovaciu stoličku si ma poslal do suterénu a verejne opľul. Teším sa, že si prestal snívať a prebrala Ťa studená sprcha. A šaráda sa ešte len začala. Odkazuje Ti Danila.
Ahoj Danila,
to, že som napísal čo som napísal, ešte neznamená, že by som im prestal veriť. Určite viac verím im, ako predchádzajúcej vláde.

P.S: K tomu oplutiu.... Neoplul som teba ale tých, ktorých si obhajovala... howg... mier s tebou
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 26.08.10 at 14:00
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misomiso Pozri príspevok
Jednak my tu nerobime referendum, ale bavime sa na nete. Potom - odvody nie su dane. Napokon nikde nie je zakazane bavit sa o tom, ci platne (alebo pripravovane) zakony su dobre alebo by mohli vyzerat inak, aj keby sme sa zrovna bavili o daniach.

Ustava ma vobec nezaujima a mysli ze ani teba nemusi trapit. Nikdy nebudes odsudeny za to, ze si porusil ustavu, ale iba za to, ze si porusil konkretny § zakona č. z roku...
Veď práve v tom je problém, že tu žije kopa baranov, ktorých nezaujímajú ich práva a nechajú si od iných baranov navaliť na hrb povinnosti ďalších baranov.
-----------------------------------------------------------------
Mňa v skutočnosti prd zaujíma, koľko zarába doktor či sestra.
Ale čím menej zarobí, tým viac pre mňa urobí.
A teraz sa ešte môžeš aj zjednávať či za tisícku, stovečku, alebo len 50 €.
------------------------------------------------------------------
No poviem ti misomiso, že aj ten náš doktorko je len taký lacný baran.
Je to smutné, ale je to tak.
(Naviac vedúci v servise, už taký baran nieje.) Ten za stovečku perie nepustí. (prečo asi ???) Dúfam že na to vysvetlenie nepotrebuješ.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja by som im aj rada uverila, ale comu? Kazdy den hovoria inak, doteraz kricali, lavicova vlada rozhadzuje, tak nech to rozhadzovanie zastavia a bude pokoj, tak comu sa tu da verit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať