Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Čomu sa dá veriť?
No predsa peniazom, ktoré ti chýbajú, lebo ich hlúpo natlačíš do nepoisťovne.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hlupo natlacim? to hadam nie, mam na vyber? vsak ak si zivnostnik, nezaplat 2 mesiace a uvidis, ci sa ti to prepecie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Terrisss
tetrisss Dnes, 06:43 PM
Hlupo natlacim? to hadam nie, mam na vyber? vsak ak si zivnostnik, nezaplat 2 mesiace a uvidis, ci sa ti to prepecie.
----------------------------------------------------------------------
To ste tu naozaj všetci tak vymetení, alebo sa len tak tvárite.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88 Pozri príspevok
Veď práve v tom je problém, že tu žije kopa baranov, ktorých nezaujímajú ich práva a nechajú si od iných baranov navaliť na hrb povinnosti ďalších baranov.
-----------------------------------------------------------------
Mňa v skutočnosti prd zaujíma, koľko zarába doktor či sestra.
Ale čím menej zarobí, tým viac pre mňa urobí.
A teraz sa ešte môžeš aj zjednávať či za tisícku, stovečku, alebo len 50 €.
------------------------------------------------------------------
No poviem ti misomiso, že aj ten náš doktorko je len taký lacný baran.
Je to smutné, ale je to tak.
(Naviac vedúci v servise, už taký baran nieje.) Ten za stovečku perie nepustí. (prečo asi ???) Dúfam že na to vysvetlenie nepotrebuješ.
Ja sa skôr spýtam, ako sa to mohlo sťať. To vznikne piaty odliv slovenskej inteligencie v priebehu storočia?
http://trencin.sme.sk/c/5269874/nemo...ju-lekari.html
http://www.cas.sk/clanok/133854/nedo...-ukrajiny.html
Ja proti Ukrajincom nič nemám, lekár ako lekár.

Ja by som o vysvetlenie poprosila.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak co, urobime SNP II. ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vám naozaj stačí povedať, že bez odvodov nebude zdravotníctvo a nebudú dôchodky a vy tomu uveríte????
Vám naozaj stačí povedať, že niekto v USA nespláca hypotéku, skrachuje tam banka a tu v EU je preto finančná kríza ????
----------------------------------------------------------
Božia prostoto, vám to z tých makovíc už nevyženie žiadny argument.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Vies co, keby som nebola slusna, tak... Netrep somariny a povedz, co s tym?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Veď som to tu napísal už sto krát.
Zmeniť zákony tak, aby neodporovali ústave a je po problémoch.
-------------------------------------------------------------
Zrušiť tie "akožepoisťovne" a tým vytvoriť priestor skutočným poisťovniam.
--------------------------------------------------------------
Zrušiť povinnosť platiť odvody a zároveň zdvihnúť DPH na 20%
a chýbajúce peniaze nech si štát niekde požičia.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som za, ale ako konkretne, ze by to SNP II ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tetrisss Dnes, 07:03 PM
Tak co, urobime SNP II. ?
.................................................. .................................................. .................................................. .......

Igor Cibula svojho času povedal v rozhlase, že na Slovensku očakáva ešte jednu revolúciu, nakoľko tá prvá nesplnila svoju funkciu. Voľne reprodukujem.

Po 2. svet.vojne vo Francúzsku začala vznikať stredná vrstva po 20tich rokoch. Porevolučné obdobie je ekvivalentom povojnového. Práve sa v ňom nachádzame.
Naposledy upravil korela : 26.08.10 at 16:26 Dôvod: ...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88 Pozri príspevok
Veď som to tu napísal už sto krát.
Zmeniť zákony tak, aby neodporovali ústave a je po problémoch.
-------------------------------------------------------------
Zrušiť tie "akožepoisťovne" a tým vytvoriť priestor skutočným poisťovniam.
--------------------------------------------------------------
Zrušiť povinnosť platiť odvody a zároveň zdvihnúť DPH na 20%
a chýbajúce peniaze nech si štát niekde požičia.
Možno si to neuvedomuješ tetrisss, ale aj keby sme to nazvali SNP ta3, bolo by u nás hojno.
--------------------------------------------------------------
Uvedom si, že celá výroba je zaťažená spotrebnými daňami a práca je zaťažená daňou a odvodmi.
Sú to položky, ktoré zostávajú súčasťou ceny aj pri vývoze. Jediná daň, ktorá sa nevyváža von, je DPH. Zároveň je to jediná daň, ktorá zaťažuje aj tovar z dovozu.
-----------------------------------------------------------------
Ak už ani toto nechápeš, tak urobte s misomisom SNP fór jú a dajte sa do vývozu teľaciny plnenej baraninou.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Vobec si mi neodpovedal, ani ta biedna anglictina nepomohla.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jano24 Pozri príspevok
http://hnonline.sk/ekonomika/c1-4593...t-moju-reformu
Ľudo Kaník aký bol taký bol, ale bol to minister ktorý živnostníkom určite neškodil, naopak pomohol. Bol to naozajstný reformátor a nerobil reformy zvyšovaním daˇnového a odvodového zaťaženia, ale naopak.
Naozaj pomohol.
Hlavne tým, ktorí mali v roku 2004 do dôchodku 10 rokov. Podľa dovtedajšieho zákona sa im mal rátať dôchodok z piatich najvýhodnejších desiatich rokov. Teda na dôchodok si mali zarábať od roku 2004. Reforma znamenala, že do dôchodku sa mali rátať aj roky predtým(presne neviem ale tuším od roku 1984). Keďže sa každý snažil optimalizovať základ dane podľa dovtedy platných zákonov, tak na to samozrejme tou novelou doplatil. Skutočne excelentná reforma. Ale firmy, ktoré dlhovali sociálnej poisťovni dostali samozrejme generálny pardon. A nehovorím o potopení vlastnej strany vo voľbách v prospech SDKU a jeho teplého miestečka.
Naposledy upravil marjankaj : 26.08.10 at 16:53
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
korela Pozri príspevok
tetrisss Dnes, 07:03 PM
Tak co, urobime SNP II. ?
.................................................. .................................................. .................................................. .......

Igor Cibula svojho času povedal v rozhlase, že na Slovensku očakáva ešte jednu revolúciu, nakoľko tá prvá nesplnila svoju funkciu. Voľne reprodukujem.

Po 2. svet.vojne vo Francúzsku začala vznikať stredná vrstva po 20tich rokoch. Porevolučné obdobie je ekvivalentom povojnového. Práve sa v ňom nachádzame.
Jednak neuznavam, ze to bola revolucia a uz je pomaly 2O rokov a stredna vrstva je vsetkymi vladami pravidelne likvidovana, takze su len ti biedni a ti velmi bohati, to nie je spravne.
Naposledy upravil tetrisss : 26.08.10 at 16:50
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tetrisss Pozri príspevok
Jednak neuznavam, ze to bola revolucia a uz je pomaly 2O rokov a stredna vrstva je vsetkymi vladami pravidelne likvidovana, takze su len ti biedni a ti velmi bohati, to nie je spravne.
Veď práve.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Pre tetrisss,
Pravdepodobne si len "odborník" na evidenciu dokladov. Takí ľudia len ťažko pochopia čo na tých evidovaných dokladoch evidujú a aký majú tie položky význam.
Hlavne nie je možné očakávať od účtovníkov, aby chápali ekonomické vzťahy a následky, ktoré dane a odvody v ekonomike vytvárajú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V roku 1991 alebo 92 k nám prišli Japonci kvôli výberu umiestnenia automobilky. Jeden deň pobudli v Prahe, jedeň deň V Bratislave na Min. hospodárstva. Na tlač. besede kde sa bežne ocitalo 20 a viac redaktorov, pretože len denníkov bolo 6, tu bolo pozvaných iba 9. Z toho objektívne informovali 2 denníky.
Najpodstatnejšie posolstvo, ktoré odovzdali vtedy Slovákom bolo odporučenie: za žiadnu cenu nevpúšťať do štátu cudzí kapitál. Vydržať tlak. Vychádzať z domácich surovín, prežívať, vyrábať hoci i jednoduché veci. Ako príklad uviedli svoju ťažko skúšanú povojnovú krajinu, ktorej ekonomika sa začala zdvíhať po nástupe novej vlády, neviem ktorej v poradí, ale tiež zhodou okolností 20 rokov po vojne.
A čo sa začalo diať na Slovensku? Výpredaj.
Výpredaj, ktorý pokračuje a bude pokračovať, pokiaľ sa nepredá posledný kus.
Za pozastavenie výpredaja som vďačná bývalej vláde.
.
Inak nakoniec skončili asi v MR, s tým, že napriek tomu že si zobrali k sebe Maďarov na výrobnú stáž, nedokázali u nich dosiahnuť vyšší ako 2/3 výkon. Budete vedieť o akú automobilku išlo.
.
Dodnes mi nie je jasné, prečo práve oni Slovensko upozorňovali.

0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Asi sme im boli sympaticki.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Spýtam sa ešte, ako sa mohlo vôbec pripustiť, aby vznikol prípad "Hencovce"? A mnohé iné, ktoré "držia dve v jednom".

Pred chvíľou odznelo v TV, že prichádza IBM....
.
Tento rok TV odvysielala dokument o talianskom plantážnikovi s paradajkami v Afrike. Aj s výrobou pretlakov made in Italy.
Zotročení ľudia, ktorí už ani nedokážu prežiť z absurdne nízkej mzdy, sa vyhrážali na kameru Európanom, že ak neprestanú s nesmiernym útlakom, tak vyrazia na náš kontinent.
Neišlo o vrch Afriky, ale štát si žiaľ nepamätám.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
jar88 Pozri príspevok
Pre tetrisss,
Pravdepodobne si len "odborník" na evidenciu dokladov. Takí ľudia len ťažko pochopia čo na tých evidovaných dokladoch evidujú a aký majú tie položky význam.
Hlavne nie je možné očakávať od účtovníkov, aby chápali ekonomické vzťahy a následky, ktoré dane a odvody v ekonomike vytvárajú.
o toho ta nic nie je , co som, keby si sa nepocuval iba ty sam, mozno, ze by si to uz davno vedel. Ani v tom mi nerozumies, co sa ta pytam, povedz mi konkretne kroky, ako mozes dosiahnut to, co ty chces, ako chces preryt cely system a vziat mocnym hracku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať