Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vzdelanie. Ako sa mohlo pripustiť, že doteraz nebola povinná výuka najmä angličtiny na školách.
Aj to prispelo k deformite ekonomiky.
Komu to vyhovovalo? Pretože inak nemám nato vysvetlenie. Štát má v rukách stratégiu. Sme ako za čínskym múrom.
Spomenie si niekto spontánne na nejakého bývalého ministra? Jeden odíde, druhý príde.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz...neviem, ci pocuvas aj reci ludu, ked somru, naco sa povinne ucit anlictinu, ze je to ako s rustinou a pritom si vobec neuvedomuju, ze clovek vo svete, ktory nevie anglictinu, vyzera vsade ako primitiv, to je fakt, zbytocne sa nam vzopru vlastenecke city. Ten cinsky mur, no dobre prirovnanie, len by ma zaujimalo, kto ho vystaval.
0 0
gray gray

gray je offline (nepripojený) gray

Divide et impera ?

Dobrý večer,

pekne ďakujem všetkým za vašu podporu a vaše názory. Ten predchádzajúci príspevok Divide et impera ! som sa rozhodol napísať preto že bolo mi veľmi smutno vidieť ako dospeli ľudia, rozumní, vzdelaní, inteligentní, spolu sa snažia jeden druhého presvedčiť že ten druhý (zamestnanec či malý podnikateľ) sa ma lepšie a preto práve jemu by mali byť zvýšené dane a odvody. O to viac bolo prijemne sledovať ako sa diskusia ubrala iným smerom

Chcem ešte povedať svoj názor na niektoré otázky a poznámky ktoré zazneli v diskusii.

Mohol by to byť konštruktívny návrh pre p. Mihála
Ja osobne si myslím že nie. Pan Mihál vie všetko veľmi dobre aj bez nás. Na otázku prečo koná tak ako koná vidím dve možné odpovedi – buď si vychutnáva moc a je mú úplne jedno čo bude s národom a štátom alebo rozumie že na to aby sa udržal v ministerskom kresle musí poslúchať a plniť želania tých mocnejších.

S tým čo raz odovzdáme do verejných rozpočtov, majú právo a povinnosť nakladať naši volení zástupcovia. MY máme právo rozhodovať o svojich peniazoch, nie o verejných.
Nie je to celkom tak. Nemáme právo rozhodovať o verejných peniazoch priamo, ale môžeme vytvoriť pravidla podľa ktorých naši volení zástupcovia budu musieť s nimi nakladať.

typické správanie slovenského národa - ponadávať si a strpieť koľko sa mu naloží
Práve preto sem píšem že veľmi chcem aby sme si uverili že to naše správanie môžeme zmeniť.


Myslím že tato téma ohľadom Mihalovych odvodov je úž viac-menej vyčerpaná.

Čo ďalej aby to nezapadlo prachom? Ako na to ? - Podľa zákonov. Krok za krokom. Postupne a neodvratne.
Ako prvý krok vidím referendum 18. septembra. Ja určite sa zúčastním.
Naposledy upravil gray : 26.08.10 at 23:24
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tetrisss Pozri príspevok
Nuz...neviem, ci pocuvas aj reci ludu, ked somru, naco sa povinne ucit anlictinu, ze je to ako s rustinou a pritom si vobec neuvedomuju, ze clovek vo svete, ktory nevie anglictinu, vyzera vsade ako primitiv, to je fakt, zbytocne sa nam vzopru vlastenecke city. Ten cinsky mur, no dobre prirovnanie, len by ma zaujimalo, kto ho vystaval.
Mám svoje videnie a chápanie sveta. Ľudia šomrú nad angličtinou? Neprichádzam do styku s touto kategóriou ľudí. Ale je na štáte kvôli prosperite, aby mal túto oblasť v starostlivosti.

Že človek vyzerá ako primitív nie je najhoršie, ale že sa bude cítiť nepríjemne a zdegraduje si svoj spôsob prežívania života kvalifikujem ako zlú východziu pozíciu pre svoj rozvoj a kvalitu života s prenosom na ďalšie generácie.

Zo strany spoločnosti to chápem ako vnútený status. Zníženie sociálneho statusu so zámerom degradácie jednotlivca, s cieľom jeho ľahšej maniplulácie, vytvorenia závislosti na štáte, až otroctva, zníženie kvality svojho života s prenosom na ďalšie generácie.
Nedopriatie výuky univerzálneho dorozumievacieho jazyka by som nepovažovala za nekompetentnosť bývalých ministrov školstva, ani nedostatok kapacít učiteľov jazyka, ale vyslovene zámer v snahe za každú cenu ešte niekoho stále izolovať.

Činy ľudí sú odčítateľné. Sme zosieťovaní bez toho, aby sme si to mnohí uvedomovali. Vlastenecké city by som z tejto témy vzdelávania úplne vynechala.
Ale kto druhému jamu kope, sám do nej padá. Je to vždy iba otázka času.
Je dôležité odpúšťať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tetrisss Pozri príspevok
o toho ta nic nie je , co som, keby si sa nepocuval iba ty sam, mozno, ze by si to uz davno vedel. Ani v tom mi nerozumies, co sa ta pytam, povedz mi konkretne kroky, ako mozes dosiahnut to, co ty chces, ako chces preryt cely system a vziat mocnym hracku?

"...ako chceš preryť celý systém a vziať mocným hračku?"
.
Pred rokom 2000 na Rádiu Nitra mával pravidelné relácie Ján Pravda. Dva, tri roky každý druhý piatok po dve hodiny. Po jeho informácii, že vedľa NY padne z oblohy veľké teleso a budú padať mŕtvoly, mi napadlo, že ak už, tak má snáď na mysli nejaké vesmírne teleso.

Ani na um by mi neprišlo, že z tej informácie môže vzísť asi v ročnom časovom slede pád dvojičiek.
A povedal toho oveľa viac a oveľa konkrétnejšie. Kto je zodpovedný za stav svetovej ekonomiky.

Nie som mimo témy.
Len sa pýtam, k čomu je táto téma. Ľudia vo vláde musia vedieť na základe informácií, ktoré majú k dispozícii o čo ide. Človek od bežného stola a mediálnej manipulácie nemôže podľa mňa objektívne hodnotiť stav financií v štáte, vedia to len kompetentní.


Hoci sa veci v čase menia, mne sa dnešná situácia javí ako získavanie času, odpútavanie ľudí od problémov, cez presmerovávanie na city ľudí vďaka soche Svätopluka a pod. Ako spomínal nick gray, toto tiež spadá do rozštiepovania spoločnosti ako celku, v tomto prípade bežných ľudí a zároveň intelektuálov. Ktorý kunsthistorik aj s historikom sa podpíše v dnešnej dobe pod ortieľ sochy? A Kulich? Vyčíta sa mu minulosť? Koľko ľudí si trepalo hlavu o stôl ešte dva dni pred revolúciou, že ho nezobrali do strany. Z dnešného pohľadu mal šťastie, že sa nedostal ku knižke. Mám na mysli konkrétneho človeka z STV, ktorý sa zmietal v hysterických prejavoch. A takých ľudí je veľa čo sa dnes hrdia tým, že neboli zapojení v bývalom režime čiste vďaka náhode.

Ekonomika. Ale nielen na Slovensku, je to globálne. A keďže je to globálne, tak niekde systém zlyháva. Zlyháva určite z viacerých príčin, jednou z nich je to čo si dovolil povedať Pravda, pretože to je manipulácia, a na druhej strane bezmocnosť štátov zasiahnuť a siahnuť na obrovské daňové úniky.

O čom sa tu ľudia na tomto fóre úprimne snažia, je dobré, ale asi bezpredmetné. Ja nezmietam žiadne návrhy, ktoré sa tu na téme uviedli. Ide o to, aký účel splnia. Či nemali vytvárať iba imaginárnu výplň, odpútavanie, formálne udržanie svojich prívržencov, alebo anketu.

Že nemáme peniaze, ak nemáme, tak to má svoj dôvod. Dôvody sú známe.


Súhlasím s Jar88, keď označuje ľudí ako baranov. Len je rozdiel, či ide o stádo baranov, opíc alebo byvolov.
Lebo ak byvolov, to by už mohlo byť nebezpečné.
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Korela, máš pravdu som bežný občan, ako nás táto vláda nazýva, a nemôžem hodnotiť stav financii v tomto štáte. Viem ale jedno, tí bohatí nás dostali do tejto situácie, a my to máme zaplatiť?
A nie len predošlá vláda, ale všetky predtým. Každý, aj ten obyčajný poslanec zbohatol a pdotýkam, z naších peňazí, od obyčajných ľudí.
Ja viem, môžeš sa ohradiť, že máme takú vládu akú si zvolíme, ale ruku na srdce, očakávaš od každej vlády, že bude tvoriť v prvej rade pre teba, bežného občana.
A bohužiaľ, aj pán Mihal, využil aj keď zákonne všetky nedostatky v zákone, kto bol šikovnejší zúročil jeho rady, no asi dnes nevie, koľko bežných občanov má malé živnosti, len tak tak na prežitie, a tí sa veru nechytia na jeho rady. Sú to ľudia, ktorí sa snažia prežiť, obuvníci, krajčírky, kaderníčky a iní, ak si myslí, že mu vytrhnú z dlhov tento štát tým, že im zdvihne odvody a zoberie všetky výhody tak sa mýli. Bude ich živoriť viac, ešte sa mu odvody znížia a dostane menej. Preto si myslím, že skôr sa priklonia k zvýšeniu DPH, to sú isté financie, jesť sa musí.
Pre každú vládu je obyčajný občan dobrý biznis.
Naposledy upravil Daniela : 27.08.10 at 05:07
8 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Myslím, že niekto si nevidí ďalej od nosa a v mene "spravodlivosti" ide rušiť "výnimky" pre SZČO. Vraj aby boli na tom rovnako ako zamestnaci. Dosadí si čísla do svojich tabuliek a potom mu to matematicky sedí.Ako som tu už písal. Zvýšiť daňové a odvodové zaťaženie fakt dokáže aj absolventka trojmesačného kurzu učtovníctva, na to veľa rozumu netreba. A keď sme pri tých" výnimkach." Podľa mňa nikdy nikoho nenapadlo / ani živnostníkov/ nazývať "neodôvodnené výnimky", že majú zamestnanci platenú dovolenku, platené sviatky, odstupné, prispievanie na stravné lístky...a ďalšie veci.Veď to je tak samozrejme ako je "nos medzi očami " ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jano24 Pozri príspevok
Myslím, že niekto si nevidí ďalej od nosa a v mene "spravodlivosti" ide rušiť "výnimky" pre SZČO. Vraj aby boli na tom rovnako ako zamestnaci. Dosadí si čísla do svojich tabuliek a potom mu to matematicky sedí.Ako som tu už písal. Zvýšiť daňové a odvodové zaťaženie fakt dokáže aj absolventka trojmesačného kurzu učtovníctva, na to veľa rozumu netreba. A keď sme pri tých" výnimkach." Podľa mňa nikdy nikoho nenapadlo / ani živnostníkov/ nazývať "neodôvodnené výnimky", že majú zamestnanci platenú dovolenku, platené sviatky, odstupné, prispievanie na stravné lístky...a ďalšie veci.Veď to je tak samozrejme ako je "nos medzi očami " ...
Jano to čo píšeš, v tejto téme bolo niekoľko krát napísané . Táto téma už obsahuje všetko, všetko tu už bolo povedané . Len ako ďalej ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
Jano to čo píšeš, v tejto téme bolo niekoľko krát napísané . Táto téma už obsahuje všetko, všetko tu už bolo povedané . Len ako ďalej ?
počkajme si na tlačovku p. premierky, ktorá "bežným ľuďom" oznámi, čo sa dostalo do návrhu zákonov. Ostatné už bude závisieť od zdravého rozumu poslancov, ako budú dvíhať ruku pri hlasovaní v parlamente...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
počkajme si na tlačovku p. premierky, ktorá "bežným ľuďom" oznámi, čo sa dostalo do návrhu zákonov. Ostatné už bude závisieť od zdravého rozumu poslancov, ako budú dvíhať ruku pri hlasovaní v parlamente...
Však iné nám ani nezostáva
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Musím skonštatovať, že som z tejto vlády dosť sklamaná. Volila som zmenu, pretože som verila, že sa zavedú nejaké systémové riešenia a hlavne, že sa prestane zbytočné vyhadzovanie peňazí. Zatiaľ to však vyzerá len na nejaké "tápanie v tme". Škoda, že naplňovaním štátnej kasy budeme zase "potrestaní" my, obyčajní ľudia. Škoda, že naši páni politici nezačnú so šetrením u seba - platom, odmenami, rôznymi príplatkami a výhodami, odstupnom. Škoda, že sa v prvom rade nesnažia zamedziť nadmerným plytvaním štátnych peňazí. Potom by som im skôr uverila, že peňazí je málo, tak sa budeme musieť uskromniť. Ale veď nech začnú od seba. Tak sa uskromníme, ale všetci.
Najľahším riešením je predsa pozvyšovať čo sa dá. Ľudia pohundrú a aj tak nebudú mať inú možnosť a zaplatia. Škoda.
A čo sa týka živnostníkov. Súhlasím s tým, že sa nájdu takí, ktorí podvádzajú a využívajú systém. Ale to robia aj mnohí iní. Ale je kopa takých, ktorí ozaj len prežívajú. A súhlasím s tým, že finančné zaťaženie živnostníkov je vyššie ako u zamestnancov. Myslím si, že malí živnostníci sú v nevýhode a určite by sa nemalo ich odvodové zaťaženie ešte zvyšovať.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Zita5 Pozri príspevok
Jano to čo píšeš, v tejto téme bolo niekoľko krát napísané . Táto téma už obsahuje všetko, všetko tu už bolo povedané . Len ako ďalej ?
No ako ďalej sa asi dozvieš viac v utorok.Veď predpokladáme, že politické strany tam dosadili do expertných skupín, rozumných ľudí. To nebude riešiť porada ako ďalej? Veď už bolo od politikov aj naznačované ako ďalej... Aj premierka niečo naznačila vo včerajšej Lampe.Toto čo bolo navrhované doteraz nebola systemová zmena / len miešanie dokopy živnostníkov a zamestnacov, hoci tu bolo 100 krát vyvrátené, že sú aj značné rozdiely, tak sa to nedá porovnávať neporovnateľné/.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kto si chce vypočuť premiérku tak pridávam link
http://plus.joj.sk/plus-tv-archiv.html
0 0
ESTER ESTER

ESTER je offline (nepripojený) ESTER

Stále sa zdôrazňuje že sa musí zjednotiť systém daní a odvodov. Prečo sa musí? Chystáme návrat k socializmu?
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

veronikasad Pozri príspevok
počkajme si na tlačovku p. premierky, ktorá "bežným ľuďom" oznámi, čo sa dostalo do návrhu zákonov. Ostatné už bude závisieť od zdravého rozumu poslancov, ako budú dvíhať ruku pri hlasovaní v parlamente...
Ten ich zdravý rozum a dvíhanie rúk, no v tej "horúčace" to bude ťažko......Vyhovoriek milionpäťsto, že to alebo to, omylom som stlačil iné tlačitko, viete od rána sedieť v parlamente to je už únavné, ......
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Včera som niekde čítala, že časť úpravy odvodov sa odloží na neskôr, keď sa budú môcť prijať všetky riešenia kompexne. Radičová sa vyjadrila: "Ide o to, či urobíme menšie zásahy hneď, alebo urobíme zmeny v odvodoch neskôr a systémovo.".
Ja som ale nikdy nikde nečítala, že táto úprava odvodov živnostníkov, o ktorej tu diskutujeme, sa robí s úmyslom zaplátať nejaké diery v rozpočte, preto niektorým príspevkom nerozumiem. Aj podľa vyjadrenia ministra samého išlo skôr o systémový krok zjednotenia daní a odvodov tak, ako bol naplánovaný v programe strany SaS.

Takže vyzerá to tak, že sa prednostne bude riešiť najmä rozpočet, zvýši sa DPH, možno aj spotrebné dane a až neskôr, keď bude dostatočný priestor aj na sľubované zníženie odvodového zaťaženia, sa urobia aj tie úpravy, ktoré boli plánované od roku 2011.
Iné je to, čo tu prezentoval jar88, ústava ako taká pripúšťa len dane a poplatky, teda nesie sa v duchu dôb minulých, keď sa nám naše príjmy len zdaňovali, a štát z vybratých daní rozdeľoval jednotlivým rezortom peniaze na zdravotnú starostlivosť a na dôchodkové zabezpečenie. Preto sú v ústave zakotvené také práva, aké sú. Do ústavy sa len niečo doplnilo, napr. to, že každý má právo podnikať a uskutočňovať inú zárobkovú činnosť alebo aj to, že na základe zdravotného poistenia majú občania právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť.

Toto by si mala vláda uvedomiť, skôr než príjme akékoľvek zásadné zmeny v odvodoch.
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Čítam v novinách, počúvam v rozhlase,....
Vysokí policajní funkcionári zbavujú dôkazy o dopravnom priestupku vplyvného synáčika; prokurátor podá návrh na zadržanie "vybavovača" na ministerstve obrany 5 hodín po termíne,.... Pokiaľ takíto ľudia budú v štátnej správe a mašinérii, tak mi už návrh J. Mihála na zbieranie nápadov a prehlásenia tejto vlády o protikorupčných opatreniach pripadá ako zlý vtip. Súhlasím s názorom, že v tejto téme bolo všetko povedané.
2 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Pán Mihál, čítala som rozhovor s Vami v PLUS 7 DNÍ, ale to čo tvrdíte, že čo vypočítate Vy, tak to na svete nevypočíta nikto. Som z Vás veľmi sklamaná. Doteraz ste radili na platenej porade DRAK ako obrať štát o peniaze/ kde je medzera v zákone / a teraz radíte štátu ako obrať národ o peniaze. Je to veľký paradox. To čo má na zodpovednosti
osoba SZČO , zamestnanec to zďaleka ani nepozná. Pri skončení pracovného pomeru z organizačných dôvodov má nárok na odstupné. SZČO keď skončí prácu okamžite, môže sa ísť pásť keď nezoženie druhú prácu. Pokiaľ mu dokonca skrachovaná s.r.o. nezaplatí faktúry, je na mizine a ešte aj veľkým dĺžnikom. Pán Mihál, Vy iste poznáte SZČO len z knihy, ale prax je u Vás nulová. Lebo keby ste sa zamysleli nad tým, alebo poznali tých ľudí , čo takto sa ocitli na ulici, tak by ste také sprostosti nevymýšľali. Už sa dávnejšie hovorí, že dnes začína podnikať len samovrah. Teraz si myslím, že to bude platí dvojnásobne. Zamestnanec pracuje 8 hodín, ale živnostník aj 20. Tak čo je správne. Veľa x som sa stretla z názorom zo štátnej správy, že keď počuje o podnikateľovi, tak mu závidí aj nos medzi očami. Ale pre ich neschopnosť oni by podnikať nešli. Žijú si predsa ako za socializmu. Výplata načas na účet, soboty a nedele voľné, práca len 8 hodín a pri vysokých teplotách dokonca nepracujú. Podnikateľ nevie kedy nahánať papiere, úrady, prácu pre zamestnacov, peniaze na ich mzdy alebo keď je sám, tak stále hľadať prácu a peniaze na prežitie.Prečo keď ste tak vykrikovali pred voľbami, nestopnete tie vysoké platy na ministerstvách , poslancoch a inej štátnej správe. Myslíte si zodpovednosť je iná ako keď ju má SZČO ktorý ručí celým svojím majetkom ? Veď on tiež nepozná dobrý spánok. Keď urobí chybu niekto na ministerstve, alebo v súdnictve, tak to ide z našich daní. Pokiaľ bude pažraví štát, aby mali v prvom rade pre seba,tak na Slovensku bude vždy bieda. Ale raz sa potom bude musieť národ zobudiť.
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Daniela Pozri príspevok
Korela, máš pravdu som bežný občan, ako nás táto vláda nazýva, a nemôžem hodnotiť stav financii v tomto štáte. Viem ale jedno, tí bohatí nás dostali do tejto situácie, a my to máme zaplatiť?
A nie len predošlá vláda, ale všetky predtým. Každý, aj ten obyčajný poslanec zbohatol a pdotýkam, z naších peňazí, od obyčajných ľudí.
Ja viem, môžeš sa ohradiť, že máme takú vládu akú si zvolíme, ale ruku na srdce, očakávaš od každej vlády, že bude tvoriť v prvej rade pre teba, bežného občana.
A bohužiaľ, aj pán Mihal, využil aj keď zákonne všetky nedostatky v zákone, kto bol šikovnejší zúročil jeho rady, no asi dnes nevie, koľko bežných občanov má malé živnosti, len tak tak na prežitie, a tí sa veru nechytia na jeho rady. Sú to ľudia, ktorí sa snažia prežiť, obuvníci, krajčírky, kaderníčky a iní, ak si myslí, že mu vytrhnú z dlhov tento štát tým, že im zdvihne odvody a zoberie všetky výhody tak sa mýli. Bude ich živoriť viac, ešte sa mu odvody znížia a dostane menej. Preto si myslím, že skôr sa priklonia k zvýšeniu DPH, to sú isté financie, jesť sa musí.
Pre každú vládu je obyčajný občan dobrý biznis.

Vo všetkom súhlasím. Preto som apolitická, čo som tu na porade už niekde napísala.
Všetky vlády sa podpísali na terajšom stave štátu.

Ale človeku vyrazí dych ak sa dočíta, citujem:

"Pri reálnej hodnote slovenskej koruny všetci tzv. ekonomickí analytici zotrvávajú na tom, že na Slovensku bol od rozdelenia federácie sprivatizovaný národný majetok za 500 až 700 miliárd Sk. Pritom všetci vedia, že ani jeden hospodársky výnosný podnik nebol predaný nad 10% jeho skutočnej hodnoty, z čoho vyplýva, že od roku 1992 bol netransparentne rozpredaný a rozkradnutý národný majetok v objeme najmenej 5 biliónov Sk."



Tak sa pýtam, čo ešte od ľudí chcú?
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Korela to vieš, vždy tam bolo toľko pažravcov že až.V Každej vláde. Rozkraadli a ošklbali ako hús túto republiku. Len neviem pochopiť, nadávalo sa, že za socializmu sa kradlo, a teraz? všetko sa rozpredalo, rozkradlo, a vždy a každá vláda má z čoho. Alebo žeby došli na koniec? A my to máme zaplatiť? Veď nám ešte nič nedali. 20 rokov po revolúcii pracujem, riadne odvádzam štátu čo mu patrí, nikdy som nezapochybovala, že nemusím, veď aj iný neplatia. Mám šťastie, som zamestnanec,no zoberú mi a nepýtajú sa či mám dosť, alebo málo, či si niečo nechcem naviac nechať,kde obabrať štát. Očakávala by som od všetkých zodpovedných, aj keď som asi alibista, že sa budú správať tak isto ako ja. Sú tam za moje dane.
Nech už pochopia, niet čo kradnúť a rozpredávať.
Ináč som tiež apolitická. Nehaním, ani nikoho nechválim, len vyslovím svoj názor.
Naposledy upravil Daniela : 27.08.10 at 11:37
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať