Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, usmievam sa nad tvojimi dnešnými odpoveďami, lebo v mnohom reaguješ rovnako ako dnes moja dcéra. Ešte ste od života dostali veľmi málo faciek ...
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

veronikasad Pozri príspevok
Lívia, usmievam sa nad tvojimi dnešnými odpoveďami, lebo v mnohom reaguješ rovnako ako dnes moja dcéra. Ešte ste od života dostali veľmi málo faciek ...
Ani táto tvoja "múdrosť" vôbec nesúvisí s touto témou.
Či majú facky od života nejaký vplyv na zvyšovanie odvodov?
Z tvojej odpovede je mi smutno - priať niekomu niečo zlé preto, že má iný názor ako ja...
(Mimochodom, ty vieš, kto som a aký je a bol môj život? Zvláštne, lebo ja ťa vôbec nepoznám. )
A keďže táto debata je úplne , tak s ňou končím.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Načase.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Darina1234 Pozri príspevok
Načase.
Na rozdiel od teba aspoň viem, kedy skončiť.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Llívia Pozri príspevok

Na rozdiel od teba aspoň viem, kedy skončiť.
Tak skonč.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Llívia Pozri príspevok


Ani táto tvoja "múdrosť" vôbec nesúvisí s touto témou.
Či majú facky od života nejaký vplyv na zvyšovanie odvodov?
Z tvojej odpovede je mi smutno - priať niekomu niečo zlé preto, že má iný názor ako ja...
(Mimochodom, ty vieš, kto som a aký je a bol môj život? Zvláštne, lebo ja ťa vôbec nepoznám. )
A keďže táto debata je úplne , tak s ňou končím.
No neviem, načo sem píšeš do tejto témy.
Veď zamestnancom sa odvody veľmi nezmenia. To iba zamestnávatelia a SZČO budú postihnutí. A to dosť podstatne.
Daj výpoveď v zamestnaní a vyskúšaj si, čo je to byť SZČO. A potom môžeš porovnávať naozaj kvalifikovane.
8 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

marjankaj Pozri príspevok
No neviem, načo sem píšeš do tejto témy.
Veď zamestnancom sa odvody veľmi nezmenia. To iba zamestnávatelia a SZČO budú postihnutí. A to dosť podstatne.
Daj výpoveď v zamestnaní a vyskúšaj si, čo je to byť SZČO. A potom môžeš porovnávať naozaj kvalifikovane.
Zamestnancom sa veľmi odvody nezmenia?Ak sa doteraz neplatili odvody z dohôd a od nového roka by sa mali, to nie je malá zmena? A odvody z odstupného, ktoré sa doteraz neplatili? To je tiež malá zmena?
Ak by som bola SZČO, čo konkrétne by som mohla porovnávať kvalifikovane? Doteraz mi na to stačila kalkulačka a vedieť, kto aké % platí (pri odvodoch).
Nečítala som v tejto téme väčšinu príspevkov, ale v tých, čo som čítala, nebolo žiadne riešenie alebo návrh, čo s odvodmi. Väčšinou to boli len konštatovania, ako, koľko a za koľko robia SZčO a prečo je lepšie byť SZčO ako zamestnanec alebo prečo je lepšie byť zamestnanec ako SZČO, čo je úplne mimo témy odvodov. (Aj môj príspevok je mimo, aj tvoj, na ktorý reagujem, je tiež úplne mimo témy).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Llívia Pozri príspevok


Zamestnancom sa veľmi odvody nezmenia?Ak sa doteraz neplatili odvody z dohôd a od nového roka by sa mali, to nie je malá zmena? A odvody z odstupného, ktoré sa doteraz neplatili? To je tiež malá zmena?
Ak by som bola SZČO, čo konkrétne by som mohla porovnávať kvalifikovane? Doteraz mi na to stačila kalkulačka a vedieť, kto aké % platí (pri odvodoch).
Nečítala som v tejto téme väčšinu príspevkov, ale v tých, čo som čítala, nebolo žiadne riešenie alebo návrh, čo s odvodmi. Väčšinou to boli len konštatovania, ako, koľko a za koľko robia SZčO a prečo je lepšie byť SZčO ako zamestnanec alebo prečo je lepšie byť zamestnanec ako SZČO, čo je úplne mimo témy odvodov. (Aj môj príspevok je mimo, aj tvoj, na ktorý reagujem, je tiež úplne mimo témy).
Lívia, ak sa ti nechce čítať všetky príspevky, prečítaj si aspoň tento argument - o čom je v tejto téme reč a o čom diskutujeme.
http://www.porada.sk/1485512-post103.html

O zmenách v % paušálnych výdavkov a skutočnosť, že odvody sa nebudú započítavať do základu dane zrejme vieš. Čiže postih nebude o nič menší ako u zamestnancov.

Podstatu ostatných, kým si živnosť nevyskúšaš na vlastnej koži - nepochopíš.
6 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

...požyvjom , uvidim ...

Ničevo druzja, vsjo budet v parjadke.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Llívia Pozri príspevok


Zamestnancom sa veľmi odvody nezmenia?Ak sa doteraz neplatili odvody z dohôd a od nového roka by sa mali, to nie je malá zmena? A odvody z odstupného, ktoré sa doteraz neplatili? To je tiež malá zmena?
Ak by som bola SZČO, čo konkrétne by som mohla porovnávať kvalifikovane? Doteraz mi na to stačila kalkulačka a vedieť, kto aké % platí (pri odvodoch).
Nečítala som v tejto téme väčšinu príspevkov, ale v tých, čo som čítala, nebolo žiadne riešenie alebo návrh, čo s odvodmi. Väčšinou to boli len konštatovania, ako, koľko a za koľko robia SZčO a prečo je lepšie byť SZčO ako zamestnanec alebo prečo je lepšie byť zamestnanec ako SZČO, čo je úplne mimo témy odvodov. (Aj môj príspevok je mimo, aj tvoj, na ktorý reagujem, je tiež úplne mimo témy).
A vraj účtovníčka. Na dohodu?
Naposledy upravil marjankaj : 28.08.10 at 20:25
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ja viem, ze Livia tu pisala od veci. Ale vy ste sa vsetci do nej tak pustili, ako keby ona rozhodovala o novej legislative a nie novy minister Mihal.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misomiso Pozri príspevok
No ja viem, ze Livia tu pisala od veci. Ale vy ste sa vsetci do nej tak pustili, ako keby ona rozhodovala o novej legislative a nie novy minister Mihal.
No prvé husle pri návrhu hrá Mikloš. Rozhodovať bude parlament a tam zase má hlavné slovo SMER. Takže ten návrh musí byť naozaj priechodný najprv v koalícii. Sám som zvedavý ako to dopadne.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

marjankaj Pozri príspevok
No prvé husle pri návrhu hrá Mikloš. Rozhodovať bude parlament a tam zase má hlavné slovo SMER. Takže ten návrh musí byť naozaj priechodný najprv v koalícii. Sám som zvedavý ako to dopadne.
Aj keď sa to nezdá, prvé husle hrá Národ, teda občan, občania. Potom je to už len politika, Pánske huncútstva. Mládek spieval " ľudia robia kraviny, podceňujú ... Čo robia politici? No využívajú tie hovadské kúsy národa. Národ má každé štyri roka možnosť sa opraviť, alebo popraviť.

Takže, nie si sám zvedavý, ale ani jeden zo zvedavých nevieme ako to dopadne a nevedia to ani huncúti. Chcú tak, aby bolo podľa nich. Ak, Národ nestratí pamäť za štyri roka im hodí do urny záveť.
1 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Chi, chi, to si sa rano zobudil do ineho sveta?, utopia ako svet, na narode uz davno nikomu nezalezi a ani nic nedokaze, kohokolvek tam ustanovi, ten narod, myslim, tak kazdy kope za svoju stranu. Je pravda, ze niektori nechaju zit aj narod.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

tetrisss Pozri príspevok
Chi, chi, to si sa rano zobudil do ineho sveta?, utopia ako svet, na narode uz davno nikomu nezalezi a ani nic nedokaze, kohokolvek tam ustanovi, ten narod, myslim, tak kazdy kope za svoju stranu. Je pravda, ze niektori nechaju zit aj narod.
Teraz už nie. Nespomínaš si na to, čo bolo pred voľbami, ako nás mastili??? A teraz ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Vsak pisem, ze n i e k t o r i, tito k nim zjavne nepatria.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Lenze, pravda je taka, ze aj narod sa sprava cudne, najprv nas uvedu do strachu vsetkym tym, co na nas chystaju, potom sa akoze blahosklonne dohodnu, ze az toto nie, ja tipujem, ze v utorok vyhra zvysenie DpH, mozno, ze v ramci tejto strategie to bude len jedno blbe percento a my vsetci zajasame, vsak mohlo byt aj horsie a blazene sklonime hlavy a ... Ja napriklad stale cakam, ze pridu na to, kde sa tolko plytvalo a zastavia to a to bude zasluzne.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som bola jedna z tých , ktorá taktiež reagovala k príspevkom Lívii .Však aj ona má právo vysloviť svoj názor, tak ako my .Podala ho svojou formou komunikácie .Ja sa preto na Líviu nehnevám , beriem to od nej tak ,ako to cíti.
Avšak ja sa jej na druhej strane ani nečudujem , že ľudia majú o podnikateľoch tento názor , nakoľko ten ide predovšetkým z hora.Neviem či chcú vládny činitelia tým odpútať pozornosť od ich prešľapov , ale ich názormi,ako keby očkovali niektorých ľudí .Škoda, že občania nemajú právo kontrolovať ich hospodárenie osobne , ale len cestou nami volených .Tú skutočnú pravdu o ich šafárení sa nedozvieme nikdy, lebo sa veľa toho ututle a len niečo sa dostane do médií.

Dovolím však poznamenať, že stačí sa pozrieť po kauzách na niektorých daňových úradoch , koľko sa aj tam rozkradlo našich odvedených peňazí formou fiktívnych odpočtov DPH pracovníkmi daňových úradov.Tie rozkradnuté peniaze sa už nikdy späť nedostanú.
9 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

tetrisss Pozri príspevok
Lenze, pravda je taka, ze aj narod sa sprava cudne, najprv nas uvedu do strachu vsetkym tym, co na nas chystaju, potom sa akoze blahosklonne dohodnu, ze az toto nie, ja tipujem, ze v utorok vyhra zvysenie DpH, mozno, ze v ramci tejto strategie to bude len jedno blbe percento a my vsetci zajasame, vsak mohlo byt aj horsie a blazene sklonime hlavy a ... Ja napriklad stale cakam, ze pridu na to, kde sa tolko plytvalo a zastavia to a to bude zasluzne.
Logický dopad volieb, čo sme si vyvolili, vybrali to máme! Do kedy ?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
gray Pozri príspevok
Divide et impera ?

Dobrý večer,

pekne ďakujem všetkým za vašu podporu a vaše názory. Ten predchádzajúci príspevok Divide et impera ! som sa rozhodol napísať preto že bolo mi veľmi smutno vidieť ako dospeli ľudia, rozumní, vzdelaní, inteligentní, spolu sa snažia jeden druhého presvedčiť že ten druhý (zamestnanec či malý podnikateľ) sa ma lepšie a preto práve jemu by mali byť zvýšené dane a odvody. O to viac bolo prijemne sledovať ako sa diskusia ubrala iným smerom

Chcem ešte povedať svoj názor na niektoré otázky a poznámky ktoré zazneli v diskusii.

Mohol by to byť konštruktívny návrh pre p. Mihála
Ja osobne si myslím že nie. Pan Mihál vie všetko veľmi dobre aj bez nás. Na otázku prečo koná tak ako koná vidím dve možné odpovedi – buď si vychutnáva moc a je mú úplne jedno čo bude s národom a štátom alebo rozumie že na to aby sa udržal v ministerskom kresle musí poslúchať a plniť želania tých mocnejších.

S tým čo raz odovzdáme do verejných rozpočtov, majú právo a povinnosť nakladať naši volení zástupcovia. MY máme právo rozhodovať o svojich peniazoch, nie o verejných.
Nie je to celkom tak. Nemáme právo rozhodovať o verejných peniazoch priamo, ale môžeme vytvoriť pravidla podľa ktorých naši volení zástupcovia budu musieť s nimi nakladať.

typické správanie slovenského národa - ponadávať si a strpieť koľko sa mu naloží
Práve preto sem píšem že veľmi chcem aby sme si uverili že to naše správanie môžeme zmeniť.


Myslím že tato téma ohľadom Mihalovych odvodov je úž viac-menej vyčerpaná.

Čo ďalej aby to nezapadlo prachom? Ako na to ? - Podľa zákonov. Krok za krokom. Postupne a neodvratne.
Ako prvý krok vidím referendum 18. septembra. Ja určite sa zúčastním.
Začala som Ťa čítať a potešilo ma koľko múdrosti v prvej citácii.
Pre pána Mihála si to ušil pekne a na mieru, takže platia obidve citácie.Aj, aj.
Referenda sa zúčastni, ale pozor, aby si si nenakopol palec na pravej nohe, to sa mi stáva keď len tak nezmyselne prekračujem prahy. A ktože Ťa poslal agitovať za referndum, keď aj pani premiérka ho považuje za zbytočné? Že ho pozdravujem a odkazujem, žereferendové lístky som pre zmenu ja hodila dávno do odpadkového koša. Peknú nedeľu Ti prajem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať