Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

great.zv Pozri príspevok
dievčatá, dievčatá....
tá Vaša diskusia čím ďalej tým viac naberá SMER osobného osočovania...
prečo mám pocit, že celý tento problém je len akýsi zastierací "manéver",
a niekto dosiahol presne to o čo mu išlo - "SZČO versus zamestnanec" a teraz niekde v pozadí sa len tíško smeje...
great.zv, to naozaj nie je môj prípad. Bola som dosť dlho zamestnancom, takže viem porovnávať. Ani v jednom mojom prípevku nenájdeš utok na zamestnancov, len som mala výhrady voči názorom Lívie - ako osoby.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

môžeme túto milú debatu ukončiť: nič radikálne sa pravdepodobne v systéme odvodov nestane

http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1215015
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Vážení diskutujúci.
Po prečítaní tejto témy, musí byť každému jasné, že bežní ľudia nemajú žiadnu predstavu o tom, čo môže robiť štát a čo môžu robiť ľudia. Z toho mi vyplýva, že aj pán Mihál na to príde. Určite príde na to, že si ľudia myslia, že štát môže všetko a uvedomí si, že skoro všetci ľudia sa vždy pýtali čo môžu a či to môžu.
Tak že dnes už musí vedieť, že nech urobia čokoľvek, nič sa nestane. Ľudia si pofrflú, ponadávajú a budú živoriť ďalej. Ďalej sa budú medzi sebou napádať, žrať a podvádzať. Dnes už všetci vedia, že prevážna väčšina ľudí je doslova "hlúpa" a určite to vedia aj vo vláde a v parlamente.
---------------------------------------------------------------------
Myslím si, že každému z nás musí byť jasné, že rozhadzovať peniaze je úplne iné, ako ich zarábať. To platí pre každého, aj pre vládu. Hlavne teraz, keď už nieje kde brať a čo rozdávať.
Každý už snáď vie, že keď klesá zamestnanosť, klesajú aj podielové dane a klesajú aj príjmy obcí. Obce už sú na hunte.
Každý z nás musí vedieť, že ak stúpnu dane a odvody, klesne predajnosť služieb a tovarov a zároveň znova poklesne zamestnanosť. Následne sa to bude opakovať. Nebude sa to opakovať donekonečna. Má to totiž svoju hranicu. Občania podnikatelia, nechcú byť na hunte a vždy si nájdu cestičku, ako prečkať. (ak nieje legálny zárobok, zíde sa aj zárobok na čierno - peniaze treba a čierne aj tak nikto nespozná)
----------------------------------------------------------------------
Treba sa zamyslieť nad príčinami, prečo to tak je a nie hľadať vinníkov. Dokonca si vymýšľať príčiny, že za to môžu zamestnanci či podnikatelia.
----------------------------------------------------------------------
Tak že, aby bolo každému jasné.
Štát musí konať len to, čo mu zákon prikazuje a občania môžu všetko, čo im zákon nezakazuje.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Monika Kováčová Pozri príspevok
môžeme túto milú debatu ukončiť: nič radikálne sa pravdepodobne v systéme odvodov nestane

http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1215015
Monika, samozrejme, že nič radikálne sa nestane. Šéfka Radičová v rukách drží pevne opraty, a chlapcov uženie do kúta vždy, keď sa rozkokošia....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať