Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zita5 Pozri príspevok
Betka , veľmi oceňujem Tvoj príspevok , plne a nahlas s ním súhlasím .
Nie, že by som nemala čím Lívii argumentovať , ale za 20 rokov podnikania som skutočne z toho už unavená .
A preto pokiaľ si to niekto neskúsi , neuverí a nepochopí, čo to je ísť spávať večer s plnou hlavou povinností , či stihneš toto zaplatiť , alebo ono zaplatiť a prídu peniaze , neprídu peniaze .......no skutočne som z toho unavená a ešte keď tu čítam príspevky v duchu čo Lívia píše, tak mi je z toho nanič .A je mi nanič z celej spoločnosti .
Opäť sa pýtam to isté: dáva to právo SZČO podvádzať na daniach a odvodoch?!
A mám ich ľutovať za to, že možno budú odvody platiť vo vyšších sumách než doteraz, keď doteraz na podvádzaní v tejto oblasti získali?!
Naposledy upravil Llívia : 20.08.10 at 21:02
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kvaka Pozri príspevok
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Kvaka
Vieš čo? Daj si frťana a choď spať, zajtra budeš múdrejšia.
Si myslíš, že od spánku sa múdrie? Žiaľ, múdrosť sa spánkom získať nedá. Najrozumnejšie asi bude nereagovať na srdcové výlevy niekoho, kto má len svoju pravdu a tí ostatní sú iba obyčajní kmíni a okrádači.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Llívia Pozri príspevok


Vieš čo, Kvaka? Choď si spať sama, môžeš sa predtým spiť aj do nemoty, ale zajtra múdrejšia nebudeš a ani sa nespamätáš. Tie tvoje 3 hod. vyplatené "na ruku" predstavujú v niektorých firmách aj polovicu z vyplatených miezd. A tých firiem sú tisíce. A kto platí peniaze na ruku? Zamestnávatelia, t.j. buď právnicke osoby alebo fyzické (SZČO). Takže SZČO niele že neplatia samé za seba to, čo by platili na danich a odvodch, keby ich účtovníctvo bolo poctivé, ale podvádzajú štát aj na daniach a odvodoch za zamestnancoch. A ja mám SZČO ľutovať, že možno od nového roka budú platiť vššie poistné?!
Robis zaujimave zavery. Pises, ze zamestnavatelia podvadzaju stat, rovnako, bez ohladu na to, ci uz su to SZCO, alebo firmy. A zaver je z toho taky, ze SZCO treba zvysit poistne...

To mi pripada, ako keby sme povedali, ze muzi, aj zeny v obchodoch kradnu, teda pre zeny treba zvysit ceny. Namiesto toho, aby sme sa zamysleli, co robit, aby jedni ani druhi nekradli.
9 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Livka, dávaj mi v pohode čierne, mne to vôbec nevadí
Hryzni si do svojho svedomia, a potom nám nadávaj.
Viem si Ťa prečítať, ...............

Ozaj, prosím Ťa daj mi i za toto čierny bodík, please.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zoltán Kovács Pozri príspevok
Reakcia na 1.bod:

Najprv by sme mali položiť otázku, že PREČO je szčo taký? Prečo sa snaží zatajiť svoje príjmy? Prečo nechce z toho platiť daň, a následne aj odvody?

Ak trošku pouvažujeme nad dôvodmi, tak mne vychádza ako napádnejší dôvod: vysoké odvodové zaťaženie. A odvodové zaťaženie ne je len platby do SP, ZP ale aj daň z príjmov, dph......
Ja to napíšem tak ako to je.Platím cca 100€ zdravotné za túto pltbu dostanem od štátu bačov ko...teraz chcú o 100% viac dostanem dva bačove ko...y.Prečo by som mal byť šťastný že dostanem za dvojnásobnú cenu ....to isté ako cigáň ktorý nikdy nič štátu nedal a nedá.Kludne zaplatím dvojnásobok ale nechcem byť na tej istej úrovni ako parazit. a o tom to je.Zrovnoprávniť chcú tých čo sa o seba starajú s tými čo nič nerobia.Tý čo kradnú sú nezrovnoprávineľný.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Llívia Pozri príspevok
Opäť sa pýtam to isté: dáva to právo SZČO podvádzať na danicha a odvodoch?!
A mám ich ľutovať za to, že možno budú odvody platiť vo vyšších sumách než doteraz, keď doteraz na podvádzaní v tejto oblasti získali?!
Kto ziskal viac? Kadernicka, ktora ma raz za dva mesiace a zoberie 4 Eura bez bloku, alebo velki zamestnavatelia, ako napr. KIA, ktorej sme sa vsetci my poctivi poskladali na dotaciu vyze miliona na jedno pracovne miesto, byty pre manazment a skoly pre ich decka?
7 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
betka Pozri príspevok
Livka, dávaj mi v pohode čierne, mne to vôbec nevadí
Hryzni si do svojho svedomia, a potom nám nadávaj.
Viem si Ťa prečítať, ...............

Ozaj, prosím Ťa daj mi i za toto čierny bodík, please.
Betka, Lívia ich pridelí tomu , kto s ňou nesúhlasí.Takže nie si sama, naložila aj mne
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Zituš, taká som rada, že som nejakého závistlivca vyprovokovala, bude sa mi lepšie spať.

Ale chudák ten, podvodník živnostník, ktorý vyplatil 8-me P-čko takému zamestnancovi
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dievčence (a chlapci), nechajme žabomyšie vojny - poďme diskutovať na tému dopadu na odvody živnostníka, ak sa zmení koeficient výpočtu mesačných vymeriavacích základov a sadzba paušálnych výdavkov.

Týka sa živnostníkov, ktorí neplatia odvody z minima ...
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Llívia Pozri príspevok
Toto poznáš: babka k babce...?
Ako zamestnanec platím poistné z celej svojej mzdy pri dodržaní maximálnych vymeriavacích základov a neexistuje výnimka, kedy by som z tejto mzdy poistné platiť nemusela. Ani v prvom roku zamestnania som nemohla platiť len zdravotné poistenie a ostatné nie. U živnostníkov je ten výpočet iný - viď príspevok č. 8 od Kvaky.
Ráno vstávam o 5:30 z práce prídem najskôr o 18:00.Možno je to porovnateľné s vami.V práci makám ako otrok pretože mi ide o mňa moju fa o moje meno.Možno aj vy (vysoko nepravdepodobné,aj ja som bol zamestnanec).Vy máte o 18:00 fajront ja sa j...m do 22:00 s papiermi ,rozpočtami,po sobotách nedelach opravujem vercajch chystám na pracovný týždeň,zhánam prácu pre seba aj partiu ,kto mi platí ten čas? za to že chcem a robím budem potrestaný zvýšením výpalného štátu?
12 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

veronikasad Pozri príspevok
Dievčence (a chlapci), nechajme žabomyšie vojny - poďme diskutovať na tému dopadu na odvody živnostníka, ak sa zmení koeficient výpočtu mesačných vymeriavacích základov a sadzba paušálnych výdavkov.

Týka sa živnostníkov, ktorí neplatia odvody z minima ...
Nebude sa to deliť dvoma u odvodoch a pri zdravotných odvodoch 2,14, ale jedným 1,352 myslím.Teda ďalšie zvýšenie odvodového zaťaženia.
http://www.webnoviny.sk/ekonomika/vy...62-clanok.html
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano24 Pozri príspevok
Nebude sa to deliť dvoma u odvodoch a pri zdravotných odvodoch 2,14, ale jedným 1,352 myslím.Teda ďalšie zvýšenie odvodového zaťaženia.
ano, tu je to pekne vysvetlené od Kvaky

http://www.porada.sk/1485293-post8.html

Porovnajte svoje odvody podľa starého zákona a výpočet po novom - tí, ktorých sa to týka. So zmenou sadzieb sa zrejme zatial neuvažuje .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
...3. Neviem, či platí najmenej do štátnej kasy, ale aj z nej čerpá. A tiež väčšinou platia najmenej aj odvody, napr. také nemocenské, ale pritom sa hodia na PN a majú 2 príjmy - zo živnosti a z PN-ky (túto "radu" mi dala jedna SZČO, ktorá spracúvala mzdy pre iné firmy. Si myslíš, že počas PN-ky nič na živnosť nerobila?). Alebo napr. zdravotné poistenie, a pritom z neho dostanú rovnakú starostlivosť, ako tí, čo platia viac.
Takže mne vôbec nie je ľúto, že sa u SZČO zmenia podmienky pre platenie odvodov.
misomiso Pozri príspevok
No prepac ale ak niekto podvadza v tom zmysle, ze pracuje popri PN, tak to je zalezitost poistovne, aby to kontrolovala. Ja som za tvrde kontroly a postihy. Lenze to sa netyka ani tak zivnostnikov, ako skor zamestnancov, ktori si pocas PN stavaju baraky, resp. ich stavaju znamym za baksis.
Neviem si predstaviť, ako by v tomto konkrétnom prípade poisťovňa kontrolovala SZČO uvedenú v mojom príspevku - do bytu jej vstúpiť nemôžu, aby sa pozreli, či náhodu práve v čase kontroly nespracúva mzdy pre nejakého svojho klienta. A dátumy a texty na faktúrach sa dajú upraviť veľmi ľahko. Mimochodom, tá dotyčná osoba mi hovorila, že na PN-ku sa "hodí" každé 3-4 mesiace.
Ak platí nemocenské poistné z minimálneho vymeriavacieho základu, platí mesačne 14 EUR. Zajtra ti dorátam jej "zisk", keď zostane na PN 10 dní (narýchlo som to zrátala, vyšlo mi to málo cez 48 EUR, ale musím to prerátať, lebo to bolo rátané fakt narýchlo). Potom si môžeš vyrátať, koľko zaplatí na poistnom, a koľko z neho získa, keď je PN 3-4-krát do roka, príp. keby bola na PN viac dní. A samozrejeme o peniaze od klientov za mesačné spracovanie miezd nepríde, aj keby bola celý mesiac PN, na rozdiel od väčšiny zamestnancov, ktorí sa nechodia počas PN realizovať na vlastné stavby zadarmo, príp. na stavby známych za bakšiš.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

slavica Pozri príspevok
Presne to poznám, keď som mala nohu v sádre 5 týždňov a trpla som , aby som postíhala zaplatiť faktúry, aby mali ľudia v domoch teplo,vodu, elektrinu, plyn...a trpla som, že ak nestihne niekto pre mňa dôjsť na aute budem mať doma minutu po skončení vychádzky špionky so socialky..ako zamestnanec by som si vyložila nohu nad hlavu a mala by som to v paži...a PNka? almužna na smiech...
Bola si na PN-ke a dostala si nemocenské dávky.
A za to, že si stále vykonávala prácu, si počas týchto 5 týždňov nedostala ani cent (alebo korunu)? To si pracovala zadarmo?
Naposledy upravil Llívia : 22.08.10 at 19:46
0 3
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Hádžem ich všetkých do jedného vreca? Hádžem. Prečo? Lebo poctivého podnikateľa som ešte nevidela (poctivý = zdaňuje všetky príjmy, nedáva si do nákladov to, čo skutočne nepotrebuje pri svojej činnosti, ako napr. súkromné cesty "firemným" autom kamuflované ako obchodné cesty, školské potreby svojich detí atď.). Záver mám dávno spravený a prišla som k nemu cez roky skúseností a poznaní.
betka Pozri príspevok
, teraz budem fakt mimo. Videla si už takého nepoctivého podnikakateľa, ako som ja sprostá????...
Moja definícia nepoctivého podnikateľa je na míle vzdialená od tvojej definície. Si fakt úplne mimo toho, čo som napísala.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, nechcem vyrývať, dávam si po prstoch a toto je jediná moja poznámka mimo témy. Ak chceš byť taká spravodlivá, nemyslíš si, že by si mala zamestnávatelovi vrátiť mzdu za čas strávený v pracovnej dobe na PORADe ?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Llívia Pozri príspevok
Bola si na PN-ke a dostala si nemocenské dávky.
A za to, že si stále vykonávala prácu pre SVB, si počas týchto 5 týždňov nedostala ani cent (alebo korunu)? To si pracovala zadarmo?
Ak by sme my, podvádzajúci, boli na PN 5 týždňov, a mali by sme nohu v sadre, sedeli by sme na zadku a mali by sme mobil neustále na nabíjačke, prižmúrili by sme oči, aby sme si dokázali spameti vybaviť program v kt. pracujeme, aby sme si mohli vybaviť všetky par. v súvislosti s prácou, a museleli by sme navigovať iného, čo je asi nepredstaviteľné.

Každý je nahraditeľný, ale v najhorších prípadoch. A v tých jednoduchých prípadoch, pokiaľ nejde o život nie je možné nás nahradiť!!!!
2 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Llívia Pozri príspevok
Z nakradnutých miliónov by sa platili odvody a dane?
U podnikateľov to nie sú len obchodné cesty, školské potreby, ale sú to aj fitkvíne faktúry v niekoľko tisícových čiastkach, ktoré výrazným spôsobom znížia daňový základ a ešte si podnikavec z takýchto faktúr nárokuje vrátenie DPH.
Diery sa dajú plátať aj vnesením spravodlivosti do platenie odvodov a daní, t.j. aj zvýšením platieb poistného od SZČO. Preto nebudem ľutovať, ak sa poistné SZČO bude rátať inak a bude sa platiť vo vyššej sume.


Som SZČO - samoživiteľ. Nezamestnávam žiadnych ľudí, len živím sama seba. Mňa len veľmi zaujíma, keď nás malých živnostníčkov zlikviduje to, že nebudeme schopní si zaplatiť ani zvýšené poistné a dane, kto nás všetkých zamestná!
Takže hor sa zrušiť živnosť a ísť na úrad práce, nech nám to percento nezamestanosti pekne vzrástne, keď nám takto vychádzajú v ústrety!
5 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Llívia Pozri príspevok
Hádžem ich všetkých do jedného vreca? Hádžem. Prečo? Lebo poctivého podnikateľa som ešte nevidela (poctivý = zdaňuje všetky príjmy, nedáva si do nákladov to, čo skutočne nepotrebuje pri svojej činnosti, ako napr. súkromné cesty "firemným" autom kamuflované ako obchodné cesty, školské potreby svojich detí atď.). Záver mám dávno spravený a prišla som k nemu cez roky skúseností a poznaní.

Ja tých svojich som tiež mohla hodiť do jednoho vreca. Čím to ale asi bude, že tí moji netúžili ani jeden súkromný kilometer, ani jednu školskú ceruzôčku šupnúť do nákladov? Žeby vyšia moc nám "posúvala" klientov na základe iba jej známeho pravidla a Tebe šup, šup len podvodníkov - a to bez oznámenia dôvodu, prečo akurát tých .
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A nie sú tie odvody vlastne v náš prospech?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať