Zavrieť

Porady

Navrh novych odvodov od 2011 od p. Mihala.

Zdravim prosim o vysvetlenie ak by to preslo co by to znamenalo pre SZCO.Toto povedal Mihal:

"Ide o to, aby výška odvodov v prípade živnostníka odkrojila z celkovej ceny práce rovnakú sumu ako u zamestnanca," vysvetlil v rozhovore pre agentúru SITA podstatu nového koeficientu minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál.

Ja tomu nechapem vsak:
Celkova cena prace u zivnostnika je fakturovana suma.
Celkova cena prace u zamestnanca je hruba mzda+odvody zamestnavatela.

Tak ako moze byt vyska odvodov rovnaka? To ja mam ako SZCO, ktory nema zamestnancov platit odvody z fakturovanej sumy(co je ok) a plus este doplatit ako zamestnavatel sam za seba? Vsak to je choreee.

Ja by som to pochopil ak by sa doterajsia suma ktoru fakturujem navysila o sumu, ktoru mam este zaplatit ako zamestnavatel sameho seba, ale takto ak mi suma zostane, tak budem platit podstatne viac na odvodoch.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A ešte pridám:
Takéto správanie sa zamestnancov vyvoláva reťazovú reakciu. Zamestnanec "okráda" zamestnávateľa, zamestnávateľ potom "okráda" štát.
Atď....atď....
4 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Myslím že strana SaS by mala vydať od 1.1.2011 nové "odvodové koliesko" ...
Nazývalo by sa "odvodové koliesko po voľbách."
Naposledy upravil Jano24 : 21.08.10 at 10:29
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pivko Pozri príspevok
Chvala bohu že je tu nová vláda ,lebo s Počiatkom by sme boli za pár mesiacov na úrovni Argentíny a kto osobne pozná p. Mihala tak vie že je to slušný ,skromný človek , ktorý to tu dá v sociálnej oblasti po TOMANOVEJ konečne do poriadku
Schody sa zametajú od vrchu.
Naposledy upravil 220870 : 21.08.10 at 11:11
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Ja som to poriešil tak, že som živnosť ZRUŠIL.

Teraz pracujem na dohodu. Potom sa uvidí.

Ak vznikne potreba mať živnosť, tak si opäť založím novú.

A budem nový živnostník,teda budem začínať odznova,bez nejakých veĺkých odvodov.

A ak sa situacia znormalizuje, pojdem aj za zamestnanca,NO PROBLEM.

Treba byť flexibilný.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Laco-monter Pozri príspevok
Ja som to poriešil tak, že som živnosť ZRUŠIL.

Teraz pracujem na dohodu. Potom sa uvidí.

Ak vznikne potreba mať živnosť, tak si opäť založím novú.

A budem nový živnostník,teda budem začínať odznova,bez nejakých veĺkých odvodov.

A ak sa situacia znormalizuje, pojdem aj za zamestnanca,NO PROBLEM.

Treba byť flexibilný.
Lacika, tým zvýrazneným si nebud taký istý.

Teraz majú živnostníci rok "odvodové prázdniny" ale to sa má zmeniť. A budeš pekne platiť od začiatku ako každý iný.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Laco-monter Pozri príspevok
..
A budem nový živnostník,teda budem začínať odznova,bez nejakých veĺkých odvodov.
....
.
... veď toto je tá do neba volajúca diera v zákone ... Mihál na ňu roky upozorňoval .... tak hádam by bolo naivné myslieť si, že to tak ostane
(trik so zrušením v júni)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano24 Pozri príspevok
Myslím že strana SaS by mala vydať od 1.1.2011 nové "odvodové koliesko" ...
Nazývalo by sa "odvodové koliesko po voľbách."
zatial nech si aj to predvolebné ukryjú, lebo nadobudnutím účinnosti odvodového bonusu budú živnostníci postihnutí ešte viac ...
Avizované zníženie odvodov treba poznať aj z druhej strany mince ...

Koľko živnostníkov si zo súčasného príjmu dokáže odložiť na nemocenské, dôchodkové poistenie, či komerčné pripoistenie na zdravotnú starostlivosť ? Výška odvodového bonusu to ani zďaleka nepokryje ... A navyše, zdaňuje sa celý základ dane - zanikne odpočitatelná položka na daňovníka.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Katy a R Pozri príspevok
... veď toto je tá do neba volajúca diera v zákone ... Mihál na ňu roky upozorňoval .... tak hádam by bolo naivné myslieť si, že to tak ostane
(trik so zrušením v júni)
Smutné na tom je, že ho v čase, keď nebol vo funkcii, živnostníkom sám radil ...
4 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Xanti Pozri príspevok
Lacika, tým zvýrazneným si nebud taký istý.

Teraz majú živnostníci rok "odvodové prázdniny" ale to sa má zmeniť. A budeš pekne platiť od začiatku ako každý iný.
Ak je príjem , nie je žiadný problem platiť .

horšie je ak sú vypadky v prijmoch a prijmy su nárazového charakteru.

A takých je väčšina živnostníkov.

A SP ide po nedoplatkoch ako hladný pes po koliesku salámy.

Treba nejaku strategiu.
0 0
yoolo yoolo

yoolo je offline (nepripojený) yoolo

Asi len maloktory zivnostnik fakturuje (alebo prijme v hotovosti) len cenu prace. To su ojedinele pripady, takto moze vystavit fakturu akurat firma, ktora vykonava nejake buracie, alebo kopacske prace. Vacsina fakturuje nielen cenu prace, ale dalsie naklady, prinajmensom nejaky tovar, material. Takze odpovedat na polozenu otazku nema zmysel.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

yoolo, na ktorý príspevok reaguješ ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

veronikasad Pozri príspevok
Smutné na tom je, že ho v čase, keď nebol vo funkcii, živnostníkom sám radil ...
.. ja si nemyslím, že je to smutné .... veď si zvolil takýto spôsob, aby upozornil na nedostatky .. (jeho triky)
- a teraz má možnosť ... sama som zvedavá, čo sa mu podarí presadiť

myslím, že spomínal nejakú tému, kde bude možnosť písať pripomienky, návrhy ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bolo by vhodné takúto tému založiť.

Katy, naozaj to považujem za smutné, ak takýto trik využíval v rámci predvolebnej kampane na získanie podpory, namiesto toho aby upozorňoval na dieru v zákone vtedajšiu vládu. ... a teraz vláda kritizuje vysoký dlh v sociálnej poisťovni. Prečo neurobili nič preto ako opoziční poslanci v parlamente-nemyslím poslancov SaS (neviem o žiadnom návrhu zákona, ktorým by v predch. volebnom období navrhovali zmenu)
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

veronikasad Pozri príspevok
Laco, som zvedavá, či bude flexibilná aj tvoja rodina v prípade nečakaného úrazu alebo dlhodobejšej vážnej choroby (čo ti samozrejme neprajem), keď nedostaneš zo sociálky ani cent ...
Na tento prispevok sa dá reagovať, len tak, že keď neviem napísať niečo aspoň trochu k veci, tak radšej nepíšem NIČ.

Ja myslím, že toho negativizmu, je počas celého dňa a hlavne zo správ v mediach, DOSŤ.

A nepotrebujem takéto negativistické reči čítať aj tu na Porade, si myslím.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

veronikasad Pozri príspevok
Laco, práve že moc dobre viem o čom píšem. Vo februári t.r. jeden môj klient ukončil život samovraždou.

Dohodári často nerozmýšľajú nad tým, že nemajú počas práce na dohodu žiadne nemocenské ani dôchodkové poistenie ...
detto prispevok # 138.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Laco-monter Pozri príspevok
A nepotrebujem takéto negativistické reči čítať aj tu na Porade, si myslím.
Nikto ťa nenúti čítať takéto negativistické príspevky.....


Myslím si, že zatiaľ nikto z prispievajúcich nespochybnil potrebu platiť odvody. Práve pre také prípady ako boli vyššie spomenuté.

Ale spochybňuje sa ich určenie výšky, výpočtu a pod. Odvodové zaťaženie ( a opakujem, že odvodové zaťaženie nie sú len odvody do ZP a SP, ale aj nepriame a priame dane, a rôzne poplatky) v dnešnej dobe je na SR taká vysoká, že z každého vyprodukovaného eura (rozumej 1,00 €) človekovi (zámerne píšem vo všeobecnosti človek, a nie szčo, lebo sa to týka aj nepodnikateľov) ostane cca 49-50%, teda 0,50 resp. 0,49 eur. Ostatné "zoberie" štát v rôznych formách.
3 0
palci81 palci81

palci81 je offline (nepripojený) palci81

to je v pohode ale zmeni sa koeficient, cize budu vacsie odvody
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

palci81 Pozri príspevok
to je v pohode ale zmeni sa koeficient, cize budu vacsie odvody
ako si vypočítal túto sumu ? Kolko platíš odvody teraz ?

http://www.porada.sk/1485274-post5.html
0 0
palci81 palci81

palci81 je offline (nepripojený) palci81

Jednoducho pouzil som ten koeficient 1,352(uz ani neviem presne to cislo. Moj zaklad dane bol 8000 EUR, teraz v SP platim rovnych 100 EUR /8000:12:2 = VZ 333 EUR/ a po novom to bude 8000:12:1,325 = VZ 503 EUR. Toto som si hodil do kalkulacky na strankach SP treba sa tam trocha pohrat zo zakladom dane aby si trafila cislo ako u mna 503. Len pre info, ak by som teraz po starom mal platit vacsie odvody do SP tak by som musel mat zakald dane skoro 11000 EUR.
V ZP som dal zaklad dane 8000:12:2,14 = VZ 311 EUR na tento rok poistne tusim cca 47EUR, po novom 8000:12:1,325 = VZ 503 EUR. Toto cislo si tiez hod do kalkulacky svojej poistovne. Dokopy platim teraz cca 150 EUR po novom by to bolo 240 EUR. Zdravotna isla hore cca o 25 EUR mesacne, socialka o cca 70EUR. Sry za nepresne cisla nemam ten prepocet u seba, takze hadzem cisla +-, ale princip vypoctu mas.
1 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Smutné na tom je, že ho v čase, keď nebol vo funkcii, živnostníkom sám radil ...
Veronika, nerozumiem. Tí, čo ma pozorne počúvali pred voľbami, dobre vedia, že som "sľuboval" zrušenie všetkých výnimiek a zavedenie spravodlivého systému. Ak tomu niekto neverí, nech si pls naštuduje, čo je to Odvodový bonus - nosná téma SaS v predvolebnej kampani.

Odvodový bonus sa zavádza v troch krokoch. Prvý krok je zjednotenie vymeriavacích základov na odvody so základom dane a zrušenie výnimiek. A ten sa deje práve teraz a nečudujem sa, že tí, ktorých zrušenie neodôvodnených výhod zabolí, protestujú.

Druhý krok bude nasledovať - znamená zavedenie tzv. superhrubej mzdy a jednotné miesto výberu daní a odvodov. Tretí krok znamená zavedenie samotného Odvodového bonusu - zmena filozofie odvodového systému, razantné zníženie odvodov, zjednodušenie systému štátnych sociálnych dávok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať