Zavrieť

Porady

Vyplnenie tlačiva do VŠZP a SZP

Ahojte všetci,neviete mi niekto poradiť s vyplnením tlačiva-Oznámenie poistenca verejného poistenia o zmenách a tam potrebujem vypísať že bol PN tri dni a nechcem to pokaziť.A na VŠZP mám tiež jedného,ktorý bol chorý a tam som vypísala/bol chorý od 25.10.-4.11.2005/,kod 25-z 25102005 a na dalsi riadok som dala zase kod 25-k 31.10.2005.je to správne?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula
SIDERIA, aj VšZP v KE vyžadujú uvádzať zamestn. na MD a RD v prílohe - s nulami.
Súhlasím ,aj nula je číslo a patrí do VZ.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Dievčence ďakujem Vám, len by ma zaujímalo na základe,čoho
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Denda
Dievčence ďakujem Vám, len by ma zaujímalo na základe,čoho
Na základe toho, že je stále poistencom ZP.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Tweety
Na základe toho, že je stále poistencom ZP.eek: :
ale neplatí za takúto osobu preddavky na poistné štát?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vladan
ale neplatí za takúto osobu preddavky na poistné štát?
Platí, preto jej VZ je nula.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... keďže osoby poberajúce materské a rodičovský príspevok v čase poberania materského a rodičovského príspevku sú poistencami, za ktorých platí preddavok na poistné štát, odhlasujú sa na hromadnom oznámení v zdravotnej poisťovni, nerozumiem dôvodu uvádzania ich osôb, nie ešte nulového VZ v prílohe výkazu ... nemáte niekto pádne paragrafy, resp. papier, ktorý o takejto čudesnej povinnosti hovorí?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

§§ nemám, ale skúsenosť mám. Na Výkaze preddavkov.....uvádzam počet prihlásených zamestnancov 2, počet zamestnancov, za ktorých sa platí preddavok 1. V predchádzajúcom softe mi žienku na RD do prílohy s nulami nepísalo, v novom softe áno. SIDERIA urgovala spätne za 8 mesiacov opraviť prílohy, teda dopísať žienku s nulami.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte všetci,pripájam sa aj ja k tejto diskusii.My máme tiež dve zamestnankyne,jedna je na MD a druhá na RD a vo výkaze na ZP sa uvádzajú s nulou. Pekný deň.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Paula
SIDERIA, aj VšZP v KE vyžadujú uvádzať zamestn. na MD a RD v prílohe - s nulami.
Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou má okrem iného v náplni práce aj to, že " určuje spôsob a formu vykazovania poistného " . Teda takto to majú napísané na svojej internetovej stránke. Na metodiku a osvetu tam pravdepodobne nemajú kapacity, lebo v praxi si každá ZP, ba dokonca každá pobočka vykladá zákony po svojom.
Mne dnes v pobočke VšZP Bratislava mesto potvrdili, že pracovníčky na MD a RD v prílohe mesačného výkazu nemám uvádzať. No a povedali mi to spolu tri pracovníčky. Prvé dve si síce neboli celkom isté, ale tretia, ktorá bola ich vedúca, tá to vedela. Paráda, ja som to nerobila doteraz a ani od teraz nemusím. Dnes si mohli v poisťovni vybrať, mala som obe verzie výkazu a prebrali tú bez pracovníčky, ktorá je na RD.
Niekedy keď čítam PORADU mi to naozaj pripadá tak, že žijem asi v inom štáte.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Potvrdzuje sa mi, že metodika a osveta v oblasti zdravotného poistenia je na veľmi nízkej úrovni. Zaujímalo by ma koľko ľudí v rezorte berie práve za túto nečinnosť peniaza a aké. Tu by štát mohol na platoch úspešne ušetriť.
Ako som pochodila včera v poisťovni som už napísala. Dnes je ale nový deň, tak mám aj nový výklad problematiky.
Dostala som odpoveď zo sekcie zdravotného poistenia VšZP a tam sa píše:
"Áno, v druhej časti výkazu uvádzajte všetkých svojich zamestnancov. Pokiaľ za nich neodvádzate preddavok na poistné uvediete len identifikačné znaky zamestnanca (rodné číslo) a všetky ostatné hodnoty budú nulové."
Spokojná som len s tým, že odpoveď mi prišla veľmi rýchlo, dá sa povedať - obratom. Veľmi si to vážim.
Naštvaná som preto, že ma zase raz niekto zbytočne okradol o čas. Teraz musím zobrať druhú verziu výkazu, označiť ho ako opravný a isť ho odovzdať do pobočky VšZP. No a možno by som im tam mala urobiť aj školenie. Len mi nie je dosť jasné prečo ja???
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

prosím o radu, čo sa uvádza do hromadného oznámenia VšZP ako číslo platiteľa??? prosím o rýchlu odpoveď, musím to dnes ešte poslať... Ďakujem
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Číslo platiteľa je číslo pod ktorým je zamestnávateľ registrovaný u VšZP. To isté číslo platiteľa sa uvádza v mesačnom výkaze preddavkov a v prílohe. Ak sa jedná o PO je to obyčajne IČO a ak sa jedná o FO tak to býva jej RČ. Zároveň sa toto číslo platiteľa uvádza v príkaze na úhradu ako VS.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
karkulka
dnes na mňa teta v sideria kukala jak puk, keď som jej otrčila hlásenie s pn-kou...vraj čo s tým...bola zlatá...tak som odbrblala, že čo s tým spravia je mi srdečne jedno, len nech mi na kópiu dá preberaciu pečiatku...to už zlatá prestala byť...
tak vám poviem čo s tým spravili...babu mi vyhodili z evidencie! vraj som to tam napísala....fuj...musela som sa hodne ovládať...tak som im otrčila nimi potvrdenú kópiu, nech si overia, čo som im to doniesla...to už pozerali jak dva puky
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný dník potrebujem súrne vypísať PNS zamestnanca do VšZP za 11/05 ale na hromadnom oznámení o poistencoch neviem aký kód uviesť, dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
Pekný dník potrebujem súrne vypísať PNS zamestnanca do VšZP za 11/05 ale na hromadnom oznámení o poistencoch neviem aký kód uviesť, dakujem za rýchlu pomoc.
Už som o tom včera písala, ale zopakujem náhrada príjmu - kód 25, pokračovanie kód 19.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Vdaka velmi pekne mám rušné dni, tak to som si poznačila ten kod 25 aj som ti písala SS , čítala som predošlé odpovede a stále som hľadala ešte nejaký kod, ešte raz dííík. A ked ukončí zamestnanec v 12/05 PNS tak uviesť len dátum ukončenia?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Valika
Vdaka velmi pekne mám rušné dni, tak to som si poznačila ten kod 25 aj som ti písala SS , čítala som predošlé odpovede a stále som hľadala ešte nejaký kod, ešte raz dííík. A ked ukončí zamestnanec v 12/05 PNS tak uviesť len dátum ukončenia?
Ak bude trvať do 12/05, tak len ukončenie a dátum ukončenia.
Ahoj a príjemné pracovné chvíle prajem.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Prosím Vás , súrne potrebujem tlačivo hromadné oznámenie o poistencoch do spoločnej zdravotnej poisťovne. Neviem ho nikde nájsť. Pomôže mi niekto ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kacena
Prosím Vás , súrne potrebujem tlačivo hromadné oznámenie o poistencoch do spoločnej zdravotnej poisťovne. Neviem ho nikde nájsť. Pomôže mi niekto ?
Na stránke www.szp.sk v sekcii tlačivá si ho môžeš vytlačiť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kacena
Prosím Vás , súrne potrebujem tlačivo hromadné oznámenie o poistencoch do spoločnej zdravotnej poisťovne. Neviem ho nikde nájsť. Pomôže mi niekto ?
Skús tento link:
http://www.szp.sk/index.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať