Zavrieť

Porady

Navysenie ceny za sluzby bez suhlasu.

Mohli by ste mi prosim Vas poradit?
- Objednal som od jednej spolocnosti sluzbu vybudovania pripojok pre
rodinny dom. Na objednavke je uvedena suma 47000Sk s DPH. (Ziadne
dalsie klauzuly ohladom ceny tam nie su.)
- Pripojky zrealizovali a poslali mi fakturu zrazu na 58000Sk bez
mojho suhlasu k navyseniu sumy.
Aky postup mam zvolit? Mam zaplatit tych dojednanych 47000Sk a nech sa
sudia so mnou,alebo nezaplatit zatial radsej nic.
Maju sancu vobec vyhrat?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Napísala bz som reklamáciu, poslal kópiu objednávky a zaplatila dohodnutú sumu. Ak im ten rozdiel bude stáť za to tak nech sa súdia. Šancu vyhrať máš vtedy, ak si pri ukončení prác nepodpisoval protokol o prevzatí s nejakým rozpisom, kde by boli uvedené naviacpráce. Podľa mňa len skúšajú.
    Lenže objednávku si spisoval Ty - alebo oni? Kto tam dal tú sumu? Ak oni, tak je to záväzné.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Podľa môjho názoru , mala by to byť dohodnutá cena za vykonanie určitej práce . Tak ako píše Lida , musel si podpisovať nejaký protokol o vykonaní prác , alebo niečo podobné . Treba to pozrieť . Inak väčšinou pri stanovení kalkulácie za podobné práce sa zakotví v zmluve ,alebo ak má dodávateľ niečo vypracované , že v prípade prác navyše , túto dodávateľ bude fakturovať odberateľovi , ale len so súhlasom , ktorý bude predchádzať vykonaniu práce . Ak ste mali takúto dohodu , tak by to bolo opodstatnené , ak nie tak pridŕžaj sa príspevku č. 2 .

    tibor13 je offline (nepripojený) tibor13

    tibor13
    Objednavku som pisal rucne v ich pritomnosti. Ziadny protokol som nikdy

    nepodpisal proste mi zrazu poslali fakturu s inou sumou ;-(

    Takze posalt dohodnutut sumu? (Vyjadrenie, ze navysenie som neschvalil a preto nezaplatim uz som im poslal doporucene)
    Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    tibor13
    Objednavku som pisal rucne v ich pritomnosti. Ziadny protokol som nikdy

    nepodpisal proste mi zrazu poslali fakturu s inou sumou ;-(

    Takze posalt dohodnutut sumu? (Vyjadrenie, ze navysenie som neschvalil a preto nezaplatim uz som im poslal doporucene)
    Dakujem
    Ale na základe čoho Ti potom fakturovali , keď ešte prácu si osobne neprevzal . Veď to nie je len tak . Pokiaľ ukončili rozvod v RD , tak mali spraviť odovzdávací protokol , resp. nejakú správu , že si prevzal od dodávateľa prevedenie rozvodov a napr. ak by sa Ti niečo nepáčilo , máš nárok sa ešte v tom protokole vyjadriť .
    Čo sa týka tej ceny , veľmi dobre si rozmysli a skontroluj ako a na akom dokumente ste sa dohodli na cene konečnej .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no firma skusila, co si moze dovolit. Ak je taka skutocnost ako je popisane, tak poslat sumu a nechat to tak.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som nic neplatila, ale fakturu by som vratila s tym, ze suma bola dohodnuta nizsia, tak nech laskavo fakturu prerobia a nech fakturuju cenu, ktora bola povodne navrhnuta a schvalena. Okrem toho mam dojem, ze po pripojeni elektriny mala byt spravena aj nejaka odborna revizia a praca riadne odovzdana a prebrata.

    Navysenie ceny za sluzby bez suhlasu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.