Zavrieť

Porady

Zberatelska hodnota 500 CSK bankovky

Zdravim.

Rad by som zistil aku zberatelsku hodnotu by mohla mat bankovka s nominalnou hodnotou 500 korun ceskoslovenskych , v relativne dobrom stave.

Vdaka.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

leonq Pozri príspevok
zial tym ze je ochytana stratila pre numizmatikov hodnotu (nebola v obale ked ste ju dostali ?) kvalita proof sa nesmie vybrat z obalu inak je po nej, teoreticky by ste ju vedeli predat zlatnikovi za hodnotu kovu, kovy su momentalne drahe ale ak vas netlaci fin situacia si ju nechajte, nikdy neviete ale ako mincu ju asi nepredate iba ak hodne pod cenu.
Bola v obale, jasne. Dostala som ju ako pubertiacka, a vsetci, ze wow, ukaz... a uz to islo. Kazdy ju chytil do ruky bez obalu... ja som hlavne najprv ani nevedela co to je, ci to ma vobec hodnotu a o nejakom proof vyhotoveni som nemala ani paru...

Este sa mi donieslo do usi, ze zlatnik by mal vediet tu mincu vylestit tak, aby nebolo na nej nic badat.
0 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

vybrat mincu z obalu je v numizmatickom svete jeden z najvacsich hriechov ,
cital som pribehy ked kamarat vybral kamaratovi mincu v hodnote 15tis skk z obalu a pohral sa s nou
ano su borci co to vedia vycistit, ale zase aj borci co aj takuto vycistenu mincu spoznaju
ak nie je doskrabana teoreticky sa da vylestit ale zase casom strati lesk, mozte skusit zlatnika ale zial som pesimisticky ze dosiahniete cenu mince v hodnote proof problem u tychto minci je sa zbieraju takmer vysostne v kvalite proof, keby to bolo obehova minca teoreticky by sa moho niekto najst komu chyba a kupi aj nizziu kvalitu ako proof
skuste na tomto fore mozno sa nikto najde alebo vam poradia:
http://www.burza-minci.com
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

leonq Pozri príspevok
vybrat mincu z obalu je v numizmatickom svete jeden z najvacsich hriechov ,
cital som pribehy ked kamarat vybral kamaratovi mincu v hodnote 15tis skk z obalu a pohral sa s nou
ano su borci co to vedia vycistit, ale zase aj borci co aj takuto vycistenu mincu spoznaju
ak nie je doskrabana teoreticky sa da vylestit ale zase casom strati lesk, mozte skusit zlatnika ale zial som pesimisticky ze dosiahniete cenu mince v hodnote proof problem u tychto minci je sa zbieraju takmer vysostne v kvalite proof, keby to bolo obehova minca teoreticky by sa moho niekto najst komu chyba a kupi aj nizziu kvalitu ako proof
skuste na tomto fore mozno sa nikto najde alebo vam poradia:
http://www.burza-minci.com
ani vzduch sa k nej nesmie dostat. ale uz je neskoro riesit ten problem.....nemusi sa jej silou mocou zbavovat, nech si ju zatial necha, kupi bublinu a da ju do vnutra nej sa viac nechyta
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mozno ked bude posledny kus v obehu tak bude mat hodnotu aj taka
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

zk24 Pozri príspevok
Mozno ked bude posledny kus v obehu tak bude mat hodnotu aj taka
to sa nestane. mozno jej deti alebo vnuci budu zbierat a na zaciatok zberatelskej kariery to velmi potesi - to bude ta hodnota. netreba vsetko prepocitavat na peniaze
0 0
firefox firefox

firefox je offline (nepripojený) firefox

zk24 Pozri príspevok
Mozno ked bude posledny kus v obehu tak bude mat hodnotu aj taka
To potrvá ešte niekoľko storočí...

Mám kamaráta zberateľa, ten chytá svoje mince v rukavičkách

Pre nezberateľa je samotná minca na nič, resp. len na okrasu alebo na dobrý pocit z vlastníctva. Hodnota stúpa len veeeľmi pomaly, často to ocenia až jeho potomkovia. A zberateľ je schopný dať čokoľvek za kvalitný tovar - aj ten kamarát, keď si raz zaumieni, že niečo chce, tak ide za tým, niekedy ho nechápem. Túto si kúpil medi prvými, len čo ju vydali.A je ich v obehu tuším dosť, stále sa dá kúpiť v numizmatikách.

Trebárs pozri sem, akí sú tí zberatelia pošahaní - niekrorí tam píšu, že pre nich je "trestné" obchytkať aj ten plastový obal!

http://www.burza-minci.com/node/13730

A máš k tej minci aj certifikát?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

firefox Pozri príspevok
To potrvá ešte niekoľko storočí...

Mám kamaráta zberateľa, ten chytá svoje mince v rukavičkách

Pre nezberateľa je samotná minca na nič, resp. len na okrasu alebo na dobrý pocit z vlastníctva. Hodnota stúpa len veeeľmi pomaly, často to ocenia až jeho potomkovia. A zberateľ je schopný dať čokoľvek za kvalitný tovar - aj ten kamarát, keď si raz zaumieni, že niečo chce, tak ide za tým, niekedy ho nechápem. Túto si kúpil medi prvými, len čo ju vydali.A je ich v obehu tuším dosť, stále sa dá kúpiť v numizmatikách.

Trebárs pozri sem, akí sú tí zberatelia pošahaní - niekrorí tam píšu, že pre nich je "trestné" obchytkať aj ten plastový obal!

http://www.burza-minci.com/node/13730

A máš k tej minci aj certifikát?
nie sme posahani, to je pasia
0 0
firefox firefox

firefox je offline (nepripojený) firefox

BIZAL Pozri príspevok
nie sme posahani, to je pasia
JA viem, ja to chápem, nemyslím to v zlom. Každý má mániu na niečo iné. Mne mince nič nehovoria, pokiaľ ich nemám v peňaženke... , preto sa to zdá divné, že ten kamoš ich obdivuje v krabičkách.

Ja som na motorky, hoci teraz nemám žiadnu. Prvého som mal Pioniera, ktorého som rozobral takmer na šróbiky, plechy nastriekal. Rok na to mi ho ukradli - skoro ma j..lo.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

firefox Pozri príspevok
JA viem, ja to chápem, nemyslím to v zlom. Každý má mániu na niečo iné. Mne mince nič nehovoria, pokiaľ ich nemám v peňaženke... , preto sa to zdá divné, že ten kamoš ich obdivuje v krabičkách.

Ja som na motorky, hoci teraz nemám žiadnu. Prvého som mal Pioniera, ktorého som rozobral takmer na šróbiky, plechy nastriekal. Rok na to mi ho ukradli - skoro ma j..lo.
A aj jazdis a darujes orgány? Či len srubujes?
0 0
firefox firefox

firefox je offline (nepripojený) firefox

BIZAL Pozri príspevok
A aj jazdis a darujes orgány? Či len srubujes?
Odkedy mám deti (cca 15 rokov), tak už nejazdím, vymenil som motorku za auto a naspäť to už ide veľmi ťažko, je tam spätná klapka (manželka), ktorá nedovolí túto spätnú zmenu.

Ale stále kukám na mašiny, čo jazdia na cestách (čoraz viac na ne, ako na baby...). Na staré kolená by som si rád kúpil nejakú komótnu cestnú (nie športovú) motorku (napr. Honda Deauville je taká srdcovka). Rýchla jazda už nie je na mňa.

Ale to už sme veľmi mimo témy... len aby naše príspevky nevymazali, alebo nepresunuli.
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

firefox Pozri príspevok
Odkedy mám deti (cca 15 rokov), tak už nejazdím, vymenil som motorku za auto a naspäť to už ide veľmi ťažko, je tam spätná klapka (manželka), ktorá nedovolí túto spätnú zmenu.

Ale stále kukám na mašiny, čo jazdia na cestách (čoraz viac na ne, ako na baby...). Na staré kolená by som si rád kúpil nejakú komótnu cestnú (nie športovú) motorku (napr. Honda Deauville je taká srdcovka). Rýchla jazda už nie je na mňa.

Ale to už sme veľmi mimo témy... len aby naše príspevky nevymazali, alebo nepresunuli.
Kde mimo témy? Veď stale pises o tej motorke, kde si v úložnom priestore našiel 500rocnu obchytanu mincu
Ok, končíme.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať