Zavrieť

Porady

EXTERNE STUDIUM - POVINNOSTI

Dobry den, chcem sa opytat co musim urobit ak: Mam za sebou prvy rocnik studia na VS - TU v Kosiciach. Studovala som denne a od nasledujuceho rocnika (t.j. druhy rocnik) som podala ziadost o prestup na externu formu studia. Ziadost mi schvalili, zapis je 31.8. Ako to teraz je? Musim sa prihlasit na urad prace? Do kolkych dni? A ako je to so zdravotnou poistovnou? Do kolkych dni od zapisu tam musim ist? Mam prilezitost pracovat, ale co je pre mna vyhodnejsie? Zmluva alebo na dohodu? A takisto co je vyhodnejsie pre zamestnavatela? Ake poplatky musim platit a co vsetko k tomu patri, kedze uz som relativne dospela. DAKUJEM!
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Vladka21 Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtat či do žiadosti o prestup na externé štúdium treba udať aj dôvod prestupu.
....nooo tak asi áno. Len tak bez dôvodu sa predsa neprestupuje.

A vôbec, prečo sa pýtaš tu? Veď sa opýtaj na Tvojej AM na študijnom oddelení....
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Hej vsak viem len som dnes uz nestihla tam zavola ale zavolam v pondelok...
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Neviete mi poradit aky najlepsi dovod by som mohla udat?....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vladka21 Pozri príspevok
Neviete mi poradit aky najlepsi dovod by som mohla udat?....
aký je tvoj skutočný dôvod ?
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Mozes uviest rodinny, zdravotny, socialny dovod atd ...
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Moj skutocny dovod je ten ze som si nasla pracu.....mozem daj aj ze financny alebo nieco take?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vladka21 Pozri príspevok
Moj skutocny dovod je ten ze som si nasla pracu.....mozem daj aj ze financny alebo nieco take?
skôr rodinný, bližšie uvádzať nemusíš.
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Aha dakujem Ti..a nevies mi prosim ta poradit co vsetko mam dat do tej ziadosti lebo u nas na skole a na stranke internetovej k tomu nie je nic...
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Normalne si vypis, hlavicka, vec, adresa atd .... klasicka ziadost a do vec: uvedies
Ziadam o prestup z denneho na ext. studium v rovnakom stud. programe a pod. blbosti z rodinnych dovodov.

Das to na studujne oddelenie a opytas sa, ci to tak moze byt .... ak nie, tak nech ti povedia ako ... kludne to tam mozes napisat rukou a bude to platne
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Aha dobre..dakujem Ti velmi pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vladka21 Pozri príspevok
Aha dakujem Ti..a nevies mi prosim ta poradit co vsetko mam dat do tej ziadosti lebo u nas na skole a na stranke internetovej k tomu nie je nic...
Vladka21, nevzťahuj si tento príspevok na seba.

Naozaj mi je smutno (nie je to prvý príspevok takéhoto druhu na Porade), ak dnešní mladí ľudia - často vysokoškoláci, si nevedia poradiť s takouto jednoduchou komunikáciou s úradmi. Už som raz napísala, že ak by to bolo v mojej moci, zaviedla by som na stredných aj vysokých školách "povinný kurz" základov pracovného aj občianskeho práva, príp. aj hospodárskej korešpondencie.
2 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

veronikasad Pozri príspevok
Vladka21, nevzťahuj si tento príspevok na seba.

Naozaj mi je smutno (nie je to prvý príspevok takéhoto druhu na Porade), ak dnešní mladí ľudia - často vysokoškoláci, si nevedia poradiť s takouto jednoduchou komunikáciou s úradmi. Už som raz napísala, že ak by to bolo v mojej moci, zaviedla by som na stredných aj vysokých školách "povinný kurz" základov pracovného aj občianskeho práva, príp. aj hospodárskej korešpondencie.

...moje slová....veľmi smutné.... Nie som až tak stará (teda si myslím), no a mali sme na takej škole SEŠ, teraz je to OA, taký predmet "Hospodárska korešpondencia" - áno prvé dva roky to bol len čistý "strojopis" - teda čisté opisovanie predloženého textu, potom však v 3. a 4. ročníku už to bolo aj o celom skoncipovaní textu a jeho celkovej úprave.... nikdy som nemala 1 :-))) - napriek tomu stále tvrdím - škola mi dala dosť, prax viac a viem viac ako jednotkári....
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Vladka21 Pozri príspevok
Moj skutocny dovod je ten ze som si nasla pracu.....mozem daj aj ze financny alebo nieco take?
Denne studium a praca na TPP sa ale navzajom nevylucuju, ak ti v praci umoznia chodit obcas od skoly, tak ostan kludne na dennom.
0 0
Vladka21 Vladka21

Vladka21 je offline (nepripojený) Vladka21

Mala som aj ja hospodarsku korespondenciu....posielala som uz milion ziadosti a pod....ale inde to inak chcu vies to je ten rozdiel...niekde na to maju vzory....a ak to nie je napisane tak ako to oni chcu ..thak v niektorych pripadoch to ani neuznaju....

Neda sa mi pracovat aj studovat na dennom studiu..lebo do prace by som mala chodit kazdy den od 11.00 do 17.00...a nie na vsetkych prednaskach ma vedia zapisat spoluziaci...
0 0
strakulka22 strakulka22

strakulka22 je offline (nepripojený) strakulka22

Dobrý večer,
chcela by som sa spýtať ako je to s odvodmi v prípade externého štúdia. Ide o 20 ročnú študentku. Predpokladám, že je to takto:
V prípade, že by sa prihlásila na UPSVaR, štát by za nu platil zdravotné poistenie. Sociálne poistenie by za nu neplatil a mohla by sa prihlásiť dobrovolne na sociálne odvody (môže sa prihlásiť aj len na nemocenské, alebo nezamestnanecké, alebo si musí vziať celý balík?).
V prípade, že by sa nenahlásila na UPSVaR, platil by za nu zdravotné positenie tiež štát, keďže má menej ako 26 rokov, alebo nie? So sociálnymi odvodmi je to asi to isté ako v prvom prípade, že?
Ďakujem Vám
0 0
Adusik1412 Adusik1412

Adusik1412 je offline (nepripojený) Adusik1412

Chcem sa opýtať vedel by mi niekto poradiť? dá sa prestúpiť s externého na denné štúdiu? pretoze som počula ze je to mozne no neviem ci sa to dá aj v presove. Navštevujem presovskú univerzitu masmediálne štúdia na filozofickej fakulte, prosím poraďte mi chcela by som prestúpiť na denné štúdium. Mám napísať ziadosť sama, či si ju mám niekde vypýtať?
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Dobre ranko. Prosim Vas pekne, uz je schvalena novela zakona o vysokoskolskom studiu,kde sa predlzuje externe studium inzinierske z 2 na 3roky? Nemozem to nikde najst.dakujem
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Re: EXTERNE STUDIUM - POVINNOSTI

Dobre ranko. Prosim Vas pekne, uz je schvalena novela zakona o vysokoskolskom studiu,kde sa predlzuje externe studium inzinierske z 2 na 3roky? Nemozem to nikde najst.dakujem
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

popozeraj sa tu

http://www.nrsr.sk/web/default.aspx?...ledneSchvalene
1 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

nedielka Pozri príspevok
Re: EXTERNE STUDIUM - POVINNOSTI
Dobre ranko. Prosim Vas pekne, uz je schvalena novela zakona o vysokoskolskom studiu,kde sa predlzuje externe studium inzinierske z 2 na 3roky? Nemozem to nikde najst.dakujem
Novela nebola ešte schválená, rokovanie o vládnom návrhu bolo v NR SR prerušené, nájdeš aj na http://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?...ID=279#current (bod rokovania schôdze NR SR č. 25).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať