Zavrieť

Porady

psík a nový rok

Ahojte.
Mám psíka jazvečíčku Fibinku. Naším spoločným problémom je blížiaci sa koniec/začiatok roka. Náš psík strašne reaguje na zvuk a svetlo z delobuchov a svetlíc - breše až do vyčerpania, nedá sa zastaviť a chce ísť von z bytu. Ja sa bojím ísť s ním von aby sa nevytrhol a nestratil. Zverolekár nám odporučil minulý rok dať mu na Silvestra diazepan po 1/2 ráno a večer. Výsledok bol strašný. Psík bol ospalý a chcel veľmi plniť povinnosti strážcu. Vždy keď už už zaspával, tak sa zľakol a brechal.../už nebolo treba svetlicu stačil hocijaký šuchot/. Nepomohlo nám ani zatváranie sa v kúpeľni a púšťanie tečúcej vody a ani zastretie závesov.
Čítala som, že psík si vie zviknúť na určitý zvuk a potom naň už nereaguje tak negatívne. Mala by sa mu púšťať zo začiatku veľmi potichúčky nahrávka tohoto zvuku a neskôr by sa to malo postupne zosilovať až na hranicu bežne počuteľnú. Chceli by sme to vyskúšať. Neviem však, kde sa na nete dajú stiahnuť takéto zvuky.
Ak by ste mi niečo poradili, bola by som vám veľmi veľmi vďačná.
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Silvester a pes, delobuchy, je naozaj malickost. Co takto haranie feniek, ked moj chory havino nezerie ani nepije, ale cele dni zavija
pri balkonovom okne. To je ine kafe. A na toho silvestra spi vo WC, sam sa tam ulozi a ja mu pomozem tak, ze mu zavriem mu dvere. PA
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ajale Pozri príspevok
... Kto z vas by sa prestahoval so svojim 20 kg psom zo 40 stupnovej krajiny do Kanady len aby si spravil kurz spravania sa koni?
hehe... mimochodom - nasa ma 40 kg ... ale ked na to tvoja svagrina ma:
1. chut
2. cas
3. peniaze

tak preco nie? ja by som bohuzial mala iba to prve, tu kusok vedla som pred chvilkou pisala, ze som sice prave vyhrala v lote .... zial - na taky kurz by to asi nestacilo ... a moze to byt velmi zaujimave, kone su tiez uzasne zvierata imho
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

jozka56 Pozri príspevok
Silvester a pes, delobuchy, je naozaj malickost. Co takto haranie feniek, ked moj chory havino nezerie ani nepije, ale cele dni zavija pri balkonovom okne. To je ine kafe. A na toho silvestra spi vo WC, sam sa tam ulozi a ja mu pomozem tak, ze mu zavriem mu dvere. PA
chvalim ta, moc ...lebo to, ze reaguje na haranie feniek znamena, ze ste ho nedali vykastrovat a to je fajn ... ale uznam ti, ze to asi nie je nic prijemne, zvlast preto, ze prirodzene obdobia harania maju fenky v nasom "civilizovanom" svete uplne "rozhasene" a vlastne na takom sidlisku sa hara v jednom kuse v zime, v lete bez ohladu na prirodzene obdobie ...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Dakujem ti
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tiež mám skúsenosť s citlivejším sluchom našich miláčikov. Pred 10-timi rokmi v našom okolí vybuchovali tie delobuchy oveľa častejšie ako teraz.Mali sme dvoch vlčiakov. Starší ten bol veľmi citlivý na tieto výbuchy. Tiež "silvestrovali" s nami v obývačke. Silvester je len raz do roka, lenže v tom období ešte boli aj vojenské posádky, ktoré občas mali streľby. On vtedy by sa hádam strčil pod hocičo - väčšinou sa schoval pod auto, v komore alebo v garáži do kúta, pod regál. Bol vystrašený, rozstrasený, kňučal ... no jednoducho povedané trpel, a podotýkam, že tá strelnica bola vzdušnou čiarou cca 8 km vzdialená.

A ten mladší - flegmatik, on sa len pozeral na toho druhého a akokeby ho utešoval,rozveseloval, chcel sa s ním vtedy hrať.
Liekmi sme to nikdy neriešili, skôr s našou prítomnosťou - tak ako tu niekdo napísal "dávali sme mu pocit je je vo svojej svorke". Však sme aj všetci plakali, keď ho syn našiel tiež schovaného pod prívesom ... chrčať...REX náš
Naposledy upravil VladoaKatka : 18.12.07 at 05:09
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať