Zavrieť

Porady

Elektrina v spoločných priestoroch lacnejšia

Od budúceho roku bude cena elektrickej energie rovnaká v bytoch i spoločných priestoroch. Viac o tom v internom dvojmesačníku pre členov
ZSVB. Vyšiel v novej podobe a je celkom pekný.
Usporiadat
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vila Pozri príspevok
Trošku som sa potrápila a pripravila tabuľku na porovnanie ceny v sadzbe DD2 a Malý podnik.
Stačí doplniť počet kWh, dní a mesiacov a naspodku tabuľky uvidíte rozdiel medzi týmito sadzbami.
Dúfam, že je výpočet správny.
mas tam chybu, ked chces spocitat celkove naklady, musis ceny nasobit 12, nie 11 ...
11 mesiacov sa pouziva pri vypocte zalohovych platieb, t.j.
zalohove platby = ocakavane celkove naklady / 11
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bolo začaté konanie s viacerými prevádzkovateľmi distribučných sústav, aby prevádzkové podmienky, ktoré riešia podmienky zmeny sadzby boli jednotné a spôsob preukázania bol zjednodušený. Zatiaľ záver jednaní nie je právoplatný, takže si ešte počkajme.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nechápem, načo je v nariadení takáto požiadavka:
2.3 Vyhlásenie vlastníka bytu alebo odberateľa elektriny v domácnosti, že byt slúži výlučne na bývanie a spotreba elektriny v byte, ktorý užíva, je výlučne pre vlastnú spotrebu vlastníka bytu alebo odberateľa elektriny v domácnosti v súlade s § 2 písm. b) bod 23. zákona č. 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
To je podľa mňa nadbytočné, lebo každý byt má svoje samostatné odberné miesto s elektromerom, a to nech si riešia elektrárne s vlastníkmi bytov, či sa v byte podniká, alebo nie. Toto nariadenie malo riešiť dodávanie elektriny do spoločných priestorov vlastníkom bytov, spoločné priestory majú predsa svoje samostatné odberné miesta. Ak by malo napr. 81 vlastníkov bytov kvôli jednému bytu, slúžiacemu na podnikanie platiť za elektrinu v spoločných priestoroch inú cenu ako pre domácnosti, tak je to nelogické.
3 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

To čo som čítala v rozhodnutí dodávateľov energií, tak tam až také zmeny nevidím. Tak isto treba čestné vyhlásenia vlastníkov bytov, čo si myslím, že je najväčší problém pre predsedov.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

sito Pozri príspevok
No, konečne to niekomu došlo! Rovnaká elektrina ako v bytoch, ale údajne správca SBD je právnická osoba, ktorá má platiť ako podnikatelia. Lenže tie spoločné priestory a výťahy sú súčasťou jedného domu. Žeby si vlastníci svietili a vozili sa výťahom preto, aby na tom zbohatli.

Mne to pripadá, ako že v rodinnom dome v obývaných miestnostiach sa platí 0,01 euro a na chodbe 0,10 euro. Ale žijeme na Slovensku a v demokracii. Čo na to páni z URSO???

Len aby si to nerozmysleli. Keď je kasa prázdna?
To kde mate elektrinu za 1 cent a v spoločných za 10 centov,v našej domacnosti by som bral aj tych 10 centov za kwh z dph,lebo my platime okolo 15 centov za kwh.URSO je iba babka v rukách politikov a monopolov.
2 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

trisestri Pozri príspevok
To kde mate elektrinu za 1 cent a v spoločných za 10 centov,v našej domacnosti by som bral aj tych 10 centov za kwh z dph,lebo my platime okolo 15 centov za kwh.URSO je iba babka v rukách politikov a monopolov.
vychodoslovenska distribucna ma fix v D1 0,01€/mes. ...
http://www.vsds.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A...Domacnosti.pdf

porovnanie maximalnych cien za dodavku pre domacnosti je na stranke URSO:
http://www.urso.gov.sk/doc/dokumenty...nosti-2010.pdf
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

trisestri Pozri príspevok
To kde mate elektrinu za 1 cent a v spoločných za 10 centov,v našej domacnosti by som bral aj tych 10 centov za kwh z dph,lebo my platime okolo 15 centov za kwh.URSO je iba babka v rukách politikov a monopolov.

URSO? Keby len! Ale nie. Len ľudia. Že by len ľudia medzi sebou ...
0 0
marian01 marian01

marian01 je offline (nepripojený) marian01

ak si z vychodneho Slovenska, info najdes na stranke distribucnej spolocnosti.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bubkoch Pozri príspevok
vychodoslovenska distribucna ma fix v D1 0,01€/mes. ...
http://www.vsds.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A...Domacnosti.pdf

porovnanie maximalnych cien za dodavku pre domacnosti je na stranke URSO:
http://www.urso.gov.sk/doc/dokumenty...nosti-2010.pdf
To sú určite zložky ceny elektriny,asi si nerozumieme,ja mam na mysli koncovu cenu elektriny pre spotrebitela ktorá v roku 2010 pre zakaznikov vse v segmente domacnosti bola okolo 14 eurocentov za kwh bez dph,s dph to bolo okolo 17 eurocentov,koncova cena elektriny nebola ani za komunistov pred nežnou za 1 eurocent pre domacnosti,tuším to bolo okolo 50 halierov a nie 31 halierov.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

trisestri Pozri príspevok
To sú určite zložky ceny elektriny,asi si nerozumieme,ja mam na mysli koncovu cenu elektriny pre spotrebitela ktorá v roku 2010 pre zakaznikov vse v segmente domacnosti bola okolo 14 eurocentov za kwh bez dph,s dph to bolo okolo 17 eurocentov,koncova cena elektriny nebola ani za komunistov pred nežnou za 1 eurocent pre domacnosti,tuším to bolo okolo 50 halierov a nie 31 halierov.
ja to rozumiem, ja som len reagoval na ten 1 cent co to je ...

koncove ceny s dph mas napr. tu:

http://www.vse.sk/wps/PA_1_EMLKAB1A0...ikMOO-2011.pdf
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

verkaz Pozri príspevok
To čo som čítala v rozhodnutí dodávateľov energií, tak tam až také zmeny nevidím. Tak isto treba čestné vyhlásenia vlastníkov bytov, čo si myslím, že je najväčší problém pre predsedov.
Mne sa podarilo získať čestné prehlásenia od všetkých vlastníkov a spolu s peknou kôpkou ďalších papierov som to zaniesla do klientskeho centra v BB
už v decembri a nič sa neudialo. Bola som sa tam dvakrát informovať a stále sa na niečo vyhovárajú. Ale aj tak dúfam, že to dotiahneme do víťazného konca. V dnešných časoch je každý cent dobrý.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Ja mám problém aj s tým, že asi piati vlastníci sú dlhodobo v zahraničí a chodia domov len tak jeden krát za rok
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ja mám len takú podotázočku..žiarovky na spoločnom osvetlení- teda schodište a pivnice---to si majú vymieňať nájomníci sami, alebo to má na starosti správca domu, alebo vchodový dôverník?..

..a sorry, že sa pýtam tu, kvôli žiarovke nechcem zakladať tému..
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Žiarovky nakupujeme z FPÚO a vymieňam ich ja - predsedníčka, účtovníčka aj domovníčka v jednej osobe.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

VieraHu Pozri príspevok
Žiarovky nakupujeme z FPÚO a vymieňam ich ja - predsedníčka, účtovníčka aj domovníčka v jednej osobe.
Presne takto to robí aj môj muž ako zástupca vlastníkov, správca mu potom preplatí účet za nákup žiaroviek.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..Vierí, presne tieto funkcie má aj náš činžákový pánboh..len žiarovky si vraj máme dať sami...ďakujem..
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

My máme údržbára, ktorý raz do týždňa skontroluje vchody, čo je treba urobiť. Platíme mu za to 10 Eur mesačne. Ak je treba niečo väčšie opraviť, tak samozrejme viac. On vymieňa aj žiarovky. Kupovala som ich zo správy. Keď sme si dali urobiť schodiskové senzorové osvetlenie, do ktorého idú žiarovky halogénove, budem ich nakupovať z FO, lebo jena stojí 2,40 Eur.
Ten náš údržbár je šikovný dôchodca (nie je z našej bytovky) a ľudia si zvykli, že ak potrebujú aj v byte niečo opraviť, tak im to urobí (samozrejme platia si to sami).
Odbočila som od témy ale chcela som povedať o tej výmene žiaroviek.
Stretla som sa aj s tým, že sa vchodoch mesačne skladajú po malej čiastke a za to kupujú žiarovky, prípadne potrebné drobnosti.
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
bubkoch Pozri príspevok
Keď som si pozorne prečítal to nové rozhodnutie ÚRSO (č. 0164/2011/E-PP z 21.2.2011) tak si myslím, že tá zmena prevádzkového poriadku prevádzkovateľa distribučnej sústavy ZSE Energia, konkrétne kapitola 3.14 "Spôsob preukázania podkladov pre priznanie sadzieb pre domácnosti" bude ešte beh na dlhé trate.
Je zrejmé, že prevádzkovateľ sa tomu vehementne bráni, len aby nemusel nič meniť. To, že súčasný stav spôsobuje neúmernú administratívnu a finančnú záťaž pre odberateľov elektriny (napr. spoločenstvá vlastníkov) im len vyhovuje. Niektorí to radšej vzdajú než aby sa púšťali do boja s touto byrokratickou hydrou. No a o to dodávateľovi el. energie ide - zachovať súčasné sadzby.
2 0
svbkotrad svbkotrad

svbkotrad je offline (nepripojený) svbkotrad

Dnes t.j. 29.3.2011 sme "slavnostne" podali ziadost o zmenu sadzby pre spolocne priestory a poviem roboty bolo dost. Splnili sme vsetky nove podmienky, ale sme strasne zvedavy ci budu obstrukcie pokracovat alebo to pojde bez problemov. Takze drzte prsty !
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Blahoželám. Ja som podala žiadosť už v decembri a doteraz sa nič neudialo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať