Zavrieť

Porady

Pamätáte si ho ešte?

Remeselník,stavbár.
Prvý deň v škole? Naša ratolesť nastúpila bude to potechy.
Naposledy upravil Dav : 04.09.10 at 09:22
Usporiadat
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

hubatá Pozri príspevok
Hehe, žeby kopanyčárka z Myjavských kopaníc? Oblé kopce a na nich ringloty, trnky, hrušky, šípky, pálila sa domáca lavórovica. Prekrásne myjavské kroje nebovej farby s bielymi rukáfcami, vŕzgajúce kordovánové čižmy.... No a ženy "nerobili" preto že každý mal doma hospodárstvo a humno, kde sa ženy nadreli ako voly. Je jedno také porekadlo" ženská práca skrytá, ale sýta !!!"
Do školy sa chodilo pešo, vykrikovalo sa po kopcoch, aby bolo veselšie. V zime sa brodilo snehom, šmýkalo sa na kabeli (taške) alebo na igelitkách. V júni sa oberali májové čerešne, čo rástli popri cestách a robili tieň......
Kúšček blížejky, ešče pred Turú ale to je úplne jedno, kopanice boli všetky jednaké, akurát štykeraj na rukáfcoch byu inačí.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

sito Pozri príspevok
Na kopanicách???
Ale coby, v mjestečku
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Kazu Pozri príspevok
Kúšček blížejky, ešče pred Turú ale to je úplne jedno, kopanice boli všetky jednaké, akurát štykeraj na rukáfcoch byu inačí.
Jaký, taký jako mjela Bičianka z doliny? Eva Kristínová, Jana Nagyová, a tá druhá - s tým odtrhnutým rukávcom v koscele - akože sa volala v tom filme - tuším Pujková to byua...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kujková sa volala.

Raz sme boli na ROH dovolenke v nemenovanej dedine na myjavských kopaniciach. My baby sme obrbľali skromné ubytovanie, studenú vodu, ďaleké potraviny. Chlapi hneď ako prvé začali zháňať nefalšovanú kopaničiarsku lavórovicu aby bolo čím podpáliť táborák. Miestni odporučili nejakého Škarítku .... no čo my sme s ním zažili, tak to sa nedá sem ani napísať. Napíšem len to slušné: šampiňóny sme zbierali hneď do kufra embéčky, deti si oberali ovocie priamo zo stromov, čo tak prevísalo až po zem, vyspávali sme do desiatej, tak nás unavill čerstvý vzduch a behanie po kopcoch. Pán Škarítka keď otvoril hubu, tak bol samý frk, deti namiesto rozprávok počúvali s otvorenými pusinkami jeho zážitky z pytlačenia, rybárčenia a teda slušné neboli aj keď sa všelijako snažil ......

Božský výhľad, ticho...... kým umriem tak by som si chcela ešte takú dovolenku zopakovať.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Len aby aj tomu Škarítkovi dovtedy ešte zdravie slúžilo...
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

zk24 Pozri príspevok
Moja jediná foto z I.A


Kde som ja? V spodnej rade ......Teraz pozeram, že tyrkysove pančušky boli v mode
Fotka je pekná,ale prepáč nedá mi to: v spodnom rade.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Hm... ok.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Jedného takého Škarítku som poznala, ale ten už neje a ani nepije.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Navždy si budem pamätať svoj prvý školský deň...

Mala som krásnu červenú aktovku s bielym lemovaním, v nej sa gúľala obrovská hruška - na desiatu Keď mama odišla, revala som ako divý tur celý čas...

... a cestou zo školy som si vybrala tú hrušku, jedla som ju ako svoju prvú v živote, a na elektrických drôtoch sedelo veľa, veľa lastovičiek....

A tento rok som po dvoch synoch vyprevadila do školy už aj dcérku, takže opäť sa učíme čítať a písať
3 0
MacoLM MacoLM

MacoLM je offline (nepripojený) MacoLM

človek :-)
Pamatám si to, ako keby to bolo dnes. Na tabuli boli krásne farebnými kriedami namaľovaní Mončičáci (tí pískajúcu medvedíci či čo to bolo za zviera :-) ), učiteľku som si dovolil osloviť "teta" a ona sa za to do mna pustila :-)
Písala sa jeseň roku 1990.
Naposledy upravil MacoLM : 29.09.10 at 07:06
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V škole bol deň otvorených dverí.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Naše čerešničky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať