Zavrieť

Porady

Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

VieraPopluharova Pozri príspevok
V prípadoch,
keď žalobca v priebehu konania stratí postavenie niektorej z osôb uvedených v § 131, § 183
Obz, sa preto posudzuje jeho aktívna legitimácia v závislosti na existencii jeho naliehavého
právneho záujmu na určení neplatnosti uznesenia valného zhromaždenia v okamihu
rozhodovania.

Neviem ci uplne mimo temu, ale ak žalobca stratí postavenie podla §§ 131 a 183 pocas konania tak si myslim, ze je tu jasne citovane , že ide o jeho naliehavy pravny zaujem a vtedy može žiadať o ochranu osobnosti ako spolocnik, alebo konatel, ktory nesuhlasi s uznesením valného zhromazdenia .Totiž on počas konania toto postavenie môže stratiť.Nechcem sa hadať, nakoľko právo je len môj koníček, nie povolanie a momentalne sa pohybujem prave v jednom sudnom konaní, kde o nieco podobne ide.
Budem rada s Tebou diskutovať o tom, či práva na ochranu osobnosti - s požiadavkou na priznanie nemajetkovej ujmy v peniazoch sa možno domáhať určovacou žalobou alebo nie. Ochrana osobnosti je výsostným inštitútom občianskeho práva. A keď do toho začneme miešať práva podľa Obchodného zákonníka, z ktorých sa tiež niektoré uplatňujú na súde žalobou podľa § 80 pís.c) Osp, je medzi nimi rozdiel ako medzi šalátom a kalerábom. Oboje sú zelenina, ale každá iná. Napísala som, že ten Tvoj názor je mimo témy. Teda o niečom úplne inom. Preto by sme nemali spájať, čo spolu nesúvisí.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Možno ešte doplním, aby to nevyznelo tak tvrdo. Drak1985 určite nie je študentom práva, a asi sa veľmi nepomýlim, ak si dovolím tvrdiť, že o určovacích žalobách toho veľa nevie. Ale keby téma znela napr. Aké nároky možno uplatňovať prostredníctvom určovacích žalôb?, tak ten Tvoj príspevok je v téme. Lenže téma bola zúžená len na otázku, či môžno uplatniť nároky na ochranu osobnosti cez určovaciu žalobu, a pri nich si dovolím tvrdiť, že nie.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Peti,
ved hned na zaciatku som napisala, POZOR, ze je to len moj nazor,ked si mi to takto vysvetlila, beriem to, zrejme som presne nepochopila co kolega chce, o co mu konkretne ide.Ak som ho pomylila tak sa ospravedlnujem.
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vierka, Ty mi prepáč, že veľmi rýchlo cez čiernu, fialovú a zelenú začínam písať červeno.
Všetko OK? Dúfam, že áno.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Samozrejme, ved nato sme tu, aby sme si poradili, pripadne sa opravili.Prajem pekny zbytok vikendu.Pa.
0 0
miso100 miso100

miso100 je offline (nepripojený) miso100

Môže sa inštitút ochrany osobnosti využiť aj pri stave, keď tvrdenia neboli prednesené verejne, ale napr. šlo o nepravdivé tvrdenia ktoré osoba predniesla policajtovi a po oboznámení sa s tvrdeniami vás tieto citovo zasiahli.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať