Zavrieť

Porady

Denný študent a platenie zdravotného poistenia

po viacerých návštevách na ÚPSVAR a ZP som trochu zmätený z výkladu zákonov. Otázka znie: Kto platí za denného študenta (do 26 rokov), u ktorého prebieha ďalšie (druhé) denné štúdium na VŠ zdravotné poistenie?
Usporiadat
adina88 adina88

adina88 je offline (nepripojený) adina88

KEJKA Pozri príspevok
aj tak uvádzaš neúplné informácie, čo ten druhý semester? Druhý semester na SK by som mala byť samoplatiteľ, alebo poistenec štátu.
To si už bola zamestnaná? Nie, nebol súbeh študent, zamestnanec.
Máš vykryté všetky doby študent-zamestnanie, nič nechýba? Ano, mám.
píšeš...............Od roku 2009 SEPTEMBER 26 rokov............?
takže dôvodom je prekročenie štandardu 3 roky? alebo to môžu byť aj 4 roky a v tom prípade by som to neprekročila.
TAk sa odvolaj, že môže byť aj 4 roky, ale nie je to dané typom konkrétnej školy a konkrétneho odboru danej školy?
podľa mňa 4 roky neplatia v prípade neukončenia jednej a začatia druhej......
Ďakujem krásne za odpovede aj za rady.
0 0
montina montina

montina je offline (nepripojený) montina

veselá kopa
Dobrý deń, chcem zamestnať na dohodu študenta strednej školy. Aj on si bude musieť platiť odvody do ZP?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie
0 0
montina montina

montina je offline (nepripojený) montina

veselá kopa
KEJKA Pozri príspevok
nie
dakujem, ani ročné zúčtovanie zdravotné si nebude musieť robiť, môže zarobiť na dohody koľkokolvek?
0 0
BlackRoses BlackRoses

BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

Som aký som....
Ahojte poraďáci,
chcem radu
Vykreslím Vám situáciu.
3.6 som zoštátnicoval na 1 stupni VŠ a tým pádom som prestal byť študentom.
Mám v pláne pokračovať na 2 stupni.
S potvrdením o priznaní titulu a skončení 1 stupňa som bol poslaný aby som išiel na UP sa zaregistrovať, tam mi ale tetka povedala, že to nie je potrebné, keď viem, že budem od septembra pokračovať. Tak som ju poslúchol. Fajn, povedal som si.
Ale!
Kto bude za mňa platiť zdravotné? Do 26 roku, denného štúdia za Vás platí škola, ale v období od 3.6 do 1.9 nie som študent, takže ako to je?
Oklamala ma tetka na UP a mal som sa registrovať, tým pádom by za mňa platil štát...

A ako to je keď je študent VŠ dennej formy , rovnaký prípad, zároveň SZČO?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať