Zavrieť

Porady

Sused si prerobil byt a sťažuje sa na hluk.

Sused nad nami si prerábal byt vyše roka, či bola sobota,nedeľa sviatok stále do 22:00 rýpanie atď takže sme si užili. Ale od kedy dokončil prestavbu začal sa sťažovať na "hluk" od nás. Už sa nedá normálne rozprávať aby netrieskal na strop. Dokonca sme našli v schránke výzvu na nočný pokoj. Chceme mu ísť v ústrety ale nie na náš úkor, hlavne keď sa tak večer prejde po dlažbe tak to stojí za to. Neviem či mu mam kúpiť koberec alebo štuple do uší, ale tou prestavbou si za to môže sám.
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mamka danka:
To máte prosím Teba z čoho také stenké steny? Z papiera?
Alebo máš absolútne vyvinutý sluch... Ako Jack Nicholson v tej snímke Vlk...
Susedovi skús v rámci utužovania susedských vzťahov darovať pri prvej príležitosti namiesto tikajúceho budíka digitálny...
Len netuším, ako poriešiť to chrápanie, ak ani vata do uší nestačí - ale aspoň niečo...
Naposledy upravil Oliwa : 07.09.10 at 12:42
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Ja mám opačný problém, som obťažovaná susedmi. Inak sme všetko slušní a tolerantní ľudia, nemám sa na čo sťažovať, ale neviete si predstaviť tú zlosť, keď prídem do detskej, kde som chcela pôvodne vyvetrať pred spaním (jedno dieťa má navyše astmu) a zistím, že je plná izba cigaretového dymu. Nikto so susedov si nefajčí v byte, ale všetci sa trepú na balkón. Ak aj počkám kým jeden sused skončí za chvíľu tam už fajčí druhý. A jeden fajčí cigary, fajku a iné smrady. Čo s tým, mám si kúpiť hasiaci prístroj ako vo filme Policajná akadémia?
Najlepšie je to v lete, keď spíte pri otvorenom okne a sused si potrebuje zapáliť aj v noci. A pri tom telefonuje a je mu hrozne smiešno.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

durisovad Pozri príspevok
Ked sme byvali v panelaku, nielen ze sme poculi, co v kuchyni rozpravali, ale aj sme citili, co varili.
Aspoň ste mali inšpiráciu a nemuseli ste hľadať v rubrike "Čo dnes na obed..."
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
veronikasad Pozri príspevok
Zaujímal by ma názor poraďákov, ako vnímajú "hluk" po 22-ej z práce na PC (klasické písanie-myš, klávesnica, nie počúvanie hudby, pozeranie filmov, hranie hier).
Mám pracovňu nad susedovou spálňou - vraj to u nich počuť. Píšem rýchlo, prstokladom ...
Pokiaľ nebývaš v čínskom type ubytovania, ako preboha by bolo počuť písanie na klávesnici alebo klikanie myšky, nóóó filmy a hudba to je už iné, závisí to od nastavenia hlasitosti.
Nemôže to počuť, ja mám uši ako fluspapier, ale to by som nepočul.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

mamka Danka Pozri príspevok
Záleží čo ste v tej posteli robili.
My sme mali takých v dome čo v posteli boli taký hlučný, že im musel prenajímateľ bytu dať výpoveď lebo celý dom bol na nohách, keď sa oni milovali.
A čo - ostatní len ticho, resp. so šomraním závideli? Tak ich radšej "vystrnadili", lebo sa báli konkurencie???
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Oliwa Pozri príspevok
No až taký seriózny, resp. ohľaduplný asi nebude, keď robí v dome rámus o jednej v noci...
Narodilo sa mu prvé dieťa, syn a mal návštevu kamarátov na oslavu, on od únavy zaspal a kamaráti robili čurbes, jeho to vôbec nezobudilo, až ja. Potom urobil koniec oslave.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

zk24 Pozri príspevok
Nad tebou áno..... ale počuješ aj susedov pod tebou?
U nás bolo počuť susedov POD nami v kuchyni - zvuk sa šíril cez odsávač. (Teraz nepočujeme nič - nikto v tom byte momentálne nebýva.)
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

mamka Danka Pozri príspevok
Mám známeho, ktorý si kôli tomu kúpil silikónovú klávesnicu. Je to super.
No pokiaľ si kvôli tomu netreba kupovať silikónové prsia...
Iba ak by Ti ich sused preplatil...
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Oliwa Pozri príspevok
Mamka danka:
To máte prosím Teba z čoho také stenké steny? Z papiera?
Alebo máš absolútne vyvinutý sluch...
Susedovi skús v rámci utužovania susedských vzťahov darovať pri prvej príležitosti namiesto tikajúceho budíka digitálny...
Len netuším, ako poriešiť to chrápanie, ak ani vata do uší nestačí - ale aspoň niečo...
Normálny tehlový dom. Ja sa nesťažujem, keď spím - tak spím a nepočúvam susedov. Len, ak som náhodou v noci hore (idem sa napiť, alebo skontrolovať deti), tak je do počuť. Dokonca, aj keď mám ja choré deti, tak susedia ráno s polutovaním hovoria, že chúdence deti tie sa určite v noci nevyspali, keď celú noc tak kašlali.
0 0
Lenka*1 Lenka*1

Lenka*1 je offline (nepripojený) Lenka*1

No ja si neviem predstavit, ze by som vsetko takto pocula... byvam na prizemi a ani neviem, ze by som nejakych susedov mala... jedine ked ktosi-kdesi zacne vrtat...
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Oliwa Pozri príspevok
A čo - ostatní len ticho, resp. so šomraním závideli? Tak ich radšej "vystrnadili", lebo sa báli konkurencie???
Čo tam po konkurencii, ale niektorí ľudia musia aj do práce ráno vstať.
A vysvetli deťom, čo sa deje v tom byte celú noc, kde bývajú tie dve tety a jeden ujo.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

mamka Danka Pozri príspevok
Čo tam po konkurencii, ale niektorí ľudia musia aj do práce ráno vstať.
A vysvetli deťom, čo sa deje v tom byte celú noc, kde bývajú tie dve tety a jeden ujo.
A oni nemusia ísť ráno do práce? A prečo až dve tety a len jeden ujo???
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

mamka Danka Pozri príspevok
Ja mám opačný problém, som obťažovaná susedmi. Inak sme všetko slušní a tolerantní ľudia, nemám sa na čo sťažovať, ale neviete si predstaviť tú zlosť, keď prídem do detskej, kde som chcela pôvodne vyvetrať pred spaním (jedno dieťa má navyše astmu) a zistím, že je plná izba cigaretového dymu. Nikto so susedov si nefajčí v byte, ale všetci sa trepú na balkón. Ak aj počkám kým jeden sused skončí za chvíľu tam už fajčí druhý. A jeden fajčí cigary, fajku a iné smrady. Čo s tým, mám si kúpiť hasiaci prístroj ako vo filme Policajná akadémia?
Najlepšie je to v lete, keď spíte pri otvorenom okne a sused si potrebuje zapáliť aj v noci. A pri tom telefonuje a je mu hrozne smiešno.
Jedine poslať všetkých tých susedov na nejaké protifajčiarske liečenie - keby také bolo a keby súhlasili....
Alebo si odhlasovať na najbližšej domovej schôdzi /ak mávate/ - zriadenie nejakej udiarničky /v suteréne alebo niekde na streche/ - kde by si mohli húliť všetci spolu a najlepšie naraz... možno potom by sa zbadali...
0 0
multi multi

multi je offline (nepripojený) multi

spila Pozri príspevok
dla vyhlasky ministerstva zdravotnictva je pripustny hluk v case nocneho kludu 30 dB nech ti dokaze ze toto ustanovenie porusujete

ak ak ti trieska na strop bez dokazu par noci mu to rob aj ty najlepsie tesne pred 6 :-)) ze hlasno chrape a bude

Toto som potreboval, nemáš nejakí odkaz na tu vyhlášku??? Ak hej tak jedno veľkéeeeeé Ď
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Tiež som minule natrafila na silikonónovú klávesnicu a hneď si ju kúpim, keď mi stará doslúži....
http://www.vtipnedarceky.sk/totalne-...lna-klavesnica
2 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

zk24 Pozri príspevok
Kedy je Veroniky?
5. februara
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

ivka70 Pozri príspevok


5. februara
4.februára
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ivka70 Pozri príspevok


5. februara
... je Agáty. Meniny mám 4. februára - ale aj 5. oktobra (do školy ma dali zapísať ako Vierku)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
zk24 Pozri príspevok
Nad tebou áno..... ale počuješ aj susedov pod tebou?
U nás bolo počuť susedov POD nami v kuchyni - zvuk sa šíril cez odsávač. (Teraz nepočujeme nič - nikto v tom byte momentálne nebýva.)
K tomuto ešte doplním: susedia pod nami vybúrali skoro celú stenu medzi dvoma izbami a dali si dlažbu. Keď sa tam rozprávali, mali ozvenu, ktorá bola počuť k nám a najlepšie bolo, keď ich dieťatko zobralo "odrážadlo" a začalo behať po tej dlažbe - to by som mu aj jeho rodičom tým odrážadlom najradšej odrazila hlavu, najmä ak to robil v nedeľu niečo po šiestej. Potom tam mali nájomníkov, ktorým robil ohromný problém pri vstávaníi od stola, podvihnúť stoličku, tak ju len odstrčili po dlažbe - tiež to bolo počuť. Tiež, keď tam niečo oslavovali, ale to bolo v noci, takže možno bolo oslavu riadne počuť práve kvôli tomu, že inak bolo ticho. Tým chcem povedať, že aj zo spodného bytu je možné počuť hluk v byte nad ním.
(A keď fajčili na balkóne nejaké tchorie smrady, nepomohlo ani zatvorené okno )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať