Zavrieť

Porady

Tlačivo na potvrdenie príjimu

Zdravím.

Pre potreby schválenia sociálneho štipendia budem musieť vydokladovať svoj zárobok. Pracujem na dohodu od 14.marca až do 24. septembra tohto roku. Chcem sa vás opýtať, aké tlačivo je k tomu treba, resp. by som potreboval vzor a ten by som si vytlačil a dal zamestnávateľovi vyplniť a potvrdiť.

Díky za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nivarto Pozri príspevok
    Zdravím.

    Pre potreby schválenia sociálneho štipendia budem musieť vydokladovať svoj zárobok. Pracujem na dohodu od 14.marca až do 24. septembra tohto roku. Chcem sa vás opýtať, aké tlačivo je k tomu treba, resp. by som potreboval vzor a ten by som si vytlačil a dal zamestnávateľovi vyplniť a potvrdiť.

    Díky za rady.
    Zamestnávateľ uvedené tlačivo aj s aktuálnymi údajmi vytlačí zo svojho mzdového softu, takže nemusíš mu dávať nič.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    nivarto Pozri príspevok
    Zdravím.

    Pre potreby schválenia sociálneho štipendia budem musieť vydokladovať svoj zárobok. Pracujem na dohodu od 14.marca až do 24. septembra tohto roku. Chcem sa vás opýtať, aké tlačivo je k tomu treba, resp. by som potreboval vzor a ten by som si vytlačil a dal zamestnávateľovi vyplniť a potvrdiť.

    Díky za rady.

    Tlačivo nepotrebuješ, maximálne tak žiadosť o vystavenie toho tlačiva. Zaleží aké máte postupy

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    na sociálne štipendium v tomto šk. roku sa dokladujú príjmy za rok 2009. opravte ma, ak sa mýlim

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    a musi student dokladovat svoj prijem...aj ked jeho mesacny prijem nepresiahol 1,2nasobok zivotneho minima jednej plnoletej fyzickej osoby..a tym padom sa ten prijem nerata???

    nivarto je offline (nepripojený) nivarto

    nivarto
    Ano musíš vydokladovať, aj keď nepresiahol sumu 2400 eur. A rátať sa ti do štipendia nebude.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak má študent príjem - zmluva podľa občian zákonníka - zdaňovaný podľa § 6 ... dokladá to (k štipendiu) nejakým potvrdením z DU .. alebo prikladá daňové priznanie, alebo ako

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    lenze ja som danove nepodavala..kedze som ani nemusela..minuly rok som zarobila dakych 1000 eur tusim....a nemam doma uz papiere o prijme...a bolo by asi dost komplikovane to teraz vybavovat....ale snad ma nebudu postihovat..ved ten prijem sa ratat tak ci tak nebude predsa

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    paaataaa Pozri príspevok
    lenze ja som danove nepodavala..kedze som ani nemusela..minuly rok som zarobila dakych 1000 eur tusim....a nemam doma uz papiere o prijme...a bolo by asi dost komplikovane to teraz vybavovat....ale snad ma nebudu postihovat..ved ten prijem sa ratat tak ci tak nebude predsa
    VŠ má asi svoj systém prideľovania štipendií a myslím, že ten príjem je potrebné dokladovať, keď je tam napísané, že je potrebné ho dokladovať. To že UŽ nemáš papiere o príjme znamená, že akonáhle si dostala od zamestnávateľa doklad o príjme a zistila si, že nepodávaš daňové, tak si ho vyhodila alebo čo? - takýto postup neodporúčam.
    Neviem, či VŠ nejako preveruje príjem, nechcem maľovať čerta na stenu, ale budeš mať na to, keď ti štipendium nariadia vrátiť za celý rok?

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    tak ale vo vyhlaske je napisane, ze do tej spominanej vysky sa prijem nezaopatreneho dietata neberie....tak skola sa nemoze rozhodnut ze ona ten prijem brat bude..bolo by to protizakonne ....a u mna by to bolo asi kusok komplikvane teraz zhanat ten papier o prijme..asi som ho naozaj vyhadzovat nemala no ..tak hadam im bude stacit, to ze som danove nepodavala

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    nemyslím, že by to bolo protizákonné. čo sa považuje za príjem pri jednej dávke, nemusí sa pri druhej a naopak. myslím si, že zamestnávateľ by s tým dokladom o príjme nemal nejaký extra problém, skôr to bude tým, že - načo si to budem zháňať, čo keď mi na to neprídu. Myslím, že si tú žiadosť podáš aj napriek našim varovaniam, takže ja tu končím.

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    no lenze ja hovorim o vyhlaske ministerstva skolstva tykajuce sa socialnych stipendii....takze ten prijem sa brat nemoze predsa..ked to nariadila vlada....a ide o to, ze ja som brigadovala cez agenturu...ktore teraz ako keby sa pod zem prepadla....takze naozaj by ma to asi stalo vela penazi a casu zhanat ich...keby ten papier mam ..nemam problem ho dokladovat...ved tak ci tak sa ten prijem neberie....len mi ide o to, ci bdu dake postihy..ak im dam len ten doklad ze som danove nepodala no ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.