Zavrieť

Porady

Výživné na dceru, ktorá už má dieťa

Som rozvedený už niekoľko rokov. Mám dcéru, ktorá žije s ex-manželkou. Dcéra má 17 rokov a narodilo sa jej dieťa. S priateľom, ktorý otcovstvo priznal nie sú zobratý, ale sú spolu. Začala (tak mi aspoň bolo povedané), že začala navštevovať druhý ročník na strednej škole. Výživné platím poctivo každý mesiac ako mi určil súd. Ide mi o to ako to bude teraz s výživným, keď bude poberať materskú ale stále bude (ak teda bude) navštevovať školu? Dokedy musím platiť výživné? Môžem požiadať o zrušenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Nuz podla mna do veku 18 rokov, potom uz by si nemusel i keby navstevovala skolu ak by sa o nu staral jej druh. V pripade, že by sa vydala, by Ti tato starost odpadla, nakolko by to prevzal jej manzel.Ale mozno Ti niekto poradí este viac, v tomto nie som velmi doma.

    Ziadna 18rocna vekova hranica v takomto pripade neexistuje.
    Pokial bude dcera chodit do skoly a nebude schopna sa sama zivit, aj ked ma dieta, tak ma otec vyzivovaciu povinnost.
    Pravdu mas v tom, ze ak by sa vydala, prechadza vyzivovacia povinnost na manzela, pokial je zarobkovo cinny. Ak by to bol student, tak tiez vyzivovacia povinost otca manzelstvom nezanika.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Nuz podla mna do veku 18 rokov, potom uz by si nemusel i keby navstevovala skolu ak by sa o nu staral jej druh. V pripade, že by sa vydala, by Ti tato starost odpadla, nakolko by to prevzal jej manzel.Ale mozno Ti niekto poradí este viac, v tomto nie som velmi doma.
    On ma nejakych 23r. školu nenavštevuje, ale je nezamestnaný. Takže ked si ju v 18-tke vezme vyživovacia povinnosť končí? A ked si ju nevezme a ona skonči o dva roky školu budem musieť platiť až do 25r, alebo ako je to teraz?

    ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

    ErinErin
    Zákony hovoria o príprave na zamestnanie (štúdium), kedy je dieťa nezaopatrené a platí sa naň výživné. Ak nebude študovať po 18. roku, teoreticky by mala pracovať a živiť sa sama. Neviem, ako to je, ak je dcéra na materskej...

    Výživné na dceru, ktorá už má dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.