Zavrieť

Porady

Ktora odpisova skupina?

Ahojte, prosim vas o pomoc so zaradenim do odpisovych skupin. Som uz z toho uplne popletena, co mam kde zaradit... Hladala som to aj tu na fore, ale akosi som to nemohla najst

1. Stoziare vonkajsieho osvetlenia arealu
2. Elektricke pripojky a rozvody - vonkajsie rozvody elektro na pozemku arealu k objektom a arealovemuu osvetleniu.
3. Arealove komunikacie - vonkajsie spevnene plochy, arealove komunikacie a chodniky s asfaltovym povrchom.
4. Vonkajsie kanalizacne rozvody na pozemku od hranice k objektom
5. Vonkajsi vodovod

Ja by som to zaradila takto, prosim vas o odsuhlasenie...VDAKA!

1. KS 2213 - 3. odpis. skupina
2. KS 2213 - 3. odpis. skupina
3. KS 2111 alebo 2112 - 4. odpis. skupina
4. KS 2223 - 3. odpis. skupina
5. KS 2212 - 3. odpisova skupina

Je to spravne??? Prosim o rychlu odpoved, tlaci ma cas
Usporiadat
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý deň,prosím Vás,chcel by som si potvrdiť-či uvažujem správne
"bager" zaradím do odpis.skupiny 2, položka 2-24: stroje pre hlbinnu a povrchovu ťažbu a pre stavebníctvo
môže byť?
ďakujem za pomoc
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
tibor1000 Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,chcel by som si potvrdiť-či uvažujem správne
"bager" zaradím do odpis.skupiny 2, položka 2-24: stroje pre hlbinnu a povrchovu ťažbu a pre stavebníctvo
môže byť?
ďakujem za pomoc
otázka rozoberaná na porade, tu je odpoveď (aj s novým zatriedením produkcie): http://www.porada.sk/1239396-post3.html
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Nandrolon Pozri príspevok
Zdravím.

Ako zaradiť reklamný bilboar pri ceste? tá kovová vonštrukcia s drevotrieskovou tabuľou, na ktorú sa nalepí reklamná fólia??
Fóliu sme dali ako reklamu, nakoľko sa každú chvíľu mení. Čo ale s celkovou "stavbou" ?

Cena je okolo 5 tis. eur, stavebné povolenie nebolo vydané, ale je to ohlásené...
Stojí na našom pozemku a zemou je spojený dvoma zabetónovanými oceľovými nohami...
Dať to ako drobná stavba alebo nie ?
Aký kód klasifikácie? aká odpisová skupina?

PS: ja by som dal: 32.99.53 OS1 /nakoľko nie je svetelný/

pozri si http://www.porada.sk/1213529-post448.html, resp. +,- 2 príspevky...
1 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Do ktorej odpisovej skupiny by ste zaradili vrtačku v hodnote cca 3000 eur http://rems-sk.sk/show_produkt.php?s...prod=513&odp=0 , ja by som ju dala do druhej odpisovej do ostatný hmotný majetok. Ďakujem
0 0
adato adato

adato je offline (nepripojený) adato

Jedná sa o ručné náradie, teda odpisová skupina: 1 (KP: 28.24...) Ak by sa jednalo o obrábací stroj, potom by to bolo KP: 28.4... stroje na tvarovanie kovov a obrábanie , odpisová skupina 2. Ale pozerala som video, je to ručné náradie.
1 0
ekonom1 ekonom1

ekonom1 je offline (nepripojený) ekonom1

žena
mirsch Pozri príspevok
Dobrý deň, taktiež potrebujem radu ohľadom zaradenie majetku do odpisovej skupiny a kódu klasifikácie produkcie. Postavili sme na voľnom priestranstve fotovoltaickú elektráreň (FVE) s inštal. výkonom 984,96 kWp- nosná oceľová konštrukcia osadená kontvením na betónové platne, na nej namontované fotovoltaické panely, pripojené do meničov a následne rozvádzačov energie.

V inej téme som si našla, že by malo ísť o Kód 26.11.22 (starý 32.10.52), čo sa mi nezdá. Skôr by som bola za 27.11.26 - odpisová skupina 3. Alebo je potrebné zaradiť uvedenú FVE ako inžiniersku stavbu - stavby energetických zariadení???

Prosím o vaše názory. Ako by ste postupovali?

Ďakujem. M.
Ja som to zaradila ako ako inžiniersku stavbu - stavby energetických zariadení s dobou odpisovania 20 rokov.
Teraz som ale začala pochybovať lebo som sa stretla s rôznymi názormi že to mám patriť do 3 odpisovej skupiny.
Zaradila som elektráreň do "4", trafostanicu do "3" a zabezpečovací systém do "2".
Ak máte niekto s tým skúsenosť alebo odpoveď z daňového riaditeľstva ohľadom FVE prosím taktiež o radu.

Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať