Zavrieť

Porady

Stavebny postup? Co sa moze/ nemoze....

Dobry den, chystame sa stavat na jar a mame nejasno v tom co vsetko sa moze spravit do a pocas zimy. Ked sa zacne skoro na jar tak hruba stavba bude hotova (ak pocasie dovoli) za 3-4 mesiace. Viem,ze musime nechat stavbu vymrznut aby sa usadila- tyka sa toto len toho aby sa nedavali omietky? Moze sa robit voda, elektrika, kurenie, podlaha,,,atd? Radi by sme dom dokoncili hned po zime, preto chceme toho co najviac stihnut kym dom prezimuje, mozno nieco spravit aj cez zimu ak sa da. Dakujem
Usporiadat
erik2k erik2k

erik2k je offline (nepripojený) erik2k

mozem nakupit ytong v januari aj ked sa zacne stavat az na jar? ten ytong by len tak stal na zahrade zabaleny ako ho dodavaju...neposkodi sa alebo....?
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

erik2k Pozri príspevok
mozem nakupit ytong v januari aj ked sa zacne stavat az na jar? ten ytong by len tak stal na zahrade zabaleny ako ho dodavaju...neposkodi sa alebo....?
nie nepoškodí ho ak je zabalený a nenatečie doň voda
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

erik2k Pozri príspevok
preco ci neposkodi hydroizolaciu? nechapem
Lebo omietkari su prasce a so stojkami prepichnu hydroizolaciu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
erik2k Pozri príspevok
mozem nakupit ytong v januari aj ked sa zacne stavat az na jar? ten ytong by len tak stal na zahrade zabaleny ako ho dodavaju...neposkodi sa alebo....?
Problém je voda ktorú Ytong obsahuje už z výroby.Ak budete ten Ytong kupovať v januári, pýtajte alebo kúpte len taký ktorý bol vyrobený minulý rok.Platí to hlavne vtedy ak budú tuhé zimy v januári.
0 0
radEg radEg

radEg je offline (nepripojený) radEg

220870 Pozri príspevok
Problém je voda ktorú Ytong obsahuje už z výroby.Ak budete ten Ytong kupovať v januári, pýtajte alebo kúpte len taký ktorý bol vyrobený minulý rok.Platí to hlavne vtedy ak budú tuhé zimy v januári.
Ja som tak kúpil ale nechal som ho uskladnený v stavebninách. V zime keď ho priviezli bol som ho aj skontrolovať a tam kde bola roztrhnutá fólia kázal som to opraviť. Kým som vybavil SP prešlo veľa času a teraz v auguste keď som si dal Ytong konečne previesť zo stavebnín tak takmer každá paleta mala fóliu na vrchu pretrhnutú (v spoji) a tvárnice boli mokré. Predpokladám že fólia praskla kvôli výkyvom počasia.

Ďalšia vec je, že postavíte múry, príde zopár lejakov, potom spravíte strop, ktorý budete dva týždne polievať všetko Vám to nasiakne do tvárnic a preto myslím, že je úplne jedno či ste kúpili minuloročný Ytong alebo tohto ročný... Tvárnice začnú vysychať až keď spravíte poriadnu strechu.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

220870 Pozri príspevok
Mýlite sa.Nejde to do financí.Na jednej strane je síce treba zaplatiť vykurovanie objektu na druhej raz toľko financií ušetríte na mzdách,ktoré sú v porovnaní zo sezónou niekedy tretinové.
Tak teraz si ma veĺmi sklamal .

ty máš ake uvažovanie ???

Podĺa teba majú ľudia drieť na stavbe za minimalku alebo čo ?

0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Nie Laci, iba zli projektanti maju makat za minimalku, "majstrom" treba pribalit este X5-ku + 50€ na hodinu
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ciners Pozri príspevok
Nie Laci, iba zli projektanti maju makat za minimalku, "majstrom" treba pribalit este X5-ku + 50€ na hodinu
Majstrom dajú aj tringelt , ale len MAJSTROM , nie "majstrom".
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Podla tvojej filozofie bez projektu a tym bez rozpoctu sa nasledne okradanie zakaznika vola tringelt?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ciners Pozri príspevok
Podla tvojej filozofie bez projektu a tym bez rozpoctu sa nasledne okradanie zakaznika vola tringelt?
Ja som sa vyjadril len k otázke odmeńovania, ĺudí

vetu o projektoch, čo ich absencii, si domontoval sam od seba.

nevkladaj mi do ust to , čo som nepovedal !
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Laco-monter Pozri príspevok
Ja som sa vyjadril len k otázke odmeńovania, ĺudí

vetu o projektoch, čo ich absencii, si domontoval sam od seba.

nevkladaj mi do ust to , čo som nepovedal !
tomu sa hovori trhovy mechanizmus, nie je to nic vynimocne
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Laco-monter Pozri príspevok
Ja som sa vyjadril len k otázke odmeńovania, ĺudí

vetu o projektoch, čo ich absencii, si domontoval sam od seba.

nevkladaj mi do ust to , čo som nepovedal !

Ty tu vzdy vypisujes, ako treba vsetkych projektantov hnat prec a geniom na stavbach zaplatit. Mne teraz jeden taky genius namiesto priecky postavil nosnu stenu 250mm hrubu bez zakladu nerespektujuc ziadne dokumentacie k stavbe. Odmieta realizacny projekt,hoci investor ho chce. Dovod? Na realizak by bol presne rozpolozkovany rozpocet a nemohol by si nahadzovat prachy na svojich "vylepsovakoch" a objednavat veci, ktore v tom dome asi ani nebudu pouzite. Co si myslis, ze my sme vsetci sprosti, ze nevieme, preco majstri tak vehementne odmietaju projekty? Cest vynimkam, ako su aj tu na porade daktori, ale ti nejdu proti projektom tak,ako to tu prezentujes ty.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ciners Pozri príspevok

Ty tu vzdy vypisujes, ako treba vsetkych projektantov hnat prec a geniom na stavbach zaplatit. Mne teraz jeden taky genius namiesto priecky postavil nosnu stenu 250mm hrubu bez zakladu nerespektujuc ziadne dokumentacie k stavbe. Odmieta realizacny projekt,hoci investor ho chce. Dovod? Na realizak by bol presne rozpolozkovany rozpocet a nemohol by si nahadzovat prachy na svojich "vylepsovakoch" a objednavat veci, ktore v tom dome asi ani nebudu pouzite. Co si myslis, ze my sme vsetci sprosti, ze nevieme, preco majstri tak vehementne odmietaju projekty? Cest vynimkam, ako su aj tu na porade daktori, ale ti nejdu proti projektom tak,ako to tu prezentujes ty.
To že som sa 2x vyjadril za jednoduchšie teda lacnejšie projekty, neznamená, že idem proti projektom.
To že Ti to leží v žaludku je tvoja vec, nemusíš mi to vyhadzovať na oči pri každom prispevku,ktorý pridám v sekcii stavba.
Koniec koncov, ja niesom ti nič dlžný ,teda nemáš dovod sa tu rozčuĺovať...
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Pisal si, ze projektanti okradaju ludi. Ok, beriem. Teraz napises, ze ludi na stavbe treba zaplatit. Cela pointa je v tom, ze zaplatit treba kazdeho, kto pracuje a nepodvadza. Lenze stavebni majstri (ja netvrdim, ze Ty, to by som si nedovolil) vehementne budu ukazovat na "drahe" projekty, pricom tam je kopa roboty a zodpovednosti a druhou rukou od.bavat zakaznika. Poznas na stavbe cloveka, co maka pod 10€ na cernotu? Asi nie. To nie je zderstvo? Potom bud si vazim ludsku pracu ako taku, bez rozdielu ci je manualna alebo psychicka alebo nepisem raz, ze ten kto ma na hodinu 5€ je zdierac a tych,co maju min 10€ a aj to na cernotu treba odmenit. Fakt to neber, ze mi nebodaj vadis, len neockuj ludi takymi myslienkami.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

O.K. nebudeme sa hádať .

Každý kto je vo svojom fachu odborník má mať zaplatené za svoju robotu, či je to makač,remeselník , stavbyvedúci, alebo projektant.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja som to ani enbral ako hadanie, skor taka vymena nazorov Trosku ma dnes dorazil aj ten "majster" s tou stenou, teraz neviem, co dalej asi rozobrat
0 0
andrea.styndlova andrea.styndlova

andrea.styndlova je offline (nepripojený) andrea.styndlova

priatelia pisete mimo temu....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať